Jaunās grāmatas augustā

Ik mēnesi Gulbenes novada bibliotēkas lasītāju apkalpošanas nodaļa priecē savus lasītājus ar plašu jauno grāmatu izvēli. Šeit var aplūkot jauno grāmatu sarakstu augustā.


NOZARU LITERATŪRA

Benjamins V. Vardarbība un melanholija. – Grāmata apkopo ievērojamā vācu domātāja, estētiķa un kultūrkritiķa desmit esejas. - 204 lpp.
Birkerts P. Latvju tautas dzīves gudrība: pēc sakāmvārdiem, parunām un citiem folkloras materiāliem. – Grāmatas autors ir izcils latviešu zinātnieks un folkloras pētnieks, savā pētījumā pievēršas diviem būtiskiem aspektiem tradicionālajā kultūrā: laimei un darbam. – 777 lpp.
Cukurs H. Mans lidojums uz Japānu. – Lidotāja un ceļotāja grāmata, kurā virmo pagājušā gadsimta sākuma aviācijas uzplaukuma un citādās pasaules neviltotā elpa. – 518 lpp.
Epla M., Dans Dž. Kā atrast dvēseles radinieku: harmonisku attiecību veidošanas ceļš. - Grāmatas autori dvēseles radinieka atrašanu saista ar nebeidzamu radošu procesu, kas ik dienu liek ielūkoties sevī. Tam, kurš meklē sev tuvu cilvēku, pašam ir jābūt gatavam par tādu kļūt. – 207 lpp.
Grībkausks S. Padomju "ģenerālgubernatori": komunistiskās partijas otrie sekretāri savienotajās republikās. - Lietuviešu vēsturnieka pētījums veltīts otro sekretāru institūta tapšanai un tā lomai Padomju Savienības impēriskās varas sistēmā. – 351 lpp.
Kērnija H. Bites: ceļvedis bišu neparastajā dzīvē. – Jau kopš dinozauru laikiem šīs mazās radības jo braši lidinās pa evolūcijas ceļu, un rezultātā pašlaik uz mūsu planētas ir 20 000 bišu sugu. Grāmata lieliski noderēs visiem interesentiem - gan prasmīgiem biškopjiem, gan dabas un bišu entuziastiem. - 223 lpp.
Kļaviņa G. Medījumu gaļas ēdieni. -  Grāmatā sniegts īss medijumu gaļas raksturojums un receptes gardu maltīšu pagatavošanai. – 226 lpp.
Krēsliņš Ž. Dienvidamerika pāris mēnešos: Žiga ceļojumi. - Grāmata ļaus paviesoties lielākajā daļā Dienvidamerikas valstu. Bez greznām viesnīcām, restorāniem un komforta, tā pavisam vienkārši. Caur humoru, neikdienišķām situācijām, piedzīvojumiem viens no atpazīstamākajiem latviešu ceļotājiem aicina lasītāju doties savā piedzīvojumā. - 271 lpp.
Krūmiņš G. Latvijas Republikas dibinātāji un atjaunotāji: personas un laikmets. - Grāmata piedāvā iepazīt personiski katru no tiem, kas piedalījās Latvijas Republikas tapšanā un atdzimšanā. Tā satur padziļinātas intervijas ar 34 bijušajiem Augstākās Padomes deputātiem. – 431 lpp.
Krūmiņš J. Dziesmas: grupa Apvedceļš. – Grāmata apkopo 50 grupas dziesmu tekstus un notis. –      111 lpp.
Lapsa L., Bormane K. Viltvārdis: Viltvārdis valstsgribis: Skeleti Egila Levita skapī. - Pirmā daļa autoru iecerētajam divsējumu pētījumam. – 223 lpp.
Meijers-Stablē B. 12 modisti, kas izmainīja vēsturi. - Grāmatā apkopoti divpadsmit stāsti par vīriešiem, kuri 150 gadus padarījuši sievieti skaistāku, bija gaumes un izvēles likumdevēji. – 367 lpp.
Mihaloviča I. Valentīna Mičule: pa folkloras gaišo ceļu. – Atašienes pagasta folkloras vācējas un seno tradīciju glabātājas dzīves gājums. – 143 lpp.
Pērkone I. Ekrāna skatuve: par aktiermākslu Latvijas kino. – Grāmata sniedz vēsturisku apskatu par kinoaktieru izglītību Latvijā. Pavisam jaunās un senāk uzņemtās latviešu filmās analizētas aktierspēles un filmu uzbūves īpatnības. Viena no grāmatas sadaļām veltīta aktrisei Dzidrai Ritenbergai, kurai piešķirtais Volpi kauss – Venēcijas kinofestivāla galvenā balva ir, iespējams, augstākais apbalvojums, ko jebkad saņēmusi latviešu izcelsmes kino aktrise vai aktieris. – 292 lpp.
Pērse L. Uz zemi kājām gaisā. - Pēc divu gadu ilgas pasaules tūres un četrām publicētām ceļojumu stāstu grāmatām Laine un Arturs turpina izzināt un pārspēt savas robežas, lai svinētu dzīvi par tās skaistumu un pārbagātību, šoreiz - pāri septiņam maģiskām Āzijas valstīm uz pašu zemi kājām gaisā - Austrāliju. – 683 lpp.
Pļavnieks R. Apsūdzības pret Viktoru Arāju un Latviešu drošības palīgpoliciju: Nacistu kolaboracionistu tiesas prāvas aukstā kara laikā. - Tas ir detektīvam līdzīgs stāsts par slepkavām un taisnīgumu. Latviešu izcelsmes ASV vēsturnieks sniedz ieskatu latviešu kolaboracionistu darbībā nacistu okupācijas gados. Autors izmanto gan Rietumu, gan padomju kriminālizmeklēšanas materiālus, nevairās paust pozīciju un meklēt atbildes uz virkni diskutablu jautājumu Otrā pasaules kara vēsturē. – 335 lpp.
Purviņš A. Ģenerālis Pēteris Radziņš: Pirmais Lāčplēsis un pirmais armijas komandieris. - Stratēģis, domātājs un karavīrs, patiess savas valsts patriots — tādu šajā grāmatā lasītājs iepazīst ģenerāli Radziņu. – 271 lpp.
Robinsa M. 5 sekunžu likums: ar drosmīgu rīcību mainiet dzīvi, darbu un pašapziņu. – Autore, amerikāņu CNN komentētāja un televīzijas programmu vadītāja, bija nonākusi savas dzīves zemākajā punktā, kad nejauši atklāja vienkāršu noslēpumu, kā pārvarēt bailes un piespiest sevi rīkoties. – 238 lpp.
Siliņš A. Medību suņu audzēšana un apmācība: 2. papildināts un pārstrādāts izdevums. - Grāmatā raksturotas tās medību suņu šķirnes, kuras izmanto Latvijas mednieki, doti padomi medību suņu audzēšanā, ēdināšanā, kopšanā, sniegti suņu apmācības pamati. – 171 lpp.
Strubergs P. Papua Jaungvineja tuvplānā: bijušo cilvēkēdāju zeme. – Bijušo cilvēkēdāju zeme ir slavena ne vien ar savu eksotiku, bet arī ar ceļošanai bīstamiem apstākļiem. Lasītājus gaida ciemošanās pie unikālām ciltīm, iespēja iepazīt papuasu savdabīgo kultūru, dzīvesveidu un tradīcijas. – 216 lpp.
Talebs N. N. Risks ar savu ādu: ikdienas slēptās asimetrijas. - Šajā provokatīvajā un praktiskajā grāmatā autors apstrīd vairākus vispārpieņemtus uzskatus, piedāvājot savu skatījumu uz to, kā saprast pasauli, gūt profesionālus panākumus un veicināt taisnīgumu sabiedrībā. – 336 lpp.
Veidens R. Izvēlies kāpnes: 7 soļi patiesu panākumu gūšanai. - Kā veiksmīgi cilvēki sasniedz rezultātus? Viņi to dara vecmodīgā veidā - ar koncentrēšanos un pašdisciplīnu. Grāmatā autors, balstoties uz savu pieredzi, uzskatāmi parāda, ka izvēloties vieglāko ceļu, nav iespējams veidot dzīvi tādu, kādu esi izsapņojis. – 226 lpp.

