Turpinās darbs pie izzinošas krāsojamās grāmatas bērniem.

Tuvojoties rudenim, arī Gulbenes novada bibliotēkā notiek lielāka rosība. Visu vasaru un joprojām rit darbs pie izzinošas krāsojamās grāmatas “Gulbenes novada pērles”. Šī grāmata stāstīs par interesantām vietām, kultūras pieminekļiem un notikumiem, kas saistās ar Gulbenes novadu. Tā būs domāta sākumskolas vecuma bērniem ar nolūku radošā veidā iepazīt savu novadu un veicināt lokālo patriotismu.

Kamēr ilustratore zīmē zīmējumus un bibliotekāres raksta tekstus, arī bērniem ir sava loma grāmatas tapšanā – izvērtēt un izmēģināt, vai teksti ir viegli uztverami un uzdevumi ir saprotami. Izvērtēšana notika gan Gulbenes bērnu bibliotēkas lasītavā, gan arī skolā. Gulbenes vidusskolas 2.a klases skolēniem tika novadīta nodarbība, kuras laikā bērni iepazina interesantus faktus un stāstus par Gulbenes novadu, pildīja uzdevumus un krāsoja. Teksti, zīmējumi un uzdevumi nodarbībā tika izmantoti no topošās grāmatas.

Grāmata plāno ceļot pie bērniem šī gada novembrī.

Vairāk foto no nodarbības šeit.

Gulbenes novada bibliotēka Vidzemes plānošanas reģiona izsludinātajā projektu konkursā „Vidzemes kultūras programma 2016” guva atbalstu projektamKrāsojamā grāmata bērniem „Gulbenes novada pērles””. Piešķirtais finansējums tiks izmantots grāmatas maketēšanai un izdošanai.

Sanita Jurkāne
Gulbenes novada bibliotēka