“(NE)Paklausīgie stāsti mazajiem”,

Gulbenes novada bibliotēka ir uzsākusi realizēt projektu “(NEPaklausīgie stāsti mazajiem”, kura mērķis ir veicināt jaunākās bērnu oriģinālliteratūras pieejamību Gulbenes novadā, sevišķi Lejasciemā un Stāķos, iepazīstināt Gulbenes novada jaunos lasītājus ar jaunākajiem latviešu rakstnieku oriģināldarbiem.

25.02. Gulbenes bērnu bibliotēkā viesojās jaunā rakstniece Signe Viška un tikās ar Gulbenes 2. un 3. bērnudārza sagatavošanas grupas bērniem.

16.03. notiks otrā tikšanās ar jauno latviešu rakstnieci un mākslinieci Rebeku Lukošus.

Rebeka Lukošus (1995) ir studējusi glezniecību Latvijas Mākslas akadēmijā. Viņa veiksmīgi sper pirmos soļus grāmatu ilustrācijā kā viena no Biki-Buka grāmatu (Liels un Mazs) ilustratorēm. Māksliniece ir piedalījusies tādos projektos kā Dzeja 10x10 centimetros, Grafikas kalendārs 2016 u.c.

Arī Gulbenes novada Bērnu bibliotēkā ir apskatāmi mākslinieces soļi grāmatu ilustrāciju mākslā – Latviešu tautas pasakas: 100 pasakas 100 mākslinieki, Biki-Buka sērijā iznākušais J.Rokpeļņa dzejolis “Iedomīgā radiniece”, kā arī Rebekas ilustrētā K.Vērdiņa grāmata “Dilles tante”. 2021. gadā izdevniecībā “liels un mazs” iznāk pašas Rebekas Lukošus sarakstītā un ilustrētā grāmata “Nepaklausīgais vectēvs”.

Rebeka Lukošus viesosies Gulbenes 1 PII un Stāķu PII, kur satiksies ar sagatavošanas grupas bērniem.

Projekts ir guvis finansiālu atbalstu Valsts kultūrkapitāla fondā.