LATVIEŠU DAIĻLITERATŪRA

Atmiņu atspulgi Ņevā: bijušo studentu un viņu laikabiedru atmiņu stāsti. – Arī dažu mūsu novadnieku atmiņas par studiju laikā piedzīvoto. – 311 lpp.
Bankovskis P. Pasaules vēsture: romāns. - Romāns ir ekskursija ļoti tālā nākotnē. Visas pasaules valodas atkal ir sajaukušās vienā, Zemes sula ir izsīkusi, cilvēkus un kustoņus apdraud melno asiņu sērga, pie debesīm spīd trīs mēneši, bet katra nācija savu dzīves telpu ir iekārtojusi atbilstoši saviem ideāliem un priekšstatiem par pareizību. Satiksmi starp dažādām pasaulēm nodrošina gliemjiem līdzīgi vienslieži, bet mūsdienas šiem ļaudīm šķiet tāla un grūti izprotama pagātne.- 599 lpp.
Belševica V. Dienasgrāmata 1947-1960. - V. Belševica dienasgrāmatās visvairāk raksta nevis par sevi, bet par to, kas viņai apkārt, sniedzot ārkārtīgi kolorītu, dokumentālu liecību par laikmetu. – 214 lpp. - (Vizmas Belševicas arhīva burtnīcas ; Nr. 3).
Dreika D. Izklaides ar laiku: proza. – Izklaidēties var dažādi. Arī – pārlūkojot dvēseles pieredzi un notikumus, kas atstājuši pēdas atmiņā. Piemirsti noslēpumi, dīvainas parādības, savādības slavenu cilvēku dzīvē – kas tik neglabājas laika aizvākotās tīnēs… - 202 lpp.
Hānbergs Ē. Draiskulības drukājumos presē un grāmatās. – Rakstnieka dzimšanas dienas gaidās klajā tiek laista kārtējā omulība grāmata, kurā viņš tikai ar sev piemītošu humora izjūtu ir apkopojis vairāku gadu gan savus rakstus par interesantiem atgadījumiem “iz dzīves”, gan vairāku kolēģu, draugu un laikabiedru izteikumus par viņu. - 123 lpp.
Jērāne J., Vilcāne K. 52 patiesības. Par tevi. Par mani. Par dzīvi: pasaku grāmata, kas māca dzīves gudrību maziem un pavisam lieliem bērniem. - Pietiks ticēt, ka visas pamātes ir ļaunas, slavēt nabadzību kā tikumu, gaidīt princi baltā zirgā, kas atrisinās visas problēmas... Laiks mācīt bērnus un arī pašiem noticēt mūsdienu vērtībām, iespējām un izaugsmes domāšanai. Mūsdienu gudrības ietērptas jautros un vienlaikus uz pārdomām rosinošos stāstos. – 226 lpp.
Judina D., Nīmanis A. Viļņos: romāns. - Brunis Lēvalds, slavenās rokgrupas Kūri dibinātājs un basģitārists, iet cauri smagam dzīves posmam. Fanātiskais mūziķis Ralfs un tikšanās ar urķīgo žurnālisti Rasu viņu atgriež dzīvei. Ralfs par katru cenu grib atrast savu īsto tēvu, viņa krustmāte veido kultūrmantojuma muzeju, bet vecvecāki, kuri glabā baismīgu dzimtas noslēpumu, negrib to pieļaut... –    263 lpp. -  (Laika stāsti; trešā grāmata).
Latviešu tautas anekdotes: atlasītas no 1929. gada izdevuma. – 96 lpp.
Loinerte L. Jānis Lapiņš: Karogs, vējos atraisījies, skrej. - Pirmā Latvijas karoga autors Jānis Eduards Lapiņš ir cilvēks, kurš aiz sevis atstājis spēcīgas pēdas – kā skolotājs un kā publicists. – 143 lpp.
Snips A. Rīgas portfelis. - Darbu apkopojums, kas sarakstīti galvenokārt pēdējo desmit gadu laikā. Grāmatā dažādi laiki savijas vienotā veselumā, un, lai arī vēstīts par ļoti atšķirīgaiem notikumiem, situācijām un cilvēkiem, arī viņi it kā visi veido vienotu veselumu kopējā kolāžā. – 291 lpp.
Stinkuls A. Mati sarkanā vējā: patiesa teiksma. - Atklāta un personīga liecība par padomju laikmeta Latviju, kurā citādākais un neatkarīgais tika visādi apspiests un nīcināts. Jauniešu kustība, kura iedvesmojās no Rietumos valdošām mūzikas strāvām, uzvedības un ģērbšanās stila, vienlaicīgi bija nevardarbīga pretošanās valdošajam režīmam. - 359 lpp.
Šmite L. Bez adatas: romāns. – Tautā izslavētā dziedniece Nelle visiem palīdz, līdz beidzot saprot, ka tas ir lāča pakalpojums un notikumi ir jārisina savādāk… - 224 lpp. - (Vakara romāns).
Treimanis N. Aukstums Tumsa Bads: latviešu leģionāra gaitas padomju gūstā. 1945 – 1947. -  Aukstums, tumsa un bads padomju gūstā nav metaforas, bet ikdiena, par spīti kurai autoram izdodas izkļūt dzīvam un atgriezties mājās ar šo apbrīnojami detalizēto, patieso atmiņu stāstu. – 431 lpp.
Ūdris J. Ivande Kaija. Sievietes dzelme: biogrāfisks romāns. – Stāsts par sievietes centieniem ieņemt vīrietim līdzvērtīgu vietu ne vien ekonomiskajā un sabiedriskajā dzīvē, bet arī attiecībās. Viņas literārie darbi pirms simt gadiem tika dēvēti par pornogrāfijas propagandu. Romāns vēsta arī par divu spilgtu personību - Ivandes Kaijas un viņas vīra, izcilā ārsta Fēliksa Lūkina, psiholoģisko konfrontāciju, cīnoties par dominējošo lomu ģimenē. – 304 lpp.
Ulberga K. Kariete uz Santjago. - 2015. gada vasarā autore nostaigāja Santjago svētceļojuma 900 kilometrus. Bez jebkādas kristīgās eksaltācijas un neklanoties pie katra ceļmalas akmens ar iekaltu krustu. Šis svētceļojuma romāns gluži kā sīpolu izloba tā galveno varoni no visām, pat nenojaustām, jebkura jaukā, labā cilvēka neredzamajām patībām - augstprātības, paštaisnuma, neiecietības un citām mizām. Skaudri atklāts un savā tiešumā suģestējošs darbs. – 200 lpp.
Valks J. "dāčinieki": romāns. – Lai iekarotu savu vietu pētniecisko blogeru un literatūrzinātnieku iesācēju aprindās, Kalvis plāno uzrakstīt pētījumu par Raini… Tomēr dzīve izspēlē jokus un piespēlē cilvēkus, kas šo uzdevumu krietni vien sarežģī… - 224 lpp. – (Vakara romāns).
Zeibots A. Krauklis: romāns. - Autora dotais žanra precizējums “Fantāzija vēsturiskā iesaistē” stāsta par vienu no populārākajiem latviešu dzejniekiem 20. gs. 20.-30. gados, "konsekventāko romantiķi" Jāni Ziemeļnieku. Pēc ārstēšanās nervu klīnikā dzejnieks cenšas apjēgt, kā dzīvot tālāk. Ziemeļnieks ļoti gribētu turēt solījumu nekad vairs nepieskarties opija pudelītei, tomēr skaudrais vīziju un īstenības savijums liek meklēt dēmoniskās Haijalijas apskāvienus. – 623 lpp. - (Es esmu... Jānis Ziemeļnieks).
Žolude I, Aleksejevs T. Livonijas debesis. - Unikāls divu rakstnieku - latvietes un igauņa - kopdarbs. Abi stāsti "Marta" un "Adrians" papildina un izceļ viens otru, ļaujot izplaukt neparastam mīlas stāstam - latviešu Bībeles pirmā tulkotāja mācītāja Glika audžumeitas Martas Skavronskas un igauņu Bībeles tulkotāja un Ziemeļu kara upura Adriana Virgīnija tikpat reālajam, cik izsapņotajam sakaram, viņu domām un ilgām. – 126 lpp.

