Jaunās grāmatas maijā

Ik mēnesi Gulbenes novada bibliotēkas lasītāju apkalpošanas nodaļa priecē savus lasītājus ar plašu jauno grāmatu izvēli. Šeit var aplūkot jauno grāmatu sarakstu maijā.


NOZARU LITERATŪRA

Beks K. Mediju un komunikācijas zinātne. - Grāmatas nolūks ir sniegt ievadu tik dinamiskā un daudzšķautņainā nozarē, kāda ir mediju un komunikācijas zinātne, turklāt viegli saprotamā un konkrētā veidā. Tā iecerēta kā lasāmviela ievadkursos un kā palīdzība studiju iesācējiem, gatavojoties pirmajiem bakalaura programmu eksāmeniem. – 384 lpp.

Blankenhagens H. fon. Atmiņas no vecās Vidzemes: Klingenberga-Rīga, 1892-1913. - Personisks stāsts par zēnu, kurš piedzima 19. gadsimta beigās vācbaltu aristokrātu ģimenē un bērnību vadīja Klingenbergas (Akenstakas) muižiņā Rīgas apriņķī. Fonā strauji aug Rīga un dzirnakmeņos starp Krievijas cara valdības rusifikācijas centieniem, arvien draudīgāko latvietību un vācbaltiešu aristokrātijas mēģinājumiem stiprināt ietekmi Baltijas provincēs mostas revolūcija. – 183 lpp.

Brends R. Atgūšanās: brīvība no atkarībām. - Grāmatā aprakstītā 12 soļu programma un tajā ietvertā filozofija ir risinājums, lai pārvarētu nepatiku pret dzīvi un nāvi. Tā piemērota ikvienam, kuram ir dūša strādāt ar sevi. Tā palīdzēs cilvēkiem ar atkarībām no narkotikām, seksa, attiecībām, ēdiena, darba, smēķēšanas, alkohola, tehnoloģijām, pornogrāfijas, mantu krāšanas, azartspēlēm, no jebkā. – 320 lpp.

Brūvere I, Strenga J. Mana grāmatvedība: aktiera kaleidoskopiskā dzīve un pienākumi. - Aktiera un režisora Jura Strengas stāstītie atgadījumi par teātri un dzīvi. Šeit kā filmas epizodēs, kuras vieno teatrāls sižets un absurdā dramaturģija, galvenajā lomā uz jūtu, domu un atmiņu skatuves vienmēr ir pats aktieris. – 209 lpp.

Bubnovskis S. Veseli asinsvadi jeb kāpēc cilvēkam ir muskuļi. Galvassāpes jeb kāpēc cilvēkam ir pleci. - Medicīnas zinātņu doktors, profesors Sergejs Bubnovskis ir izstrādājis pilnīgi jaunu mugurkaula un locītavu ārstēšanas bezoperācijas metodi, izveidojis jaunu medicīnas virzienu - kineziterapiju, kurā pats slimnieks aktīvi piedalās sevis atveseļošanā. – 272 lpp.

Demitere D. Atver sirdi Montesori. - Mācīšanās un mācīšana var būt vienkārša, ja šim procesam pievēršam vērību. Grāmatā ikviens atradīs padomus, kā veidot bērniem pareizu un veselīgu izpratni par sadzīvi un svētkiem, nopietniem lēmumiem un kā tikt galā ar dažādām problēmsituācijām. – 224 lpp.

Drabatiukas A. Elektriķa rokasgrāmata. - Grāmatā aplūkoti ēku elektroinstalācijas sistēmu pamata elementi, tehnoloģijas un risinājumi, īsi atsaucot atmiņā nepieciešamās teorētiskās zināšanas. Izdevums būs noderīgs elektrotehnikas speciālistiem, projektētājiem, specializēto darbu vadītājiem, kā arī privātiem būvniekiem un izglītības iestādēm. – 397 lpp.

Dzene L. Izmeklēti raksti. -  Izcilās latviešu teātra zinātnieces un kritiķes grāmatu sastāda recenzijas, raksti un dienasgrāmatas fragmenti. – 607 lpp.

Emsis I. enkursakne. – Biologa un bijušā politiķa grāmata ir par saknēm savā dzimtā, tautā, dabā un zemē. Tas ir stāsts par lauku puikas ceļu dzīvē teju dzīves garumā. – 143 lpp.

Grēgers M. Kā nenomirt no...: būt veselam un dzīvot ilgi. -  Autors, analizējot piecpadsmit Rietumu pasaulē izplatītākos nāves cēloņus, izmanto aktuālākos zinātnes pētījumus, lai izskaidrotu, kā aizkavēt un pat nepieļaut hronisku slimību rašanos. Zinātniski pamatoti, tomēr saprotami un aizraujoši viņš izskaidro, kuri produkti ir labvēlīgi dažādu orgānu veselībai un sniedz padomus, kā šos produktus vislabāk kombinēt un lietot uzturā. – 576 lpp.

Gulbe D. Sakārto māju, sakārto prātu. – Grāmata parāda ceļu pie mājas, kurā valda prieks un kārtība. Iepazīstot  vispārīgos organizēšanas pamatprincipus un tipiskākās kļūdas, varam saprast, kā mājas kārtošanu pārnest arī uz savu sapņu un prāta sakārtošanu. – 223 lpp.

Holiss Dž. Viduspāreja: no posta līdz piepildījumam pusmūžā. – Pienākot pusmūža gadiem, arvien skaidrāk kļūst apjaušams dzīves trauslums un ķermeņa galīgums. Mums nākas pārvērtēt savu vietu ārpasaulē – karjerā, attiecībās, ierastajos mierinājuma avotos. Aktuāls kļūst jautājums: kas vēl es esmu bez savas pagātnes un izspēlētajām lomām? – 160 lpp.

Jermacāne I. Strēlnieku dzīvība SARKANĀ: latviešu strēlnieki Otrajā pasaules karā: monogrāfija. - Kara gados Vācijas un PSRS militārajos formējumos cīnījās vairāk nekā 200 000 Latvijas iedzīvotāju, no tiem Padomju Savienības Sarkanajā armijā – gandrīz 100 000. Lielākā daļa – 1941. gada rudenī Gorkijas tuvumā izveidotajā 201. latviešu strēlnieku divīzijā. Viņi visi bija Latvijas sabiedrības daļa, par kuras motivāciju, nonākšanas ceļu armijā un dzīvi tajā mēdz būt maldīgs priekšstats. – 398 lpp.

