Jaunās grāmatas ziemā

Ik mēnesi Gulbenes novada bibliotēkas lasītāju apkalpošanas nodaļa priecē savus lasītājus ar plašu jauno grāmatu izvēli. Šeit var aplūkot jauno grāmatu sarakstu ziemai.

NOZARU LITERATŪRA

Apsītis R. Gido. Daile: Atmiņas. Vēstījumi. Hronikas, 1951-1998. - Koris "Daile" ir viens no izcilākajiem Latvijas jauktajiem amatierkoriem 20.gs. otrajā pusē. Kora dibinātājs, ilggadējais mākslinieciskais vadītājs un galvenais diriģents bija Gido Kokars. Grāmatā atrodami kora dalībnieka savākti un apkopoti materiāli – apraksti, vēstījumi, atmiņu stāstījumi, publikācijas presē, afišas, programmas, bukleti un fotogrāfijas. –  156 lpp.
Dzīvesziņas gadagrāmata: [2022.]. – 191 lpp.
Ekure V. Cilvēka vārds un numeroloģija. - Vārds kļūst par cilvēka likteņa lēmēju un ceļa zvaigzni. Grāmatā autore ir centusies atklāt, kā vārds var palīdzēt cilvēkam realizēt viņa dzīves uzdevumus, kā vārdu kopā ar pārējiem dzimšanas datiem var izmantot, lai izvēlētos piemērotāko profesiju, kas sagādās prieku gan sev, gan citiem. – 270 lpp.
Galeoti M. Vori: Krievijas supermafija. – Autors sniedz lasītājam iespēju ielūkoties Krievijas ēnu pasaules un tās “aristokrātijas” – voru - vēstures pašā sirdī. Vedinot stāstu no voru saknēm impēriskajā Krievijā, cauri Staļina GULAG nometņu sistēmai un līdz jaunajam likumpārkāpēju slānim, Galeoti parāda, kā organizētā noziedzība ir iesakņojusies valsts finansiālajās un politiskajās struktūrās un nu jau reprezentē nopietnu izaicinājumu, kas vairs nav ignorējams. – 464 lpp.
Gamma A. Miers vētrā: zen atklāsmes atbildīgiem cilvēkiem. - Prasme nesaspringstot koncentrēties uz būtisko garantē veiksmīgu un atbildīgu kā privātās, tā darba dzīves ritumu. – 120 lpp.
Golubina V. Koku un augu spēks tavai veselībai. - Autore dalās zināšanās par augu ezotēriskajām īpašībām, par koku biostrāvojuma spēku un iepazīstina ar veselības atjaunošanas iespējām. – 225 lpp.
Germanavičiene G. Apzināta bērnu audzināšana: kā, audzinot bērnus, augt pašam. - Kā audzināt bērnus, lai viņi izaugtu tik veseli, cik vien iespējams – gan fiziski, gan psihiski? Vispirms mums ir jāpalīdz pašiem sev. Kad būsim iemācījušies sevi nomierināt un just līdzi, varēsim veidot labākas attiecības, kas balstītas nevis uz noteikumiem un prasībām, bet gan uz tuvību un ieklausīšanos. – 189 lpp.
Ģimenes gadagrāmata: [2022.]. – 191 lpp.
Hānbergs Ē. Silavieši: stāsti par Latvijas mežu un meža zinātniekiem. - Mežzinātnes institūta "Silava" pētnieki strādā, lai būtu iespēja Latvijas mežus apsaimniekot un izmantot gudri. Lai tie būtu vērtība Latvijas tautsaimniecībai un prieks ikvienam, kurš bauda mežu atpūtai un aktivitātēm. – 567 lpp.
Hanovs D. Sarkanā samta stāsti: Eiropas kultūras vēsture operā. - Autors izvēlējies 15 operas, par kurām stāsta saistībā ar plašu kultūras, mākslas, mūzikas, literatūras un sociāli politiskās vēstures fonu, parādot konkrētā darba saistību ar tā laika norisēm citās laikmetīgās sabiedrības dzīves jomās. – 366 lpp.
Holiss Dž. Saturna ēnā: vīriešu ievainojumi un to dziedināšana. - Mūsdienās Saturna sekotājs ir ikviens vīrietis, kura plecus smagi spiež parauga cienīga tēva trūkums, nemitīga sāncensība, sabiedrības uztieptie pienākumi un iesīkstējušas dzimumu lomas. Savā grāmatā autors piedāvā ceļu, pa kuru ejot iespējams atbrīvoties no patriarhāta vissliktākās ietekmes, atrast individuālo dvēseles aicinājumu un atgūt skaidru izpratni par savu Es. – 160 lpp.
Ivicka J. Aiz bezgalības robežām: kā nenolaist rokas, ja bērnam ir Aspergera sindroms. - Bērnus ar autiskā spektra traucējumiem daudzi uzskata par neaudzinātiem, nevaldāmiem un metas norāt un audzināt gan viņus, gan vecākus, pārmetot, ka vecāki pārāk maz laika velta saviem bērniem. Bet runātāji patiesībā nemaz nezina, ko nozīmē audzināt bērnu, kurš pasauli uztver citādi. – 174 lpp.
Jānke K. Hanza. - Hanzai ir īpaša nozīme Latvijas, Livonijas un visas Baltijas jūras telpas vēsturē. No Aleksandrijas līdz Novgorodai tirgotāji bija starpnieki ne tikai precēm, bet arī priekšstatiem, uzvedības paraugiem un valodas prasmēm. Tās izveidotais tīklojums vienoja un mainīja tirdzniecību un ideju apriti. – 255 lpp.
Kerija T. Ko domā mans pusaudzis?: praktiskā bērnu psiholoģija mūsdienīgiem vecākiem. - Šajā padomu grāmatā par pusaudžu audzināšanu mūsdienu pasaulē autore, izmantojot jaunākos zinātnes pētījumus par šo attīstības posmu, izskaidro pusaudžu uzvedību un sniedz ieteikumus, kā dažādās situācijās vislabāk rīkoties vecākiem - gan uzreiz, gan ilgtermiņā. – 220 lpp.
Latvijas Avīzes gadagrāmata: [2022.]. – 192 lpp.
LEAN risinājumi efektīvākam biznesam. - Viena no šobrīd vadošajām pieejām organizāciju efektivitātes paaugstināšanai ir LEAN sistēma. Termins LEAN netiek precīzi tulkots, bet ar to saprot uzņēmuma spēju paveikt vairāk, tērējot mazāk resursu un piepūles. – 187 lpp.
Listere K. Priekameitas, bārdāmas un naktstauriņi: pērkamās mīlas vēsture. - Savā provokatīvajā, neatvairāmajā un asprātīgajā kultūrvēsturiskajā apskatā autore ļauj ieraudzīt reālo seksa strādnieku dzīvi viņu pašu acīm. Šī pērkamās mīlas vēsture aizved uz viduslaiku Londonas tumšajām sānieliņām, Ņūorleānas bordeļiem, ķīniešu ziedu laivām un karaliskajām guļamistabām, un ir intriģējošu faktu, iztēli rosinošu gleznojumu un fotoarhīvos atrastu retumu pārpilna. – 255 lpp.
Mickēvičs R. Pārspēj šodienu: radi labāku šodienu. - Ja vēlamies pasauli, kurā dzīvojam, uzturēt pēc iespējas labākā formā, mūsu uzdevums ir dalīties ar pozitīvo un veicināt vienam otra veiktspēju. Tieši tādēļ grāmatas autors dalās ar iespējām, kā kļūt veiktspējīgākam un laimīgākam, izmantojot zinātni, ekonomikas principus, filozofiju un arī viņa personīgo pieredzi. – 159 lpp.
Nords A. Vīns un Nords. - No Bordo līdz Šampaņai, no Toskānas līdz Napai, no Vecās līdz Jaunajai pasaulei, no bārbijām līdz intelektuālēm, no Rosé līdz stiprinātajiem vīniem. Grāmatas stāsti izvērsti no autora, zinātkāra baudītāja, skatu punkta un personiskās pieredzes, kas atsvaidzina vīna nozarei raksturīgo enciklopēdiski sauso un intelektuāli augstprātīgo skatījumu. Grāmata izceļas arī ar pielikumu, kurā apkopoti Aigara Norda vīnu ieteikumi, kas pielāgoti grāmatas nodaļām. – 303 lpp.
Opihtins A. Maizes tēva stāsti un receptes. - Grāmata apkopo pieredzes bagātā maiznieka dzīves stāstu un receptes, kuras vērstas uz to, lai tradicionālās vērtības nepazūd modernajā laikmetā. - 162 lpp.
Plotkins B. Mežonīgais prāts: nepieradinātās cilvēka psihes rokasgrāmata. - Ikviena cilvēka psihē slēpjas apbrīnojami resursi, par kuru esamību nereti pat nenojaušam. Grāmata palīdz identificēt šīs patības šķautnes un iepazīt aizsargmehānismus, kas liedz pilnībā īstenot dvēseles uzdevumus. – 303 lpp.
Praktiskais LEAN. - Grāmatas mērķis ir iepazīstināt lasītāju ar Lean metožu lietojuma iespējām praksē. Izdevuma struktūra veidota, lai lasītājam būtu viegli izprast gan katras Lean metodes teorētisko pusi, gan arī iepazīt Latvijas uzņēmumu pieredzi, ieviešot dažādas Lean metodes un paņēmienus. – 325 lpp.
Priesteris un moceklis Vladislavs Litaunieks - Kristus kviešu grauds. - Priesteris Vladislavs Litaunieks tika nežēlīgi spīdzināts un 1941. gada 24. jūnijā nošauts Daugavpils cietumā. Grāmatā publicēts priestera dzīvesstāsts, apkopotas atmiņas un liecības par saņemto palīdzību caur viņa aizbildniecību. – 79 lpp.
Rakeli S. Dvēseles integrācija: garīgā literatūra - garīgā ceļa, pašpalīdzības, personīgās izaugsmes rokasgrāmata. - Grāmata aptver plašu ar dvēseles evolūciju saistītu jautājumu loku, tajā tiek apskatītas un izskaidrotas idejas un tēmas, kuras dažādu iemeslu dēl nav tikušas adekvāti izklāstītas uz Zemes pieejamajā literatūrā un zinātnē. – 351 lpp.
Rakeli S. Zeme mostas: vēstījumi un prognozes 2017-2030. - Skolotāja, mistiķa, dziednieka grāmata paredzēta tiem, kuri mīl raudzīties debesīs un uzdot jautājumus par sevi un Visumu. Tiem, kuri dziļi sevī jūt, ka nekas nesākas un nebeidzas ar izpausto, redzamo pasauli un ka cilvēka iespējas sniedzas daudz tālāk, nekā ir izpētīts un pieņemts domāt. – 352 lpp.

