Āra lasītava 2022

Lasītava ārā? Kāpēc nē?

Jau otro gadu vasarā pie Gulbenes novada bibliotēkas vismaz 2 reizes nedēļā (ja laikapstākļi atļāva) tika atvērta Āra lasītava. Sākotnējā ideja bija ļaut lasītājiem iepazīties ar bibliotēkas piedāvātajām iespējām, neieejot bibliotēkā. Ārā varēja ērti pasēdēt, palasīt kādu žurnālu, grāmatu, izdzert kādu atspirdzinošu dzērienu, kā arī izmantot bibliotēkas interneta pieslēgumu savās viedierīcēs.

Realitāte mazliet atšķīrās no sākotnējā ieceres. Āra lasītavu apmeklēja bērni, daudz bērnu! Mazie apmeklētāji bija dažāda vecuma – gan gulbenieši, gan pilsētas mazie viesi, kuri vasaru pavadīja Gulbenē pie saviem radiniekiem. Tā nu Āra lasītava šajā gadā pārvērtās par radošo darbnīcu vietu bērniem. Kopumā Āra lasītavu apmeklēja gandrīz 400 bērni un 145 pieaugušie.

Kādas aktivitātes notika šajās dienās? Daudz radošo nodarbju – mazie darbojās ar plastilīnu, veidojamo masu, hama jeb thermo pērlītēm, zīmēja ar hennu, izgatavoja grāmatzīmes un vēl, un vēl… Īpaši gribas vēlreiz pieminēt pilsētas svētku nedēļu, kad Āra lasītava bija atvērta 5 dienas un katru dienu notika kāda radoša darbnīca. Šajās dienās Āra lasītavā labprāt darbojās arī pieaugušie!

Taču mazie un ne tik mazie Āra lasītavas apmeklētāji ne tikai darbojās ar čaklajiem pirkstiņiem – notika arī kārtīga izkustēšanās – komandu sacensības – gan bibliotekāres Agitas vadībā, gan brīvprātīgās bibliotekāra palīdzes cūciņas Pepas vadībā.

Pēdējā Āra lasītavas dienā 18.augustā Āra lasītavā viesojās LVM Kalsnavas arborētuma jaunie speciālisti, kuri iepazīstināja gan mazos, gan lielos apmeklētājus ar arborētumu, īpašu vērību veltot 2022.gada kokam – eglei. Šī bija visapmeklētākā diena! Arī pašreiz Gulbenes novada bibliotēkā ir apskatāma izstāde, kura veltīta gada kokam – eglei.

Paldies visiem, kuri nāca un darbojās Āra lasītavā, paldies Emīlijai par hennas zīmējumiem un dziedāšanu, paldies Ilvitai par cūciņas Pepas “pierunāšanu” atnākt un bibliotekārei Agitai par neizsīkstošo ideju krātuvīti un pacietību, kā arī paldies mūsu brīvprātīgajai Sofijai! Gaidīsim nākošo vasaru ar jaunu lasītavu, jaunām idejām un jauniem apmeklētājiem!

 

Solvita Lībere

Gulbenes bērnu bibliotēka