Digitālā nedēļa ir noslēgusies

No 22. līdz 27.martam visā Latvijā un arī ārpus tās robežām norisinājās Digitālā nedēļa. Šis ir jau 12.gads, kad tiek organizēts šāds plašs pasākums.

Gulbenes novada bibliotēkā Digitālās nedēļas ietvaros notika 5 dažādi pasākumi dažādām iedzīvotāju grupām. Otrdien tika rīkota nodarbība bibliotekārajiem darbiniekiem “Kā tuvoties lasītājiem attālinātā laikmetā: tiešsaistes piemēri, padomi un rīki.” Nodarbību vadīja Latvijas Nacionālās bibliotēkas Sabiedrisko attiecību vadītājs Augusts Zilberts un šajā nodarbībā piedalījās 86 dalībnieki. Otrdien notika arī Swedbank seminārs iedzīvotājiem “Finanšu drošība digitālajā vidē.”

Nedēļas trešajā dienā lielāks uzsvars tika likts uz jauniešu auditoriju, jo notika nodarbība “Digitālā pratība.” Nodarbību vadīja Anita Priede no Latvijas Drošāka interneta centra. Gan jauniešiem, gan pieaugušajiem vēlreiz bija iespēja pārliecināties par to, cik neuzmanīgi cilvēki mēdz lietot sociālos tīklus un kādas kļūdas ikdienā interneta lietotāji pieļauj, uzticot savus personas datus dažādām tīmekļa vietnēm.

Ceturtdien tika organizēta nodarbība “Pirmie soļi Būvniecības informācijas sistēmā.” Nodarbību vadīja Rasa Atauga no Būvniecības valsts kontroles biroja un tās laikā dalībniekiem bija iespēja plašāk iepazīties ar Būvniecības informācijas sistēmas (BIS) lietošanu.

Piektdien notika Annijas Graustiņas nodarbība “Digitālās vides vizualizāciju sagatavošana”, kuras laikā dalībnieki guva plašāku ieskatu afišu un infografiku veidošanā kā arī uzzināja ko vairāk par platformu “Canva.”

Digitālās nedēļas aktivitātes notika ne tikai Gulbenes novada bibliotēkā, bet arī novada pagastu bibliotēkās. Kopumā 2021.gada Gulbenes novada bibliotēku rīkotajās Digitālās nedēļas aktivitātēs piedalījās 371 cilvēks no dažādiem Latvijas reģioniem. Neskatoties uz to, ka šajā gadā visas Digitālās nedēļas aktivitātes tika organizētas attālināti, dalībnieki atzīst, ka gūtas vērtīgas zināšanas un prasmes, tomēr viņi priekšroku dotu klātienes nodarbībām.

Rūta Bokta,
Gulbenes novada bibliotēka