Rankina L. Prāts pārspēj medicīnu: zinātniski pierādījumi cilvēka spējai dziedināt pašam sevi. - Kas notiek ar ķermeni, kad prāts ir vesels, un kāpēc mēs saslimstam, kad prāts nav vesels? Piedzīvojusi dziļu krīzi savā ārstes darbā, autore mēģina rast atbildi uz šiem jautājumiem un dalās ar personīgo labsajūtas veicināšanas modeli un sešu soļu pašizdziedināšanas tehniku. – 262 lpp.
100 kartes pirms Latvijas valsts. - Grāmata ļauj caur nozīmīgākajām un interesantākajām kartēm ieskatīties Latvijas vēstures notikumos no 1795. līdz 1917. gadam. Kartes, ko papildina stāsti un citi attēli, sniegs kaut nelielu ieskatu tajās kartogrāfiskā mantojuma bagātībās, ko glabā mūsu atmiņas institūcijas. – 207 lpp.
Siņeļņikovs V. Dzimtas dziedināšana: ceļš uz labklājību un uzplauksmi. - Viens no svarīgākajiem tematiem ir dzimta un attiecības tajā. Grāmata aicina doties ceļojumā pie savas dzimtas aizsākuma, kur ir iespēja smelties spēku un iedvesmu, lai veidotu laimīgu likteni. – 164 lpp. 
Siņeļņikovs V. Veselības receptes: labs ēdiens ķermenim un dvēselei. – Grāmata ir praktisks kulinārijas ceļvedis, tā stāsta par vēdisko ēšanas mākslu, kuru apgūstot, sātu gūst ne tikai ķermenis, bet arī dvēsele. – 189 lpp.
Šeldreiks R. Zinātnes maldi: atbrīvojot izziņas garu. - Mūsdienu zinātne maldīgi deklarējusi, ka pasaule ir pilnībā izskaidrojama un jau izprasta. Šīs dogmas ne tikai ierobežo zinātnes un sabiedrības intelektu un attīstību, bet ir pat bīstamas cilvēces nākotnei. Grāmatas autors izvirza jautājumus, kuri aizraujošā, saprotamā veidā lasītājam liek analizēt un pārskatīt esošos pieņēmumus un aicina uz atvērtu pieeju eksistences dažādo izpausmju izpratnei. – 413 lpp.
Šetijs Dž. Domā kā mūks: iemāci prātam mieru un mērķi katru dienu. - Šajā iedvesmojošajā un spēcinošajā grāmatā autors parāda, kā varam novērst dažādus šķēršļus, atklāj, kā pārvarēt sliktās domas un ieradumus un rast mieru un mērķi, kas slēpjas visos.  Viņš dalās ar padomiem un vingrinājumiem, kurus varam izmantot, lai mazinātu stresu un uzlabotu attiecības. – 353 lpp.
Tamužs V. No rakstāmgalda līdz Kilimandžaro virsotnei: ceļojuma piezīmes. – “Bez iepriekšējas sagatavošanās, bez pieredzes un bez treniņiem mēģināt uzkāpt Kilimandžāro virsotnē nav pārdomāta rīcība, tomēr cilvēki itin bieži dara neprātīgas lietas. Es ceru, ka piedzīvojumu meklētāji, kuri vēl tikai plāno pirmo reizi doties uz sniegotajām virsotnēm, šajā grāmatā atradīs noderīgus padomus”: autors. – 76 lpp.
Tidriķe L. Kā veseļoties ar Baha ziediem. - Šajā grāmatā uzzini: kā atbrīvoties no slimībām, izmantojot Baha ziedu terapiju; kā izvēlēties dziedinošās ziedu esences ārstēšanās procesā; kā atrast slimības cēloni, ja esi to gatavs meklēt sevī. – 141 lpp.
Viljams E. Seleriju sula: Iedarbīgs dziedniecības līdzeklis, kas palīdz miljoniem cilvēku visā pasaulē. - Grāmatā iekļautas daudzu cilvēku liecības par veselības atgūšanu pat sarežģītos gadījumos, dzerot seleriju sulu. Autors piedāvā konkrētus ieteikumus, kā atbrīvoties no dažādām kaitēm, un skaidro seleriju sulas iedarbību, lai ikviens varētu pareizi veikt attīrīšanas kūri un būt vesels. – 207 lpp.
Villido I. Emocijas: cilvēces lielākā atkarība. - Mūsdienu cilvēks ir kļuvis par emociju vergu, zaudējis būtiskas zināšanas par sevi un to, ka viņam klātos pārvaldīt emocijas, nevis ļaut emocijām valdīt par sevi. Emocijas ir arī masu manipulācijas rīks. Šī grāmata piedāvā vēl nebijušu, krija jogas tradīcijā balstītu risinājumu. – 370 lpp.

