Noslēgusies nometne “Sekojot pavedieniem 3”

Noslēgusies nometne “Sekojot pavedieniem 3”

 

No 1. līdz 5.augustam norisinājās Gulbenes novada bibliotēkas darbinieku organizētā dienas nometne “Sekojot pavedieniem 3.”  Nometnē piedalījās 14 dalībnieki, vecumā no 9 līdz 12 gadiem.

Pirmajā dienā dalībnieki iepazinās ar Galgauskas pagastu, viesojoties Galgauskas HES, apskatot Zaļo dzelzceļu kā arī iepazīstoties ar vides veselības saimniecību “Purmalas.” Saimniecībā bērniem bija iespēja apskatīt dažādus dzīvniekus un visiem kopā cept gan saldos, gan sāļos pīrāgus. Neskatoties uz nelabvēlīgajiem laikapstākļiem, pēc pirmās dienas dalībnieki joprojām bija entuziasma pilni.

Nometnes otrajā dienā dalībnieki devās uz Rankas pagastu, lai iepazītos ar bioloģisko zemnieku saimniecību “Ķelmēni,” apskatītu Gaujasrēveļu pagastu un aktīvi darbotos enkaustikas nodarbībā. Vairāki nometnes dalībnieki atzina, ka nekad nebija viesojušies Rankas pagastā, tāpēc tika gūti jauni iespaidi.

Trešajā dienā nometnes dalībnieki iepazinās ar Daukstu pagastu, apciemojot pirts lietu darbnīcu “Āriņi,” izklaidējoties disku golfa parkā “Stari,” kā arī veicot zinātniskos eksperimentus un apskatot senlietu ekspozīciju “Brici.” Diena tika pavadīta ļoti aktīvi, tāpēc vakarā nogurums bija manāms visiem.

Ceturtajā dienā tika apskatīts skaistais un vēsturiskais Druvienas pagasts, iepazīstoties ar Druvienas Latviskās dzīvesziņas centra piedāvātajām aktivitātēm, viesojoties kultūras kompleksā “Silmači” un tuvāk iepazīstoties ar Druvienas pagasta centru.

Nometnes pēdējās dienas rītā dalībnieki devās uz Gulbenes novada vēstures un mākslas muzejam, lai tuvāk iepazītos ar aktuālajām izstādēm un piedalītos nodarbībā “Iepazīsti senās profesijas.” Dienas otrajā pusē dalībnieki tuvāk iepazinās ar Stradu pagastu, aplūkojot Dabas viesistabu un viesojoties saimniecībā “Pakalnieši.”

Visas nedēļas garumā dalībniekiem bija iespēja pildīt uzdevumu burtnīcu, kurā bija sagatavoti jautājumi par Gulbenes novada pagastiem, kuros nedēļas laikā dalībnieki bija viesojušies. Jautājumi bija dažādas sarežģītības pakāpes un dažos no tiem bija nepieciešama tuvinieku palīdzība.

Piektās dienas noslēgumā darba burtnīcas apskatīja nometnes vadītājs, lai čaklākajiem un asprātīgākajiem atbilžu autoriem varētu pasniegt pārsteiguma balviņas.

Paldies visiem dalībniekiem un viņu vecākiem par aizraujošajiem piedzīvojumiem visas nedēļas garumā!