Gulbenes pilsētas svētki arī bibliotēkas pagalmā

Bažas par lietainu dienu nomainīja saulaini solījumi, ka viss izdosies! Āra spēles tika izkārtotas, lai izklaidētu un pārbaudītu gulbeniešu un pilsētas viesu pacietību, Olita nepacietīgi gaidīja “Grāmatu tentera” dalībniekus un Gatis Kreicbergs ar saviem ērmriteņiem pamazām pulcēja velosipēdu fanus.

Āra spēles – “Met-a-mais” un “Power tower” – nelika vilties to spēlētājiem. Piepildītu maisiņu slidināšana īpaši izgatavotas kastes caurumā veiksmīgi padevās tiem, kuri spēja koncentrēties un precīzi tēmēt, savukārt torņa celšana ar komandas biedriem izaicināja būt saliedētiem un uzmanīgiem. Blakus āra spēlēm aktīvi rosījās košā Olita, lai ģimenes un draugu kompānijas aicinātu uz atraktīvu spēli “Grāmatu tenteris”. Šajā spēlē komandām bija jāskenē QR kodi, kuri bija uzlīmēti uz grāmatām 5 dažādās vietās pilsētas centrā. Grāmatas netika izvēlētas nejauši, tās bija mūsu novadnieku sarakstītas grāmatas – Annas Sakses, Jāņa Poruka, Lindas Riņķes, Leldes Kovaļovas un Lindas Kukares-Aldersones. Spēle padevās īpaši aizraujoša tām komandām, kas startēja vienlaicīgi, jo katra vēlējās atrast grāmatas un veikt tajās uzdotos uzdevumus pirmā! Patiess prieks dalībniekiem bija ne tikai par aktīvi pavadīto laiku, bet arī par gardajām un praktiskajām balvām no Gulbenes novada bibliotēkas un AAS “BTA”.

Bibliotēkas iekšpagalmā ar skaļiem sajūsmas saucieniem un uzmundrinājumiem startēja ērmriteņu vadītāji “Kreicbike republikā”. Ikvienam, kurš vēlējās, bija iespēja izmēģināt patiesi savādus ērmriteņus – līdzīgus močiem, ar lielām riepām, ar dīvainām stūrēm, ar neparocīgu un ērmotu vadāmību. Savukārt bērni sacentās velosacīkstēs, veicot noteiktu maršrutu un pārbaudot savas velosipēda vadīšanas spējas. Šajās sacīkstēs noderīgas balvas nodrošināja EDIC Gulbene.

Svētku diena pie bibliotēkas bija izdevusies ikvienam, kurš spēja atrast laiku un iespēju izaicināt sevi, savus ģimenes locekļus vai draugus. Gulbenes novada bibliotēka ir ne tikai vieta, kur atrast lielisku lasāmvielu, bet arī vieta, kur labi pavadīt laiku un uzzināt, kā arī izmēģināt daudz ko jaunu.

Liene Baranovska
Gulbenes novada bibliotēkas
Sabiedrisko attiecību speciāliste