Izzinoša ekspedīcija Beļavas pagastā

Izzinoša ekspedīcija Beļavas pagast

Projekta “Izzinošas ekspedīcijas” ietvaros Gulbenes novada bibliotēka 17. jūlijā aicina doties ekspedīcijā uz Beļavas pagastu.

Kopā ar novadpētniecības entuziastu Edžu Vējiņu izzināsim dažādas tēmas un apskatīsim daudzas vietas. Kāpēc Beļavai ir tik īpaša loma Latvijas valsts tapšanā? Kā šī pagasta vēsture atklājas caur vienas senas dzimtas stāstu? Ko Latvijas vienīgais krusta ozols vēsta par pagānisko krustu griešanas tradīciju? Kāpēc Beļava ir daļa no UNESCO pasaules kultūras mantojuma? Kur te staigājis ekscentriskais mākslinieks baskājis Irbīte? Kur nogrimusi Lisas ezerpils? Kur apskatīt gandrīz izzudušos amatniecības prasmju lieciniekus – sienu dekoratīvos trafaretus? Kā meklēt, mērīt un kopt dižkokus? Kādas iezīmes šai vietai piešķir postindustriālais mantojums?  

Izbraukšana plkst. 10.00 no Gulbenes novada bibliotēkas. Atgriešanās Gulbenē ap plkst. 17.30. Ņemot vērā epidemioloģiskos apstākļus, vietu skaits autobusā būs ierobežots, tāpēc iespēju gadījumā iesakām izmantot savu transportu.

Ievērojot Ministru kabineta noteikumus, pasākums paredzēts vakcinētām vai Covid-19 pārslimojošām personām. Lūdzam ņemt līdzi dokumentus, kas to apliecina, tostarp personu apliecinošu dokumentu.   

Pieteikšanās līdz 14. jūlijam, rakstot uz sanita.jurkane@gulbenesbiblioteka.lv vai zvanot 64471460. Lūgums norādīt dalībnieka vārdu, uzvārdu un tālruņa numuru.

Ekspedīcijas laikā tiks ievēroti visi attiecīgajā brīdī valstī noteiktie drošības pasākumi.

Projekts “Izzinošas ekspedīcijas” guvis atbalstu Vidzemes plānošanas reģiona izsludinātajā kultūras projektu konkursā “Latvijas valsts mežu un Valsts kultūrkapitāla fonda atbalstītā Vidzemes kultūras programma 2021”.