Jaunās grāmatas martā

Ik mēnesi Gulbenes novada bibliotēkas lasītāju apkalpošanas nodaļa priecē savus lasītājus ar plašu jauno grāmatu izvēli. Šeit var aplūkot jauno grāmatu sarakstu martā.


NOZARU LITERATŪRA

Apals G., Zanders M. Latvieši, vācbaltieši un Krievija: polemiska saruna. Grāmatā meklētas atbildes uz daudziem neērtiem jautājumiem Latvijas vēsturē: kāpēc vācbaltieši ir izslēgti no latviešu vēsturiskās atmiņas un tiek asociēti ar ļaunajiem baroniem; kāpēc Latvijas Republikas vara nenovērtēja vācbaltiešu nopelnus cīņā pret boļševikiem utt. – 158 lpp. - (Latvijas vēstures mīti un versijas).
Bankovskis P. Palimpsests: ieskats kolekcionārisma vēsturē Latvijā. – Grāmata ir pirmais plašākais ieskats Latvijas kolekcionēšanas vēsturē, stāsts par atsevišķām savulaik izcilākajām kolekcijām, par to saturu un likteni. Autors aplūko kolekcionārisma vēsturi, sākot no tā pirmsākumiem Latvijas teritorijā, izsekojot kolekcionārismam vācbaltiešu pilīs un muižās, Latvijas Republikā starpkaru periodā, pēckara trimdas sabiedrībā, padomju Latvijā un, visbeidzot, mūsdienu Latvijā. - 496 lpp.
Bikova A. "Ideālas mammas" mierīgas dzīves noslēpumi. - Šajā grāmatā autore izskaidro, cik svarīgi mammai mācēt atgūt un saglabāt dvēseles mieru. Tikai esot mierīgai, iespējams atrisināt bērnu konfliktus, pārliecināt, nomierināt un pierunāt bērnu. – 267 lpp.
Bikše K., Ozola M. 13 mans laimīgais skaitlis: skolēna veiksmes rokasgrāmata: mācību grāmata audzināšanas stundām. - Grāmatas autori pedagoģijas un psiholoģijas jomās strādā vairāk nekā 20 gadus. 13 nodaļās ir doti skaidrojumi, kāpēc mūsu dzīvē ir pārāk daudz neveiksmju un citu sliktu lietu, padomi šo šķērsļu pārvarēšanai un vingrinājumi sevis pilnveidošanai. Lai gan grāmata domāta jauniešiem, to itin labi var izmantot arī cilvēlki, kam šis vecums jau aiz muguras. – 233 lpp.
Bredforda S. Karaliene Elizabete II. -  Tēvoča skandalozā atkāpšanās no troņa un tēva kronēšana, Otrais pasaules karš un Lielbritānijas bombardēšana, seksa un spiegu skandāli, impērijas robežu dramatiska sašaurināšana, Aukstais karš, diži premjerministri - Lielbritānijas karalienes Elizabetes II mūža laikā pasaule ir mainījusies kā paātrinātā filmā. Paralēli politikai kā uz delnas allaž bijusi karalienes ģimenes dzīve, tās locekļu tikumi un mīlas dēkas, kāzas un šķiršanās, prieki, bēdas un nacionāla mēroga traģēdijas. – 327 lpp.
Danilāns A. Dakteris ar dakšiņu: 300 profesora Anatolija Danilāna receptes un ieteikumi. - Slavenais gastroenterologs ar vieglu roku apgāž daudzus pamatīgi iesūnojušus uzskatus par veselīgiem produktiem un ēšanu. – 326 lpp.
Elksne I. Veselīgs uzturs ar pirmo karoti: padomi un receptes zīdaiņiem un bērniem. - Izdevums ieteicams visiem, kuri vēlas saprast, kas ir veselīgs uzturs un kā mājās vienkārši pagatavot veselīgu ēdienu, izmantojot vietējos produktus, lai bērns aug vesels un ar labu dzīves kvalitāti visa mūža garumā. – 142 lpp.
Grīnuma I. Ceļš uz izcilību: Latvijas izgudrotāji pasaulē. - Izdevums aptver tikai nelielu daļu no latviešu izcelsmes izgudrotāju snieguma aviācijas un avionavigācijas, astronautikas, pārtikas un apģērbu ražošanas, datorzinātņu, medicīnas, biotehnoloģiju, kosmosa pētniecības, autobūves, ķīmijas un fizikas jomās. – 317 lpp.
Izaugt veselam digitālā pasaulē: bērnu un pusaudžu vecākiem, pedagogiem un audzinātājiem. - Grāmata izskaidro riskus un sekas, ko bērniem un pusaudžiem rada jaunie sociālās saziņas līdzekļi: smadzeņu attīstības pasliktināšanās, pārliekas komunikācijas stress, atkarības briesmas, privātuma zaudēšana, jauniešiem nepiemērotu vietņu lietošana, kiberhuligānisms un veselības stāvokļa pasliktināšanās, ko rada nepārtraukts bezvadu ierīču starojums. – 157 lpp.
Krēsliņš Ž. Dienvidaustrumāzija pāris mēnešos: Žiga ceļojumi. – Lasot, varēsim paciemoties Taizemē, Kambodžā, Singapūrā, Indonēzijā, Malaizijā, Filipīnas un Vjetnamā. Autors piebilst, ka savu stāstīšanas stilu nav mainījis – aprakstos viņš ir gan sarkastisks, gan romantisks, gan brīžiem arī parupjš. – 413 lpp.
