La dolce vita

Janvāra beigās noslēdzās itāļu valodas nodarbības, kuras vadīja Frančesko (Francesco Cassissa) no Itālijas, kurš Eiropas brīvprātīgā darba programmas ietvaros darbojās Gulbenē.

Trīs mēnešus katru otrdienas vakaru Gulbenes novada bibliotēkā sanāca kopā dažāda vecuma cilvēki, kuri apguva sarunvalodas pamatus itāļu valodā, kā arī iepazina Itālijas kultūru, tradīcijas un paradumus. Kā apgalvo itāļu valodas studenti, Itāļu valoda fonētiski ir tuva latviešu valodai, arī izruna nešķiet sarežģīta. Itāļu valodai gan ir ļoti daudz dažādu dialektu, un reizēm pat itāļi no dažādiem reģioniem ar grūtībām saprot viens otru. Taču jā, itāļi prot svinēt dzīvi, un priecāties tāpat vien – no nekā.  

Vineta Jogure saka, ka viņai vislabāk patikusi  nodarbībās virmojošā itāliskā gaisotne. Itālija ir viņas sapņu zeme un, pateicoties Frančesko, tagad ir solīti tuvāk sava sapņa piepildījumam. “Pirmie soļi ir sperti - un tā ir valoda, kuru Frančesko prata mums pasniegt viegli, saprotami, ar humoru un skanīgām dziesmām, kuras klausītos atkal un atkal!” saka Vineta.

Liels paldies Frančesko par interesantajām nodarbībām, kurās viņš dalījās ar zināšanām un savu atraktivitāti, ar lielisku humora izjūtu, kā arī ar burvīgo muzicēšanu !

 

 


 

 

 

 

Atgādinām, ka katru ceturtdienas vakaru bibliotēkā ikviens ir aicināts apgūt franču sarunvalodas pamatus, ko palīdz apgūt  Elise, brīvprātīgā no Francijas.