Radošā tūre Vidzemes bibliotēku stiprināšanai

Stiprinot katram sevi pašu, kopā darīsim visu, lai stiprinātu mūsu bibliotēkas!

LBB Vidzemes nodaļas 22. saiets - konference noslēgusies.

No sirds esam pateicīgi daudzpusīgajiem lektoriem (Marta Selecka, Gustavs Terzens, Jānis Siliņš, Kristine Om Shanti, Tīrs Miers kafijas grauzdētavas saimnieki Kalvis un Baiba, Daiga Puķīte, Guna Ezermale, Dzintra Līce, Ligita Smildziņa, Vilis Kasims), kuri sniedza savas zināšanas, pieredzi, vērojumus.

Atmiņā paliekoši stāstījumi par teātra nozares ievērojamākajiem novadniekiem ir mūs rosinājuši pētīt un savienot mūsdienīgo ar seno, bet ne aizmirsto tā, lai tas būtu interesanti klausītājam.

"Literatūres" aizkulises ļāva paraudzīties uz dinamisko raidījumu veidošanas un grāmatu iepazīšanas procesu - kā to padarīt baudāmu skatītājiem.

Stāsti par sievietes harmonijas meklējumiem mums atgādināja - ar savu attieksmi un skatu uz lietām mēs paši pievelkam sev cilvēkus, kurus reizēm dēvējam par "sliktajiem".

Novērtējām patiesi kvalitatīvu kafiju, gūstot apliecinājumu, cik ļoti lielā mērā produktā un pakalpojumā atmaksājas ieguldītais darbs, enerģija un ticība savam dzīves aicinājumam.

Izdejojot dejas cauri gadsimtiem, iepazinām dažādās ietekmes dejas mākslā - tērpos, kustībās, izturēšanās manierē.

Otrās saieta dienas ievadā iepazinām un praktiski pamēģinājām ITK platformas, kas var sniegt atbalstu bibliotekārajā darbā.

Meistarklases ļāva mums apdomāt, kā savā darbā varam izmantot grāmatu blogerus, kā no viņiem varam iedvesmoties.

Izmēģinājām veidus, kā tikt galā ar stresu pirms publiskas uzstāšanās, kā runāt ar cilvēku, lai runa būtu silta, patīkama.

Paraudzījāmies uz paaudžu spēju sadarboties un saprasties. Cik ļoti nozīmīgi ir nepārtraukt cilvēku pusvārdā, bet ļaut izrunāt līdz galam, tādējādi izrādot cieņu gan pret runātāju, gan pret sevi pašu.

Paldies dalībniekiem par aktīvo līdzdalību un novērtējumu!

Paldies par finansiālu, fizisku un morālu atbalstu Gulbenes novada pašvaldībai, Latvijas Bibliotekāru biedrībai, Vecgulbenes Muižai, Europe Direct informācijas centram Gulbenē.

Lai iegūtā pieredze sniedz dzīvesprieku gan mums, gan mūsu bibliotēku apmeklētājiem!