Meistarklase ar Ināru Vērzemnieks

Sirsnībā un atkalsatikšanās priekā 12. novembrī Gulbenes novada bibliotēkā tikāmies ar žurnālisti un rakstnieci Ināru Vērzemnieks, kura ir dzimusi Amerikā, bet bērnību pavadījusi kopā ar vecmāmiņu Gulbenes pusē.

Jau otro gadu pēc kārtas Ināra viesojās bibliotēkā, lai tiktos ar vietējiem iedzīvotājiem un stāstītu par savu sarakstīto grāmatu “Among the Living and the Dead” (“Starp dzīvajiem un mirušajiem”) un tajā aprakstītajiem savas dzimtas pārdzīvojumiem Otrā pasaules kara un pēckara gados, kā arī, lai dotu norādes un iedvesmotu dokumentālās prozas rakstīšanā.

Meistarklasē klātesošie guva praktiski pielietojamas metodes un paņēmienus, kā dokumentēt savas atmiņas, kā atsevišķas atmiņas ievietot kontekstā, kā iedziļināties detaļās. Pasākumā valdīja ļoti radoša atmosfēra, ko veidoja klātesošo atmiņu stāsti, daudzveidīgās rakstīšanas metodes un pat iziešana ārpus telpām, lai savā stāstā pievērstu uzmanību skaņām, krāsām, cilvēkiem, izjūtām konkrētā gadalaikā.

Atbildot uz to, kāpēc Ināra joprojām mēdz atgriezties Latvijā, rakstniece atzinās, ka tikai Gulbenes pusē viņa gūst tādu mieru un klusumu, par kādu ASV var tikai sapņot. Ināru iepriecina gadalaiku maiņa, spožās zvaigznes pie debesīm un spēja iedot vismaz nelielu daļu savu zināšanu vecmāmiņas dzimtenei.

Pateicamies Inārai Vērzemnieks, kā arī ASV vēstniecībai Latvijā par sadarbību!

 

 

 

 

 

 

Fotogrāfijas no pasākuma ŠEIT.

Liene Baranovska,
Gulbenes novada bibliotēkas
sabiedrisko attiecību speciste