 

LATVIEŠU DAIĻLITERATŪRA

Aussalīts. Tas raibais fukša gads: latviešu romāns; 1. un 2. daļa. – Autors dalās atmiņās  par studentu dzīvi Lauksaimniecības akadēmijā, aprakstot savu pirmo studiju gadu Jelgavā. -  383 lpp.
Bauere I. Elīza fon der Reke. Soļi rītausmā. - 18. gadsimtā titulētā ģimenē augusi jaunava bija laba tirgus prece. Kad pavīdēja iespēja kļūt par lielās Jaunpils muižas īpašnieka laulāto draudzeni, to nedrīkstēja laist garām, un jauniņo meiteni izdeva pie divreiz vecāka, nemīlēta, toties bagāta vīrieša. Viņa uzdrošinājās sacelties. Rodot spēku tikko plaukstošās Apgaismības filozofijā, iestājās par personības neaizskaramību un sievietes tiesībām. – 272 lpp.
Brīdaka L. Mūža laime? - Nepretendējot pateikt visu par laimes būtību, šajā grāmatā apskatīti daudzveidīgie uzskati kopš Bībeles tekstiem līdz mūsdienīgajiem, aicinot lasītājus ieskatīties gan aprakstītajos piemēros no dzīves, gan no literatūras, gan pasmelties pieredzi autores izjautāto draugu un sabiedrībā pazīstamu personību izteikumos. – 166 lpp.
Daudziņa Z. Dienasgrāmata. -  Kā pandēmijas laiku pārdzīvoja un turpina pārdzīvot radošo profesiju pārstāvji, kuru darbā neatņemama ir enerģijas mijiedarbība - starp docētāju un studentu, aktieri un skatītāju? Runas pedagoģe un aktrise Zane Daudziņa pandēmijas gadu fiksējusi savā dienasgrāmatā, kurā atklāti stāsta par neziņu un satraukumu, adaptēšanos situācijai un prieka meklēšanu ikdienā. – 
208 lpp.
Grietēna M. ne viss ir zelts, kas spīd jeb kristāla galošas. - Galveno personu loks autores detektīvromānos ir nemainīgs: urķīgā un zinātkārā Margo, viņas draugs, vēlāk vīrs Ivo, Margo draudzene un palaikam sabiedrotā Solveiga. Paralēli detektīvlīnijai kā fons un atslodze attēlotas varoņu ikdienas gaitas. Rakstniece savus varoņus rāda kā līdzsvarotus cilvēkus, kuri dzīvo harmonisku, sakārtotu dzīvi, protams, piešķirot viņiem arī pa kādam interesantam dīvainības triepienam. – 272 lpp.
Grīnberga M. Mērijas Grīnbergas atmiņas un dienasgrāmatas: mana pasaku zeme. – Latviešu etnogrāfijas pētnieces un popularizētājas atmiņas atklāj autores interesanto personību un ļauj ceļot laikā, jo tiek aptverts posms no 19. gs. beigām līdz pat 1965. gadam. Grāmatā ietvertas vairāk nekā 50 unikālas fotogrāfijas no Rīgas vēstures un kuģniecības muzeja krājumiem. – 622 lpp.
Hofmane E. Durvis: stāsti. - Stāstu krājums par un ap cilvēcisko būtību. Neogotiskas detaļas un psiholoģiskas spēles valdzina, ainavas un detaļu būtība spirdzina. Autore liek lasītājam pietuvoties tam, kam būtu bail pietuvoties vienam pašam. – 223 lpp.
Ivanovska V. Nesavtīgā mīlestība, bez likumiem: vakara romāns. - Dana ir skaista blondīne ar satriecošām acīm. Bet viņa slēpj savas domas un saka melus. Neuzticas. Tad liktenis piespēlē Edgaru, un starp viņiem sākās dziļa, erotiska un skaista mīlestība. Bet atklājot patiesās kārtis, Dana var zaudēt visu ko ieguva – 531 lpp.
Kalna Z. Gadi rit: romāns: balstīts uz patiesiem notikumiem. – “Es gribu pastāstīt par šo dzīvi. Par dzīvi, kura nebūt nav un nebija vienkārša. Reizēm vieglāka, reizēm smagāka. Ja palaiž no kalna akmentiņu, tas veļas gan gludi, gan reizēm aizķeras. Kas tur ceļā noticis, aiz kā aizķēries, ne uz priekšu minams, ne arī izzināms”: autore. – 507 lpp.
Kazāks K. Sākums mūs atrod pats: jeb 5000 km mūzikas. - Muzikālie velobraucieni aizsākās gluži nejaušās vakara sarunās. Vēlāk jau deviņās vasarās un desmit ceļojumos piedzīvotais prasījās tikt pastāstīts. Tas ir stāsts par cilvēkiem, ceļu un Latvijas vietām. – 335 lpp.
Kļavis A. Avota laiks. - Žurnāla “Avots” pirmais numurs pie lasītājiem nonāca 1987. gadā – tas ir laiks, kad nevienam pat sapņos nerādījās, ka pēc nieka trīs četriem gadiem Latvija atgūs neatkarību. Taču šis sīkā drukā iespiestais žurnāls ar provokatīviem vākiem un ilustrācijām sabangoja Padomju Latvijā lasošo sabiedrību. Un ne tikai Latvijā. Būdams žurnāla radītājs un galvenais redaktors, autors stāsta par reāliem faktiem, par to, kādiem komunistiskās partijas birokrātijas gaņģiem nācās izlauzties cauri, un  par nemitīgo stīvēšanos ar cenzūru. – 343 lpp.
Krilova G. Cukursaldā. – “Kāpēc tik daudzās ģimenēs tētis ir asistents mammai un pat pamātei, nevis vienkārši tētis saviem bērniem?! “Tev nav jāmīl sava vīra bērns. Bet sevi gan vajadzētu sākt mīlēt,” – tā kāda svešiniece romānā teiks galvenajai varonei, kas nonākusi uz nervu sabrukuma sliekšņa. Jo kā veidot savu dzīvi, kad tev ir savs svaigi dzemdēts zīdainītis, bet blakusistabā ievācas tava vīra bijusī sieva ar savu skaļo un pēkšņi tik kaitinošo meitu? – 271 lpp.
Kūlis Ē. Raksti: 1. sējums. Rīta cēliens. – Sējums ietver sevī divus romānus: “...tiem, kas sauli redz” un  “Mūsu mīlestības krāsas”. – 434 lpp.
Kūlis Ē. Vēliesjustieskā: pasaka gandrīz vai pieaugušiem bērniem. - Kad būsiet izlasījuši šo pasaku grāmatiņu, piekritīsiet, ka nav tādas vietas uz kartes kā Vēliesjustieskā sala. Bet tas neizslēdz iespēju katram no mums savā laikā vēlēties justies gan kā māksliniekam, koraļļu pētniekam vai valsts prezidentam un varbūt pat rekordistam tik nekomfortablā sporta veidā kā elpas aizturēšanā. – 111 lpp.
