Gulbenes novada bibliotēkā viesosies Laura Vinogradova

Gulbenes novada bibliotēkā viesosies Laura Vinogradova

Gulbenes novada bibliotēka turpina realizēt projektu “(NEPaklausīgie stāsti mazajiem”, kura mērķis ir veicināt jaunākās bērnu oriģinālliteratūras pieejamību Gulbenes novadā, sevišķi Lejasciemā un Stāķos, iepazīstināt Gulbenes novada jaunos lasītājus ar jaunākajiem latviešu rakstnieku oriģināldarbiem.25.02. Gulbenes bērnu bibliotēkā viesojās jaunā rakstniece Signe Viška, 16.03. Stāķu un Gulbenes 1. pirmsskolas izglītības iestādē viesojās jaunā rakstniece un māksliniece Rebeka Lukošus un 31.03. ar pirmsskolas vecuma bērniem tikās rakstniece un dzejniece Evija Gulbe.

7.04. Gulbenē viesosies rakstniece Laura Vinogradova.

Laura Vinogradova ir latviešu rakstniece, 2021. gada ES Literatūras balvas laureāte.
L. Vinogradova studējusi Rīgas Tehniskajā Universitātē. Kopš 2020. gada strādā Rakstniecības un mūzikas muzejā. 2018. gadā piedalījusies Jauno autoru seminārā, apmeklējusi Literāro akadēmiju. Publicējusi prozas grāmatas bērniem "Snīpulītis no Snīpuļciema" (2017), "Mežpasakas. Par Meža Susuri, skudrām, Vilceni un Pūces Bērnu" (2019) un "Mežpasakas. Par Zalktēnu un stirnu meitenēm" (2019), grāmatu "Lapsa. Pasaka pieaugušajiem" (2017), stāstu krājumus "Izelpas" (2018) un "Lāču kalns" (2018), kā arī garstāstu "Upe" (2020). Jaunākā grāmata bērniem “Tētis un suns” (2021) ir izvirzīta LALIGABA kā viena no labākajām grāmatām bērniem un jaunatnei.

Garstāsts "Upe" nominēts Literatūras gada balvai kā gada labākā prozas grāmata. 2021. gada pavasarī L. Vinogradova par šo grāmatu saņēmusi ES Literatūras balvu.

Pati Laura par rakstīšanu bērniem, saka: “Mums ir jāgrib un jāprot runāt ar bērniem. Runāt par dzīvi, par pieaugšanu, par pasauli, kāda nu tā ir. Man jāatzīst, ka līdz šim esmu bērniem rakstījusi tikai par mīļumu. Man ir bijusi milzīga vēlme bērnus pasargāt no īstās dzīves, no stiprākām pļaukām un belzieniem, esmu maigi un plīvuroti aprakstījusi kādu dzīves ēnas pusi, jo doma jau laba – sargāt, nosargāt un pasargāt.”

7.04. Laura Vinogradova viesosies Stāķu PII un Gulbenes novada bibliotēkā, kur tiksies ar sagatavošanas grupas bērniem.

Projekts ir guvis finansiālu atbalstu Valsts kultūrkapitāla fondā.