Kalvāns A. Dzelmes bruņinieki: cilvēki. Notikumi. Noslēpumi. - 52 gadus no sava garā mūža autors bijis cieši saistīts ar zemūdens sportu, niršanu un profesionāla ūdenslīdēja darbu. 30 stāsti iepazīstina ar hidroarheologu un ūdenslīdēju darbu, atklājot gan zilā kontinenta teiksmainību, gan briesmas un risku. – 230 lpp.

Karlina J. Mīlestība un neiroze: ceļvedis jūsu mīlasstāstam. – Grāmatā atrodamas klasiskās un mūsdienu mīlestības teorijas, tipiskās problēmas un veidi, kā tās atrisināt, ilustrētas ar piemēriem no konsultēšanas prakses. – 199 lpp.

Lamonika Dž. Sejas morfoloģija: Māksla un māka cilvēka sejā izlasīt visu. - Autore balstās uz senajām zināšanām, sniedzot tām mūsdienīgu skanējumu un pielietojumu. Balstoties uz sejā nolasītajām atbildēm, iespējams rast cilvēka dziedināšanai piemērotākos līdzekļus un paņēmienus, kā arī ikvienam norādīt, kuras problēmas viņam vajadzētu nekavējoties risināt. – 199 lpp.

Lielā dārza darbu grāmata: padomi katram mēnesim. -  Grāmata dalīta 12 nodaļās atbilstoši gada mēnešiem un tajā ir apkopoti vērtīgākie un noderīgākie padomi no žurnāla “Praktiskais Latvietis”. -        351 lpp.

Mačuka A. Dzīvesstāsti nošu līnijās: Valmieras mūzikas skolai – 100. - Vecākā mūzikas skola ārpus Rīgas svin 100 gadu jubileju. Grāmatas autore centusies izzināt Valmieras Mūzikas skolas pedagogu dzīvesstāstus, tā atklājot arī skolas, pilsētas, novada un Latvijas vēsturi. – 528 lpp.

Medvedevs S. Krievu Leviatāna atgriešanās: [esejas]. – Autors pārliecinoši ieskicē jauno “pēc-Krimas” realitāti mūsu lielajā kaimiņvalstī. Tas ir laiks, kad Krievijas vara atklāti novēršas no Rietumu liberālās demokrātijas vērtībām. Tā vietā tiek konstruēts jauns “hibrīd-Staļinisms” — ar agresīva nacionālisma retoriku, Rietumu un demokrātiskās opozīcijas demonizēšanu un prezidenta dievišķošanu. - 208 lpp.

Mellers M. L. Patiesība sākas divatā: Pāris sarunājas. - Pāru sarunu metode ir kļuvusi par svarīgu instrumentu daudzās pāru terapijās. Autors ne tikai ļauj ieskatīties reālu pāru sarunās, bet sniedz dziļu skaidrojumu, kas ļaus aizdomāties gan lasītājam, gan speciālistiem. – 255 lpp.

Pavlova Z. u.c. Alūksnes ēku stāsti. - Muzeja darbinieku izlolotā grāmata stāsta par pilsētas vēsturiskām ēkām un atklāj, kādas bijušas katra perioda politiskās, ekonomiskās un kultūras tendences. – 180 lpp.

Rukšāne G. Dārza spēks. - Autore stāsta par to, kā dārzs izmaina cilvēku, par cilvēka attiecībām ar augiem, par spēcīgām personībām, kuras atstājušas iespaidu uz Latvijas dārzkopību. Neizpaliek arī plašs pieredzes un padomu klāsts gan dārza iekārtošanā, gan augu kulinārijā un selekcijā. – 159 lpp.

Saulīte L., Siliņa A. Priekā, par s*dīgu dzīvi!: Neērti atklāta, sarkastiski smieklīga motivācijas grāmata par to, kā sasniegt visu, ko esi pelnījusi. - Tieša un patiesa saruna pie vīna glāzes, kurā autores aicina pastāvēt par sevi un palīdz sasniegt to, ko patiesi esi pelnījusi. Grāmata nemoralizē, bet atklāj, ka reizēm ir normāli būt savtīgai, savukārt centieni būt perfektai ir pilnīgi bezjēdzīgi. – 213 lpp.

Veselības psiholoģija: teorijas un prakses starpdisciplinārā perspektīva. - Monogrāfijā aplūkoti daudzi būtiski veselības psiholoģijas pamatjautājumi. Grāmata adresēta psihologiem un veselības jomas speciālistiem. – 415 lpp.

Vinstons R. Palīdzi savam bērnam pieaugt: pubertātes un pusaudža gadi: vienkāršs ceļvedis. - Pubertātes laiks un pusaudža gadi var būt mulsinošs un sarežģīts dzīves posms. Grāmata sniedz vienkāršus un saprātīgus padomus, kas ļaus vecākiem un bērniem bez liekām rūpēm pārdzīvot nemierīgos pieaugšanas gadus. – 256 lpp.

Ziediņa S. Pieneņpūka. – Autore ir triju dēlu mamma, kas dalās savā grūtajā un vienlaikus skaistajā pieredzē par dzīvi ar bērnu, kuram ir īpašas vajadzības. – 116 lpp.

Zlidnis K. Spēka grāmata: atklāj augstāko spēku sevī. - "Katra ūdens pile ir bezgalīgs un mūžīgs okeāns. Katrs koks ir vesels mūža mežs. Katrs smilšu grauds ir bezizmēra svētā zeme. Katrs mākonis ir visas plašās debesis. Tikai cilvēks vēlas būt personība un individualitāte, kas pati sevi norobežo un ierobežo sava prāta rāmjos, noniecinot savas saknes un savas esības kodolu, kas ir tas pats kodols, kas ir visam esošajam". – 272 lpp.

LATVIEŠU DAIĻLITERATŪRA

Ikstena N. Ūdens mirdzēšana. - Pusmūžā viss ir šķietami jau izdzīvots, tomēr piepildījuma apvāršņi joprojām atrodas aiz biedējoši nesasniedzamā horizonta. Romāna varone — jeb, precīzāk, varones, jo galvenais tēls veidots metaforiskā pavairojumā kā nebeidzamā spoguļattēlu virknē, — soli pa solim pārstaigā bijušo un, ikreiz no jauna līdz sāpēm sasprindzinot redzi, lūkojas pēc tālākceļa. – 157 lpp.

