Paulam Duškinam 90

“Duškina akvareļu šarms ir aizraujošs, īpatnējs. [..] Tas ir Duškinam piemītošais atklāta vēziena, dziļas elpas ievilkšanas un skaļas izpūšanas paņēmiens. Ja to mēs pieņemtu par mākslinieka rokrakstu, tad Duškina darbi pat bez paraksta nav jādod ekspertīzei. Paskatāmies, piemiedzam plakstus un uzreiz pasakām: tas ir Pauls Duškins. Pat ja būtu starp simtiem. Brīvs, atraisījies. Bet ar horizonta izjūtu.”

“Nav nekā pelēka. Pasaule ir koša. Mēs tikai paši to padarām pelēku. Arī mākslā. Melns ir melns. Un sarkans ir sarkans. Nekādas miglas pa starpu. Bet pelēks ir pelēks. Lietus, piemēram, nav pelēks, to man neiestāstīsit! — Tāda ir Paula Duškina attieksme un —ja gribat — krāsu filozofija.”
O. Rikmanis. Brieduma atestācija. (Cīņa, Nr. 108 (04. 05. 1986)

Grafiķim un akvarelistam Paulam Duškinam 22. jūlijā atzīmējām 90 gadu jubileju. P.Duškins dzimis Adulienas pagastā, jau zēna gados iedvesmojies no mākslinieka Ārija Skrides, mācījies LVU Arhitektūras fakultātē, LVMA Grafikas nodaļā, beidzis I. Repina Ļeņingradas Glezniecības, tēlniecības un arhitektūras institūta Grafikas fakultāti.

Strādājis visos estampa veidos un žanros. Viens no latviešu grafiķiem, kas visvairāk strādājis aukstās adatas tehnikā visos klasiskajos žanros, pazīstams arī kā ekspresīvu akvareļu autors ("Zēna galva", "Akts", "Vecrīgas ainava"). Litogrāfijā pievērsis uzmanību krāsas izmantojuma problēmām.

Radījis un izkopis Eiropā jaunu gleznieciski impresionistisku oforta manieri ( "Nakts pie Daugavas", "Rītausmā", "Kur dūmeņi kūp", "Sarma").