TULKOTĀ DAIĻLITERATŪRA

Ašers Dž. Trīspadsmit iemesli: romāns. - Pārnākot mājās no skolas, Klejs uz lieveņa atrod savādu sūtījumu ar savu vārdu. Tajā ir vairākas kasetes, ko ieskaņojusi Hanna – Kleja klasesbiedrene un simpātija, kura pirms divām nedēļām izdarījusi pašnāvību. Hannas stāstījumā izskan trīspadsmit iemesli, kas pamudinājuši meiteni pārtraukt dzīvi. Klejs ir viens no tiem. – 285 lpp.
Bahs D. Latte faktors: kāpēc nav jābūt bagātam, lai dzīvotu bagāti. - Aizraujošā stāstā par divdesmit sešus gadus veco Zoju no Ņujorkas autors atklāj finansiālas brīvības noslēpumus. Zoja neredz izeju no kredītu un kredītkaršu parādu gūsta, līdz kafejnīcā, pērkot kafiju, uzsāk sarunu ar baristu Henriju. No viņa Zoja uzzina, ka patiesībā spētu nodrošināt sev gana turīgu dzīvi, ja vien nedaudz mainītu ikdienas paradumus. – 156 lpp.
Čemberlena D. Īrisa zieds margrietiņu pļavā: romāns. - Traģisks satiksmes negadījums Morganas dzīvi maina uz visiem laikiem. Viņai jāizcieš cietumsods par noziegumu, kuru izdarījis kāds cits. Morgana ir zaudējusi mīļoto, un viņai nākas atvadīties no sapņa par gleznotājas karjeru... līdz brīdim, kad viņa saņem unikālu darba piedāvājumu, kas ļautu ātrāk izkļūt brīvībā. – 459 lpp. - (Kontinents).
Devero Dž. Skūpstu ezers: romāns. – Ieraugot savā mājā puskailu svešinieku, Terija saprot: kāds noorganizējis viņai aklo randiņu. Izrādās, Neits tikai vēlas īrēt istabu Terijas mājā, no kuras paveras neatkārtojams skats uz ezeru. - 393 lpp. – (Kontinents).
Dolana E. DNS. Ārstu lieta: romāns. – Nelielu Anglijas ciematu pāršalc šaušalīga vēsts - brutāli noslepkavots cienījams un ieredzēts ārsts. Kad detektīvi rekonstruē Einsvērta pēdējās dienas, viņi atklāj arvien jaunus noslēpumus un aizdomās turamos. Turklāt šī nav vienīgā lieta, kas jāizmeklē: no cietuma ir atbrīvots nežēlīgs slepkava, un detektīvi zina - viņš alkst atriebties likumsargiem. - 511 lpp.
Džavadi N. Dezorientāliste. - Romāna sižets ir cieši saistīts arī ar Parīzi. Autore meistarīgi savij 20. gadsimta Irānas vēsturi ar pašas senču aizraujošo hroniku. Grāmata piedāvā bagātīgu vielu pārdomām par Rietumu un Austrumu attiecībām, atgādina par pretrunīgās vēstures lappusēm un modernās pasaules dažādajiem paradoksiem. – 303 lpp.
Folija L. Viesu saraksts: romāns. - Salā pie Īrijas krastiem viesi pulcējas uz kāzām. Līgavainis ir pievilcīgs un šarmants, līgava ir gudra un ambicioza interneta žurnāla īpašniece. Viņu kāzu diena saplānota līdz pēdējam sīkumam. Kad šampanietis sāk pludot un svinības sākas, aizvainojumi un greizsirdība sajaucas ar atmiņām un laba vēlējumiem. Un tad tiek atrasts līķis. Kurš laimīgajam pārim nevēlēja laimes? – 411 lpp. - (Kontinents).
Hana Dž. Visiem zēniem, kurus esmu mīlējusi. - Māmiņas dāvātajā cepuru kārbā Lāra Džīna glabā mīlestības vēstules - pa vienai katram no zēniem, kurus viņa kādreiz ir mīlējusi. Taču kādu dienu cepuru kārba pazūd, slepenās vēstules nezināmā veidā tiek nosūtītas adresātiem, un meitenes mīlas dzīve vairs nepastāv tikai sapņos – tā kļūst gluži nekontrolējama... – 350 lpp.
Hantere Ē. Klanu kaķi. Mēnesnīca. - (Klanu kaķi. Jauns pareģojums).
Hietamies E. Tētis diviem. - Romāna par vientuļo tēvu Anti, un viņa dēlu Pāvo “Tētis uz pilnu slodzi” turpinājums. Brīdī, kad vientuļā tēva Anti dzīve beidzot sakārtojusies un Pāvo ir kļuvis ne vien par prātīgu bērnudārznieku, bet arī pokemonu un rotaļu vāģu ekspertu, Pasanenu ģimenei uz nenoteiktu laiku pievienojas piecgadniece Tertu, un abu ikdiena mainās līdz nepazīšanai. – 479 lpp.
Horsts Dž. L. Alu cilvēks: kriminālromāns. - Atklājas, ka pirms 17 gadiem notiesātais nav noslepkavojis jaunu sievieti, par ko tika iesēdināts cietumā. Atbildīgo izmeklētāju Vistingu atstādina no darba, un viņam virsū metas skandāla kārie žurnālisti. Viņš turpina izmeklēšanu ar savas meitas — žurnālistes — palīdzību. Tikmēr pazūd vēl viena jauna sieviete... – 270 lpp.