Mamaja E. Dailei 100. - Grāmata veltīta izciliem māksliniekiem, spilgtām izrādēm un idejām, kas veidojušas teātra simtgadi. Autoru rakstus papildina vairāk nekā 400 attēlu, kas aptver laiku no 20. gadsimta sākuma līdz pat mūsdienām. – 422 lpp.
Manteifels G. Poļu Inflantija. – Deviņpadsmitā gadsimta pētnieka darbs ir veltīs mūsdienu Latgales teritorijas vēsturei. Grāmata iepazīstina ar vēstures notikumiem un reģiona multikulturālās identitātes bagātību. – 415 lpp.
Pētersone K. Valstsvīrs Anatolijs Gorbunovs. - Stāsts par mazu Latgales zēnu, kurš vēlāk, amatos būdams, nonāca gan Kremlī, gan Baltajā namā - kā līdzīgs starp līdzīgiem pasaules likteņa lielo lēmēju vidū. Kas bija jāpārdzīvo cilvēkam, kurš izvadīja Latvijas kuģi starp krācēm bangojošā jūrā. Cilvēkam, kurš prata iedvest mieru un radīt ļaudīs stabilitātes sajūtu Latvijai visgrūtākajās dienās. Grāmata atspēko dažus populārus mītus, kas radīti ap Atmodas laiku Latvijā. – 796 lpp.
Ramstede F. Jūties kā mājās: interjera un stila rokasgrāmata. - Mājas, kurās justies labi, ir kas vairāk par četrām sienām un jumtu virs galvas. Tā ir telpa, kura atspoguļo tavu personību un kurā funkcionalitāte saskan ar tavu individuālo estētisko gaumi. Grāmatas autore, interjera un dizaina eksperte, atklāj svarīgākos mājokļa iekārtošanas pamatlikumus, mērus un proporcijas, māca meklēt unikālus risinājumus, un paskaidro, kā panākt ievērojamas izmaiņas, neveicot kapitālo remontu. – 240 lpp.
Rība A. Veiksmīga biznesa psiholoģija: percepcijas jeb uztveres varā. - Grāmatas mērķis ir iepazīstināt ar biznesa psiholoģiju un percepciju jeb uztveri, skaidri un kodolīgi sniedzot attiecīgās tēmas pamata teorijas un praktiskus piemērus. – 215 lpp.
Rozentāls L. Neuzvaramā vasara: esejas par krīzēm, spēku un cerību. - Rīgas Lutera draudzes mācītājs un Bērnu slimnīcas Vecāku mājas kapelāns dalās ar garā gada pārdomām un aicina ceļojumā cauri visām eksistenciālajām tēmām, kuru uztvere tik ļoti mainijās tieši pēdējā laika notikumu iespaidā. – 320 lpp.
Rožkalne M. Ting, bu dong: 听不懂: kādas latviešu ģimenes piedzīvojumi Ķīnā. - Lasītāji varēs sekot līdzi ģimenes gaitām un kopā ar viņiem noīrēt dzīvokli, atrast angļu valodā runājošu auklīti, apmeklēt bērnudārzu, doties pie friziera, piedzīvot gaisa piesārņojumu, atrast darbu, doties uz pludmali un daudz ko citu. Tāpat autore pastāstīs ko jaunu par ķīniešu virtuvi, viena bērna politiku, krāpšanas shēmām Ķīnā, ķīniešu sieviešu skaistuma noslēpumiem, Jauno gadu un citiem svētkiem. – 405 lpp.
Rukšāns J. Meklējot apslēptos dārgumus. - Grāmatā stāstīts par aizraujošajām selekcionāra ekspedīcijām, meklējot savvaļas sīpolaugus. Šajā grāmatā ir mazāk botānikas, bet vairāk piedzīvojumu. – 395 lpp.
Smiļģe I. Itālija ar mani: aizraujošs ceļojums itāļu kultūrā. - Grāmatas autore jau vairākus gadus dzīvo Itālijā, tradīcijām bagātā itāļu ģimenē, un pati ir piedzīvojusi visu to, par ko raksta. Ieva piedāvā tieši tos itāļu kultūras aspektus, kas lasītājus varētu visvairāk pārsteigt, mulsināt, aizraut un uzjautrināt. - 224 lpp.
Šiliņš J., Zanders M. Ķēpīga tēma. Latvieši - boļševiku balsts? – Grāmatā meklētas atbildes uz daudziem neērtiem jautājumiem Latvijas vēsturē: kāpēc latvieši bija tik kreisi; kāpēc Padomju Krievijā izveidojās latviešu kliķe čekā; kāpēc latvieši sadarbojās ar lieliniekiem utt. - 112 lpp. - (Latvijas vēstures mīti un versijas).
Šķēle A. Starp dzīvi un basketbolu: autobiogrāfija. - Viņš vienkārši gribēja spēlēt bumbu, kas viņam arī labi padevās. Vienīgi ar to bija par maz. Izrādījās, ka sistēma nemaz nav tik tīra. Jo augstāk viņš kāpa, jo vairāk bija jātur acis vaļā. Slēptie āķi ar meliem, spekulācijām un nodevībām - tā viņš iepazina netīro sporta biznesa daļu. – 249 lpp.