Janovskis G. Ines. - Romāna darbība galvenokārt norisinās divdesmitajos un agrajos trīsdesmitajos gados Pārdaugavā, kur aizrit Ines un Ojāra bērnība un pusaudža gadi. Ines instinktīvi nojauš savu sievišķīgo varu un liek Ojāram to izjust rotaļās un kopējās slepenībās. – 368 lpp.

Kovaļova L. Šoseja. - Laurai ir mīlošs vīrs, gādīgi vecāki, draudzīgs suns un sapnis par pirmdzimto, bet kādu vakaru viņas dzīve pārvēršas. Agris dodas pastaigā ar suni, bet mājās neatgriežas. Kad sieviete sāk pazudušā vīra meklējumus, viņai nākas saskarties ar apkārtējo nesapratni, vēl vairāk – apgalvojumu, ka nekāda Agra nav, viņa dzīvo viena. Laurai izdodas atrast pierādījumus Agra eksistencei, bet vēl jāsaprot, kas īsti noticis... Kur beidzas mūsu iztēle un sākas realitāte? – 253 lpp.

Kurzemnieks K. Alkatības grēks: latviešu krimināldetektīvs. - Dīvaini noslēpumi, mirusi sieviete, izmeklētāju izdoma un jauni noziegumi. – 254 lpp.

Ķestere I. Liepājas spoku stāsti. - Vairākas Baltās dāmas, caurspīdīgs puika, draudīga izskata miesnieks, tvana gāzē smakusi kalpone - viņi visi dzīvo Liepājā. Mīt savā rēgu pasaulē, kas laikam gan reizēm saskaras ar mūsējo, ļaujot viņiem pārbiedēt nevienu vien liepājnieku un pilsētas viesi. Grāmatā apkopoti daudzu gadu laikā no iedzīvotājiem dzirdēti nostāsti par Liepājas teātrī, muzejā, Karaostas cietumā un citviet manītām spokainām parādībām. – 211 lpp.

Līce A. Vēl viena diena: COVID laika ceļojuma piezīmes. 2020. gads. – Domas, sajūtas, pieredze. Autore vēro šī pārmaiņu laika notikumus no dzīves rūdīta ceļotāja skatu punkta. – 142 lpp.

Liepiņa K., Liepiņš K. PAMIRS mana sirds mīlestībā. – Divi latviešu alpīnisti vienā no pasaules nomaļākajiem nostūriem. Divas Pamira augstkalnu virsotnes, kuras ir augstākas par 7000 metriem. Divas reizes par mata tiesu no nāves… Emocijām un pieredzes bagātais kalnu mīlestības stāsts, kurš bagātīgi papildināts ar ekspedīcijas gaitā uzņemtajām fotogrāfijām. – 295 lpp.

Nuts Z. Kaut kāds finglieris: patiess stāsts par augšanu mīlestībā. - Šis ir autores personisks stāsts par uzaugšanu deviņdesmito gadu Latvijā, kas daudziem liks pasmaidīt, atceroties šos laikus. Tajā atklājas pusaudžu vecuma prāta apjukums, jaunības entuziasms un aklas pārliecības. Stāsts par satikšanos ar vīru, viņas dzīves ceļu, augšanu un mācīšanos klausīties savā sirds balsī. – 224 lpp.

Pavlovska V. Tēva meita: stāsts ir balstīts uz patiesiem notikumiem. - Aizraujošs stāstījums par 20. gadsimta 60. un 70. gadiem, kad sabiedrībā arvien vēl dzīvas pirmskara brīvvalsts tradīcijas un vērtības, taču arvien vairāk ielaužas padomju iekārtas priekšskati un reālijas. Darbība risinās Latgalē, pašā Latvijas austrumu pierobežā, Ludzas rajonā. – 246 lpp.

Poikāne S. Mīlestība pumpurā un ķiršu krāsas krekls. - Ak, saldie pusaudžu gadi, kad visa pasaule šķiet brīnumaina un pārsteigumu pilna! Malvīne katru vasaru brauc ciemos pie krustvecākiem. Tur ir upe, tur ir māsīcas, tur ir balles, un tur ir... Dāvis, kaimiņu zēns, kas iezogas meitenes domās. Tomēr ir arī Gojo! Malvīnei iekrīt domās un sirdī gan puiša smejošās brūnās acis, gan viņa ķiršu krāsas krekls. Diemžēl ne visi pieaugušie atbalsta Malvīnes draudzību ar Gojo, jo puisis ir čigāns. – 338 lpp.

Puriņa I. Negaiss ābelēs. - Edīte pārcēlusies uz savu bērnības māju pēc tam, kad nesekmīgie pūliņi tikt pie bērniņa radījuši plaisu starp viņu un vīru Artūru. Jau pirmajā vakarā pie durvīm grabinās melns minkāns. Par to rūpējoties, Edīte iepazīstas ar izskatīgo veterinārārstu Nameju. Bet kā tad Artūrs? –      207 lpp. - (Vakara romāns).

Repše G. Substances: [romānu trio]. – Krājums apkopo trīs jau iepriekš izdotos rakstnieces darbus: “Bāreņu nams”, “Jauki ļaudis” un “Retināts gaiss”. – 382 lpp.

Seleckis V. Nozagtais sapnis: politisks detektīvromāns. Pirmā grāmata: Oligarhs un viņa sievietes. – Klases salidojums pēc 40 gadiem. Miljonāri, politiķis, fermeris, skolotāja, trūcīgs dzejnieks... Dziļas pēdas viņu likteņos atstājusi Atmoda un tās nestās pārmaiņas. Kur pazudis sapnis par brīvu, taisnīgu valsti, kas rūpētos par visiem saviem bērniem? Pretrunas samilst un pietiek ar nelielu dzirksteli, lai uzliesmotu naida ugunskurs, kas beidzas ar traģēdiju. – 366 lpp.

Skalbe K. Mūža raksti: 8. sējums. - Astotajā sējumā ievietoti: 75 dzejoļi, no kuriem vairāki atkārtotus iespiedumus grāmatā piedzīvoja tikai 1938. gadā; 9 īsas prozas darbi, galvenokārt pasakas, to vidū "Masku balle", kuru rakstnieks bija aizmirsis; 86 raksti; 4 runas Satversmes sapulcē un 3 runas Saeimā. – 368 lpp.

