.. lappuse no jautājumu klades. Nauris Indzeris.

.. lappuse no jautājumu klades. Nauris Indzeris.

Inese Kalēja,
Gulbenes novada bibliotēka

Šoreiz, gaidot dzimšanas dienu, uz jautājumu klades grūtajiem jautājumiem atbildēja mūsu novadnieks – baritons Nauris Indzeris. Nauris jau gandrīz 25 gadus aktīvi darbojas profesionālās mūzikas laukā gan kā operdziedātājs, gan kamerdziedātājs, gan arī kā vokālais pedagogs korim “Balsis”.
Naura profesionālā dzīve bijusi saistīta gan ar Latvijas Nacionālo operu un baletu, gan Klaipēdas Valsts muzikālo teātri. Dziedātājs piedalījies vairākos Siguldas Opermūzikas svētkos, kā arī regulāri sadarbojas ar koncertorganizāciju “Latvijas koncerti”, Operetes teātri un klasiskās mūzikas ģildi “Euterpe”.

Par Nauri mani nosauca .. abi vecāki; ģimenei tas ir ļoti ērts datums, jo mammai Līgai dzimšanas diena ir tieši pirms Naura un vidējā brāļa Egila vārdadienas, tā ar vienu šāvienu tika nošauti vairāki zaķi reizē. Protams, arī kinofilmas “Nauris” ietekmē.
Ēdiens, kas man aizvien saistās ar bērnību, ir .. vecmammas Klāras un mammas ceptās kotletes, jo kūtī bija rukši, un tēvs Aivars bija veiksmīgs un aizrautīgs mednieks. Un malkas krāsnī ceptie paša apsmērētie pīrāgi!
Bērnībā visbiežāk es .. sportoju – ziemā slēpoju, vasarā peldēju, palīdzēju mājas darbos. Tā kā ģimenē biju trešais tēvadēls, droši vien nedaudz kritu uz nerviem vecākajiem brāļiem.
Runājot par nedarbiem, .. skolā mācības padevās viegli, tādēļ atlika laiks arī kādam nelielam nedarbiņam. Tie gan visi pārsvarā bija labsirdīgi.
Dziedāt es sāku .. Gulbenes astoņgadīgās skolas mūzikas stundās, tad Gulbenes bērnu mūzikas skolas kora klasē un zēnu korī pie skolotājas Lūcijas Hmeļevskas un iedvesmojošās direktores Austras Veikšānes. Pēc tam Valmieras Viestura vidusskolas teātra klasē, Jāzepa Mediņa Rīgas Mūzikas koledžā Lailas Grietēnas klasē un Jāzepa Vītola Latvijas Mūzikas akadēmijā pie profesora Bruno Egles.
Lielākais dzimšanas dienas pārsteigums .. gaidāms šogad, 14. decembrī.
Dzeju es sāku rakstīt .. jau pamatskolā, kādā septītajā, astotajā klasē, vēlāk tapa dziesmu teksti Gulbenes dumpinieku grupai ar pankroka ievirzi “Klaidonis” (nejaukt ar šlāgergrupu).
Pie pseidonīma (skatuves vārda) Lielais Zābaks es tiku .. jau grupas 5. Šlaka laikā, jo katram kārtīgam skatuves māksliniekam vajadzīga iespaidīga iesauka. Tā radās pēc sievastēva zīmīgās frāzes, atnākot mājās: Atkal lielie zābaki priekšā!
No skolas gadiem visspilgtāk palicis atmiņā .. piedalīšanās dažādos pasākumos un aktivitātēs, piemēram Jaungada uzvedumos, kā arī sportošana – biatlons u. c.
Runājot par tomātiem .. vienmēr sastādu par daudz. Izaug labi. Par daudz labi.
No deju mūzikas grupas “5. Šlaka” laikiem es .. kā nozīmīgu atceros faktu, ka bijām novatoriski, atklājām jaunas žanra nianses, radoši un drosmīgi izpaudāmies šajā mūzikā, nevienu nekopējot, izmantojām dažādas jaunas pieejas. Izdevām 3 mūzikas albumus un tikām iekļauti daudz dažādās mūzikas izlasēs.
Operete man nozīmē .. daudz. Operetē var ne tikai dziedāt, bet arī dejot, tēlot, runāt. Esmu nodziedājis vairākas skaistāko operešu galveno varoņu lomas, piemēram Misteru X, Grāfu Homonaju, Princi Radžami, Grāfu Danilo, Edvīnu, Aristīdu de Foblā. Daudz esmu iemācījies no leģendārā maestro Jāņa Kaijaka, sadarbojies ar lieliskiem režisoriem – Jāni Kaijaku junioru, Gundaru Silakaktiņu, Juri Joneli, horeogrāfiem – izcilo Albertu Kivlenieku, Ievu Kemleri u. c.
Īpaši mani iedvesmo .. dziedāšana un publika.
Dziedot kopā ar pūtēju orķestri .. vienmēr prieks un jautrība ir garantēti.
Kabatā man vienmēr ir .. dzīvesprieks un laime.
Gulbenes novada iedzīvotājiem es novēlu .. veiksmi, izdošanos, radošo dzirksti, darba mīlestību un no sirds priecāties par līdzcilvēku panākumiem un izaugsmi.
Nauri, liels paldies par atbildēm! Lai brīnišķīgs (un ar pārsteigumu!) dzimšanas dienas koncerts! Un, protams, arī turpmāk pilnas kabatas ar dzīvesprieku un laimi