LATVIEŠU DAIĻLITERATŪRA

Akmentiņš A. Meklējot Ezeriņu: romāns. – Rakstnieks romānā no dažādiem laika atskaites punktiem izspēlē Jāņa Ezeriņa mūža noveles, padarot mums tuvāku viņa personību — un vienlaikus saglabājot noslēpumu. – 343 lpp. - (Es esmu... Jānis Ezeriņš).
Auziņš A. Masāža tikai vīriešiem. – Lasītāji tiek aicināti, sekojot līdzi komiskajiem notikumiem, mēģināt uzminēt, kurš nogalināja mīlēto un skaisto ielasmeitu. – 214 lpp.
Bet toreiz vēl bija...: Anekdotes no seniem un jaunākiem laikiem. - Anekdotes - dažas nekaunīgas, citas politiski nekorektas, visas atbilstoši savai vietai un laikam. – 207 lpp.
Bula R. Noilguma lieta: romāns. - Pēc dzimšanas dienas svinībām pazūd biznesmenis Veldre. Viņa līķis tā arī netiek atrasts. 14 gadus vēlāk aizdomās par zādzību turēts vīrietis izpļāpājas, ka Veldre ticis nogalināts, un to noteikti izdarījusi viņa sieva Brigita. Izmeklēt noziegumu tiek uzticēts Asnātei Griezei.  – 237 lpp. - (Latvijas Mediji detektīvs).
Cilvēkzvērs: lugu krājums. - Krājums izdots projekta "Lugu konkurss - lugu krājums" ietvaros un satur mūsdienu latviešu autoru lugas. – 359 lpp.
Čujanova E. Dzīve kā kārtis: Laikmetu griežos. -  Aizraujoša, patiesi atklāta grāmata par mīlestību, kaislībām, azartu... Par politiku, sportu un vēl daudz ko citu. Grāmata ir autobiogrāfisks darbs par Gunta Šēnhofa dzīvi un notikumiem, kas atspoguļo arī mūsu valsti dažādos laikmetu griežos. – 365 lpp.
Dreģe O. Ak, sirds, tev pašai sevi jāsastop!: aktrises Olgas Dreģes izvēlēta dzeja, saruna par dzeju un dzīvi. – Grāmatā apkopota 18 latviešu autoru dzeja, kas nozīmīga, tuva un mīļa Dailes teātra leģendārajai aktrisei. Dzeja mijas ar sarunām, kurās aktrise atklāj savas pārdomas par dzīvi un mākslu. – 180 lpp. (Dzejas teātris).
Ermlere F. Ar ledu apdedzinātie: Rīgas akmeņkaļa piezīmes. - Astotais, noslēdzošais cikla “Rīgas detektīvs” romāns. Advokāts Vanags tiek konfrontēts ar neskaidras anamnēzes aklumu, sievas aiziešanu un māju zaudējumu. Viņš tiek iesaistīts latviešu strēlniekiem veltītā pieminekļa celtniecības apstākļu izpētē. Pētījums aizved laika dzīlēs līdz pat 19. gadsimta nogalei, kad tautā dzima revolucionāras noskaņas. – 261 lpp. - (Rīgas detektīvs).
Grāmatnieks Ē. Ziemeļu kapteiņa stāsti vai no Arktikas līdz Jamaikai: autobiogrāfisks stāsts. - Stāsts par ceļu, kas noiets no jūras skolas kursanta līdz tālbraucēja kapteinim. Autors ir strādājis uz trīsdesmit kuģiem, darbs krastā bijis saistīts ar jūrniecības industriju. Lasītājus gaida tikšanās ar jautrām un skumjām, pat traģiskām autora dzīves lappusēm. – 383 lpp.
Hānbergs Ē., Ķuzulis J. Jums uzsmaida Omulību klubiņš. - Uz smaidu un smieklu sesijām gadu gadiem pulcējis interesentus Rīgas Latviešu biedrības Omulību klubiņš. Laika ritumā uzkrājušies stāstījumi un sprēgājumi nu ir ceļā pie lasītāja. – 120 lpp.
Hānbergs Ē. Stipri maisās!: Pasmaidījumi. - Autors: “Viesībās, jubilejās, mazos un lielos saietos ik pa brīdim uzdzirkstī humori. Reižu reizēm smejas līdz asarām. Taču reti kādam ienāk prātā dzirdējumus pierakstīt.” – 127 lpp.
Ivanovska V. Trīs minūtes: vakara romāns. - Kadrija jau 16 gadus dzīvo kopā ar savu vīru Jēkabu. Un domā, ka ar laulību viss ir kārtībā. Viņu mājās ierodas jauni īrnieki. Starp Kadriju un Franci pamostas jūtas, bet arī viņš ir aizņemts... – 92 lpp.
Jakubovska M. Bračka. - Renārs ir visparastākais sešpadsmitgadnieks. Mācās Rīgā un nedēļas nogalēs brauc uz savu mazpilsētu. Dzīve šajā vecumā viņam piedāvā tik daudz- draugus, tusiņus, izpriecas un meitenes! Tiesa, nedaudz vecākajam brālim ar draudzeni attiecības nav tās labākās, abi bieži strīdas, savam bērnam pievērš maz uzmanības, un tas ir kaitinoši. Renārs gan visu darīs savādāk un, kad satiks savu īsto meiteni, pret viņu izturēsies daudz labāk nekā bračka. – 108 lpp.
Judina D. Krustceles: romāns. - Pirms trīssimts gadiem nelielā miestiņā tika sadedzināts vīrs, kurš pratis putnu, zvēru, koku un akmeņu valodu. Kopš tās dienas cieminiekus vajā lāsts… Mūsdienās Dālderciemā nodibināta pamesto dzīvnieku patversme. It kā klusie un lādzīgie cieminieki cits pēc cita atklāj savas īstās sejas, bet Dāldermuižā, kur reiz mituši spīdzinātāji, tiesneši un slepkavas, notiek baisas lietas. – 259 lpp. - (Laika stāsti).