Junka K. Drosme mīlēt: romāns. - Divdesmitgadīga jauniete, bez kaitīgiem ieradumiem un normālu veselību, pēkšņi piedzīvo drausmīgu diagnozi — leikēmija. Seko ķīmijterapija, matu zaudēšana, mainās viņas izskats. Slimība ir apārstēta, bet nav nekādas garantijas, ka tā nevarētu atkārtoties. Koledžā paņemts akadēmiskais atvaļinājums, bet māc šaubas, vai vispār ir vērts turpināt mācības, ja tik un tā drīz var nomirt. Viņa ir pārsteigta, ka pēc atgriešanās no slimnīcas vecāki uzdāvina auto, — ko tad, ja… Vai šādā stāvoklī ir vēlams iemīlēties un dibināt attiecības? – 349 lpp.
Kalevipoeg/Kalevdēls: igauņu tautas eposs. - Eposs, kurš vairāk nekā jebkurš cits literārs darbs ietekmējis igauņu nacionālo kultūru, literatūru, pašapziņu un pat vēsturiskos procesus. Tas izaudzis no igauņu tautas mantojuma, kura saknes ietiecas gan Eiropas, gan arī seno somugru tautu folklorā. –    335 lpp.
Kolinsa S. Balāde par dziedātājputniem un čūskām. - Tuvojas desmito Bada Spēļu atklāšana! Astoņpadsmit gadus vecais Koriolāns būs padomdevējs kādam no apgabalu pārstāvjiem. Arēnā norit cīņa uz dzīvību un nāvi, katrs viņa lēmums var nest izdošanos vai neveiksmi, triumfu vai postu. Kļūst arvien grūtāk līdzsvarot svaru kausus, kam vienā pusē likta pakļaušanās noteikumiem, bet otrā – vēlēšanās izdzīvot par katru cenu. – 560 lpp.
Konelijs M. Noziegumu hronists: romāns. – Kad pie žurnālista Džeka Makīvoja ierodas policisti un paziņo, ka savā dzīvoklī brutāli nogalināta kāda sieviete, viņš saprot divas lietas. Pirmkārt, viņš ir aizdomās turamais. Otrkārt, viņam jāuzraksta par šo noziegumu. Džeks uzsāk izmeklēšanu un atklāj šokējošu saistību starp vairākām neatrisinātām lietām. - 399 lpp.
Korīta M. Ja viņa modīsies: romāns. - Koledžas studentei Tārai uz konferenci jāaizved kāds viesprofesors. Abi cieš šausminošā avārijā. Profesors iet bojā, bet Tāra nonāk komā. Vismaz tā domā ārsti. Patiesībā meitene visu apzinās, taču nespēj pakustēties. Tāra saprot, ka šis nebija parasts negadījums un kāds vēlas viņas nāvi. Kā lai viņa izglābjas, ja ir iesprostota savā ķermenī? – 509 lpp.
Kouls D. Bende. - Ņujorkā pie Bruklinas tilta tiek atrasts trosēs iekārts līķis, kuram uz krūtīm ir iegriezts vārds "Ēsma". Savukārt Londonā kāds cits upuris ir ticis iezīmēts ar vārdu "Marionete". Nav šaubu, ka šie noziegumi ir savstarpēji saistīti, un inspektore Bakstere kopā ar amerikāņu kolēģiem tiek iesaistīta sarežģītā izmeklēšanā. – 397 lpp. - (Zvaigznes detektīvu klubs).
Lekija M. Ko var redzēt no šejienes. - Romāns ir smalki saausts stāsts par dzīvi mazā ciematiņā, par cilvēku attiecībām ar nāvi, pagātni un tradīcijām, par mazo lietu skaistumu un lielu mīlestību. Par Zelmu un viņas kluso pielūdzēju Optiķi, par Zelmas mazmeitu Luīzi un viņas draugu Mārtiņu, par budistu mūku Frederiku, par Elzbetu, Palmu un skumjo Marlīzi – un, ja tā skatās, arī par visiem, visiem mums. –271 lpp.
Linka Š. Cietsirdīgās spēles. - Ziemeļanglijas tīrelī tiek atrasts pirms gada pazudušās Saskijas līķis. Neilgi pēc tam bez vēsts pazūd vēl viena meitene, arī četrpadsmit gadus veca. Kriminālpolicijas seržante Linvila uzturas tajā apkārtnē, lai pārdotu savu vecāku māju. Viņa ne gluži labprātīgi kļūst par izmeklētāju drāmā, kurai nav ne sākuma, ne beigu. – 480 lpp.
Lundberja S. Sarkanā adrešu grāmatiņa: romāns. – Mūža nogalē, šķirstot adrešu grāmatiņu, Dorisa nolemj uzrakstīt stāstu par dzīves laikā sastaptajiem cilvēkiem un notikumiem. Romāns ir aizkustinošs stāsts par mīlestību, kas aptver veselu mūžu un paņem lasītāju līdzi ceļojumā uz aizgājušo laiku Parīzi, Ņujorku un Stokholmu. – 288 lpp.
Mariņina A. Rūgtais kvests: trijos sējumos. - Viens no visneparastākajiem autores romāniem. Kvesta organizētāji izvēlējušies dažus puišus un meitenes, lai tie piedalītos visai neparastā eksperimentā – ceļojumā uz septiņdesmitajiem gadiem. Namā, kur nāksies dzīvot brīvprātīgajiem, pilnībā atjaunota "attīstītā sociālisma" laika sadzīve. No izskata – vienkārši aizraujošs piedzīvojums. Tikai – kādā nolūkā tas viss izdomāts? – 1.sēj. 336 lpp.; 2.sēj. 334 lpp.; 3.sēj. 352 lpp.
Morisa H. Cilkas ceļojums: romāns. – Balstīts uz patiesiem faktiem romāns stāsta par ciešanām, grūtībām un izdzīvošanu. Nonākot pēc Aušvicas Vorkutas nometnē, Cilka par spīti visam ieslodzījumā iepazina mīlestību. Autore raksta par holokaustā iesaistīto cilvēciskumu, lai mēs nekad neaizmirstu notikušo. – 349 lpp.