Troja E. Amazones neraud: romāns. - Asprātīgais, dzīvesprieka pilnais romāns, piedzīvojis jaunu redakciju, atgriežas pie lasītājiem. Žanna savus ugunīgi rudos matus un ne mazāk ugunīgo temperamentu, pēc pašas domām, mantojusi no kāda senča īra. Alise dievina darbu fotostudijā, bet vēl vairāk – savu šefu, kurš par to pat nenojauš. Bet Evelīna nevienam nesaprotamu iemeslu dēļ grasās aiziet no šķietami perfektās dzīves ar skaistuli un veiksminieku vīru. – 688 lpp.

Zeibots A. Lēngaitis. - Divi rakstnieki intelektuāļi, akadēmisko pasauli tracinošais elektrisko balsu pētnieks Konstantins Raudive un literatūrzinātniece Zenta Mauriņa, savās mājās Dienvidvācijas mazpilsētiņā kādunakt piedzīvo neizprotamus notikumus. Filozofiski risināms detektīvromāns vai psiholoģisks pētījums, savā ziņā arī kara drāma – tā varētu raksturot šo daudzveidīgo romānu. – 541 lpp.

Zīle B. Piezīmes no Citurzemes: [stāsti]. - Vēstījums par autores dzīvi Vācijā un citviet Eiropā, un arī refleksija par kultūršoku un adaptēšanos svešā vidē. Rakstniece piedāvā paskatīties uz dzīvi ārzemēs ar humoristisku pašanalīzi, filozofiskiem jautājumiem mijoties ar sadzīviskiem vērojumiem. – 200 lpp.

Žuravska D. Aizejot neaizcērt durvis: romāns. - Dvīņu māsas uzaugušas dažādās ģimenēs, un nu liktenīga nejaušība savedusi tās kopā. Bagātība un nabadzība, uzņēmība un nevarība, skaudība un nodevība. Pat apmainoties vietām, viena spējīga tikt ar visu galā, kamēr otra pat labvēlīgos dzīves apstākļos iekļūst kļūmīgās situācijās. Ir arī divi vīrieši, atšķirīgi raksturos un attieksmē pret dzīvi. Kā veidosies šo četru cilvēku attiecības? – 230 lpp.

DZEJA

Bloma E. Izdzēstie attēli. -  Autore, raksturojot savu grāmatu: "Kad pienāk laiks tīrīt telefona atmiņu, tu vari būt patiesi pārsteigts par lielo muļķīgās, jocīgās un jau liekās informācijas apjomu, ko esi gan fotografējis un ievācis pats, gan saņēmis no citiem. Pārskatot šo nejaušību, neveiksmju un garlaicības galeriju, tu attopies, ka tā pasaka par tevi vairāk, nekā gribētos atzīt". – 91 lpp. - (Orbītas bibliotēka).

TULKOTĀ DAIĻLITERATŪRA

Aleksijeviča S. Pēdējie liecinieki: simts nebērnišķīgu stāstu. - 100 bērnības atmiņas par Otro pasaules karu pierakstītas 20. gadsimta 80. gados, kad rakstniece aptvērusi – kara šausmas tieši un nepastarpināti pārdzīvojusī paaudze pamazām aiziet. – 270 lpp.

Aškinīte R. Glesum. - Glesum latīņu valodā nozīmē “dzintars”. Tas ir gan galvenās varones vārds, gan aistu pārticības pamats mūsu ēras pirmajos gadsimtos, par kuriem stāsta autore. Romāna darbība galvenokārt norisinās tagadējās Kauņas apkaimē, taču varoņu ceļi aizved arī uz Senās Romas impērijas pilsētām. – 175 lpp.

BahaT. Atgriešanās Kamēliju salā: romāns. - Maels un Silvija ir tik ļoti ilgotā bērniņa gaidībās, kad pavisam negaidīti piesakās pagātne. Maela māte, ar kuru viņš nav ticies gandrīz trīsdesmit gadus, ir saslimusi, un viņai nepieciešams atbalsts. Kaut gan Silviju māc sliktas priekšnojautas, Maels dodas prom no salas. – 336 lpp.

Bariko A. Tūkstoš Deviņsimt: monologs. - Gados starp abiem lielajiem kariem tvaikonis Virginian kursēja starp Eiropu un Ameriku, un tā pasažieri bija miljardieri, emigranti un visvisādi parasti ļaudis. Runā, ka uz kuģa katru vakaru esot uzstājies satriecošs pianists, kurš it kā  esot piedzimis uz tā paša kuģa un ne reizi neesot no tā nokāpis. Runā, ka neviens nezinot, kāpēc tā... – 63 lpp.

Džeferisa D. Pazudusī māsa: romāns. - Bella Hetona ierodas Rangunā – Birmas skaistākajā pilsētā, lai sāktu jaunu dzīvi tālu prom no dzimtās Anglijas un kļūtu par dziedātāju smalkajā viesnīcā. Viņa iegūst draugus un labvēļus, uzrodas arī pielūdzēji. Tomēr Bellai nedod mieru kāds pagātnes noslēpums… -    352 lpp.

Edvardsons M. Labie kaimiņi: psiholoģiskās spriedzes romāns. - Mīkaels un Bjanka kopā ar bērniem pārceļas no Stokholmas uz nelielo Čēpingu, jo šķiet - tur viņu ģimenei būs draudzīgāka vide. Idilli pārtrauc negadījums – kaimiņienes auto notriec uz velosipēda braucošo Bjanku. Mīkaels cenšas saprast, vai tas bija negadījums vai tīša rīcība: viņa dēļ glītā kaimiņiene un Bjanka itin nemaz nebija sirdsdraudzenes... – 416 lpp.

Hārpere Dž. Dabas spēki: kriminālromāns. - Pārgājiens pa kalnaino ainavu iecerēts kā kolēģu saliedēšanas pasākums. Piecas sievietes negribīgi paņem savas mugursomas un dodas ceļā pa dubļiem klāto taku. Galamērķi sasniedz tikai četras. Federālais aģents Falks ir īpaši ieinteresēts atrast pazudušo, jo Alise Rasela ir informatore viņa beidzamajā lietā. – 619 lpp. - (Zvaigznes detektīvu klubs).

