Gulbenes reģiona labākais Skaļais lasītājs noskaidrots!

Jau trešo gadu 5. un 6.klases skolēni aktīvi iesaistās Skaļās lasīšanas sacensībās. Var teikt, ka šī ir jauna Latvijas Nacionālās bibliotēkas  Bērnu un jauniešu literatūras centra darbinieku rosināta lasītveicināšanas aktivitāte konkrētam vecumposmam. Ideja tika aizgūta no Holandes, kur šāda sacensība notiek jau vairāk nekā 20 gadus. Sacensības mērķis Latvijā  ir mazināt skolēniem raksturīgo neadekvāti zemo lasīšanas prasmju pašnovērtējumu, arī celt pašapziņu un izlīdzināt zēnu un meiteņu lasīšanas līmeņus, kā arī stiprināt klases kolektīvus. Sacensībā izvēlētais fragments nav jāmācās no galvas, tas ir aizrautīgi jānolasa auditorijai un žūrijai, pirms tam pastāstot – kāpēc ir izvēlēta šī grāmata?

Katru gadu aizvien vairāk skolēnu iesaistās šajā sacensībā. Ja pirmajā, 2018.gadā, piedalījās skolēni no četrām novada skolām, tad šajā gadā jau astoņas skolas ir aktīvi iesaistījušās un sagatavojušas skolēnus lasīšanai. Tās ir abas Gulbenes skolas, arī Lejasciema un Lizuma vidusskolas, kā arī Sveķu, Rankas, Tirzas un Stāķu pamatskolas.

Šajā gadā sacensība notika citādāk kā ierasts. Šoreiz skaļie lasītāji savus lasījumus filmēja un sūtīja vērtēšanai. Kaut formāts bija neierasts, tika saņemti 14 video lasījumi, kuri tika nosūtīti žūrijai. Šoreiz žūrijā tika aicinātas piedalīties četras Gulbenē zināmas personības – Edīte Siļķēna (viņa arī žūrijas priekšsēdētāja), Antra Sprudzāne (Gulbenes novada bibliotēkas direktore), Anita Rauza (divu jaunu lasītāju mamma un arī Gulbenes pašvaldības Ekonomikas nodaļas vadītāja) un Artūrs Brūniņš (Gulbenes basketbola komandas Buki treneris). Piekritīsiet – nopietna žūrija!

5.maijā visi vērtējumi tika saskaitīti - Gulbenes novada labākā Skaļā lasītāja ir Annija Iļjenko no Gulbenes novada Valsts ģimnāzijas! Apsveicam Anniju!

Otrās vietas šoreiz ir divas. Sveicam Annu Emīliju Anži no Gulbenes novada Valsts ģimnāzijas un Kitiju Tomiņu no Lejasciema vidusskolas. Trešajā vietā ierindojās Matīss Salmiņš no Lejasciema vidusskolas.

Paldies vēlamies teikt katram jaunajam lasītājam, kurš nenobijās no cita formāta un iesūtīja savu lasījumu vērtēšanai. Paldies arī skolotājiem un skolu bibliotekāriem par iesaistīšanos. Protams, liels paldies vecākiem!

Ļoti gribam redzēt jaunos lasītājus klātienē, redzēt gribam arī žūriju. Balvas tiks pasniegtas klātienē, jo ceram, ka situācija valstī mainīsies un visus lasītājus līdz vasaras sākumam redzēsim Gulbenes novada bibliotēkā, šoreiz gan bez atbalstītājiem.

Solvita Lībere
Gulbenes novada bibliotēkas
Bērnu bibliotēkas vadītāja