Nacionālās skaļās lasīšanas sacensības uzvarētājs Gulbenes reģionā ir zināms!

12.aprīlis Gulbenes bērnu bibliotēkā sākās savādāk nekā citas dienas. Todien te notika Nacionālās Skaļās lasīšanas sacensības reģionālais fināls. Sacensība šajā mācību gadā notika četrās Gulbenes novada skolās – Gulbenes sākumskolā, Gulbenes 2.vidusskolā, Lizuma vidusskolā un Stāķu pamatskolā starp 5. un 6.klases skolēniem. Uz reģionālo finālu bija ieradušies 14 labākie lasītāji no šīm skolām.

Katram skolēnam bija jālasa fragments 5.minūšu garumā no savas mīļākās grāmatas. Lasīšanu vērtēja žūrija – režisore Edīte Siļķēna (viņa bija arī žūrijas priekšsēdētāja), Gulbenes novada bibliotēkas direktore Antra Sprudzāne, Beļavas pagasta kultūras dzīves organizētājs Jānis Skopans un laikraksta Dzirkstele pārstāve Mārīte Dzene. Žūrija vērtēja skaidru un brīvu runu, spēju ar stāstu aizraut auditoriju, atbilstošu uzsvaru lietojumu, arī prasmi veidot kontaktu ar auditoriju un prasmi izmantot savu balsi.
Bija patiess prieks klausīties jaunos lasītājus. Interesanti, ka atkārtojās tikai viena grāmata – A.Lingrēnas “Ronja-laupītāja meita”. Kamēr žūrija apspriedās, jaunajiem lasītājiem uzstājās Gulbenes novada valsts ģimnāzijas muzikālā apvienība “Pieci”.

Kļuva zināms tas jaunais lasītājs, kuram 12.maijā vajadzēs doties uz Rīgu, uz Latvijas Nacionālo bibliotēku, lai lasītu kopā ar 30 citiem skolēniem no visas Latvijas un cīnītos par galvenā skaļā lasītāja titulu! Žūrija lēma, ka uzvarētāja ir Emīlija Mia Kundrāte no Gulbenes 2.vidusskolas. Emīlija lasīja fragmentu no H.K.Andersena pasakas “Neglītais pīlēns”. 

Otrais labākais lasītājs bija Mikus Rukmanis no Gulbenes sākumskolas, trešā labākā skaļā lasītāja Rasa Roziņa no Lizuma vidusskolas. Apsveicam!
Nākamā diena gan nesa nelielu pārsteigumu. Emīlija 12.maijā neatradīsies Latvijā, tāpēc uz Rīgu dosies otrās vietas ieguvējs Mikus kopā ar saviem atbalstītājiem – klasesbiedriem, skolotāju un vecākiem. Miku, veiksmi!
Aicinām jebkuru interesentu 12.maijā doties uz LNB, lai klātienē vērotu visas Latvijas jaunos lasītājus! Varbūt tieši MŪSĒJAIS kļūs par Latvijas Nacionālās bibliotēkas Bērnu direktoru – iedvesmotāju!
Paldies par iesaistīšanos skolotājiem, skolēniem un atbalstītājiem. Gaidīsim nākamo gadu!

 

 

 

 

 

 


 

 

 

  


Uzziņai.

Šādas skaļās lasīšanas sacensības jau 20 gadus norit Holandē. Tā ir kļuvusi ļoti populāra un ir aizrāvusi daudzus bērnu šajā valstī. Arī skolotāji aktīvi iesaistās šajās sacensībās.  No Holandes arī ir nākusi šīs sacensības metodika un ieteikumi.

Latvijā šis mācību gads ir pirmais, kad skolās un bibliotēkās notiek šāda sacensība. Uzsākot šo kampaņu, LNB Bērnu literatūras centrs vēlas pilnveidot bērnu prasmes izvēlēties piemērotu un interesantu literatūru skaļai lasīšanai, sekmēt interesi par lasīšanu un grāmatām, saliedēt bērnus kopīgām lasīšanas aktivitātēm, kā arī veicināt lasītprieku. Sacensībai piemērotu lasāmvielu dalībnieki var atrast gan “Bērnu, jauniešu un vecāku žūrijas” grāmatu kolekcijā, gan tās var būt senaizmirstas, labas grāmatas vai arī tikko iznākuši darbi.

Solvita Lībere
Gulbenes bērnu bibliotēkas vadītāja