Hilderbrenda E. Divdesmit astoņas vasaras: [romāns]. - Kad Melorijas dēls Links no mirstošās mātes saņem norādījumu piezvanīt uz konkrētu telefona numuru, viņš nezina, ko sagaidīt. Apmulsums kļūst vēl lielāks, kad klausuli paceļ Džeiks Maklauds, ietekmīgas politiķes un valsts prezidenta kandidātes vīrs. Links pat nenojauš, ka viņas mātes sirds daudzus gadus ir piederējusi kādam citam. Ka viņi abi ik gadu ir tikušies uz pāris dienām un tad atgriezušies katrs savā dzīvē. 28 smeldzīgas vasaras… - 511 lpp. – (Kontinents).

Hirvisāri L. Viņas Augstība Katrīna II: valdnieces slepenā dzīve. - Dzimusi kā vācu princese, Katrīna II nu ir īstena Krievijas impērijas valdniece. Iejutusies krievu kultūrā un sirdī pieņēmusi pareizticību, viņa valda ar īsti slāvisku vērienu – vēl dzīves laikā carieni sāk devēt par Katrīnu Lielo. Tomēr varas nasta nav viegla – nozīmīgi lēmumi, nemitīgas intrigas un galma izšķērdīgā uzdzīve nereti nonāk pretrunā ar Katrīnas noslēpumu pilno sievietes sirdi. – 479 lpp.

Janagihara H. Mazliet dzīvības: romāns. - Četri jaunieši no Masačūsetsas dodas iekarot Ņujorku. Gadu gaitā draugu attiecības kļūst gan dziļākas, gan arvien lielāka sasprindzinājuma māktas. Vilems, Džeibijs un Malkolms pamazām apjauš, ka vislielākais izaicinājums viņiem ir Džūds – talantīgs jurists un vienlaikus salauzts cilvēks, kurš nespēj bilst nevienu patiesu vārdu par savu bērnību, kurš nepārprotami ir pieredzējis tik smagu traumu, kādai varbūt nav iespējams tikt pāri... – 735 lpp.

Kastena M. Glābiet mūs: romāns. – [Trešais turpinājums]. Rūbija ir šokā – viņa izslēgta no koledžas! Un pierādījumi liecina, ka par to ir atbildīgs neviens cits kā Džeimss. Pēc visa, ko abi kopā izcietuši! Kamēr Rūbija cīnās, lai par spīti visam varētu pabeigt skolu, Džeimss kārtējo reizi salūst ģimenes pienākumu priekšā. – 302 lpp.

Kejs A. Mazliet sāpēs: Jaunā ārsta slepenā dienasgrāmata. - Laipni lūgti jaunā ārsta dzīvē! Adama Keja dienasgrāmata, kas rakstīta pēc nebeidzami garām dienām, negulētām naktīm un darbā aizvadītām nedēļas nogalēm, sniedz atklātu/patiesu pārskatu par laiku, ko viņš pavadījis Nacionālajā veselības dienestā. Apbrīnojami, biedējoši un brīžiem smeldzīgi, te ir viss, ko jebkad vēlējāties uzzināt – un arī gana daudz, ko nemaz negribējāt zināt – par dzīvi, kas aizrit slimnīcas nodaļās. Un jā, tas var atstāt rētu... –270 lpp.

Knaidla L. Ne pazaudē mani. - Romāns ir turpinājums pirmajai grāmatai "Ne pieskaries man". Seidža ir pametusi Luku un ļoti sāpīgi pārdzīvo notikušo. Puisis nebūt nav aizmirsis meiteni, tieši otrādi – viņš tiecas atkal būt kopā ar to. Taču arī patēvs joprojām cenšas atgūt varu pār meiteni. Kas uzvarēs – Seidžas bailes vai abu jauniešu mīlestība? – 358 lpp.

Konstantīna L. Svešiniece spogulī. - Edisone nezina, kas viņa patiesībā ir. Pirms dažiem gadiem viņa tika atrasta asiņojam Ņūdžersijas štata automaģistrāles malā. Pats briesmīgākais ir tas, ka Edisone nespēj atbrīvoties no sajūtas – viņa ir izdarījusi kaut ko ļoti, ļoti sliktu… Tajā pašā laikā kādā elegantā Bostonas piepilsētas namā Džūljens mēģina saprast, kas ir noticis ar viņa mīlošo, gādīgo sievu Kasandru, kura pirms diviem gadiem pazudusi bez pēdām… - 414 lpp. - (Kontinents).

Korija Dž. Kļūdu labirints. - Popija uzskata, ka šajā pasaulē ir divu tipu sievietes: tās, kuras ir uzticīgas savam vīram, un tās, kuras nav. Līdz šim Popija nebija pamata šaubīties par to, pie kura tipa pieder pati. Bet viss mainās, kad viņa pēc gandrīz divdesmit gadiem atkal satiek valdzinošo Metjū. – 463 lpp. – (Kontinents).

Kuncs D. Čukstu telpā. - Pēc vīra neizskaidrojamās pašnāvības Džeina nāk uz pēdām slepenai ietekmīgu sazvērnieku apvienībai, kas uzskata, ka likumi uz viņiem neattiecas. Bet šie nežēlīgie cilvēki nebija ņēmuši vērā augstākās raudzes profesionāli, FIB aģenti, kura ir gatava rīkoties, lai izjauktu viņu viltīgos plānus. – 542 lpp.

Kvans K. Bagāto ļaužu problēmas: romāns. - Pie vecmāmiņas gultas ir sapulcējies visi pretendenti uz savu daļu no viņas neiedomājamās bagātības. Tā kā ikviens ģimenes loceklis alkst mantot pasakaini ekskluzīvo īpašumu pašā Singapūras sirdī, Nikolasa Janga bērnības māja pamazām pārvēršas par apmelošanas un savstarpēju intrigu perēkli. – 405 lpp.

Mārai Š. Īstā. Judīte... un izskaņa. – Cieši saistītajos romānos autors pauž savas domas par mīlestību, kaisli un dzīves galējo jēgu. Rakstnieks no parasta laulības “trijstūra” izveidojis satraucošu psiholoģisku drāmu. “Īstā” atspoguļo sievas un vīra pārdomas par kopdzīvi un attiecībām. “Judīte …un izskaņa” ir stāsts par sievieti, kura no bijušās kalpones pārvērtusies pasaulīgā dāmā, iznīcinot citu laulību. Tā visa fonā Budapešta, kas pamazām atžirgst pēc otrā pasaules kara. - 399 lpp.

