Vasaras dienas nometne bērniem “Sekojot pavedieniem”

Gulbenes novada bibliotēka pirmo reizi organizē vasaras nometni bērniem no 11-13 gadiem “Sekojot pavedieniem”. Nometnes mērķis ir aktīvā veidā, apceļojot ar kājām četrus Gulbenes novada pagastus, iepazīstināt skolēnus ar pagastu kultūrvēsturiskajām vietām. Katrā pagastā skolēni padziļināti iepazīsies ar kādu pagastā zināmu rakstnieku vai mākslinieku un viņu darbiem.

Nometne ilgs piecas dienas, no 22. jūlija līdz 26. jūlijam.

Pirmajā dienā dosimies uz Beļavas pagastu. Šīs dienas vadmotīvs būs Beļavā dzimušais mākslinieks Voldemārs Irbe. Apskatīsim Kārtenes pilskalnu un skatu torni, Beļavas muižu. Iepazīsimies ar Beļavas pagasta bibliotēku. Ar nometnes dalībniekiem līdzdarbosies brīvprātīgais jaunietis no Gruzijas, kurš mācīs nometnes dalībniekus zīmēt ar akvareļu krītiņiem.

Otrajā dienā dosimies uz Lejasciema pagastu. Šeit iepazīsimies ar Lejasciemā dzimušo rakstnieci Annu Saksi un viņas sarakstītajām “Pasakas par ziediem”. Apskatīsim Sēravotu, Lejasciema bibliotēku un dosimies pastaigā pa Ziedu taku.

Trešā diena paies Lizuma pagastā zem Apsīšu Jēkaba zīmes. Dosimies uz Kalaņģiem, apskatīsim Lizuma muižu. Interesanti darbosimies kopā ar Lizuma pagasta bibliotekāri Evitu.

Ceturtajā dienā ceļš vedīs uz  Druvienas pagastu. Šajā pagastā dzimis dzejnieks un rakstnieks Jānis Poruks, tāpēc iepazīsimies ar viņa darbu “Kauja pie Knipskas”. Pastaigāsimies pa Pērļu silu, iepazīsimies ar Druvienas Veco skolu-muzeju, kā arī ar Druvienas pagasta centru Druvienas pagasta bibliotekāres Daigas vadībā.

Pēdējā, piektajā dienā, aktivitātes notiks Gulbenes novada bibliotēkā. Skolēni gatavos prezentācijas, atpūtīsies, lai pēcpusdienā ar paveikto iepazīstinātu savus vecākus.

Pirmajā dienā katrs nometnes dalībnieks saņems darba burtnīcu ar uzdevumiem, kuri būs jāizpilda līdz nometnes beigām. Katram pagastam būs 10 uzdevumi – gan radoši, atjautīgi, gan izzinoši. Visas četras dienas skolēni tiks aicināti fotografēt apkārt notiekošo, kultūras objektus un nometnes dalībniekus.

Aicinām laicīgi pieteikt savus bērnus mūsu izzinošajai nometnei, jo vietu skaits ir ierobežots.

Dalības maksa 15€. Pieteikšanās līdz 9.jūlijam, rakstot ruta.bokta@gulbenesbiblioteka.lv, zvanot 22023043.

Solvita un Rūta,
Gulbenes novada bibliotēka