Viesturs Ķerus

 

Augustā Gulbenes novada bibliotēka uzsāka realizēt projektu “Dabas (T)elpa bibliotēkā”.

Projekta mērķis ir iepazīstināt bērnus un jauniešus, un pārējos interesentus ar latviešu rakstnieku sarakstītajām grāmatām par dabu, rosinot lasīšanas kā jēgpilnas nodarbes pieņemšanu ikdienā; mudinot  iegūtās zināšanas par dabas aizsardzību pielietot praktiski. Pirmā tikšanās notika ar dabas pētnieku Māri Olti.

16.09. Gulbenes novada vidusskolā viesosies rakstnieks un putnu pētnieks Viesturs Ķerus.

Viesturs Ķerus ir ornitologs, viens no Latvijas Ornitoloģijas biedrības vadītājiem, Latvijas Ornitoloģijas biedrības valdes priekšsēdētājs. 2019. gadā debitējis bērnu literatūrā ar grāmatu "Meža meitene Maija", par šo darbu ieguvis Latvijas Literatūras gada balvu 2020 kategorijā "Labākais darbs bērniem". Viesturs Ķerus par grāmatas "Meža meitene Maija" ieceri:

"Domas iniciators bija mans jaunākais brālis, kurš teica, ka es varētu uzrakstīt kaut ko bērniem. Kad sāku rakstīt, man nebija domas, ka tā tiešām būs grāmata. Tas vairāk bija prieka pēc. Ideja bija rakstīt bērniem kaut ko izglītojošu par putniem, bet tajā pašā laikā, lai arī to varētu lasīt, jo ir daudz izglītojošu stāstiņu, kas ir tik ļoti izglītojoši, ka tos ir garlaicīgi lasīt. Tā bija tikai sākotnējā doma. Vēlāk, rakstīšanas procesā, bērnu tēli guva virsroku pār vajadzību kādu izglītot. Tur, kur es biju kļuvis pārāk pamācošs, Inese Zandere, rediģējot tekstu, to nopulēja. Izglītojošais elements tur joprojām ir palicis, bet tomēr tie vairāk ir stāsti par dabu."

Pasākumu ciklu “Dabas (T)elpa bibliotēkā” atbalsta VKKF.