Matvejeva A. Djatlova pāreja: Deviņu tūristu nāves noslēpums. - 1959. gada februārī studentu grupa devās pāri skarbajām Ziemeļurālu kalnu pārejām. Viņus vadīja Igors Djatlovs. Pārgājiens norisinājās bez starpgadījumiem, jaunieši bija profesionāli tūristi. Un pēkšņi – katastrofa. Neizglābās neviens. Romāns balstīts patiesos notikumos. – 271 lpp.

Menase R. Lamančas Dons Žuans jeb Baudas audzināšana. -  “Vīrietis var būt laimīgs tikai ar pirmo vai ar pēdējo sievieti,” saka Nātana tēvs — sieviešu pavedinātājs. Arī dēls Nātans, kas nekad īsti nav iznācis no tēva ēnas, ir pavedinātājs. Viņa ceļu šķērso daudzas sievietes. Draudzenes, laulība, vēl viena laulība, daudzas mīļākās — neviena nespēj Nātanam sniegt piepildījumu. Nātans nespēj izjust baudu, un šī nespēja viņam ir kļuvusi par milzu problēmu. – 216 lpp.

Nesers H. Rūsa kunga stāsts. -  Kad 59 gadus vecais Ante Valdemārs Rūss loterijā laimē divus miljonus, viņa dzīve spēji mainās. Viņš pamet darbu un nopērk nelielu mājiņu meža vidū. Bet tad pēkšņi atklāj, ka viņa īpašumā ir iemitinājies nelūgts viesis... – 462 lpp. - (Zvaigznes detektīvu klubs).

Onodibio K. birmiete: romāns. - Stāsts par jauna, naiva topošā žurnālista neprātīgo mīlestību pret franču humānās misijas mediķi un abu apmātību ar valdzinoši skaisto zemi - Birmu. Krāšņā daba, mīti un realitāte, mīlestība, jutekliskums, dārgakmeņi un narkotikas, etnisko cilšu brīvības alkas un huntas nežēlība - ik lappuse atklāj kaut ko jaunu par šo brīnišķīgo, skaudrām cīņām plosīto zemi. – 351 lpp.

Ouensa D. Kur vēži dzied. - Jau gadiem pilsētiņā ir klīdušas valodas par tā dēvēto purva skuķi. Tomēr Kija nav tāda, kā cilvēkiem šķiet. Apveltīta ar jūtīgu sirdi un spožu prātu, viņa jau kopš bērnības ir spējusi viena izdzīvot dumbrājā, ko uzskata par savām mājām. Kija aizrautīgi pēta dabu, līdz pienāk laiks, kad viņa sāk ilgoties pēc cilvēciskas tuvības un atver sirdi jaunajām jūtām. Bet tad notiek neizskaidrojama nelaime... – 382 lpp.

Pārsons T. Trīstūkstoš un viena nakts: pārkāptās robežas. – Tārai – mīlošai mātei un sievai, darījumu sievietei, kas vada savu uzņēmumu, – ir perfekta dzīve. Viņa ir tik burvīga, ka ikviens tādu vēlētos sev kaimiņos un draugos. Bet – kāda viņa ir patiesībā? Komandējuma laikā Tokijā Tāra ļaujas gadījuma sakaram un tūdaļ to nožēlo. Pēkšņi sapņu dzīve kļūst par murgu… Šķiet, ka ir tikai viena izeja. Un tā saistīta ar slepkavību… - 414 lpp. – (Kontinents).

Rasela K. E. Mana tumšā Vanesa: romāns. - Ilgojoties būt pieaugusi, piecpadsmitgadīgā Vanesa attopas attiecībās ar četrdesmit divus gadus veco angļu valodas pasniedzēju. Pagājuši septiņpadsmit gadi un pasaulē ceļas apsūdzību vilnis pret ietekmīgiem vīriešiem. Vanesa tiek nostādīta neapskaužamā situācijā - turpināt klusēt stingrā pārliecībā, ka pusaugu vecumā pati labprātīgi iesaistījusies šajās attiecībās, vai pārradīt sevi un savus pagātnes notikumus. – 395 lpp.

Slimani L. Klusa dziesma: romāns. - Divu bērnu māte Mirjama grib atgriezties darbā advokātu birojā un meklē auklīti saviem mazajiem. Viņa izvēlas lielisko Luīzi, kurai piemīt viss nepieciešamais - pacietība, atsaucība, precizitāte. Bet ar laiku arī labās īpašības kļūst kaitinošas: aukle ir pārāk nevainojama. Ar katru romāna lappusi pieaug tā varoņu nemiers un satraukums, līdz notiek traģēdija... – 183 lpp.

Svonsons P. Katrs lauztais zvērests: romāns. - Kad Ebigeila savā vecmeitu ballītē iedzer par daudz un ļaujas gadījuma sakaram ar kādu svešinieku, viņa to uzreiz nožēlo, jo patiešām mīl savu topošo vīru. Viņa nolemj šo kļūmīgo soli aizmirst, tomēr izsapņotais medusmēnesis pārvēršas par murgu, kad Ebigeila saprot, ka svešinieks ir viņai sekojis. Vai izstāstīt Brūsam par vajātāju un sabojāt idillisko medusmēnesi? Turklāt uz salas sāk notikt kaut kas dīvains… - 380 lpp.

Vaita K. Svešinieki no Montegjūstrītas: [romāns]. - Trešais romāns Tredstrītas sērijā. Nekustamā īpašuma māklere Melāniju Midltoni aizraujas ar vēsturiskajām mājām un to noslēpumiem. Grāmatā harmoniski savijas romantika un pagātnes noslēpumi. – 474 lpp. – (Kontinents).

Vigāna D. de. No un es. - Trīspadsmitgadīgās Lū intelekta koeficients ir tik augsts, ka viņa mācās kopā ar divus gadus vecākiem jauniešiem. Gatavojot prezentāciju sabiedrības mācībā, viņa izvēlas to veidot par jaunu bezpajumtnieci No, ar kuru nejauši iepazinās dzelzceļa stacijā. Abas pamazām iedraudzējas, un Lū pierunā vecākus uz laiku ņemt astoņpadsmitgadīgo No savā paspārnē… - 208 lpp.

