Vaifija skola arī Gulbenē

Lasāmgrāmata par internetu 5-7 gadus veciem bērniem „Vaifija skola” ir palīgs pašiem mazākajiem, lai palīdzētu spert pirmos soļus tehnoloģiju un interneta pasaulē. Ar interneta pasauli bērnus iepazīstina Vaifijs. Kas ir Vaifijs? Vaifijs ir zēns, kas dzīvo datorā. Un Vaifijs aicina pie sevis ciemos uz savām mājām – datorā, mobilajā telefonā vai planšetdatorā. Kāpēc zēnu sauc par Vaifiju? Tādēļ, ka tas dzīvo tur, kur ir internets. Un, kā zināms, internets ir ne tikai tur, kur ir vadi, bet ir arī bezvadu internets - Wifi.

Vaifija skola Gulbenes novada bibliotēkā darbosies visu mācību gadu. Katru mēnesi notiks nodarbība pirmsskolas vecāko grupu un 1. klašu audzēkņiem, kurā bibliotēkas darbinieces lasīs grāmatu, ar bērniem pārrunās izlasīto un nostiprinās apgūtās zināšanas. Nodarbību cikla mērķis - iemācīt bērnus lietot internetu prasmīgi, ērti un droši jau agrā bērnībā.

Pirmajā nodarbībā bērni uzzināja kā sauc datora sastāvdaļas un kāpēc tās nepieciešamas. Mācījās atrast burtus uz datora klaviatūras un spēlēja burtu spēli.

Nākamajās nodarbībās runāsim par drošību un pieklājību internetā, mācīsimies uztvert, saprast un vērtēt internetā atrodamo informāciju.

Grāmatu „Vaifija skola” ir izdevis Latvijas Interneta asociācijas “Net-Safe Latvia” Drošāka interneta centrs ar Eiropas Komisijas un Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijas līdzfinansējumu.
„Vaifija skola” gaida Tevi Gulbenes bērnu bibliotēkā, bet elektroniski lasāma www.drossinternets.lv

Pavasarī, tuvojoties mācību gada noslēgumam, uz Gulbeni, pārbaudīt bērnu zināšanas un apbalvot čaklākos skolēnus, ieradīsies arī pats Vaifijs.

Uz tikšanos Vaifija skolas nodarbībās!

Ingrīda Rubene
Gulbenes novada bibliotēkas
Galvenā bibliotekāre darbā ar bērniem