Judina D. Tukšais nams: romāns. – Triloģijas noslēdzošā daļa (“Ēnas spogulī”, “Dēls”). Dagnijai iedibinājusies harmoniska dzīve kopā ar mīļoto – bijušo jūrasbraucēju Gintu, kurš nu pārkvalificējies par Zintnieku muzeja klientu menedžeri. Tomēr tagad melnā svītra piemeklējusi Ginta tēvu, un šķiet, ka arī nākotnei kopā ar Dagniju joprojām pāri klājas pagātnes melnās ēnas. – 235 lpp. – (Vakara romāns).
Kalnozols A. Kalendārs mani sauc: romāns. - Romāna centrālais tēls ir jauns vīrietis ar grūti definējamu garīgās veselības stāvokli. Brīžiem šķiet, ka viņa prāts strādā kā bērnam, citkārt - ka labāk nekā vairumam pieaugušo. Stāsta struktūru veido vietējās mazpilsētas mācītājam rakstītas vēstules, kurās galvenais varonis reflektē par savā dzīvē notiekošo, tādējādi iepazīstot pats sevi un apkārtējo pasauli. – 327 lpp. - (Orbītas bibliotēka).
Lācis A. Sirds bez romantikas: dakteris Aris Lācis stāsta par dzīvi. - Sirds ķirurga atmiņu stāsts par dzīvi medicīnā, par sasniegumiem un zaudējumiem, par šķēršļiem, ko nācies pārvarēt, un ārsta ikdienu, ko neredz pacienti. – 263 lpp.
Migla-Streiča M. Matildes gadsimts. – Autori Latvijā daudzi pazīst kā ilggadēju LTV "Panorāmas" žurnālisti. Bērnu dienās un vēlāk dzirdētie vecmammas stāsti vēsta, kā dzīvoja vienkāršie ļaudis pagājušā gadsimta Liepājā, par ko sapņoja, kam ticēja, kā pārdzīvoja laikmetu griežus. – 416 lpp.
Mikele A. Zirneklis: izmeklē Maksis Mežals. -  Mazpilsētas parkā vienu pēc otra atrod pie laternas staba piesietus vīriešu līķus. Jaunajam izmeklētājam Mežalam ir aizdomas, ka slepkavības saistītas ar pagātnes notikumiem, kad bijušā skārda ceha teritorijā neatļauti ielavījās trīs zēni. Viens no viņiem kļuva par invalīdu, bet otrs pazuda bez vēsts. Varbūt slepkavību motīvs ir atriebība par toreiz notikušo? –  256 lpp. - (Zvaigznes detektīvu klubs).
Niedra A. Mana bērnība un mani puikas gadi. -  Ievērojama latviešu rakstnieka atmiņu apkopojums ļauj ielūkoties viņa bērnības un jaunības lappusēs. – 303 lpp.
Paļčevska J. Atrast Viņu. - Palikusi atraitnēs ar diviem bērniem, burvīgā Sofija nepadodas un draudzeņu uzstājība pārvērš varones dzīvi stāstā "pirms un pēc". Tikai 90 minūtes ar "GoodAir" pilotu neatstāj iespējas nevienam citam vīrietim. Ikvienam pielūdzējam galvenā varone dod "vārdu", visiem, izņemot viņu. Vai Sofija Viņu atradīs?  - 189 lpp. - (Dāmu romāns).
Sīmane I. Baudu spēles. - Jaunas sievietes vienmuļā dzīve, kas rit starp darbu arhitektu birojā un vakariem piepilsētas dzīvoklī, apgriežas kājām gaisā, kad viņa nolemj piedalīties kādā savādā iepazīšanās spēlē, kuras noteikumi un norise viņai ir liela mīkla. – 183 lpp.
Steiga M. Stāsti. - Stāsti un humors, no dzīves ņemti. Bet dzīve ir tāda, kāda tā ir — drūma un bēdīga, jautra un priecīga, raiba un reizēm pat interesanta. – 223 lpp.
Svīre M.. Bailes no dziļuma. - Laiva bez airiem Daugavā pusotru diennakti nes Alīnu pretim nezināmajam. Cerības uz drīzu izglābšanu nomaina arvien augoša bezpalīdzība un nāves bailes. Alīnai jāsaņem drosme, lai šajā tik biedējošajā laikā spētu ieskatīties viņas un vīra Niklāva attiecību dziļumā. Izrādās, ka baisāko noslēpumu glabā ne jau upes dzīles, bet gan attiecības. – 255 lpp.
Šadre D. Pagātnes atvari. - Alma ir izklaidīga, bet sirsnīga trīsdesmitgadniece, kurai ir plašs draugu loks un tieksme publicēt pašironiskus stāstus sociālajos tīklos. Kādu dienu viņa saņem ziņu no savas krustmātes: provinces skolotāja satraukta – pēdējās dienās viņa saņem nāves draudus, uz mājas durvīm sazīmēti krusti... Drīz vien Alma saņem ziņu par krustmātes nāvi. Kas gan noslēgtās sievietes dzīvē varēja novest pie šādas vardarbības? – 213 lpp. - (Vakara romāns).
Šulce Dz. Zīmētājs. – Edgars ir jauns puisis, kurš no lauku skolas nokļuvis Rīgā, bet tehnikuma prakses mēnesi spiests dzīvot mazpilsētā. Sveši cilvēki, sveša vide un apstākļi. Varētu mierīgi pavadīt prakses laiku, ja vien rāmo ikdienu nepārtrauktu skaļš notikums... – 200 lpp.
Zarāne A. Laba meitene: [stāsti]. - Esi laba, esi skaista, esi pieklājīga, nerunā pretī! Esi veiksmīgs, esi gudrs, esi stiprs – čaļi neraud! Mēs vēl joprojām mēdzam ierāmēt cilvēkus stereotipiskos sociālos konstruktos, atsakoties redzēt ainavu, kas paliek ārpus rāmja. Iestājoties tumsai, princese pārvēršas par pelnrušķīti. Un šī pelnrušķīte ir mazliet nobijusies, mazliet apvainojusies un mazliet dusmīga uz visu pasauli. – 111 lpp.
Zimnoha R. Pirms saule riet: romāns. – Bijušie dzīvesbiedri Edgars un Lilita nejauši satiekas brīvdienās. Notikumu juceklī viņiem nāksies aizdomāties par to, kas ir īstas vērtības un kas – tikai maldi. – 214 lpp. - (Vakara romāns).

