Iedvesma bibliotekāra ikdienas darbam

5. februārī notika VKKF projekta “Radošums un inovācijas bibliotekārajā darbā” otrā nodarbība “Bibliotēku pakalpojumu attīstīšana maznodrošinātajām un mazaizsargātajām sabiedrības grupām.” Nodarbību vadīja psiholoģe Gita Neilande.

Nodarbības laikā lektore palīdzēja dalībniekiem saprast, kā savā ikdienas darbā strādāt ar dažādām sabiedrības grupām, kā saprast un pārvaldīt savas emocijas un kā uzlabot savas komunikācijas prasmes. Lektore parādīja dažādus paņēmienus komunicēšanas grūtību pārvarēšanai, lai izvairītos no nevēlamām situācijām. Dalībniekiem bija iespēja diskutēt par dažādām dzīves situācijām, kas gadījušās bibliotēkā, kā arī strādāt grupās un šīs situācijas risināt.

Nodarbībā piedalījās 48 bibliotekāri no Gulbenes, Balvu, Alūksnes un Madonas novadiem. Projektā plānotas vēl 2 nodarbības. Dalībnieki joprojām atzīst, ka priekšroku dotu nodarbībām klātienē, tomēr arī tiešsaistes nodarbībām ir savas priekšrocības, piemēram, ir iespēja satikt kolēģus, neizejot no savas darba vietas, ietaupot laiku un paveicot vairāk.

Rūta Bokta
Gulbenes novada bibliotēkas
Reģionāla mācību centra vadītāja