Gulbenes novada 3 Imanti

 

   Imantdienas visiem saistās ar komponistu Imantu Kalniņu, taču arī Gulbenes novadam ir savi Imanti, ar kuriem lepoties:

   Leģendārais kordiriģents Imants Kokars, kuram šogad atzīmēsim 100. dzimšanas dienu. I.Kokaru pazīstam kā vīru kora "Dziedonis" un "Ave sol" māksliniecisko vadītāju un galveno diriģentu, Mūzikas akadēmijas pedagogu, rektoru un profesoru, kā arī vairāku Dziesmu un deju svētku virsdiriģentu. Ziemeļu un Baltijas valstu Dziesmu svētku tradīcijas aizsācējs. Veicinājis pašdarbības koru profesionalizāciju, kā arī koru kustības attīstību kopumā.

   Diriģents Imants Cepītis, kurš kopā ar Ausmu Derkēvicu bijis sieviešu kora "Dzintars" diriģents. No 1969. gada abi mākslinieki vadīja arī Valsts Akadēmisko kori "Latvija" un izveidoja to par mūsu lielāko profesionālo jauktā kora kolektīvu.

   Mūziķis - komponists, ērģelnieks, diriģents un kritiķis - Imants Sakss. Dzimis Adulienas pagastā, līdz 1939. gadam dzīvojis Beļavā, pārcēlies uz Kanādu, strādājis par zeltraci. Vadījis latviešu zeltraču kori, dienvidvjetnamiešu laivinieku kori. Strādājis par ērģelnieku anglikāņu baznīcā, rakstījis komercmūziku TV reklāmām. Dibinājis un vadījis vairākus kanādiešu un latviešu korus.

 

   Attēlos:

   Imants Kokars Gulbenes Mūzikas skolā, 1981.g. Foto no brāļu Kokaru ekspozīcijas Ozolkalnā.

   Imants Cepītis. Foto: Liesma Nr.5, 01.05.1973

   Imants Sakss. Foto: Jaunā Gaita nr. 181, marts 1991