Latvietis I. Nāve: Bailes 4. -  Advokāta Pāvela Rebanoka slepkavības pasūtītāji un piesedzēji, Jutas Trīķes nāves patiesie apstākļi un iemesli, farmaceitu mafijas koruptīvā sadraudzība ar Danielu Pāvutu, jaunās revolucionāres Zelmas Labkrances nonākšana pašmāju specdienestu provokatora lomā, Drošuma policijas „uzmeistarotie” krievu spiegi, justīcijas ministrs Jānis Mordāns kā Kremļa vadītas sektas marionete, bet tam visam pāri prezidenta Egila Melita izmisīgie pūliņi mēģināt noslēpt savas biogrāfijas slēptākos faktus… - 328 lpp.
Pirro V. Burleska polārajam dinozauram: jeb divi gadi Ziemeļos padomju ķēnišķīgajā karaspēkā – strojbatā: atmiņu stāsts divās daļās par dienestu Padomju armijā. - Gāmata domāta visiem, kurus interesē liecības par sabrukušās PSRS bruņotajiem spēkiem. Starp militārajām parādēm Maskavā, Sarkanajā laukumā, un realitāti pastāvēja tāda pati atšķirība kā starp teātra dekorācijām un dzīves īstenību. –        173 lpp.
Puče A. Jauna vīrieša portrets. – “Mana grāmata … tāds kā detektīvromāns… Tā ir par to, ka tu meklē un skaties apkārt tam, ko piedāvā modernā pasaule, un saproti, ka tās uzbūve ir gudra, bet tā visos laikos ir apkalpojusi varenos. Vienā gadījumā tas rāmējums ir saistīts ar ticību, citos - ar izglītību, ar vēsturi. … ir pieņemts uzskatīt, ka vēsture ir zinātne, taču … vēsturnieki visos laikos ir bijuši esošās varas režīma algotņi. Palasiet vēstures grāmatas ar šādu attieksmi un redzēsiet, cik daudz tur tukšuma un pretrunu”: autors. - 383 lpp.
Pudure I. Klusēšanas zvērests: romāns. – Debijas romāns. Ir 1983. gads. Pēc dienesta Padomju armijā Mācītājs atgriežas mājās, lai kalpotu luterāņu baznīcā. Mājas viņš atrod noplukušas, taču tās kārtībā cenšas uzturēt jaunākais brālis Kārlis. Katrs no viņiem savā veidā pārdzīvo vecāku nāvi un māsas Emīlijas pazušanu. VDK izdarītais spiediens, mazpilsētas aizspogulijas tenkas un noslēpumi, bērnības dienu mīlestība Natālija, nenokārtotie rēķini un vēlēšanās saglabāt cilvēcību rada neskaitāmas dilemmas, kurās orientēties palīdz senā armijas biedra Skolotāja padomi. – 265 lpp.
Račko K. Ekstāze. - Talantīgās buduāra fotogrāfes Efejas laulība atrodas uz izjukuma robežas. Kad stāvu virs viņas fotostudijas darbnīcu iekārto provokatīvais mākslinieks Eliass, drīz vien jaunā sieviete attopas ierauta mežonīgas iekāres, seksuālo rotaļu un postošu melu virpulī. – 429 lpp.
Remess A. Sporta smaidi un grimases: Latvijas sportistu dzīves zibšņi. - Vai sporta galvenā sastāvdaļa nav emocijas? Nervu kutināšana sacensību laikā, gaviles par uzvaru vai negulēta nakts pēc sāpīga zaudējuma. Ar smaidu un iecietību autors uzlūko spilgtākās personības Latvijas sportā. – 190 lpp.
Rūmnieks V. Sudrabiņš: biogrāfisks romāns par Jāni Sudrabkalnu. - Dzejnieka draugi un laikabiedri ir Aleksandrs Čaks, Eriks Ādamsons, Mirdza Ķempe, Arvīds Grigulis, Linards Laicens. Kad Sudrabkalna dzīvē ienāk Biruta Brīnišķīgā, kā viņš dēvē savu mūža mīlestību aktrisi Birutu Skujenieci, kaislība pārtop mīlas dzejā un nekad nenosūtītās vēstulēs, bet dzīves ceļi jaunos cilvēkus tomēr nesavieno. Stāstījums, ritēdams vienlaikus divos laika posmos, kuri brīžiem saplūst ļoti tuvu un pat krustojas, risina radoša cilvēka traģēdiju 20. gadsimta sarežģītajos vēsturiskajos apstākļos. – 240 lpp.
Šmite L. Akmens peldēšana: romāns. - Kurš to būtu domājis, ka pieredzējušais Humanitāro zinātņu fakultātes docents Atvars Akmens iemīlēsies kā puika? Bet, kad mīlestība zudusi, Atvars, izmisīgi meklējot pamatu zem kājām, dodas uz laukiem. Nomaļā pieturā sastaptā ogotāja Jana ir tiešs pretstats pasniedzēja zudušajai mīlestībai. Vai abiem kopīgi izdosies izpeldēt cauri dzīves grūtībām? – 185 lpp. - (Vakara romāns).
Troalika I. Tūlīt paliks labāk. -  Rīga, 2000. gads. Mūžīgie bērni – paaudze, kas piedzīvojusi gadsimtu miju un mēģina pielāgoties aizvien jauniem apstākļiem, kuros pat viņu vecāki un padomdevēji jūtas pazaudējušies. Laura un Māris 1999. gadā satiekas prestižā vidusskolā, piedzīvo pirmo mīlestību un pirmos zilumus, netiekot galā ar visu, ko paši iecerējuši. – 320 lpp.
Upīte I. Galējības labirintos: romāns. - Ja Sofija un Ernests tajā pievakarē nebūtu nejauši makdonaldā atklājuši, ka abiem ir pilnīgi vienāds un visai neparasts veids, kā ēst burgerus... Ja nebūtu noskaidrojies, ka tā nav abu vienīgā līdzība... Ja viņu mīlesstāsts nebūtu attīstījies tik strauji... Taču viss notiek tieši tā, un nu atliek tikai noskaidrot, kas liktenim padomā, abus savedot kopā. – 198 lpp. - (Vakara romāns).
Žolude I. Vendenes lotospuķe: romāns. - “Latviešu literatūras klasiķis, par kura personības šķautnēm pat viņa laikabiedri nebija vienisprātis, bet nākamās paaudzes nodēvēja par faustisku dvēseli” (Zenta Mauriņa). Autore atklāj Poruka personību un laikmetu, kurā viņš dzīvoja. – 536 lpp. - (Es esmu... Jānis Poruks).
Žuravska Dz. Kam tiks mantojums: romāns. - Romānā aprakstītas kaislības par mantošanas tiesībām, kas parāda gan negodīgās, gan cēlsirdīgās cilvēku īpašības. – 199 lpp.