Nats o Dāgs N. 1793: kriminālromāns. - Zviedrijas karalis Gustavs III ir miris, kara gadi ir iztukšojuši valsts kasi, un karalisti pārvalda savtīgu nolūku vadīta elite. Ielās valda neapmierinātība, neuzticība un bailes. Kad kārtībnieks Kardells no ezera izvelk baismīgi sakropļotu līķi, noziegumu izmeklēt tiek lūgts Vingem, kurš jau iepriekš ir izpalīdzējis Stokholmas policijas pārvaldei. Nu abi tiek ierauti brutālā pasaulē, kur valda zagļi un ielaspuikas, algotņi un madāmas. – 430 lpp. - (Zvaigznes detektīvu klubs).
Nuts Z. Es izgludināju viņa kreklus: romāns. - Ieva ir vienkārša, jauna sieviete, kurai dzīve rit pēc viņas pašas noteikumiem. Ja neskaita neveiksmīgo romantisko dzīves pusi, visādi citādi Ieva ir laimīga. Tomēr viss mainīsies, kad viņa negaidīti sastaps vīrieti, kurš sagriezīs viņas dzīvi kājām gaisā. – 175 lpp.
Ņūmarka E. Cāļa zupa dvēselei: 101 iedvesmojošs stāsts par dzīvesprieku, pozitīvu domāšanu un grūtību pārvarēšanu. - Stāstu krājums iedvesmos un palīdzēs tikt galā ar dzīves grūtībām. Mēs esam stiprāki, nekā domājam... brīžos, kad tādiem jābūt. – 480 lpp. - (Cāļa zupa dvēselei).
Ondatje M. Ēnas pār Temzu. - 1945. gadā Nataniela un Reičelas vecāki dodas uz Singapūru, atstājot bērnus noslēpumaina vīra vārdā Naktstauriņš aprūpē. Pavisam drīz ģimenes namā sarodas aizvien vairāk ļaužu, kuriem katram ir kāds noslēpums… - 272 lpp.
Railija L. Taureņu istaba: romāns. - Pozijai Montegjū tuvojas septiņdesmitā dzimšanas diena. Viņai jāpieņem smags lēmums: skaista ģimenes māja pamazām brūk, ir pienācis laiks to pārdot. Tad Pozijas dzīvē uzrodas viņas pirmā mīlestība – Fredijs, kurš pirms piecdesmit gadiem atstāja meiteni ar salauztu sirdi. Sieviete nenojauš, ka Fredijs un arī Admirāļnams glabā kādu briesmīgu noslēpumu. – 514 lpp.
Rūnija S. Normāli cilvēki. - Konels skolā ir populārs puisis, bet Meriana ir savrupniece. Taču, kad abi uzsāk sarunu – neveiklu, bet aizraujošu, aizsāksies kaut kas tāds, kas mainīs viņu dzīvi, – stāsts par abpusēju valdzinājumu, draudzību un mīlestību. Pēc vairākiem gadiem, mēģinot palikt šķirti, viņi saprot, ka nespēj dzīvot viens bez otra... – 254 lpp.
Simuka S. Ieslēdz gaismu!/ Izslēdz gaismu!: stāsti. – Krājumā apkopoti desmit skaisti un desmit šausmīgi stāsti, kuri veido spoguļattēlu, aizraujošā veidā atspoguļojot cits citu, un notikumi tajos atainoti no dažādiem skatpunktiem. – 142 lpp.
Šepa E. Iezīmēti uz mūžu. - Deviņu gadu vecumā Jāna pamodās slimnīcā, neatminoties itin neko no tā, kas viņas dzīvē noticis iepriekš. Laimīgā kārtā meiteni savā ģimenē pieņem ietekmīgs prokurors. Pēc divdesmit gadiem nu jau talantīgās prokurores Jānas Berzeliusas pārziņā nonāk imigrācijas departamenta ierēdņa slepkavība - šķietami ātri tiek atrasts arī aizdomās turētais. Taču apstāklis, ka tas ir apmēram desmit gadus vecs bērns, aizved izmeklētāju grupu pie daudz vērienīgāka un tumšāka nozieguma tīkla, kā viņi sākotnēji domājuši. – 430 lpp.
Vigāna D. de. Lojalitātes. - Trīspadsmitgadīgajam Teo un viņa draugam Matisam ir noslēpums. Abu skolotājai Elēnai ir aizdomas, ka kaut kas nav kārtībā, bet centieni par katru cenu atklāt patiesību atmodina pašas pagātnes rēgus. Matisa māte Sesila nejauši atklāj vīra datorā ko tādu, kas liek apšaubīt, vai viņa savu dzīvesbiedru jelkad ir līdz galam iepazinusi... Vienā elpas vilcienā lasāms romāns vēsta par vientulības šaubām, noklusēto realitāti un to, cik bīstama mēdz būt lojalitāte. – 160 lpp.
Volkers M. Tumšais vīnadārzs: romāns. - Vairākiem vīndariem iesaistoties cīņā par zemi un pieaugot arī vietējo iedzīvotāju neapmierinātībai, dzīve mazā pilsētiņā, kurā ir tikai viens policists Bruno, – pārvēršas spriedzes piesātinātā drāmā... Spriedze pieaug, rezultējoties divos aizdomīgos nāves gadījumos, un Bruno saprot, ka atrisinājums šodienas notikumiem meklējams pagātnē. – 319 lpp.
Vuds T. Miesassargs. Nāves spēle: romāns. - Algotu slepkavu Viktoru uzmeklē krievu mafijas boss, lai lūgtu palīdzēt atrast pazudušo pameitu. Viktors iesaistās bīstamā izaicinājumā, kas nes līdzi gan elpu aizraujošu pakaļdzīšanos, gan neskaitāmus upurus. Drīz vien atklājas, ka tā ir šausminoša kaķa un peles spēle, kurā uzvarētājs var būt tikai viens. – 457 lpp.

