Norisinās seminārs "Debašu kultūra"

1. aprīlī interaktīvā seminārā “Debašu kultūra” tikās 10., 11. klašu skolēni un citi interesenti, lai gūtu zināšanas un praktiskas iemaņas noderīgos un aktuālos tematos – argumentācija un publiskā runa. Lai piekļūtu tuvāk mērķauditorijai - skolēniem, Gulbenes novada bibliotēka izgāja no savām telpām un semināru organizēja Gulbenes novada valsts ģimnāzijā.

Semināra lektors, organizācijas “QUO tu domā?” pārstāvis Edgars Klētnieks, dalībniekus aicināja darbā, skolā un dzīvē izmantot APES argumentu veidošanas modeli, kas var būt noderīgs gan eseju, gan ZPD rakstīšanā, gan pārstāvot savu viedokli kādās nopietnās diskusijās. Noderīga tēma, kas tika aplūkota, bija argumentu atspēkošana – kāds ir vājš arguments un kāds ir spēcīgs arguments. Jauniegūtās zināšanas semināra dalībnieki varēja izmantot arī praktiski, veidojot paši savus argumentus un meklējot citu argumentiem atspēkojumus.

Semināra otrā daļa tika veltīta publiskās runas tēmai, kas izvērtās par piedzīvojumu un izaicinājumu ikvienam dalībniekam.

“Tikai atvērti žesti! Ikvienam klausītājam jāieskatās acīs! Nedrīkst nodurt galvu! “ Tie bija tikai daži norādījumi, kuri dalībniekiem bija jāņem vērā, publiski uzstājoties.

Kā atzīst semināra dalībnieki, iegūtā informācija un praktiskās iemaņas būs noderīgas un reāli pielietojamas gan ikdienā, gan skolas, gan darba gaitās. Paldies lektoram par teorētiskajām un praktiskajām zināšanām, no kurām katrs individuāli paņēma to, kas visvairāk šobrīd nepieciešams.

Turpinot debašu tēmu, aicinām ikvienu interesentu 8. aprīlī plkst. 13.30 pulcēties Gulbenes novada valsts ģimnāzijā interaktīvā seminārā “Loģikas kļūdu darbnīca un debašu kustības uzsākšana Gulbenes novadā”. Iepriekšēja pieteikšanās: 26198916, 64474825 vai liene.baranovska@gulbenesbiblioteka.lv

Tiekamies!

Pieaugušo neformālās izglītības programmas “Medijpratība un debašu kustība” realizēta ar Gulbenes novada pašvaldības atbalstu.

 

 

 

 

 

 

 

 

Liene Baranovska,
Gulbenes novada bibliotēkas sabiedrisko attiecību speciāliste