DZEJA


Tora I. aicinājums: dzeja. – 106 lpp.
Tora I. biklums: mulsinošie ziedi: [dzeja]. – “kā ziedi tiecas viens pie otra, tā arī vīrietis un sieviete tiecas viens otru atrast…”: autore. – 215 lpp.
 
 
 

TULKOTĀ DAIĻLITERATŪRA

Abdullajevs Č. Naida okeāns: Gorgonas skatiens. - Klusais Turcijas kūrorts kļuvis par neizprotamu notikumu arēnu – slepkavības seko viena aiz otras. Kurš izrēķinās ar jaunajiem cilvēkiem, kuri nelielā grupā no Krievijas ieradušies atpūtā? Atrisināt šo mīklu ir pa spēkam vienīgi ekspertam un analītiķim Drongo. – 279 lpp. - (Kriminālnoslēpumu meistars).
Aljende I. Japāņu mīļākais. - 1939. gadā, kad pasauli biedē iespējamais kara sākums, vecāki nolemj astoņgadīgo Almu nosūtīt pāri okeānam pie tantes un tēvoča. Tur viņa iepazīstas ar Ičimei - japāņu izcelsmes dārznieka dēlu. Starp Almu un Ičimei uzplaukst draudzība un vēlāk maigas mīlas jūtas. Pērlhārboras notikumi maina ASV mītošo japāņu dzīvi. Visa mūža garumā Alma un Ičimei satiekas atkal un atkal, tomēr viņu mīlestība ir jāslēpj no tuviniekiem un pārējās pasaules. – 303 lpp.
Atkinsone K. Kad reiz būs labas ziņas? - Klusā Devonas lauku nostūrī sešgadīga meitenīte kļūst par aculiecinieci drausmīgam noziegumam. Pēc trīsdesmit gadiem cilvēks, kurš bijis notiesāts par šo noziegumu, iznāk no cietuma. Sešpadsmitgadīgā Redžija, dzīvē jau paguvusi pieredzēt daudz, Edinburgā strādā par auklīti pie ārstes Hanteres. Taču darba devēja pazūd kopā ar bērnu, un Redžija ir vienīgā, kura par to uztraucas. – 383 lpp. – (Zvaigznes detektīvu klubs). 
Bakena E. Divas sievietes Romā. - Lotija saviļņota ierodas Romā, lai sāktu strādāt par arhivāri. Atradusi vērtīgu piecpadsmitā gadsimta gleznu, viņa alkst vairāk uzzināt par Nīnu Lorensu, kam šī glezna savulaik piederējusi. Šķiet, ka Nīna vadījusi veiksmīgu un piesātinātu dzīvi, tad kāpēc neviens neieradās uz viņas bērēm? Pētot Nīnas pagātni, Lotija atklāj traģisku mīlasstāstu, kas norit uz politiskā jucekļa fona Itālijā. – 410 lpp. - (Kontinents).
Bakmans F. Nervozie ļautiņi. - Aizkustinošs stāsts par nekad nenotikušu noziegumu, potenciālu bankas aplaupītāju, kas pazūd bez pēdām, un astoņiem bezgala nervoziem svešiniekiem, kuriem izrādās daudz vairāk kopīga, nekā varētu iztēloties. Humora un līdzcietības pilns stāsts, kura veikli savērptais sižets vēsta par draudzības, piedošanas un cerības vareno spēku, kas mūs glābj pat vistrauksmainākajās situācijās. – 336 lpp.
Bliksena K.  Pēdējie stāsti. – Stāstu grāmata pamatoti tiek uzskatīta par slavenas rakstnieces daiļrades vainagojumu. – 367 lpp.

