Nometne

Gulbenes novada bibliotēkas nometne bērniem “Sekojot pavedieniem 4” noslēgusies!      

No 7. līdz 11.augustam norisinājās ceturtā Gulbenes novada bibliotēkas darbinieku organizētā dienas nometne bērniem “Sekojot pavedieniem 4.”  Nometnē piedalījās 15 dalībnieki, vecumā no 9 līdz 12 gadiem.

Pirmajā dienā dalībnieki iepazinās ar Beļavas pagastu, viesojoties saimniecībās “Ragukalns” un “Apsītes”, kā arī iepazinās ar kordiriģentu Imanta un Gido Kokaru muzeju, darbojās Beļavas pagasta bibliotēkā un Kultūras centrā. Tāpat bērni, spītējot karstajiem laikapstākļiem, veica pārgājienu uz Kārtenes skatu torni un Beļavas muižu. Saimniecībās bērniem bija iespēja apskatīt un pabarot dažādus dzīvniekus un pat vizināties zirgu mugurā. Muzejā bērni guva iespēju iejusties dažādos tēlos, izmantojot vietēja teātra rekvizītus. Muižā bērni klausījās nostāstus par spokošanos un daži pat pamanīja spokus! Spītējot karstumam un negaisa draudiem, visi laimīgi pārradās mājās, lai jau nākamajā dienā dotos jaunos piedzīvojumos.

 

Nometnes otrajā dienā dalībnieki devās uz Tirzas pagastu, lai iepazītos ar bioloģisko zemnieku saimniecību “Avotiņi,” vērotu un piedalītos siera meistardarbnīcā un siera degustācijā, viesotos bibliotēkā un bijušajā pienotavā, kas nu jau kalpo mākslas nozarei, un dotos pārgājienā uz estrādi. Vairums bērnu nebija iepriekš viesojušies bijušajā pienotavā, kur saimnieko mākslinieki Inese Manguse un viņas vīrs, piedāvājot aplūkot pašu radīto laikmetīgo mākslu, kas savīta ar Imanta Ziedoņa darbu “Poēma par pienu”.

Trešajā dienā nometnes dalībnieki iepazinās ar Stāmerienas pagastu, apciemojot Bānīša staciju, kur darbojas rokdarbu kopa “Saulessvece”, kāpjot mājā kokos, dodoties pārgājienā uz Stāmerienas pili un pareizticīgo baznīcu un piedaloties biedrības “KAPO” fotokrosā un sportiskajās aktivitātēs Kalnienā. Diena tika pavadīta ļoti aktīvi, ietverot visvairāk noietos kilometrus.

Ceturtajā dienā viesojāmies Litenes pagastā, apskatot G.Cigļa seno lietu krātuvi, dodoties pārgājienā uz Litenes virsnieku vasaras nometnes vietu un tiekoties ar aizrautīgo un zinošo ornitologu Elviju Kantānu.

Nometnes pēdējās dienas rītā dalībnieki devās uz plašo Lejasciema pagastu, lai iepazītos ar iepazītos ar sublimētās pārtikas ražotni “Zaļā vaļā”, ciemotos Sinoles bibliotēkā un piedalītos mākslinieces I.I.Ķeseles radošajā darbnīcā, dotos pārgājienā uz sēravotu pie Gaujas upes, viesotos Lejasciema bibliotēkā, kā arī apgūtu pirmo palīdzību ar treneri L.Gabduļinu.

Visas nedēļas garumā dalībniekiem bija iespēja pildīt Darba burtnīcu ar sagatavotiem jautājumiem par Gulbenes novada pagastiem, kuros nedēļas laikā dalībnieki bija viesojušies. Jautājumi bija dažādas sarežģītības pakāpes un dažos no tiem bija nepieciešama tuvinieku palīdzība.

Noslēgumā Darba burtnīcas apskatīja nometnes vadītāja, lai čaklākajiem un asprātīgākajiem atbilžu autoriem varētu pasniegt pārsteiguma balviņas.

Šā gada jaunums Darba burtnīcā bija atgriezeniskās saites rakstīšana, lai pilnveidotu dalībnieku rakstīšanas un rakstītā strukturēšanas prasmes. Katras dienas noslēgumā, nometnes dalībnieki rakstīja savus iespaidus Darba burtnīcā, atcerējās dienas notikumus, veiksmes un neveiksmes.

Kopumā ar kājām tika noieti 36 kilometri, kas ir pat vairāk nekā bija domāts. Gan nometnes vadītājas, gan bērni nometnes pēdējā dienā bija gandarīti un priecīgi, jo neviens nesaslima, nenogura un visi, kas nometni uzsāka pirmajā dienā, to veiksmīgi pabeidza pēdējā dienā!

Paldies visiem dalībniekiem un viņu vecākiem par aizraujošajiem piedzīvojumiem visas nedēļas garumā!

Solvita Lībere
Elīna Ērgle-Jundze
Gulbenes novada bibliotēka