DZEJA

Briedis L. Melnais akmens, baltās kājas. – 109 lpp.
Hvoinskis J. Mūza no pilsētas N. - Dzejoļi apbur kā mazas glezniņas, kurās mākslinieks uzmetis iespaidus no savas tuvākās apkārtnes, padarot realitāti savādi pievilcīgu. – 85 lpp.
Šnipke G. Ceļi: dzeja. - Liepājas dzejnieces un arhitektes trešā grāmata ir spilgti vizuāla, blīva un emocionāli saspringta dzeja. – 63 lpp.
Treibergs T. Biezoknis. - Autors piefiksējis biezokni kā noteiktu realitātes izpratni. Meklēt, būt nemierā pēc miera, atstāt pagātni tai piederošajā vietā, kaut arī tā biedējoši bieži uzrāda sevi visā skaistumā un, vienlaikus, neglītumā. Tāds ir ceļš pa šo biezokni... – 156 lpp.

TULKOTĀ DAIĻLITERATŪRA

Aberkrombijs Dž. Karaļu pēdējais arguments: [triloģijas 3. daļa]. - Beigas ir tuvu. Logenam Deviņpirkstim spēka pietiek vairs tikai vienai cīņai. Savā karā ir devies arī vecākais inkvizitors Glokta, kuram ir pārāk daudz saimnieku, bet pārāk maz laika. Džezals dan Lutārs ir sapratis, ka gūt slavu karā ir pārāk bīstami, tāpēc dod priekšroku vienkāršai dzīvei kopā ar mīļoto sievieti. Pirmajam magam ir plāns pasaules glābšanai, taču pastāv risks. Galu galā nav nekā riskantāka, kā pārkāpt Pirmo likumu... – 686 lpp. -  (Pirmais likums).
Devero D., Šītsa T. Nozagtie laimes mirkļi: romāns. - Ja tev tiktu dota iespēja izlabot savas pieļautās kļūdas un dzīvot vēlreiz - vai tu piekristu? Līemam šāda iespēja tiek sniegta, tiesa gan, ne sevišķi glaimojošā nozīmē. Jaunajā dzīvē viņam ir jādara viss, lai sieviete, ko viņš bezgala mīl, būtu kopā nevis ar viņu, bet... citu vīrieti. Tikai tad Līems būs piepildījis savu dzīves misiju. – 413 lpp. – (Kontinents).
Enārs M. Kompass: romāns. - Bezmiega mocītais muzikologs Francis naktī mētājas starp sapņiem un atmiņām, kurās uzplaiksnī dzīves nozīmīgākie notikumi: aizraušanās ar Tuvajiem Austrumiem, ceļojumos sastaptie rakstnieki, mākslinieki, zinātnieki, orientālisti un dēkaiņi, kas mājo šajā sapņu ainavā. Atmiņu virpuļa centrā ir Franča mūža mīlestība – gudrā, talantīgā Sāra, nenogurstoša Eiropas un Austrumu sakaru pētniece. – 365 lpp.
Endrūsa A. Viltvārde. - Kad Florensei, necilai izdevniecības darbiniecei, piedāvā strādāt pie ģeniālās rakstnieces Helēnas, kura savu identitāti slēpj aiz pseidonīma, viņa saprot – šī ir lielā iespēja izrauties. Tomēr brauciens uz Maroku izvēršas pavisam negaidīti – pēc satiksmes negadījuma Florense pamostas slimnīcā, tikai miglaini atminoties notikušo. Turklāt visi uzskata, ka viņa ir Helēna... – 409 lpp.
Eštavīka H. Bordo klajie lauki: romāns. - Romāns stāsta par mākslinieci Rutu, kura dodas ceļā uz Bordo, kur līdztekus izstādes atklāšanai izdzīvo savu jaunāko attiecību veidošanās epopeju. Autore aizraujoši un tieši runā par mīlestību, tās rašanos un augšanu, par tuvošanos un attālināšanos. Par seksualitāti un sevis apzināšanos caur tās pieņemšanu. – 252 lpp.
Fainders Dž. Oksidona karalis: romāns. - Privātdetektīvs Niks Hellers dodas uz sava drauga Šona,  kurš pēdējos gados cīnījās ar atkarību no opiātiem,  bērēm. Bērēs uzrodas svešiniece, kura vēlas Niku noalgot. Viņa ir no ģimenes, kas savu bagātību nopelnījusi ar narkotiskām vielām. Niks piekrīt, jo grib atriebt Šona nāvi, bet drīz saprot, ka ir iesaistīts sarežģītās Kimbalu dinastijas peripetijās. – 460 lpp.
Fīla I. Kameju gravētājs: balāde par mīlestību starp debesīm un zemi. -  Aizraujoša balāde par Mežonīgā ezera Burvi, kurš piepildījis visu alķīmiķu seno sapni un radījis nemirstīgu cilvēku, par meiteni, kurai dāvāta spēja redzēt savas bijušās dzīves, par mīlētājiem, kas kopā piedzīvo visskaistāko visa skaistuma skaistumu. Reiz, pirms simt gadiem… - 192 lpp.
Galbraits R. Nemierīgās asinis. – Privātdetektīvs Kormorans Straiks ir ieradies Kornvolā apciemot tuviniekus. Kāda sieviete lūdz, lai detektīvs palīdz atrast viņas māti Margo, kura pazudusi mīklainos apstākļos 1974. gadā. Straiks vēl nekad nav izmeklējis tik senu noziegumu. Robinai pietiek arī personisku problēmu: pašlaik tiek šķirta viņas laulība, piedevām viņa cīnās ar savām jūtām pret Straiku. Sākuši dzīt pēdas pazudušajai Margo, Straiks un Robina uzzina, ka arī gadu desmitiem sens noziegums joprojām var būt nāvējoši bīstams. - 879 lpp. - (Zvaigznes detektīvu klubs).
Hilla M. Kafija ar mīlestību. - Katra Ņujorkas vieta atgādina Betai par kādu filmu. Brīnišķīgā Ziemassvētku gaisotnē sākas aizraujoša spēle: divi vīrieši vēlās iekarot romantisko kinofilmu cienītājas sirdi. – 399 lpp. (Kontinents).
Kivirehks A. Zilais, ragainais dzīvnieks: romāns. - Igauņu mākslinieka Oskara Kallisa (1882–1918) dzīve un gleznas rosinājušas autoru uzrakstīt fiktīvu dienasgrāmatu, kas reizē ir pieaugšanas stāsts, mākslinieka romāns, mākslas un mitoloģijas spēka manifests, nacionālpolitiska deklarācija, slimības vēsture utt. – 311 lpp.
Konelijs M. Nevainības likums: romāns. - Panākumiem bagātais advokāts Hallers tikko ir uzvarējis sarežģītā prāvā. Mājupceļā no svinībām, kurās atzīmēts šis notikums, viņu aptur policija. Halleram šķiet, ka tas ir tikai sīks pārpratums, bet, kad likumsargs viņa bagāžniekā atrod līķi, advokāts saprot, ka ir iekūlies pamatīgās nepatikšanās. – 478 lpp.
Kristi A. Nāve uz Nīlas: romāns. - Mierpilno Nīlas kruīza noskaņu izjauc atklājums, ka Lineta Ridžveja ir tikusi nogalināta ar šāvienu galvā. Viņa bija jauna, bagāta un skaista. Meitene, kurai bija viss. Tomēr Ēģiptes saules izraisītajā svelmē nekas nav gluži tā, kā šķiet. – 317 lpp.
