Gulbenes novada bibliotēkā viesosies Evija Gulbe

Gulbenes novada bibliotēka ir uzsākusi realizēt projektu “(NEPaklausīgie stāsti mazajiem”, kura mērķis ir veicināt jaunākās bērnu oriģinālliteratūras pieejamību Gulbenes novadā, sevišķi Lejasciemā un Stāķos, iepazīstināt Gulbenes novada jaunos lasītājus ar jaunākajiem latviešu rakstnieku oriģināldarbiem.25.02. Gulbenes bērnu bibliotēkā viesojās jaunā rakstniece Signe Viška un 16.03. Stāķu un Gulbenes 1. pirmsskolas izglītības iestādē viesojās jaunā rakstniece un māksliniece Rebeka Lukošus.

31.03. ar pirmsskolas vecuma bērniem tiksies rakstniece un dzejniece Evija Gulbe.

Evija Gulbe ir latviešu bērnu dzejniece un rakstniece. Kopš 2011. gada izdotas 10 E. Gulbes grāmatas pirmskolas un sākumskolas vecuma bērniem. 2017. gadā viņa tika uzņemta Latvijas Rakstnieku savienībā. Kopš 2018. gada E. Gulbe ir Latvijas Bērnu un jaunatnes literatūras padomes valdes locekle.

Zināmāka no grāmatām “Koko un Riko” (2011) godalgota konkursā “Zvaigznes grāmata 2010. Latviešu oriģinālliteratūra bērniem un jauniešiem” un lasīšanas veicināšanas programmā “Bērnu un jauniešu žūrija 2012”. 2019. gadā grāmatu sērija “Koko un Riko” saņēmusi “Autoratlīdzības bezgalības balvu”. Grāmatu sērijā par žurkulēniem Koko un Riko izdotas četras lasāmgrāmatas, divas audiogrāmatas, vairākas krāsojamās darbošanās grāmatas, burtnīcas skaitļu un burtu iepazīšanai, cietlapu grāmatiņas pašiem jaunākajiem lasītājiem un kabatas formāta grāmatiņas.

Rakstniece ne tikai raksta stāstus, viņa ir arī bērnu dzejoļu autore Kopumā iznākušas trīs dzejoļu grāmatiņas, pati jaunākā “Lidoja sēkliņa” tikai nupat.

Pati autore saka: “Sevišķi ticu brīnumiem. Ar tiem iedraudzējos, kad biju maza mazītiņa. Necik daudz kopš tā laika paaugusies neesmu. Varbūt tieši tāpēc man tik mīļa un saprotama mazo cilvēku pasaule.”

Arī Gulbenes bērnu bibliotēkā ir izlasāmas visas Evijas Gulbenes grāmatas. Evija 2016.gadā ir viesojusies Gulbenes bērnu bibliotēkā. Pievienotā fotogrāfija ir no šīs viesošanās.

31.03. Evija Gulbe viesosies Lejasciema PII un Gulbenes 3. PII un tiksies ar sagatavošanas grupas bērniem.

Projekts ir guvis finansiālu atbalstu Valsts kultūrkapitāla fondā.

SOLVITA LĪBERE

Gulbenes novada bibliotēka