DZEJA

Čaklais M. Viņi dejoja vienu vasaru: dzeja. – Dzejnieka vairāki simti dzejas rindu ir ieskandināti mūzikā – solo dziesmās, kora dziesmās, teātra dziesmās. - 199 lpp.
Laukmane M. no rīta uz rītu: dzeja un plīvojumi. - Starp visu citu, kas ar cilvēku notiek, dzīvojot laiku no rīta uz rītu, ir kaut kas tāds, kas bez atstājas un bez izejamām dienām nāk līdzi un turpinās - dzīvība. Bet zināms, ka dzīvības laiks ir iešana gan pa cita, gan paša uzietām un iemītām takām. – 96 lpp.
Namniece V. Atraisīšanās: dzeja. – ''Atraisīšanās'' - kā mēģinājums pacelties pāri ikdienai. - 95 lpp.
Ratniece S. Šķietami klusu: dzeja. – “…manā dzejā būtiska ir harmoniskas dabas klātesme, kas kļūst deformēta tikai cilvēcisku emociju kūleņu un cilvēku izraisītu notikumu dēļ, un šis aspekts atspoguļojas arī dzejoļos”. – 91 lpp.
Rudzīte K. Ērti pārnēsājami spārni. - Dzejniece saka: "Krājumā iekļautajos tekstos esmu mēģinājusi apvienot intuitīvu pieeju valodai un apzinātus mēģinājumus pētīt tēmas, kas man šķiet nozīmīgas, bet vienlaikus ir sarežģītas vai grūti tveramas. Piemēram, dažādi apziņas stāvokļi un attiecības ar ķermeni. Arī attiecības ar valodu un rakstīšanu". – 77 lpp.
Ruks M. Atslēgas uz laimi. - Grāmatā apkopoti visromantiskākie, iedvesmojošākie, pozitīvākie un skaistākie autora dzejoļi par mīlestību, attiecībām, dzīves jēgu – atslēgām, ko meklējam, lai atslēgtu katrs savas laimes durvis. – 102 lpp.
Tora I. zeltaina migla izlijusi: dzeja. – 177 lpp.
Valentīns. -melna ir tikai jūra-: 2008-2019. - Dzejnieks laiž vibrējošo poēzijas pieskārienu pāri klasisku tēlu malām. Veidojas dzejas sajūtu kombinācijas, kuras satur jūras gaisu un nezināmās atblāzmu. –        73 lpp.
Veinberga D. Par to es domāšu rīt: dzeja un miniatūras. - Grāmata veltīta, iespējams, vistrauslākajai cilvēka dvēseles īpašībai - spējai līdz sāpēm pielūgt uz neatgriešanos aizejošu mirkli. Cilvēcību var iemācīt tikai rādot. Sāpes var iemācīties tikai sāpot. Atrast var vienīgi meklējot. – 215 lpp.

TULKOTĀ DZEJA

Eime M. Neierāmēts vārds: dzeja. – Igauņu dzejnieces daiļrades galvenā dominante ir viņa savdabīgais redzējums, pārdzīvojums, reakcija uz notiekošo. Starp dzejoļiem ir iekļautas asprātīgas, nostaļģiskas un iejūtīgas dzejprozā rakstītas miniatūras, kas vēsta par reāliem notikumiem. – 95 lpp.