Lēdiga A. Mirklis pirms laimes: romāns. - Divdesmitgadīgai Žilī neklājas viegli: viņa audzina bērnu viena, strādādama garas stundas pie lielveikala kases. Kādu dienu viņu ievēro un uzrunā Pols, nesen kā šķīries piecdesmitgadnieks, kuram šķiet, ka jaunajā sievietē ir kaut kas aizkustinošs. Viņš uzaicina Žilī doties viņam līdzi uz Bretaņu, lai dažas dienas pavadītu mājā pie jūras. Kurš gan iepriekš zina pateikt, kas liktenim padomā: necerēta balva vai sāpjpilns zaudējums? – 304 lpp.
Lekberga K. Zelta būris. - Feija ir mīlējusi Džeku kopš studiju gadiem. Kad Džekam nepieciešama palīdzība jauna uzņēmuma dibināšanā, Feija pamet skolu, lai viņu atbalstītu. Bizness sāk attīstīties, pārim piedzimst mazulis un Feija sevi velta ģimenei un mājas rūpēm. Kad Feija atklāj, ka Džekam ir dēka, viņas perfektā pasaule sašķīst lauskās. Džeks saņems tieši to, ko pelnījis, jo sievietes atriebība ir nežēlīga, bet skaista. – 350 lpp.
Linka Š. Pagātnes ēnas. - Attēlojot Otrā pasaules kara laika Berlīni, kādu smalku Anglijas internātu, Ņujorkas un Londonas trūcīgo ļaužu un bagātnieku rajonus un pievilcīgās Vīnes ieliņas, rakstniece savērpj liktenīgu, romantisku un baiļu pilnu attiecību tīklu, kuri ir noveduši pie nozieguma. – 447 lpp.
Lorensa M. Akmens eņģelis. – Romānā ievīti autobiogrāfiski motīvi, autores bērnības un jaunības atmiņas. Galvenā varone Hagara ir vienkārša sieviete, kuru dzīve nav saudzējusi, turklāt viņas mūžs neizbēgami tuvojas norietam. Un tomēr pat deviņdesmit gadu vecumā Hagara nav zaudējusi aso mēli, cīņas garu un apbrīnojamu spēju bez lieka sentimenta vērtēt piedzīvoto un pārdzīvoto. – 302 lpp.
Marlī M. Koko Mīlestības smarža. - Savijot vēsturisko patiesību un iztēli, autore apraksta modes mākslinieces Koko Šaneles spožo personību, viņas dzīvi un kaislības. – 398 lpp.
Mīks Dž. Uz Kalē sērgas laikā: romāns. – Anglija, 1348. gads, tronī ir karalis Edvards Trešais, Eiropā plosās mēris, un trīs ceļinieki - garīdznieks Tomass, lorda meita Bernadīne un viņas tēva dzimtcilvēks Vils - tiek likteņa savesti kopā, lai kopīgi šķērsotu Angliju un nokļūtu Kalē. – 391 lpp.
Mūjārts B. Tagad visus sauc Sorry: romāns. - Cik grūti izvēlēties pareizos vārdus, lai bērns neaizvērtos kā grāmata, lai viņš drīkstētu teikt, ko grib teikt, un darīt to, ko grib darīt. Divpadsmitgadīgā Bjanka nokļuvusi situācijā, kad tēvs ir pametis ģimeni, bet mātes mīļums bez atlikuma tiek atdots smagi slimajam jaunākajam brālim. Bjanka mācās izkļūt no klusēšanas zonas un runāt skaidru valodu. – 127 lpp.
Noihausa N. Mātes diena. - Kādā vecā, lielā mājā tiek atrasts tās īpašnieka līķis. Tomēr tas nav vienīgais nepatīkamais atradums – voljērā līdzās galīgi novārdzinātam sunim tiek atrasti apgrauzti cilvēka kauli. Neviens no apkārtnes iedzīvotājiem nespēj noticēt, ka mirušais varētu būt vainojams slepkavībā. Kriminālinspektore Pia  ir pārliecināta, ka īstais slepkava vēl nav zināms. – 523 lpp. - (Zvaigznes detektīvu klubs).
Petersons P. Vīrieši manā situācijā. - Arvida dzīvoklī agri no rīta iezvanās telefons. Zvana pavisam izmisusi bijusī sieva Tūrida, viņai nepieciešama palīdzība, taču viņa nezina, kur atrodas. Arvids atrod viņu pie slēgtas dzelzceļa stacijas un aizved uz māju, kur Tūrida un abu trīs meitas dzīvo jau gadu. Mājā Arvids neatrod nekādas pēdas no viņu kopīgās dzīves. Itin kā viņš būtu izdzēsts. Taču lielākais pārbaudījums nāks vēlāk, kad Arvida palīdzību vajadzēs vecākajai meitai. – 285 lpp.
Rīsa Dž. Laimes ķērāja. - Turīga fabrikanta meita, bēgot no šaušalīga nozieguma, nonāk Londonā. Jaunā lēdija ir palikusi gluži viena visā plašajā pasaulē, bet viņa negrasās padoties. Anna vēlas pati noteikt savu dzīves ceļu. Un viņa no sirds tic, ka Londona ļaus piepildīt viskvēlākos sapņus... – 474 lpp. - (Kontinents).
Robertsa N. Mantojums. Sirds aicinājums. - Slaveno fitnesa treneri Eidrienu dzīve nav lutinājusi - mīlestības siltumu viņa guva pie vecvecākiem, ar kuriem bieži pavadīja vasaras. Kad traģiski iet bojā Eidrienas vecmāmiņa, viņa acumirklī saprot, ka pienācis laiks atgriezties dzimtajā pilsētiņā, kaut arī māte ir pārliecināta, ka meita šādi iznīcinās savu biznesu. Eidriena nenojauš, ka šis lēmums kardināli mainīs viņas dzīvi… Par pārcelšanos zina arī kāds, kurš sievietei jau gadiem ilgi raksta draudu vēstules. – 511 lpp. - (Kontinents).
Sēks M. Vajātājs. - Slavena detektīvromānu rakstnieka sievu atrod mirušu sēžam pie galda ar smīnā sastingušu seju. Kad jūrā atrod vēl vienu sievietes līķi, top skaidrs - slepkavības nebeigsies, ja vien neizdosies notvert noziedznieku, kurš prasmīgi atdarina romānu sižetus. – 493 lpp.
Sigurdardotira I. Caurums: romāns. – Ceturtais romāns sērijā. Bagāts investors tiek atrasts karājamies striķī senā soda izpildes vietā starp lavas laukiem. Pēc līķa apskates kļūst skaidrs, ka tā nav pašnāvība. Pārbaudot mirušā dzīvokli, izmeklētāji atrod kādu mazu zēnu, kurš nemāk paskaidrot, kāpēc tur atrodas. Freijai un Huldaram jāapvieno spēki, lai atrastu mazā zēna vecākus, cerot paspēt laikā un atrast viņus dzīvus. - 350 lpp. - (Zvaigznes detektīvu klubs).
Šepa E. Prioritāte Nr. 1: romāns. - Noršēpingas policiju un mediķus satricina asinis stindzinošu noziegumu virkne – aukstasinīgi ievainoti upuri tiek atstāti mokošai nāvei. Prokurore Jāna Berzeliusa ir apņēmusies saukt vainīgo pie atbildības, taču sērijveida slepkava nav viņas vienīgā problēma. Lai paturētu pagātni noslēpumā, Jānai jāriskē ne vien ar karjeru, bet arī dzīvību... – 463 lpp. - (Latvijas Mediji detektīvs).
Veronēzi S. Kolibri: romāns. - Gluži kā kolibri, kam jāvicina spārni 70 reizes sekundē, lai vēja pūsmā noturētos uz vietas, arī Marko visus spēkus velta tam, lai dzīves vētrās noturētos kājās. Romāna sižets lēkā turpu šurpu pa 20. gadsimta beigām un 21. gadsimta sākumu, attiecības beidzas, pirms sākušās, personāži mirst, bet nākamajās lappusēs atkal ļaujas kaislībām un cīnās ar dēmoniem. – 287 lpp.

