Valdim Zilverim – 55

“Katrai skaņai, arī katrai dzīves parādībai un priekšmetam ir sava vibrācija. Man mūzika ir arī katra dabas skaņa – vējš, lietus, ielu troksnis, aktieru runa uz skatuves. Dzīvojot es cenšos šīs vibrācijas izjust, saprast caur sirdi un prātu. Būt iekšā šajā pasaulē ar visu savu iekšējo pasauli. Gadās, ka notiek, teiksim, “radošā difūzija”. Tomēr visas šīs vibrācijas jālaiž caur sirdi. Kad es rakstu, notiek “atpakaļejošs” process, no manām iekšējām sirds vibrācijām es atrodu vajadzīgās mūzikas vibrācijas – tikai caur sirdi.. “
/Latvijas Nacionālais teātris, 1995. / 96. gada sezona/

28. jūlijā 55. dzimšanas diena Gulbenē dzimušajam komponistam un pedagogam Valdim Zilverim!

V. Zilveris mācījies Gulbenes pamatskolā, Gulbenes Mūzikas skolā akordeona klasē pie Edgara Mūrnieka, Ventspils mūzikas vidusskolā mūzikas teorijas nodaļā. Studējis Latvijas Valsts konservatorijā Paula Dambja kompozīcijas klasē, kuru absolvējis ar izcilību.

Pasniedzējs Mūzikas akadēmijā. Kopš 1994. gada Nacionālā teātra muzikālās daļas vadītājs. Kopš 1996. gada komponē un veido aranžējumus dziedošo aktieru ansamblim “Greizais ratiņš”.

Viens no pirmajiem latviešu komponistiem, kas pievērsies elektroakustiskajai un elektroniskajai mūzikai, kā arī viens no profesionālākajiem teātra komponistiem.

Gulbenes novada bibliotēkas 3. stāvā joprojām apskatāma gaviļniekam veltīta izstāde. Sveicam!