Viha M. Lietas, kuras es neizsviedu. - Eseju krājums, kas veido rūgti asprātīgu vienotu vēstījumu. Galvenajam varonim no jauna jāveido attiecības ar cilvēku, no kura palicis tikai nolasītu grāmatu krāvums un kura tēls atmiņās nav viennozīmīgi saulains, – ar māti. – 189 lpp.

НОВЫЕ КНИГИ В МАРТЕ МАЕ

Сандерсон К. Громкое молчание хороших людей: Буллинг, троллинг, харассмент и другие поводы остаться в стороне. - Каждый день мы слышим о нарушении социальных норм: сексуальных домогательствах, коррупции, абьюзе. Слушаем и молчим. Наше бездействие позволяет злу процветать. Автор - социальный психолог-новатор - объясняет, почему мы не всегда отстаиваем собственные ценности и идеалы, и показывает, как можно это изменить. – 312 с.

Серов И. А. Записки из чемодана: тайные дневники первого председателя КГБ, найденные через 25 лет после его смерти. – Тайны Кремля и Лубянки. Неизвестные дневники и записи первого председателя КГБ СССР, начальника ГРУ Генштаба. Важнейшие исторические процессы XX века – глазами их непосредственного участника. – 703 с.

ХУДОЖЕСТВЕННАЯ ЛИТЕРАТУРА

Абгарян Н. Зулали. - Эта книга о горьком и смешном мире людей, которые живут, не замечая времени. Людей, которые не боятся летать и умеют найти забавное даже в трагичном. Мир стариков и детей, взрослых и тех, кто утратил веру, но не отчаялся. Мир людей, навсегда застрявших в том измерении, где когда-нибудь обязательно исполняются мечты. – 351 c. - (Эксклюзивная новая классика).

Прах В. Храм мотыльков: [роман]. - Доктор Браун, психиатр с двенадцатилетним стажем, приезжает в психиатрическую клинику, чтобы получить должность главного врача. Однако по приезде он понимает, что действующий главврач не готов уступить своё место просто так. И доктор Браун вступает в опасную игру с единственным условием - установить личность пациента, о котором неизвестно ничего... – 255 с.

Савельева О. Повезло: 80 терапевтических рассказов о любви, семье и пути к самому себе. -  Автор – мотивирующий лектор, блогер и автор бестселлеров, заботливо собрала в книгу самые лучшие и вкусные свои рассказы из изданных и несколько новых. Они согреют изнутри, помирят тех, кто в ссоре, помогут найти силы и вдохновение в минуты слабости и научат встречать каждый новый день с улыбкой. – 415 с. - (Записки российских блогеров).

Cэ С. Маленькая опера. - Лёгкие, наполненные юмором зарисовки из жизни. В сборнике читателей ждёт три самостоятельных произведения: «Маленькая опера», «Свингеры», «Маша, дача, карантин и прочее». Книга родилась в эпоху пандемии, когда весь мир оказался закрыт на карантин. Сборник посвящен двадцатым годам, когда люди, обматываясь в маску с головой, продолжали верить, что микробы и вирусы вскоре образумятся, а вместе с ними и климат, и экономика, и политика. – 319 с.

Тсокос М. Партитура смерти. Случаи из практики самого известного судмедэксперта Германии. - Самый известный патологоанатом Михаэль Тсокос снова берётся за раскрытие громких дел. В книге - не только резонансные для Германии преступления, но и нашумевшая история об отравлении полонием-210 шпиона Литвиненко. Так что же показало вскрытие? – 415 с. – (Медицинский детектив).

Эверетт П. Прогнившие насквозь: тела и незаконные дела в главном морге Великобритании. - Книга написана человеком, которому довелось пройти путь от рядового служащего до директора главного морга в Великобритании, провести несколько тысяч вскрытий, поучаствовать в расследовании нашумевших дел и очутиться в пучине настоящего коррупционного скандала. Автор приоткрывает дверь в мрачный мир работников морга, о котором большинство из нас ничего не знает. – 318 с. - (На передовой. О запутанных преступлениях и тех, кому под силу их раскрыть).

Яхина Г. Эшелон на Самарканд: [роман]. -  1923 год. Пять сотен беспризорных детей эвакуируют из Казани в Самарканд. Череда захватывающих и страшных приключений в пути, обширная география – от лесов Поволжья и казахских степей к пустыням Кызыл-Кума и горам Туркестана, палитра судеб и характеров: крестьяне-беженцы, чекисты, казаки, эксцентричный мир маленьких бродяг с их языком, психологией, суеверием и надеждами… - 508 с.

ОСТРОСЮЖЕТНАЯ ПРОЗА

Алюшина Т. Белоснежный роман: роман. - В тесном уютном мирке якутской гостиницы во время разыгравшегося бурана вспыхивает любовь между Настей и Максимом. Расследуя загадочное исчезновение одного из постояльцев, они многое узнают друг о друге и пытаются понять, что будет с их отношениями, когда закончится непогода. – 318 с.

Воронова М. Книжная девочка: роман. - Женя устроилась на работу в книжный магазин – и так случилось, что его владелец, солидный сорокалетний бизнесмен, позвал ее замуж. В большой квартире молодая жена находит портрет юной красавицы. Странное чувство заставляет Женю начать настоящее расследование, чтобы узнать о судьбе девушке. Результаты приводят в отчаяние… - 347 с. - (Уютный роман).

Воронова М. Уютная душа: роман. - Юной студенткой Таня вышла замуж, и учёбу пришлось оставить. Теперь она – операционная сестра, её высоко ценят коллеги, но дома вот уже десять лет встречают только придирки и унижения. Но стоит ли жертвовать собой ради успешной карьеры супруга? – 315 с. - (Уютный роман).

Иосивони Б. Быстро падая. - Хейли уверена: это лето изменит её жизнь. Она бросит вызов своим страхам и отправится в путешествие, чтобы выполнить данное лучшему другу обещание и наконец стать собой – смелой Хейли. Вот только всё идет не по плану. Машина ломается, деньги заканчиваются, а её новый знакомый, кажется, влюбляется в нее! – 382 с.

Колочкова В. Добрая, злая: роман. - Какая мама не хочет счастья для дочери! Благодаря стараниям мамы в жизни Сани появился Кирилл, весь интерес которого – реалити-шоу, на котором участники могут без труда заработать большие деньги. До поры до времени Саня идёт на поводу у маминых желаний… - 315 с. - (Секреты женского счастья).

