Turpinās spēle "Pavedieni"

Latvijas valsts simtgades ietvaros Gulbenes novada bibliotēka ar Valsts Kultūrkapitāla fonda atbalstu organizē Gulbenes novada piederības spēli “Pavedieni”. Spēlē var iesaistīties un veikt uzdevumus no 21. maija līdz 19. augustam.

Īsumā par spēli – tie ir 100 uzdevumi, kuri ved cauri visam Gulbenes novadam (7 katrā pagastā un 9 pilsētā), iepazīstinot ar Gulbenes pilsētas un 13 novada pagastu kultūrvēsturiskajām vietām, būvēm, notikumiem, dabas objektiem un novadniekiem. 

Lai piedalītos spēlē, nepieciešams reģistrēties jebkurā novada bibliotēkā – pilsētas vai pagastu – un saņemt Ceļvedi ar uzdevumiem. Uzdevumus var veikt sev vēlamā secībā. Vērtēs tās komandas, kuras būs atsūtījušas foto ar vismaz triju pagastu vai divu pagastu un pilsētas puzlēm. Spēles nolikums atrodams šeit.

Šobrīd spēlē “Pavedieni” jau iesaistījušās 48 komandas un 3 individuālie spēlētāji – kopskaitā 187 dalībnieki, no tiem 62 bērni. Visvairāk komandu reģistrējušās Gulbenes novada bibliotēkā (15), Stāmerienas pagasta bibliotēkā (4), Lejasciema pagasta bibliotēkā (4), Litenes pagasta bibliotēkā (4) un Stradu pagasta bibliotēkā (4).

Lai radītu priekšstatu par spēli, ieskats dažos interesantākajos uzdevumos. Komandai “Putni” līdz šim visvairāk paticis Kārtenes skatu tornis, oriģināls šķitis slēpnis Kalnienā, toties atrast Rožkalnu Raganas akmeni neesot no vieglākajiem uzdevumiem.  Īpaši iepriecinājusi Galgauskas bibliotekāres attieksme, dodot norādes, kā atrast baznīcu.  Tāpat ļoti paticis uzdevums Litenē, kur jāatrisina alejas nosaukums. Iebraucot Ušuru kūdras purva teritorijā, pavēries iespaidīgs skats, priecējusi arī labi sakoptā atpūtas vieta Līgo.

Atbildes, kā arī jautājumus un ierosinājumus gaidām līdz 21. augustam. Rudenī rīkosim Noslēguma pasākumu Vecgulbenes muižā, kurā dalīsimies iespaidos par spēles gaitā piedzīvoto. Uzklausīsim vēsturnieku stāstījumu par līdz šim mazāk zināmiem vai iepazītiem notikumiem, cilvēkiem vai kultūrvēsturiskām vietām. Veiksmīgākie dalībnieki saņems balvas, par kurām pateicamies atbalstītājiem – pļavu golfa laukumam “Siltie”, SIA ”Tavai un manai veselībai”, zirgu sētai “PURENES” un citiem.

Gaidām ikvienu interesentu Gulbenes novada bibliotēkas 3. stāvā vai jebkurā Gulbenes novada pagastu bibliotēkā!

Lai aizraujoša vasara, izzinot novadu!

Inese Kalēja
Gulbenes novada bibliotēkas galvenā bibliotekāre