Rallija "Sarma" vēstures lappuses

Parasti autosporta cienītāji pulcējas Gulbenes pusē, lai apmeklētu neiztrūkstošo un tradicionālo ralliju SARMA. Tā kā šogad šis pasākums diemžēl izpaliek, aicinām ielūkoties, kā tad reiz ir bijis – vecajos, labajos laikos.

“... 11. janvāra pēcpusdiena. Staru sovhoza centrā valda rosība, steiga. Automašīnu drūzma. Katram sacensību dalībniekam ir savas rūpes. Mandātu komisija, tehniskā komisija – tām ir savas prasības. Paviršību nedrīkst būt. Bez tam pretendenti uz godalgotajam vietām ir augsta ranga autosportisti. (Aizsteidzoties notikumiem priekšā, pavēstāms, ka pavisam trasē devās vairāk nekā 175 ekipāžas, kurās startēja 13 sporta meistaru, 68 sporta meistarkandidāti un 54 pirmās sporta klases autobraucēji).”

Dzirkstele, 18.01.1986.

“Par vienmuļumu rallijā nevar būt runas, jo paredzētais vidējais ātrums trasē ir 61,53 kilometri stundā. Tas nozīmē: lai iekļautos paredzētajā laika normā, dažbrīd no «autiņa» nākas «izspiest», ko spēj...”
Dzirkstele, 18.01.1986.

 

“Pajautāju Autoamatieru biedrības rajona padomes priekšsēdētājam V.Sniedzānam:

  • Tātad autorallijs tomēr ir dzīvs?
  • Kamēr eksistē automobilis, būs vīri, kuri mērosies spēkiem ar ceļiem, laika apstākļiem un tik vilinošajām uzvaras sekundēm. Un esmu par to, lai viņus saprastu un atbalstītu.”
    Dzirkstele, 13.01.1993.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

“Starts – astoņos no rīta, kad saule vēl nebija uzlēkusi, un mīnus 30 grādu aukstumā. Neraugoties uz to, trases interesantākajās vietās jau bija pulcējušies diezgan daudz skatītāju. Un redzēt bija ko – gan eleganta braukšana pa ceļu, gan braucieni pa grāvjiem..”

Vakara Ziņas, 13.02.1996.

 

 

 

 

 

 

 

“Rallijs tika gaidīts ar lielu interesi, jo, salīdzinot ar pagājušo sezonu, ir notikušas dažādas izmaiņas. Lada Sports komandas braucējs un vietējās publikas mīlulis Zintis Mezītis, šoreiz brauca ar Latvijas autosportā vēl neredzētu mašīnu – VAZ 21109, kas ir speciāli gatavots sporta auto ar Opel motoru..”

Diena, 25.01.2000.

Rallija “Sarma” pirmsākumi meklējami 1976.gadā Rīgā, Raunas ielā, kur atradās Automotoamatieru biedrības Centrālā padome. Par ātrumposmiem tika izmantoti Siguldas, Suntažu un Ropažu apkaimes ceļi. Līdz 1987.gadam “Sarma” bija komandu rallijs. V.Sniedzāns: “Kādreiz sacensībās startēja ar krievu laika tehniku, bet, tiklīdz sāka ienākt mašīnas no Rietumiem, palielinājās arī ātrumi un no drošības viedokļa vairs nedrīkstēja ļaut braukt kopā trim automašīnām.”

Dzirkstele, 16.01.2015.

 

Attēli no:
Dzirkstele, 18.01.1986., 08.02.1992. un 23.01.1997.;
Gulbenes novada bibliotēkas novadpētniecības krājuma.