Iepazīstam Gulbenes parkus

19.jūnijā  Gulbenes novada bibliotēkas organizētajā ekspedīcijā devāmies iepazīt Gulbenes parkus kopā ar Latvijas muižu un parku pētnieci, arhitekti Ilzi Māru Janeli.

Karstajā vasaras pēcpusdienā 23 ekspedīcijas dalībnieki sapulcējās pie Gulbenes autoostas, lai tālāk dotos uz netālu esošo Emzes parku. Tur tika uzklausīts Ilzes Māras Janeles stāstījums par parku nozīmi muižas laikos, kad pastaigas pa to veicinājušas dziļas pārdomas par dabas mūžību un cilvēka niecību.  No Emzes parka pa taciņām devāmies uz Spārītes parku. Skatoties senajā Vecgulbenes muižas zemju plānā, varēja iztēloties, kā agrāk vijušies pastaigu celiņi un kur varēja būt soliņi atpūtai. Apskatot nesen labiekārtoto Spārītes parka daļu, devāmies uz Pils parku, kas baronu Volfu valdīšanas laikā bijis viskrāšņākais ar dīķiem, kalniņiem un vairākām skulptūru grupām. Ekspedīcijas noslēgumā atpūtāmies pie Sarkanās pils, kur, sēžot pie skaistajiem metāla galdiņiem, varējām vērot kokos ieskautos Krustalīces līkumus Rūdolfa parkā.

Paldies Ilzei Mārai Janelei par interesanto stāstījumu, Gulbenes novada vēstures un mākslas muzejam par sagādātajiem soliem atpūtas brīdim un visiem dalībniekiem par izturību un vēlmi izzināt kultūrvēsturisko mantojumu!

Šī bija pirmā ekspedīcija Valsts kultūrkapitāla fonda atbalstītā projekta “Izzinošas ekspedīcijas 2020” ietvaros. Nākamā ekspedīcija plānota 17. jūlijā Stāmerienā.

Inga Caunīte,
Gulbenes novada bibliotēka