Dzejas dienas Gulbenē

Dzeja jeb lirika ir literatūras veids, kuras pamatā ir autora pārdzīvojums, viņa iekšējās pasaules izpausme. Pārdzīvojums atklājas tā tiešajā izpausmē ar valodas radītās tēlainības un izteiksmības palīdzību. (Avots: letonika.lv)

 

 

 

 

 

 

Septembris, kā ierasts, ir Dzejas dienu mēnesis visā Latvijā. Gulbenes novada bibliotēkā šīs dienas allaž tiek uztvertas kā īsti svētki! Šogad svinējām paši un aicinājām svinēt gan skolēnus, gan pieaugušos, tiekoties “Dzejas pusdienlaikā” ar dzejniecēm Agnesi Krivadi un Annu Belkovsku; darbojoties Lotes Vilmas Vītiņas maņu meistardarbnīcā; klausoties vietējo dzejnieku (Daiga Kalinka, Inese Strautmale, Antoņina Logina, Inese Tirzīte, Anita Graumane, Mikus Bulmeisters) darbos pasākumā “Autogrāfs dzejo”; kā arī dodoties poētiskā pastaigā “Ceļojums ar dzejniekiem Gulbenē”, topot Tīnas Žmuidas, Ilmāra Šlāpina, Laura Veipa, Sergeja Timofejeva, Ingas Pizānes, Andra Akmentiņa un Lotes Vilmas Vītiņas dzejas saliedētiem. Dzejas dienas Gulbenē noslēdzās lokālā “Siltumnīca” ar grupas “Nielslens Lielsliens” koncertu.

Ja vēlies izjust iepriekš minēto autoru iekšējās pasaules izpausmes, meklē viņu krājumus Gulbenes novada bibliotēkā!

Ierosmei: “Es tiešām gribu sunīti” (I.Šlāpins, dzejas bilžu grāmata sērijā “Bikibuks”); “Dzejnieks un smarža” (L.V. Vītiņa, dzeja, kas domāta bērniem); “Pasaka par bruņinieku, kuram sāpēja zobi” (S.Timofejeva pasaka, kura 2017. gadā tika iestudēta Latvijas Leļļu teātrī un nominēta "Spēlmaņu nakts" balvai kā gada labākā izrāde bērniem.); “Skolotāji” (A.Akmentiņa grāmata, kura iekļauta “Bērnu, jauniešu un vecāku žūrijā 2019”); “Autogrāfs 3” (Gulbenes novada dzejnieku trešais kopkrājums).

Fotogrāfijas no Dzejas dienu pasākumiem ŠEIT.

 

 

 

 

 

 

Liene Baranovska,
Gulbenes novada bibliotēkas
sabiedrisko attiecību speciāliste