TULKOTĀ DZEJA

Lāksonena H. Soul. Burkans. Undens. - Somu dzejnieces jaunā dzejas izlase ir viņas trešā latviski tulkotā grāmata. Tā tulkota, izmantojot lībiskā dialekta Vidzemes izloksnes iezīmes, jo arī autore raksta dienvidrietumu somu valodas dialektā. Autores dzejoļu pamatā vienmēr ir kāds reāls notikums, kas ierosina un pēc tam ļauj attīstīt tēmu, ideju vai domu, nereti to apvijot ar negaidītas fantāzijas plīvuru. –

НОВЫЕ КНИГИ В МАРТЕ

Алексеев А. Благодарный позвоночник: как навсегда избавить его от боли: домашняя кинезиология. – Комплекс упражнений, разработанный автором, позволяет полностью и в короткие сроки решить проблемы со спиной, а также укрепляет и защищает позвоночник. - 203 с. - (Как стать здоровым. Современный самоучитель).
Альдербрант Й. Варежки, носочки и шапочки с жаккардовыми узорами: Вяжем на спицах. - Автор, известная в Швеции как вязальщица и блогер Йенни-Пенни, собрала 26 любимых узоров для взрослых и малышей. Используя красочные схемы и подробные описания, вы сможете связать варежки, шапочки и носочки с яркими оригинальными мотивами, часто вдохновлёнными животным миром. – 95 с.
Гоан Н. 40 избранных моделей, неподвластных времени. - Сорок потрясающих дизайнов вязаных вещей от одной из самых ярких звезд мирового вязания! – 176 с.
Клейнман П. Психология: люди, концепции, эксперименты: краткий обзор основных достижений науки о душе. - Всё, что вы хотели знать о психологии, - просто и наглядно. Автор отбросил скучные детали и статистику и предлагает читателю уроки психологии, от которых невозможно оторваться! – 267 с.
Майорова П. В. Плетение из бумажной лозы: эко-рукоделие. Новая жизнь бумаги. - Декор для дома, аксессуары, часы, корзинки, сумки, сувениры, сундуки, мебель – всё это из… бумаги! – 143 с.
Подгорная В. А. Праздничные гирлянды. Флажки, растяжки, гармошки. - Яркие и необычные гирлянды, которыми можно украсить помещение или загородный участок к самым разным торжественным датам. – 79 с.
Сервисс Д. Не мёрзни!: 30 ультрамодных дизайнов для вязания на спицах: шапки, шапочки, береты и капюшоны. - Большая коллекция новых и модных дизайнов самых разнообразных головных уборов с подробными описаниями, схемами, авторскими советами и прекрасными иллюстрациями. – 135 с.
Старшенбаум Г. В. Большая книга психосоматики: руководство по диагностике и самопомощи. - Когда душа испытывает потрясения или стресс, тело зачастую даёт ответ в виде болей и нарушений в работе организма. В книге собраны базовые знания, которые помогут понять психофизиологические механизмы нарушений и научат применять методы самоисцеления, а также несложные, но очень ёмкие тесты для диагностики психосоматических расстройств и эффективные приемы самопомощи. – 415 с.

ХУДОЖЕСТВЕННАЯ ЛИТЕРАТУРА

87 lpp. РОМАНТИЧЕСКАЯ  ПРОЗА

Дрейк О. Похищенная принцем: роман. - Элли вынуждена влачить жалкое существование гувернантки своей богатой кузины леди Беатрис, изо дня в день мечтая о том, как начнёт самостоятельную жизнь. Но вдруг происходит непредвиденное — в результате нелепой ошибки её похищает герой множества светских скандалов Демиан Берк. – 319 с. - (Шарм).
Колочкова В. А. В тихом семейном омуте: роман. - 15 февраля стал для Таи самым неприятным днём в году, который супруг проводит не с ней, а с Маргошей, давней подругой, спасшей ему жизнь именно в этот день. Но ревность перерастает в страх, когда Тая узнает, что все предыдущие девушки мужа были… убиты! – 283 с. - (Секреты женского счастья).
Логвин Я. Сокол и Чиж: [роман]. - Совет первый: не доверяйте ключи от квартиры друзьям, однажды они без вашего ведома могут впустить в нее жильца. Совет второй: когда любовь стучится в двери — не спешите запирать замки, иначе рискуете остаться без двери. Совет третий: если не последовали первым двум советам — не жалуйтесь на судьбу, а пеняйте на себя! Когда удача взяла отпуск, самое время собрать чемодан и отправиться вдогонку. Артем Сокольский и Анфиса Чижик – история одной сделки и одной любви! – 415 с.
Хантер М. Герцог-упрямец: роман. - Все друзья герцога Брентворта давно погрязли в семейном счастье, но сам он твёрдо намерен и дальше гордиться званием неисправимого холостяка. И уж тем более не собирается падать жертвой чар какой-то молодой особы, которая якобы имеет права на его поместье. Эти двое обречены возненавидеть друг друга… или познать истину старинной мудрости: от ненависти до любви – один шаг! – 319 с. - (Очарование).