Bomane K. Mēnessgaismas dārzs: [romāns]. - Lilijas dzīve šķiet vienmuļa un iepriekš paredzama līdz brīdim, kad viņas rokās nonāk neparasta vijole ar iededzinātu rozes zīmējumu. Cenšoties uzzināt kaut ko vairāk par vijoles vēsturi un tās saistību ar pašas dzīvi, Lilija ļaujas piedzīvojumam un dodas ceļojumā, kas aizved viņu uz Angliju, Itāliju un pat Sumatru. Iespējams, tieši šajā eksotiskajā un krāšņajā Indonēzijas salā Lilija atradīs ne vien meklēto, bet arī noticēs jauna sākuma iespējamībai. – 431 lpp.
Čailds L. Pagātnes pēdās. - Džeks Rīčers ir devies episkā ceļojumā pāri visai Amerikai. Tālu gan viņš netiek. Dziļi Jaunanglijas mežos viņš pamana norādi uz vietu, kur nekad nav bijis, – tā ir pilsētiņa, kurā dzimis viņa tēvs. Kad Džeks tur ierodas, viņam paziņo, ka pilsētā nekad nav dzīvojis neviens, kam būtu uzvārds Rīčers. – 383 lpp. - (Zvaigznes detektīvu klubs).
Fāgelunda J. 24 labie darbi: romāns. - Emma jau divus gadus nesvin Ziemassvētkus. Dzīve šķiet zaudējusi krāsas un iedvesmu līdz brīdim, kad, izpalīdzot svešiniekam, viņa nolemj paveikt 24 labus darbus – pa vienam katru dienu. Soli pa solim, Emmas dzīvē atgriežas cilvēki, notikumi un, iespējams, arī mīlestība… - 358 lpp.
Ferrante E. Pieaugušo melīgā dzīve. - Mazās Džovannas tēvs saka, ka viņas sejā parādās neglīti vaibsti. Vai Džovanna patiesi mainās un kļūs par tanti Vitoriju – sievieti, kuru atklāti nicina gan viņas tēvs, gan māte? Kad laimīgā bērnības seja ir pazaudēta, jaunas meklējumi notiek divās atšķirīgās Neapolēs – asinsradiniecēs, kas viena otru ienīst un viena no otras baidās. – 333 lpp.
Franka A. Sētas māja: dienasgrāmata vēstulēs 1942. gada 12. jūnijs - 1944. gada 1. augusts. - 1942. gada jūlijā trīspadsmit gadus vecā Anne Franka kopā ar ģimeni, bēgot no nacistu vajāšanas, devās uz slēptuvi viņas tēva bijušā uzņēmuma ēkā Amsterdamā. Vairāk nekā divu gadu garumā Anne sīki dokumentē slēptuvē pavadīto laiku savā dienasgrāmatā, atklājot sadzīves apstākļus, savas ilgas un cerības, izsalkumu un bailes. Viņas dienasgrāmata apraujas pēkšņi, kad 1944. gada augustā slēptuvi un tās iemītniekus atrod nacisti. – 399 lpp.
George N. Dienvidgaismas. - Romāns par cilvēkiem kādā nelielā ciemā Provansā, par neredzamo saistību viņu starpā. Vienlaikus tas ir poētisks stāsts par mīlestību visos tās brīnišķīgajos veidos. Tas ir kā pasaka un kā mierinājums, kā pastaiga maigajā Provansas dienvidu gaismā garām kafejnīcām un apgaismotiem logiem, un katrā satiktajā skatienā slēpjas neizsacītas ilgas pēc pilnīgas dzīves. – 238 lpp. 
Heigs M. Cilvēki un es. -  Lietainā piektdienas naktī matemātikas profesoru Endrū Mārtinu atrod kailu un apmulsušu klīstam pa Kembridžu. Profesorā iemiesojusies kāda krietni inteliģentāka būtne no tālas planētas, kura nebūt nav sajūsmā par cilvēkiem: visiem taču zināms, ka tie ir iedomīgi, egoistiski un vardarbīgi radījumi. Bet kas tās par dīvainām izjūtām, kas pārņem, klausoties Debisī un raugoties acīs profesora sievai Izobelai? – 302 lpp.
Hotakainens K. Nākotnes pilsētas stāsts: romāns. - Romāns vēsta par to, kas pasaulē notiek pašlaik – un par to, kādas perspektīvas sagaidāmas. Lauki ir pārvērsti par Rekreācijas reģionu, visi dzīvo Pilsētā. Profesijas un priekšstati par amatu ir mainījušies vai tie ir izzuduši pavisam, neviens nespēj atrast savu vietu dzīvē, situācija kļūst nekontrolējama. Kad dzīvokļu piedāvājums izsīkst, sākas nežēlīga cīņa par tiem, kandidātiem atkrītot citam pēc cita. – 231 lpp.
Katalpa J. Vācieši: romāns. -  Ir 1987. gads, un no Rietumvācijas Prāgā nonāk pēdējā no paciņām, kuras Māleru ģimenei regulāri sūtīja  vecmāmiņa Klāra. Izprast ģimenes pagātni un atklāt tās vēsturiskās traumas jau 21. gadsimtā uzņemas Klāras mazmeita, Londonā dzīvojoša tulkotāja, kura nolemj Vācijas vecmāmiņu uzmeklēt. – 335 lpp.
Kellija K. Vīri, draugi un mīļākie: [romāns]. – Bea, Marina, Sida. Trīs sievietes, trīs samezglotas dzīves, trīs noslēpumi. Visas šīs sievietes saista ilggadēja draudzība, taču katrai ir kaut kas slēpjams. Un šajā sieviešu draudzībā atrodas vieta arī vīriešiem... – 461 lpp. - (Kontinents).
Lavkrafts H. F. Stāsti. - Amerikāņu šausmu un fantastikas žanra klasiķa septiņi stāsti atklāj baismu piesātinātu Visumu, kur zinātnieki, pētnieki, studenti un vienkārši pārgalvji gūst saprātu graujošas atklāsmes un pieredz šausmas, kurām nekad nevajadzēja tikt atsegtām. – 400 lpp.
Makonahijs M. Zaļās gaismas: lejupskriešanas māksla. – Slavenā amerikāņu aktiera memuāri. “Kā būt godīgam? Kā mazāk stresot? Kā priecāties? Kā mazāk sāpināt cilvēkus? Kā pašam tikt mazāk sāpinātam? Kā būt labam cilvēkam? Kā piešķirt dzīvei jēgu? Kā vairāk būt pašam? Pavisam nesen saņēmu drosmi piesēsties pie šīm dienasgrāmatām. … Piecdesmit gadi uzskatu un pieredžu, sajūtu un atskārsmju, izcilāko un kaunpilnāko mirkļu”: autors. – 295 lpp.
Miso G. Bruklinas meitene. - Rafaels bija pārliecināts, ka Anna ir viņa mūža sieviete. Bet tad viens vakars visu mainīja. Lai uzzinātu, kas noticis ar viņa mīļoto sievieti daudzus gadus atpakaļ, Rafaelam jāatrisina briesmīgu notikumu virknējums. – 336 lpp. - (Zvaigznes detektīvu klubs).
Moja Dž. Zvaigžņu dāvātāja. - Izsmalcinātā un elegantā Alise ir pieņēmusi impulsīvu lēmumu un apprecējusies ar glīto amerikāni Benetu. Tomēr dzīve Kentuki mazpilsētā nelīdzinās cerētajam. Tāpēc, izskanot aicinājumam pievienoties Eleonoras Rūzveltas ceļojošajai bibliotēkai, Alise enerģiski iesaistās projektā, lai apkaimes trūcīgajiem cilvēkiem piegādātu lasāmvielu, tādējādi mainot šo cilvēku dzīves. –
431 lpp.
Ņekrasova J. Katja un Kikimora. - Apkārtējai pasaulei desmitgadniece Katja nav vajadzīga: “neizaugušie” viņu izsmej, “izaugušajiem” neatliek meitenei ne laika, ne spēka. Un Katja atrod izeju. Bet pēkšņi visā iejaucas Kikimora, kas dzīvo virtuvē aiz plīts. Viņas abas dodas bīstamā ceļojumā un negribot pārspēj cietsirdībā tos, kas līdz šim kropļojuši viņu dzīvi. – 206 lpp.
Railija L. Pazudusī māsa: Meropes stāsts. – Cikla 7. grāmata. Katra no sešām māsām d’Aplijēzām ir veikusi apbrīnojamu ceļojumu, lai noskaidrotu savu pagātni, tomēr vēl aizvien nav atrasta atbilde uz jautājumu, kur ir viņu septītā māsa. Viņām ir tikai viena norāde – zīmējums, kurā redzams gredzens ar zvaigznes formā izkārtotiem smaragdiem. Pazudušās māsas meklējumi viņas aizvedīs no Jaunzēlandes uz Kanādu, Angliju, Franciju un Īriju, un ģimene atkal apvienosies, lai paveiktu iecerēto. - 687 lpp.
Rīsa Dž. Sapņotāja Parīzē: romāns. - Bēgot no pagātnes rēgiem, Vita atstāj Londonu un ierodas žilbinošajā Parīzē. Lai gan kabatā nav ne graša, viņa ir apņēmusies piepildīt savu sapni – kļūt par tērpu dizaineri. Tomēr mīlestības galvaspilsētā nav iespējams neļauties jūtām – Vitai nāksies izlemt, vai klausīt sirdij vai prātam. – 479 lpp. – (Kontinents).
Ropers R. Dzīvošanas vērts. -  Romāns par vientuļnieku Londonā. Mēs uzzināsim, kāpēc viņš ir izvēlējies šādu dzīvi un kāpēc muļķīgā kārtā samelojies darba devējam par to, ka viņam ir izcila sieva un divi mīlīgi bērni. Dzīve ievelk galveno varoni situācijā, no kuras viegla izeja nav saredzama. – 415 lpp.
Savvins D. Rīts brīvajā Latvijā: antiutopija: romāns. - Apgūdams latviešu valodu un padziļinādams zināšanas par Latvijas vēsturi, autors uzrakstīja romānu par tādu Latviju, kas 90. gados tomēr neizvēlas neatkarību, bet gan top par īstenu padomju valsts mantinieci: arī 21. gadsimtā te pastāv deficīta preces, ražo zemas kvalitātes automašīnas vārdā "Lielupe", ilgus gadus valda Aivars Lembasts un dziļa korupcija, ienesīgākie arodi ir prostitūcija un kontrabanda. – 207 lpp.
Sēks M. Ļaunuma tīkls. - Pēc grandiozas ballītes pazūd divi slaveni influenceri. Abu sociālajiem kontiem ir desmitiem tūkstošu sekotāju, bet pēdējais ieraksts teju identisks – vientuļas bākas bildi papildina ļaunu vēstošs dzejolis. Vai tas ir tikai publicitātes triks, vai tomēr abu dzīvībām draud briesmas? – 541 lpp.
Vaita K. Atgriešanās Tredstrītā: [romāns]; 4. grāmata. - Melānijas dzīve ir sagriezusies kājām gaisā – viņa nupat ir nosvinējusi četrdesmit gadu jubileju, uzzinājusi, ka gaida bērnu, un atraidījusi sava mīļotā bildinājumu. Turklāt izrādās, ka viņas vecās mājas pagalmā ir uzrakts kāds šokējošs atradums… - 459 lpp. - (Kontinents).
Valzers R. Laupītājs. - Romāns - bezmērķīgas esības fragmentu plūsma, kuru var salīdzināt ar kaleidoskopu. Laupītājs staigā un stāsta par savām iemīļotajām, salīdzina viņas, cīnās ar istabu saimniecēm. Viņam it kā nav savas telpas, bet ir šī plašās pastaigas oikumēne, kurā pazib daudzi notikumi un rodas pārdomas, atziņas, patiesības. Nejauši un šķietami nevainīgi nāk gaismā apslēptais. – 205 lpp. - (Orbītas bibliotēka).
Vebstere Dž. Dārgais ienaidniek!: romāns. -  Turpinājums romānam "Garkājtētiņš", ko jau vairāk nekā gadsimtu pazīst visā pasaulē, un kas ir aizrāvis un saviļņojis vairākas lasītāju paaudzes. Džūdija ir laimīgi precējusies ar savu Garkājtētiņu – Džervisu Pendltonu. Viņi nolemj, ka par bērnu patversmes priekšnieci un reformu īstenotāju jākļūst Sallijai – enerģiskai, apņēmīgai un arī spītīgai sarkanmatei. Romānā ievīta gan satraucoši romantiska stīga, gan skan dzīvespriecīgi smiekli, un, to lasot, palaikam jānotrauš aizkustinājuma asaras. – 297 lpp.
Vongs O. Uz zemes īsu brīdi brīnišķi: romāns. - Romāns ir dēla vēstule mātei, kura to nevar izlasīt. Stāstniekam, ko ģimenē dēvē par Suņuku, tuvojas trīsdesmit, un viņš runā par ģimenes vēsturi, kas sākusies jau krietnu laiku pirms viņa piedzimšanas – tās epicentrā ir Vjetnama – un ieved tādos savas dzīves nostūros, par kuriem viņa mātei nav bijis ne jausmas. – 239 lpp.