НОВЫЕ КНИГИ В АВГУСТЕ

ХУДОЖЕСТВЕННАЯ ЛИТЕРАТУРА

Воронин П. Триггер. Как далеко ты можешь зайти?: [по мотивам одноимённого сериала]. - Главный герой – психолог Артём, он врывается в жизнь своих клиентов и переворачивает всё с ног на голову. Каждого он сталкивает с самыми глубинными страхами и травмами, но в то же время и сам Артём вынужден обнаружить свои «скелеты в шкафу». В основе сценария (и книги) – реальные случаи из практики психотерапевтов. – 350 с.
Прилепин З. Истории из лёгкой и мгновенной жизни. - В последние годы сформировался определённый жанр разговора, его форма: вопросы без ответов. Например: да кто ты такой? Да что ты можешь знать? Да где ты был? Да что ты видел? В новой книге публицистики писатель пробует ответить на некоторые из этих вопросов. – 314 с.
Рубина Д. И. Бабий ветер: [повесть]. – Героиня, в юности — парашютистка и пилот воздушного шара, пережив личную трагедию, вынуждена заняться совсем иным делом: она косметолог, живет и работает в Нью-Йорке. По роду своей нынешней профессии героиня сталкивается с фантастическими, на сегодняшний день почти обыденными "гендерными перевёртышами", с обескураживающими, а то и отталкивающими картинками жизни общества. - 318 с. - (Большая проза).
Трауб М. Или я сейчас умру от счастья. – Пять жизненных историй от мастера проникновенной прозы. – 318 с.

РОМАНТИЧЕСКАЯ  ПРОЗА

Беннетт А. Случайный граф: [роман]. - Год, когда девушка начинает выезжать в свет - самый волнительный и прекрасный в её жизни. Балы, платья, атласные перчатки и, конечно, перспектива удачного замужества. Но для мисс Фионы Хартли это чудесное время омрачено жёсткими условиями, которые поставил ей шантажист. Перед ней стоит нелёгкая задача - любыми способами заставить лорда Рэйвенпорта на себе жениться. - 347 с. - (Светский роман: дневники дебютантки).
Брум И. Карта нашей любви. – После смерти матери Холли замыкается в себе. Всё меняется, когда девушка получает письмо. Она отправляется на сказочный греческий остров, где вместе с красавцем-соседом пытается распутать семейные тайны. – 382 с.
Бушков А. А. Темнота в солнечный день. - Эта история произошла в далёкие 70-е годы. Митя Нестеров доставил телеграмму красивой зеленоглазой девушке. У Марины скоро новоселье. У неё большая библиотека, которую девушка мечтает прочитать. И всё у неё прекрасно в этой жизни. Кроме одного: она совершенно слепая, и жизнь её проходит во тьме. Ей предстоит операция, и есть шанс, что зрение вернется. И тогда Марина сможет увидеть Митю… - 446 с.
Джуэлл Л. Я наблюдаю за тобой: [роман]. Мелвиллские высоты - расположенный на холме живописный район Бристоля. Это не то место, где людей жестоко убивают в их собственном доме. Но это именно то место, где у каждого жителя есть особенный, жуткий секрет. И все смотрят на тебя. Помни об этом. Не отводи взгляд. – 350 с. – (Романы о сильных чувствах).
Истон Б. 44 главы о четырёх мужчинах. – У Биби и Кена счастливый брак. Не хватает только одного – разнообразия сексуальной жизни. Биби начинает вести интимный дневник, вспоминая дни бурной молодости: байкеры, рокеры, безбашенный секс и веселье. Когда Кен случайно находит дневник, Биби начинает писать в нём ещё и выдуманные истории… - 350 с.
Метлицкая М. И все мы будем счастливы: [роман]. – Кира приехала в родной город, где прошли самые счастливые и самые несчастные её годы. Счастливые — потому что здесь она встретила своего Мишку. Несчастные — потому что из этого города им пришлось бежать. Москва стала совсем другой, да и Кирина жизнь изменилась. - 347 с.
Спаркс Н. Ангел- хранитель: [роман]. - Джулия, долгие годы мучительно переживающая смерть любимого мужа, постепенно забывает боль утраты и начинает задумываться о новом счастье. В поклонниках нет недостатка - каждый из них, в сущности, может стать хорошим мужем. Но чем дальше, тем яснее становится Джулии, что один из этих людей - совсем не тот, за которого себя выдаёт…- 479 с. - (Спаркс: чудо любви).

