.. lappuse no jautājumu klades. Aija Dzērve.

.. lappuse no jautājumu klades. Aija Dzērve.

Turpinām iesākto rakstu sēriju, kurā aicinām mūsu novadniekus veikt ierakstu atmiņu un jautājumu kladē, kas skolas laikos tika aizpildītas un ļāva iepazīt draugus. Arī šomēnes, gaidot aktrise Aijas Dzērves dzimšanas dienu, lūdzām viņai aizpildīt kādu lappusi.

Pie sava vārda es tiku .. pateicoties mammai. Varbūt tāpēc, ka piedzimu maijā.
Ēdiens, kas man aizvien saistās ar bērnību .. klimpiņputra, mammas deserti, vecmammas drupaču kārtainā kūka, ķiršu kompots.
Bērnībā es visvairāk lasīju ..”Stāstu par Pifu“, ‘’Riki-Kī”, Astrīdas Lindgrēnas “Emīla nedarbi” , sērijas “Brīnumzeme” un Hansa Kristiana Andersena pasakas.
No skolas gadiem atceros .. savus klases biedrus, skolotājus, skolas zvanu, to, ka pirmdienās, otrdienās, trešdienās matos bija jāsien zilas lentes, ceturtdienās, piektdienās - sarkanas.
Lielākais dzimšanas dienas pārsteigums .. ka piedzimu laikā, kad ārā ir ziedonis, un mani sagaidīja diezgan laba un mīloša ģimene.
Idejas man rodas .. īsi pirms pamošanās.
Vasaras vakaros Gulbenē .. parasti ir labsajūta, gribas ar basām kājām staigāt un daudz peldēt.
Visvairāk mani iedvesmo .. daba, ziedi, cilvēcība, māksla, mūzika, teātris. Laba literatūra un mīļie cilvēki.
Dienās, kad lietus bungo pa jumtu, es .. domāju, ka zeme varbūt uz lietavu laiku mazliet apstājas griezties. Pārsteidzošā kārtā tajās reizēs vienmēr mazliet nāk miegs.
Grāmata, ko es iesaku citiem izlasīt .. Virdžīnijas Fellouzas “Šekspīra kodu”, “Tibetas dzīvo un mirušo grāmatu”.
Man kabatā vienmēr ir .. dzīvokļa atslēgas, lūpu krāsa un kāds kastanis.
Gulbenes novada iedzīvotājiem es novēlu .. lai tie ir veseli, laimīgi, bagāti un cilvēcīgi, un nekad nepiedzīvo karu.


Aija, paldies par atbildēm un sirsnīgi sveicieni dzimšanas dienā! Vēlam enerģiju, darbus veicot, un sauli katru dienu sirdī!