Логвин Я. Небо выше облаков: [роман]. - В жизни врача-хирурга Андрея есть место женщинам, коротким интрижкам и любимой работе, но нет места серьёзным отношениям. Когда к нему за помощью обращается одноклассница Света с просьбой оформить фиктивный брак – он соглашается. Никаких обязательств, никаких притязаний на свободу. Только документы, способные помочь Светлане усыновить ребенка. Но жизнь не любит шуток, она играет всерьёз, и неожиданно эти двое понимают, что их брак оказывается совсем не фикцией. – 286 с.

Перова Е. Г. Омуты и отмели: [роман]. - Тяжёлые испытания выпадают на долю семьи Злотниковых: пожар, болезнь Алексея, депрессия Марины, скандалы и разбирательства со взрослыми детьми и друзьями. Марина обращается в прошлое и пытается выяснить историю своих родителей. – 347 с. - (Счастье мое, постой!).

Перова Е. Г. Связанные любовью: [романы]. – Сборник включает в себя два романа. «Открывая окно, увидал я сирень» рассказывает про любовь, подобную солнечному удару, озарению, глотку воздуха. «Созданные для любви» - роман про потомков княгини Несвицкой, у каждого из которых сложная и интересная судьба, с испытаниями и бурными романами. – 318 с. - (Счастье мое, постой!).

Перова Е. Г. Тёмные воды: [роман]. -  Тёмные воды прошлого скрывают множество тайн. Одна из них обусловила сложные взаимоотношения Сергея с родителями Виты. – 252 с. - (Счастье мое, постой!).

ОСТРОСЮЖЕТНАЯ ПРОЗА

Андреева Н. Поговори со своей тенью: роман. - У Саши появляется подруга, зеленоглазая красавица-блондинка. Саша даёт ей приют, а вскоре становится прислугой и тенью Виолы. Она - охотница на мужчин. Саша, втянутая в криминальная историю, с ужасом понимает, что следующей жертвой станет её брат. – 383 с.

Бачинская И. Женщина в голубом: [роман]. - Город потрясла серия жестоких преступлений. Параллельно с полицией расследование ведут частные детективы Монахов и Добродеев. По их мнению, следы преступлений ведут в художественную галерею, где все они совсем недавно присутствовали на презентации работ знаменитого американского художника. – 318 с. - (Детектив сильных страстей).

 

 

Герритсен Т. Гробовое молчание: [роман]. -  Рассказывая о привидениях бостонского Чайна-тауна, экскурсовод меньше всего ожидал, что на глаза одному из туристов попадётся страшное подтверждение его слов: отрубленная, ещё кровоточащая рука, сжимающая пистолет... Детектив Джейн Риццоли уверена: мистика тут ни при чём! – 383 с. - (Звёзды мирового детектива).

Герритсен Т. Смертницы: [роман]. - Патологоанатом Майра Айлз обнаруживает, что в морге по ошибке оказалась живая женщина. Её удается реанимировать, но, очнувшись, она захватывает заложников в больнице. Множество вопросов должны разрешить полицейские и агенты ФБР, но расследованию неожиданно начинают оказывать сопротивление могущественные силовые структуры… - 350 с. - (Звёзды мирового детектива).

Герритсен Т. Умереть снова: роман. - Бостонский детектив Риццоли расследует жестокое убийство Леона Готта — таксидермиста и заядлого охотника. Его сын Эллиот пропал во время путешествия по Африке за шесть лет до этого. Между двумя происшествиями неожиданно обнаруживается связь… - 348 с. - (Звёзды мирового детектива).

Герритсен Т. Ученик: [роман]. - Упрятав за решётку серийного маньяка по прозвищу Хирург, детектив Риццоли надеялась навсегда забыть о том ужасе, который она пережила, попав в его ловушку. Однако при расследовании очередного убийства у неё вдруг возникает ощущение дежавю. Преступник воспроизводит некоторые детали почерка Хирурга. Неужели у маньяка появился подражатель? – 350 с. - (Звёзды мирового детектива).

Гэлбрейт Р. Дурная кровь: роман. – Пятый роман цикла. К частному детективу Страйку обращается женщина с просьбой найти её мать, пропавшую сорок лет назад. Дело оказывается самым головоломным в его практике. Корморан и Робин убеждаются, что даже столь давние дела могут быть смертельно опасны… - 958 с. - (Иностранная литература. Современная классика).

Донцова Д. Ночной клуб на Лысой горе. - В доме Даши Васильевой жуткий переполох – умирают гости и соседи, бесследно исчезают друзья. Каким образом эти события связаны с загадочным обществом «Ведьмы Подмосковья»? – 349 с. - (Иронический детектив).

Ильин А. Обет молчания: роман. - Его заставили отречься от прошлого, настоящего и будущего, увидеть собственные похороны, научили хладнокровно убивать и спокойно смотреть в глаза смерти. Он стал сверхчеловеком, суперпрофессионалом, способным в одиночку противостоять организованной преступности. – 319 с. - (Обет молчания).

Карризи Д. Подсказчик: роман. - Пять девочек исчезают одна за другой. С самого начала расследования у следователей возникает ощущение, что ими манипулируют, ведь каждая новая находка отсылает их к новому убийце. К делу привлекают Милу Васкес, специалиста по похищениям. И тут возникает теория, в которую никто не хочет верить... – 477 с. - (Звёзды мирового детектива).

Карцев А. Неизвестная война: записки военного разведчика. - Сборник рассказов, написанный одним из участников Афганской войны, для многих так и оставшейся неизвестной. Автор рассказывает о работе в горячих точках, в боевых условиях, когда выполнение основного задания совмещается с повседневным тяжелым солдатским трудом. – 286 с. - (Okopka.ru).

Литвинова А., Литвинов С. Любить, бояться, убивать: роман. - Танцовщица Ольга Польская участвует в квесте, основанном на реальных событиях из её собственной жизни. Прямо во время квеста происходит убийство, и все улики указывают на Ольгу… - 318 с. - (Знаменитый тандем Российского детектива).

Любимов М. П. Как убивали Бандеру. - Конец 1950-х годов. Агент советской разведки получает задание устранить руководителя украинского националистического движения Бандеру, проживающего в Мюнхене. Однако в момент покушения он неожиданно совершает непростительную ошибку… - 350 с. - (Агент ГРУ).