 

НОВЫЕ КНИГИ 

 

ХУДОЖЕСТВЕННАЯ ЛИТЕРАТУРА

Саган К. Мир, полный демонов: Наука - как свеча во тьме. - Эта книга посвящена человеческому разуму и борьбе с псевдонаучной глупостью. Мифы об Атлантиде и Лемурии, лица на Марсе и встречи с инопланетянами, магия и реинкарнация, ясновидение и снежный человек, креационизм и астрология - автор последовательно и беспощадно разоблачает мифы, созданные невежеством, страхом и корыстью. – 666 с. - (Alpina Popular Science).
Трауб М. Суп, второе и компот. - Еда – это действительно самый короткий путь к сердцу. Мамин борщ, бабушкины пирожки — те самые семейные скрепы, на которых всё держится. В этой книге автор впервые делится не только историями, но и любимым рецептами, каждый из которых связан с дорогим воспоминанием. – 350 с.
 
 

 РОМАНТИЧЕСКАЯ  ПРОЗА

Боумен В. Рождественский поцелуй: роман. - Леди Реджине скоро исполнится тридцать, и будущее её безрадостно. Она принимает решение: перед тем, как похоронить себя в унылом браке, хоть раз ощутить, что такое настоящая страсть. Трудно найти на роль тайного любовника более подходящего кандидата, чем красавец Даффин Оуклиф, сыщик с Боу-стрит. - 320 с. - (Шарм).
Воронова М. Повод для знакомства. - Эти мужчина и женщина из разных миров. Он – талантливый хирург, отвергнутый медицинской "элитой" из-за нежелания участвовать в аферах с оборудованием. Она – утончённая преподавательница музыки. Но однажды их пути пересекутся. Профессору Колдунову предстоит оперировать больную, а Кате – ухаживать за ней. – 379 с. - (Судьба не по рецепту).
Доннелли Дж. Чайная роза: роман. - 1888 год. Восточный Лондон – это город в городе, место,  где светлые надежды сталкиваются с мрачной действительностью. Работница чайной фабрики Фиона мечтает однажды открыть свой магазин. Смертельная схватка с прошлым становится ключом к её будущему. – 764 с. - (The Big Book).
Иосивони Б. Взлетая высоко. - У Хейли есть секрет. Вернее, был. Тайна, которая толкнула её на отчаянный шаг - побег из дома. Теперь прошлое выплыло наружу, а ведь она так не хотела никому открываться, тем более Чейзу. Чейз не хочет её отпускать, но хватит ли его любви, чтобы всё исправить? – 301 с. 
Кастен М. Начни сначала: [роман]. - Элли Харпер переезжает в Орегон, чтобы начать новую жизнь и поступить в колледж. Она надеется, что призраки прошлого наконец отступят. Ей нужна квартира, а местному красавчику Кейдену — соседка. – 414 с.
Логвин Я. Только ты: [роман]. - Мой сводный брат. У тебя есть всё: дом, семья, родители… Я ничего не просила и ничего не ждала. Мне было уютно в своём мирке, пока в нём не появился ты. Надеюсь, что однажды я забуду тебя. Я и сам не знаю, почему злюсь. Почему эта тощая девчонка заставляет меня снова и снова думать о ней. Сводная сестра. Чужая плоть и кровь. Непрошеная гостья в моем доме, в моей комнате, в моей жизни… Ты пожалеешь, что однажды переступила её порог. – 480 с. 
Метлицкая М. Мандариновый лес. - Он исчез из её жизни так же внезапно, как появился, и на память о себе оставил волшебную картину: мандариновый лес, где маленькие оранжевые солнышки мандаринов висят на огромных, могучих деревьях, освещая дорогу тем, кто блуждает в поисках счастья. Всю жизнь Наташу согревают воспоминания о той любви, что была такой мимолётной и такой счастливой. И эта любовь дает ей силы верить, что счастье обязательно её найдёт. – 318 с. - (Женские судьбы).
 
