Piedzīvojums “Ar velo pa zaļo!”

Piedzīvojums “Ar velo pa zaļo!”

Mums patīk būt tur un atgriezties tur, kur labi jūtamies. Ceļošana, savējie, riteņi, zaļais dzelzceļš, ainaviskie ceļi, Latvijas daba – atslēgas vārdi, kas labi raksturo mūsu trīsdesmitā jūnija un pirmā jūlija piedzīvojumu.

Ceļojuma mērķis- iepazīt vēl vienu Zaļā dzelzceļa posmu – Ērgļi – Ķeipene. Vispirms mums bija iespēja priecāties par cilvēka radošā gara izpausmi Jaunpiebalgas kupola mājās, kur meistars Māris dāsni dalījās ar savu pieredzi, ceļot kupolmājas, iedvesmojot mūsu grupas vīriešus. Otrā dienas pusē Ērgļos bijām kopā ar Māri Olti, kopā iepazīstot mežu, dzīvnieku pēdas, runājot, domājot, priecājoties par Latvijas 4 gadalaikiem, meža daudzveidību, dižajām eglēm. Tomēr vislielākais pārsteigums mežā šoreiz bija satikšanās ar 2 āpšiem. Un tālākais bija par vasaras sajūtām- izbaudot vasaras vakara siltumu un mieru ezerā citādāk- caurspīdīgā laivā; kafejnīcu stacijā ar visgaršīgāko kafiju Latvijā un brīnišķīgu apkalpošanu.

Kalni un lejas, negaisa mākoņi bija jāpārvar, lai otrā dienā varētu iepazīt neparasto upes gultni Ērgļu pusē – Velna bedri, kur 30 metru garumā varējām staigāt pa lieliem akmeņiem, kuri ir noklājuši upes gultni. Un tad atkal ceļā pa Zaļo dzelzceļu, līdz iebraucam Ķeipenē kino pasaulē. Un mūsu piedzīvojumam ir gredzenveida kompozīcija- šoreiz cilvēka gars, Augusta Stukuta veidolā, ir padarījis šo vietu par ko īpašu Latvijas kartē.

Visas redzētās vietas bija tādas, kur gribas atgriezties vēl, jo tās dod to labo pēcsajūtu, ka Latvijā ir labi, skaisti, ka te var ko īpašu redzēt, uzzināt, izjust.

Un noteikti jāpiemin arī pusdienas. Ērgļu kafejnīcā ‘Kore” mums ļoti garšoja Braku putra un pašceptās kūciņas. Taurupes kafejnīcā ‘Kurmis” bija gan sātīgs mājas ēdiens, pagatavots uz malkas plīts, gan personalizēta un sirsnīga apkalpošana.

Un, lai 22 riteņbraucēji varētu visu aprakstīto piedzīvot, ir vajadzīgi cilvēki, kas rada maršrutu, uzraksta projektu. Tāpēc esam ļoti pateicīgi Indrai Loginai un viņas palīgam Dailim Kadilam, ka viņi dara to, kas viņiem patīk.