ОСТРОСЮЖЕТНАЯ ПРОЗА

Аткинсон К. Поворот к лучшему. - Во время знаменитого ежегодного Эдинбургского фестиваля искусств частный детектив Джексон Броуди оказывается свидетелем, или второстепенным персонажем, или даже героем ряда, казалось бы, ничем не связанных эпизодов. Местная полиция видит в нём в лучшем случае лжеца, а то и подозреваемого. – 430 с. - (Звёзды мирового детектива).
Воронова М. В. Когда убьют - тогда и приходите: роман. - Судья Ирина ведёт дело о халатности врача-травматолога, в результате которой на рабочем месте погибла постовая медсестра. Узнав, что за несколько минут до гибели медсестра сделала странный телефонный звонок, а после из её квартиры исчез семейный архив, Ирина задумывается - действительно ли смерть женщины была трагической случайностью? – 318 с.
Воронова М. В. Погружение в отражение: роман. - Пойман серийный маньяк, убивавший мальчиков, и дело передано в суд. Но оно оказалось не таким простым, как выглядело. Участь Еремеева, предполагаемого убийцы, в руках трёх женщин - судьи Ирины, адвоката Веры и его любовницы Ларисы. Но от решения каждой из них зависит не только будущее Еремеева, но и их собственная жизнь. – 414 с.
Герритсен Т. Телохранитель для невесты:
роман. - Свадьба Нины и Роберта не состоялась. Жених не явился на торжество. Едва невеста вышла из храма, как раздался мощный взрыв - кто-то преподнёс молодым бомбу под видом свадебного подарка. Полицейский Наварро проникся сочувствием к молодой красивой женщине и взял её под свою опеку. Но даже когда появились первые жертвы, Нина не могла понять, кто желает её смерти... – 347 с.
Делейни Дж. Верь мне: [роман]. - Начинающая актриса Клэр работает на адвокатскую контору -  "приманкой" для неверных мужей в барах. Муж клиентки становится подозреваемым в жестоком убийстве жены, и полиция просит девушку использовать свой талант, чтобы выудить признание у подозреваемого. Вскоре Клэр осознаёт, что играет самую смертельную роль в своей жизни. -    383 с. - (Новый мировой триллер).
Дженсен Л. Свидание: [роман]. - Недавно расставшись с мужем, Элисон наконец решила пойти на свидание с симпатичным незнакомцем. Но на следующий день женщина просыпается дома одна. С кровью на руках и раной на голове. Без единого воспоминания о вчерашнем вечере. Её семья, близкие, друзья кажутся ей абсолютно чужими. Кто эти люди? И есть ли среди них тот, кто пытается превратить её жизнь в настоящий кошмар? - 319 с. - (Психологический триллер).
Ильин А. Монологи с Президентом: роман. – У него нет имени, нет дома, нет личной жизни, его единственная задача – безопасность первого лица государства. Он участвует в заговоре и чувствует себя героем, но оказывается, что он просто пешка в идеально продуманной чужой игре. - 320 с. - (Обет молчания).
Канушкин Р. Телефонист: роман. - Придумывая сюжет нового романа, известный писатель Форель и представить не мог, чем это обернётся. Главы из его книги становятся сценарием для череды зверских убийств, поразивших город. Преступления не только записаны на видео, но и показаны в прямом эфире в Сети. Имитация или заведомо продуманная история серийного убийцы?  - 608 с. - (Интеллектуальный триллер).
Колычев В. Г. Вечность и ещё два дня. – Полина не смогла устоять от соблазна, завела шашни с мужем старшей сестры, крутым бизнесменом. Тут-то и начались выяснения отношений – с сестрой, с бывшим женихом, а потом и с бандитами. - 286 с. - (Роковой соблазн).
Ланской Г. Гамбит пиковой дамы. – Сбежав из страны после смерти мужа, Алиса надеялась, что все неприятности позади. Но всего одна случайная встреча – и жизнь снова превращается в кошмар. Ей придётся убить своего врага или погибнуть самой. - 316 с. - (Любовь. Тайна. Интрига).
Малышева А. В. Озноб: роман. - Чтобы закончить к сроку перевод, Ирина решает снять домик за городом. Могла ли она предположить, что в уютном домике её мечты могут поселиться ненависть и преступления, а надежда провести новогодние праздники в тишине и спокойствии обернётся участием в сложной семейной кровавой драме. Героине предстоит сделать выбор — ведь здесь замешана любовь…- 351 с. - (Задержи дыхание. Проза Анны Малышевой).
Мартова Л. Лунная дорога в никуда: [роман]. - Даша предвкушала увлекательный театральный тренинг в уютном гостевом доме на берегу озера, а оказалась внутри самого настоящего детектива: убит американец, приехавший в Россию на поиски ребёнка, которого он никогда не видел. - 347 с. - (Желание женщины).
Миронов В. Кирпич из Лондона. – В основе романа – реальные события. Поиск чужих среди своих – едва ли не самая сложная работа, которая отличается нечеловеческой психологической нагрузкой. – 318 с. – (Охотники на предателей Родины).
Самаров С. В. Как две капли крови. – Лейтенант Крушинин по прозвищу Анчар командует ротой спецназа на Северном Кавказе. Оказавшись в плену у бандитов, в главаре моджахедов он узнаёт своего старшего брата и оказывается перед сложным выбором: уничтожить бандитского эмира, взять его в плен или… - 350 с. - (Спецназ ГРУ).
Тамоников А. А. Мадьярский рикошет. – 1956 год. В Будапеште зреют беспорядки. Чтобы спровоцировать конфликты среди населения, западные спецслужбы забрасывают на территорию Венгрии диверсионное подразделение. В ответ главное управление КГБ готовит особую группу. -  318 с. - (Спецназ КГБ : романы о секретном подразделении КГБ).
Устинова Т. В. Серьга Артемиды: роман. – Будущая актриса Настя с приятелем Даней становятся свидетелями убийства, возможно, им тоже угрожает опасность. Впрочем, опасность угрожает всей семье, состоящей исключительно из женщин. Настя, её мать и бабушка проходят испытания - каждая свои! - раскрывают тайны, и по-новому обретают друг друга. - 318 с. - (Первая среди лучших).
Яковлева Ю. Ю. Укрощение красного коня: [роман]. – На дворе 1931 год. Будущие красные маршалы и недобитые коннозаводчики царской России занимаются улучшением орловской породы рысаков. Следователь Зайцев берется за дело о гибели лошадей. Но уже не так важно, как он найдет преступника, самое главное — кого за время расследования он сумеет вытолкнуть из-под копыт страшного красного коня… - 379 с. - (Хранить вечно. Криминальное ретро).

фантастика

Буджолд Л. М. Адмирал Джоул и Красная королева. - Корделия Нейсмит отдала 40 лет заботам о муже, сыне и обустройству планеты, которая так и не стала для неё родным домом. Теперь, когда она почти освободилась от многих принятых на себя обязательств, настало время для серьёзного выбора… - 415 с.
Гулд С. Телепорт. - Когда тебе семнадцать, весь мир лежит у твоих ног. При условии, что ты умеешь телепортироваться. Осознав, что владеет весьма необычным талантом, Дэвид решает уйти из дома. Но вскоре он привлекает к себе внимание беспощадного врага, о существовании которого даже не подозревает. И начинается охота. – 380 с.
Гулд С. Рефлекс. - Продолжение романа "Телепорт". – 414 с.
Злотников Р. В. Руигат. Прыжок: [вторая книга цикла]. -  Враги в прежней жизни. Соратники поневоле. Друзья по зову сердца. Четыре земных воина, перед которыми стоит небывалая задача: снова научить цивилизацию, тысячи лет назад добровольно отринувшую любое проявление насилия, сражаться и побеждать. – 319 с.
Злотников Р. В. Руигат. Схватка: [третья книга цикла]. – На этот раз предстоит схватка не только с коварными Желтоглазыми, разрушившими процветающую звёздную колонию, но и с местными бандами, которые пытаются установить свою власть на руинах цивилизации. – 319 с.
Орлов А. Граница лавы. – На агента Имперской Службы Безопасности начинается охота, в которой переплетаются интересы как разведок, так и представителей военной обороны Империи… - 414 с. - (Русский фантастический боевик).
Хроники домового: [сборник]. – Можно ли подружиться с вампиром, наладить тёплые отношения с привидением и что делать, если в вас влюбился оборотень? Самые лиричные истории об обитателях потустороннего мира от Евгения ЧеширКо и его друзей. - 318 с. - (Одобрено Рунетом).