Stāstu vakars

Gulbenes pilsētas svētku tēmu “Ceļojums” ceturtdienas vakarā ievadīja Gulbenes novada bibliotēkas organizētais stāstu vakars "Durvis uz pasauli jeb kā neiespējamais kļuva iespējams" kopā ar gulbenieti, kaislīgu ceļotāju Elīnu Bērziņu. Tā bija saruna par ceļošanu, bet vairāk par to, kā uzdrīkstēties sapņot, kā arī spēku un ticību savus sapņus realizēt. Grāmatās lasītie piedzīvojumi tapuši par pašas piedzīvoto. Elīnas ceļi aizveduši uz Ungāriju, Itāliju, Kipru,  Norvēģiju, Zviedriju, taču sapņu valsts, kur gribas atgriezties vēl un vēl, ir Portugāle.

Ja ceļošana mūsdienās vairs nenozīmē kas ļoti īpašs, tad cilvēkam ratiņkrēslā tas nozīmē gan. Ceļošana prasa ļoti rūpīgu plānošanu un gatavošanos. Īpašs palīgs Elīnai, plānojot ceļojumus, ir Google maps ar Street view opciju, aplikācija Uber, ceļotāju forumi. Pajautājot, vai ir kāds brīdis ceļojumā, kad gribas raudāt, Elīna atbild, ka tikai no īpašiem mirkļiem, piemēram, Atlantijas okeāna krastā, bet nekad no fiziskām sāpēm vai grūtībām. Elīna nekad nevar zināt, kādas grūtības viņu var sagaidīt nākamajā ceļojumā, tomēr tas nekad nav šķērslis dodies nezināmajā. Viņa saka lielu paldies par atbalstu savai mammai, visiem saviem ceļojumu biedriem.

Pati Elīna pēc pasākuma saka “…mazliet atkailinājos, jo, manuprāt, tādiem ir jābūt stāstiem un pieredzes apmaiņai - kad jūties mazliet ievainojams, mazliet nedrošs, bet pāri visam godīgs un tu pats”.