Bibliotēkā tiekas Gulbenes televīzijas darbinieki

Bibliotēkā tiekas Gulbenes televīzijas darbinieki

Atzīmējot Gulbenes televīzijas 30 gadus, 3. novembrī Gulbenes novada bibliotēkā notika televīzijas darbinieku tikšanās – atmiņu stāstu vakars.

1993. gada 19. novembrī tika pārraidīts pirmais sižets, kas atspoguļoja 18. novembra svētku pasākumu norisi Gulbenē. Safilmētais materiāls līdz trijiem naktī tika montēts Guntara Enika dzīvoklī. Gulbenes televīzija darbojās 18 gadus – līdz 2011. gada 20. oktobrim, kad notika pēdējā ziņu pārraide. Šo gadu laikā tapuši un pārraidīti apmēram 2000 raidījumi. Kas slēpjas aiz šiem skaitļiem – par to runājām šī vakara gaitā.

Bez ziņu pārraidēm pirmdienu un ceturtdienu vakaros, iedzīvotājiem bija iespēja noskatīties tādus interesantus raidījumus kā “Mini manu mīklu”,  “TU un ES haosā”,  “Pēcvārds”,  “Ceļosim kopā”, kurā iedzīvotāji stāstīja par ceļojumu iespaidiem. Ļoti iecienīts bija Imanta Riņķa un Irinas Zeibārtes veidotais izzinošais raidījumu cikls “Te pirms gadiem”. Desmit gadus TV kolektīvs organizēja sacensības “TV divritenis”, kurās katru gadu piedalījās 70 – 90 jauno velo braucēju,  trīs disciplīnās – ātrumbraukšana, lēnbraukšana un veiklība.  

Atcerējāmies, kā aizsākās televīzijas darbība, kā notika diktoru konkurss, par iespēju tolaik būt klāt un fiksēt visas svarīgās norises, par sajūtām, vadot diskusijas ar politiķiem, par skatītāju uzdotajiem jautājumiem. Raidījumu teksti tolaik tika pierakstīti vienkārši, ar roku. Īpaša bijusi pazudušo - atrasto mantu kolekcija, ar kuru saistās daudz jautru nostāstu.

Vakarā gaitā aplūkojām fotogrāfijas no televīzijas darbinieku ikdienas un svētkiem, noskatījāmies dažu raidījumu fragmentus. Tikšanās noslēgumā iegrimt nostaļģijā mums palīdzēja pirms vairāk nekā 20 gadiem filmētais video – kāda tolaik izskatījās Gulbene. Fotogrāfijas par Gulbenes televīziju aicinām aplūkot Gulbenes novada bibliotēkas kāpņu telpā.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Foto:
Pirmajā rindā no labās: Iveta Gargurne, Rūta Enika, Ineta Ivašenko
Otrajā rindā no labās: Guntars Eniks, Imants Riņķis, Kārlis Eniks