 

ОСТРОСЮЖЕТНАЯ ПРОЗА

Акунин Б. Седмица Трёхглазого. - На нём – вся московская стража, блюдение городского порядка, сыск преступлений. Он расследует злодеяние за злодеянием, а перед глазами читателя проходит не только череда невероятных приключений "старомосковского Шерлока Холмса", но и весь семнадцатый век, с его войнами, лихими разбойниками и знаменитыми бунтами. – 319 с. - (История Российского государства в романах и повестях).
Андреева Н. Браки расторгаются в аду. - Зинаиду муж выставил из дома без денег, будто выбросил ненужную вещь. А взамен взял новую женщину: красавицу мулатку по имени Анжела. Тогда Зинаида организовала похищение любимой игрушки бывшего мужа. Но доверилась не тем людям. Куда исчезла девушка? Чей труп нашли в лесу? Мёртвая мулатка в наших краях экзотика. Ищи или беги. – 382 с.
Астахов П. Наследники. – Всё имущество, в том числе бесценные раритеты умершего коллекционера Протасова должны наследовать его вдова и дочь-инвалид. Но выясняется, что незадолго до смерти Протасов составил другое завещание, согласно которому всё переходит в собственность совершенно незнакомым людям. В дело вступает известный адвокат Артем Павлов. – 348 с. - (Современный российский детектив).
Бонниер Й. День гнева. - Летом 1997 года семья Форсман переехала в городок в шведской глубинке, готовясь начать новую жизнь в религиозной общине под управлением властной Эвы Скуг. В последующие семь лет нескольким семьям из общины предстоит сплести разрушительную сеть, основанную на жажде власти и эротическом влечении, которая, оплетая все больше людей, неизбежно приведёт к трагической развязке. – 350 с. - (Tok. Слишком близко. Семейные триллеры).
Бочарова Т. Генетическая ошибка: [роман]. - Всё в жизни Марины идёт, как надо, пока под колёсами её автомобиля не гибнет пешеход. Дальше - суд, приговор, колония… С одной стороны, Марина наказана справедливо. С другой – похоже, что авария произошла не случайно. Удастся ли Марине избавиться от клейма убийцы? – 318 с. – (Детектив сильных страстей).
Бюсси М. Безумство Мазарини: роман. - Накануне шестнадцатого дня рождения Колен оказывается на острове Морнезе, где прошло его детство. Существует легенда, что кардинал Мазарини когда-то спрятал в этих местах удивительное богатство, и три сотни лет не утихают попытки найти сокровище, получившее название «Безумство Мазарини». В те же дни, когда Колен приезжает в летний лагерь для подростков, из знаменитой тюрьмы, расположенной на дальней оконечности острова, сбегают двое заключенных… Охота за сокровищем Мазарини начинается. – 495 с.
Володарская О. О чём молчит ветер: роман. - В тихом Приреченске ЧП: ночью упала с башни и разбилась москвичка Кира Эскина, когда-то жившая в городке. Похоже, произошло убийство. Теперь начальник местной полиции вынужден пересматривать старое дело о якобы самоубийстве. – 317 с. - (Никаких запретных тем).
Воронова М. Кадры решают всё: роман. - Судье Ирине Поляковой впервые доверили сложное "хозяйственное" дело о хищениях, которые произошли во время съёмок фильма. Ирина, привыкшая судить маньяков и убийц, волнуется, а потому рассматривает дело особенно внимательно. Только не сфабриковано ли обвинение властями, чтобы наказать знаменитого режиссёра за смелые высказывания? – 318 с. - (Суд сердца).
Гранже Ж.-К. Последняя охота: [роман]. - В сердце Шварцвальда, в Чёрном Лесу началась последняя охота. Но когда прозвучал рог, оказалось, что убит Юрген фон Гейерсберг, молодой немецкий аристократ, владелец окрестных земель и огромного состояния. Расследование ведут следователи из Германии и Франции, в распоряжении экспертов есть тело жертвы. Но нет ни головы, ни внутренностей. Вскоре полицейским становится ясно, что это только начало. – 398 с. - (Звёзды мирового детектива).
Гришем Дж. Блюстители. - 22 года назад Куинси Миллер был приговорён к пожизненному заключению. Его обвинили в жестоком убийстве адвоката Руссо. В этом деле не было ни надёжных свидетелей, ни внятного мотива, а единственная улика сгорела в пожаре незадолго до суда. Теперь у Куинси появляется шанс выйти на свободу. Но за убийством Руссо стоят могущественные и безжалостные люди. – 479 с. - (Гришэм: лучшее).
Донцова Д. Аллергия на кота Базилио: роман. - В детективном агентстве, которым управляет полковник Дегтярев, кипит работа. Туда обратилась женщина с просьбой расследовать обстоятельства смерти своего мужа. Вскрытие показало, что у него полностью разрушены лёгкие – так бывает при последней стадии рака. Но при этом раковых клеток не нашли. А вскоре умерла их домработница Зина. И её лёгкие были разрушены. - 315 с. - (Иронический детектив).
Корецкий Д. За тридцать тирских шекелей. Перстень Иуды-5. - Сыщики установили связь нескольких преступлений со старинным перстнем, похищенным из Эрмитажа и пропавшим в криминальном мире. Перстню приписывают мистические способности, его свойства изучают учёные, он оказывается в сфере интересов бандитов, милиционеров, подпольных дельцов. Может ли время смягчить оценки одного из древнейших библейских грехов? – 383 с. - (Шпионы и все остальные).
Куликова Г. Не ждите меня в Монте-Карло: [роман]. - Делая очередной репортаж для своего журнала, Вероника заблудилась в дремучем лесу. С этого момента жизнь её стремительно понеслась от одного приключения к другому. На свадьбе лучшей подруги девушку угостили снотворным и погрузили на теплоход, плывущий по Волге. Пытаясь выяснить, кто всё это подстроил и зачем, Вероника неожиданно оказалась на волосок от смерти. – 350 с. - (Несерьёзный детектив).
Мартовa Л. Тайну прошепчет лавина. – Десять незнакомых между собой мужчин и женщин приезжают на турбазу горнолыжного курорта. Они очень разные – столичный продюсер, личная помощница олигарха, известный врач, стареющая красотка, бизнесмен из провинции, женщина-следователь, невозмутимый викинг-иностранец. Общее у них лишь одно: ненависть к хозяину базы Девятову. – 318 с. - (Желание женщины).
Свечин Н. Взаперти: [роман]. - Конец 1911 года. Столыпин убит, в МВД появился новый министр Макаров. Он сразу невзлюбил статского советника Лыкова. И не успел сыщик опомниться, как сам оказался за решёткой. Лишённый чинов, орденов и дворянства за то, чего не совершал. А между тем в тюрьме много желающих свести с ним счеты… - 526 с. 
Свечин Н. Дело Варнавинского маньяка. - Коллежский асессор Л