Noslēdzies Gulbenes novada bibliotēkas projekts “Viņas stāsts”

Noslēdzies Gulbenes novada bibliotēkas projekts “Viņas stāsts”

 

                24.novembrī Gulbenē viesojās rakstniece Sabīne Košeļeva. Gulbenes novada vidusskolā 2.klases skolēniem notika saruna par Sabīnes grāmatas varoni – gurķi Elmāru, kas dikti kreņķējās, ka izskatās citāds, nekā citi gurķi. Tomēr grāmatas beigās viņš ieguva draugus, jo prata piedot tiem, kas par viņu bija zobojušies. Bērni izkrāsoja katrs savu gurķi, un tie nudien katrs bija pilnīgi citāds! Rakstniece saņēma šos zīmējumus dāvanā, kas bija tik patiesi un sirsnīgi. Bērni arī uzzināja, kā tas ir -rakstīt īstu grāmatu.

            Autore padalījās, kā top viņas stāsti arī ar pieaugušo auditoriju Beļavas pagasta bibliotēkā. Šeit notika saruna par viņas romānu "Rīga-Maskava. 21. gadsimta mīlasstāsts" un stāstu krājumu "Vientulības ministrija". Abi viņas darbi tika nominēti Latvijas Literatūras gada balvai un ir kā svaiga elpa latviešu literatūrā. Sabīne Košeļeva ikdienā strādā par ziņu veidotāju interneta portālā "Delfi", bet tad, kad dzīvē piedzīvotais, redzētais un dzirdētais "laužas uz āru", top viņas stāsti – patiesi, reizēm skarbi, taču godīgi, aicinot lasītāju domāt un izdzīvot arī savas atmiņas vai sev tuvu cilvēku līdzīgus pieredzes stāstus.

                Līdz ar to noslēdzies Valsts kultūrkapitāla fonda atbalstītais projekts “Viņas stāsts”. Tieši klātienes sarunas bija tik vērtīgas šajā digitālās saziņas laikā!  

                Projekta ietvaros lasītāji iepazina četras jaunas rakstnieces, kuras spoži debitējušas latviešu literatūrā galvenokārt kā stāstu meistares: Daci Vīganti, Vinetu Trimalnieci, Lauru Vinogradovu un Sabīni Košeļevu. Kopā notikušas 8 tikšanās dažādām auditorijām Gulbenes novada bibliotēkā, Gulbenes 1.pirmsskolas izglītības iestādē, Gulbenes novada vidusskolā, Stradu pagasta Stāķu bibliotēkā,  Lejasciema pagasta bibliotēkā un Beļavas pagasta bibliotēkā.

                Paldies gan rakstniecēm, gan mūsu uzticīgajiem lasītājiem par šīm piepildītajām sarunām!

Indra Logina, Gulbenes novada bibliotēka