ОСТРОСЮЖЕТНАЯ ПРОЗА

Абдуллаев Ч. Распад. Обреченная весна. - Работника Бакинской прокуратуры Сафарова переводят в Москву. Здесь Эльдар знакомится с женой дипломата Светланой. В день знакомства с Эльдаром она узнаёт о том, что её брат, известный музыкант Вячеслав Томин, убит в своей квартире. Эльдар обещает Светлане взять расследование убийства Вячеслава под свой контроль. – 318 с. - (Детектив на все времена).
Абдуллаев Ч. Суд неправых: роман. - К сыщику Дронго с предложением о сотрудничестве обращается представитель одной из самых могущественных политических организаций мира. Он просит провести внутреннее расследование и вычислить "крота" - сотрудника, через которого происходит утечка секретной информации. В процессе расследования к Дронго попадает информация о незаконной деятельности организации. И уже на следующий день на сыщика начинается охота. – 318 с. - (Детектив на все времена).
Андреева Н. В. Автора!: [роман]. - Когда человеку скучно, он начинает развлекать себя самыми экзотическими способами. Один из них — игра со смертью. Павел Клишин написал роман о том, как его убили, обвинил всех своих знакомых, лишив их алиби. Жизнь внесла свои коррективы в его планы и сама поставила точку в конце этого романа. – 415 с.
Андреева Н. В. Нить Ариадны. - Арина внезапно становится богатой наследницей. Но порадоваться богатству девушка не успевает, потому что на неё начинается охота. В лобовое стекло летит камень, на переходе Арину едва не сбивает машина… Прошлое таит столько загадок, что расставить всё по местам непросто. – 382 с.
Андреева Н. В. Огненная лилия: [роман]. - Турбаза на берегу озера, заросшего белоснежными лилиями - прекрасный бизнес. О богатстве хозяйки пансионата Ярославы в городе ходят легенды. Не будь дождя, турбаза не была бы практически безлюдной, и у убийцы не было бы шанса осуществить свои планы… - 382 с.
Макманус К. М. Двое могут хранит секрет: роман. - Эхо-Ридж. Очаровательный городок, будто сошедший с рекламного проспекта. Городок, где теперь предстоит жить старшекласснице Эллери и её брату-близнецу. Недавно на одной из улиц города был насмерть сбит учитель местной школы — виновник скрылся с места аварии. Пятнадцать лет назад — безжалостно убита школьная «королева красоты».  А ещё несколькими годами ранее из Эхо-Ридж бесследно исчезла Сара — родная тетя близнецов. Эллери и её одноклассник Малкольм решают во всем разобраться. – 350 с. - (Новый психологический триллер).
Маррс Дж. The One. Единственный. - Открыт ген идеальной совместимости. Все, что требуется, - простой тест ДНК, и программа сама обнаружит вашу вторую половинку. Что если ваш избранник окажется старше или моложе, одного с вами пола… или вообще серийным убийцей? Родственные души тоже имеют свои секреты - каждый мрачнее, страшнее… и убийственнее другого. – 414 с. - (Must Have. Триллер).
Шувалов А. Профи. - Специалист высочайшего класса, объехавший весь мир, сумевший устранить многих опытных противников, нужен при любой власти. На этот раз о Кондратьеве вспомнили в службе безопасности одной крупнейшей российской компании. На её руководство готовится покушение, предотвратить которое может только суперпрофессионал. – 318 с. - (Агент ГРУ).

ИСТОРИЧЕСКИЙ РОМАН

Домовец А. Г. Месть Альбиона: роман. - Весна 1889 года. Художник Белозёров приглашён в посольство Великобритании, чтобы написать портрет дочери посла. Это более чем устраивает российскую контрразведку: работая там, Белозёров должен найти доказательства причастности англичан к покушению на императора Александра Третьего. Таким образом, бывший гусар вступает в большую игру, где на кону — безопасность России. – 287 с. - (Военные приключения).
Мельников Г. И. На дальних рубежах. -  В 1898 году Российская империя получила в долгосрочное пользование Ляодунский полуостров и начала строительство военно-морской базы Порт-Артур, а всего три года спустя русская армия насмерть схватилась с японской императорской армией. – 479 с. - (Сибириада).
Тимошев Р. М. Золото Дункеля: роман. - Гражданская война в России. При освобождении одного из городов чекистами обнаружен любопытный документ — личное поручение адмирала Колчака обеспечить проход тайной группы. Получена информация, что с ними особый груз — ящики с драгоценностями, — а возглавляет группу штабс-капитан контрразведки Дункель. – 319 с. - (Сибирский приключенческий роман).
Трускиновская Д. М. Деревянная грамота: [роман]. - Москва в середине семнадцатого века - целый мир, где всего с избытком: и праздников, и тайн, и пылкой любви, и коварства соперников, и мужества, и находчивости. Лихие конюхи с Аргамачьих конюшен, выполняя распоряжение дьяка Приказа тайных дел, ищут загадочную деревянную грамоту. Засады и погони, военные хитрости и роковые ошибки, секреты кулачных бойцов и искусство скоморохов - всё сплелось вокруг грамоты. – 462 с. - (Ретродетектив).
Щукин М. Н. Лихие гости: [роман]. - В верховьях сибирской реки Талой, приманивающей золотоискателей, лиходеев и торговцев, разворачиваются события драмы Данилы Шайдурова, умыкнувшего любимую без благословения. В сибирской глухомани объединяются варнаки: беглые каторжники, нищеброды и прочий разбойный люд. Шайка становится главной бедой и угрозой убежищу староверов, укрывшихся за Кедровым кряжем. Но ни те, ни другие не хотят жить в таком соседстве… - 431 с. - (Сибириада).

ФАНТАСТИКА

Крауч Б. Тёмная материя. - Джейсон Дессен, выдающийся физик, некогда отказался от блестящей научной карьеры и стал обычным преподавателем в колледже. Теперь всё его внимание отдано семье. И вдруг - неизвестный в маске напал на Дессена на улице, под дулом револьвера усадил его в машину, отвёз к заброшенному зданию и ввёл ему в вену непонятный препарат. Очнувшись, Джейсон обнаружил себя окружённым массой людей; все они поздравляли его с возвращением - и с тем, что его открытие сработало. Вот только Дессен не знал никого из этих людей. И уж тем более не ведал, что за открытие совершил… - 444 с. - (Город в Нигде).
Хорошевский А. Тёмный призыватель. Исправление ошибок: роман. - Турнир академии среди студентов может стать шансом наконец-то исправить допущенную ранее ошибку. Но всё ли будет так просто? Да еще девушка, которая, казалось, была простой знакомой, стала кем-то куда более близким, и с этим возникают новые проблемы. Как будто Егору этого было мало, Служба магической безопасности империи привлекает его к своим операциям. – 350 с. - (Фэнтези-магия).