Jaunās grāmatas 2022.gada rudenī

Ik mēnesi Gulbenes novada bibliotēkas lasītāju apkalpošanas nodaļa priecē savus lasītājus ar plašu jauno grāmatu izvēli. Šeit var aplūkot jauno grāmatu sarakstu 2022.gada rudenim.

NOZARU LITERATŪRA

Andersons B. Iedomātās kopienas: pārdomas par nacionālisma izcelsmi un izplatību. - Lai gan par nacionālistiskām un politiskām kustībām ir tapuši daudzi pētījumi, tautības apziņai - personiskajai un kultūras piederības sajūtai nācijai - pievērsts proporcionāli maz uzmanības. Autors aplūko tautības "iedomāto kopienu" izveidi un globālo izplatību un pēta procesus, kas radīja šīs kopienas: reliģisko ticību teritorializāciju, monarhisma pagrimumu, kapitālisma un drukas mijiedarbību, valsts valodu attīstību un laika priekšstatu maiņu. - 239 lpp.

Arpa K. Ar pieri sienā: padomi vecākiem stūrgalvīgu bērnu audzināšanā. – Grāmata apvieno zinātnes atziņas ar ļoti praktiskiem padomiem un efektīvām audzināšanas stratēģijām. Bet pats galvenais - daudziem tā sniegs sirdsmieru. Bērna sliktā uzvedība var slēpt enerģisku, radošu, spēcīgu personību. Šī grāmata ļaus vecākiem to labāk ieraudzīt un attīstīt. – 238 lpp.

80 stāstu par Ivaru Strautiņu. - Latviešu uzņēmējam, politiķim un sabiedriskajam darbiniekam veltīta grāmata. Atmiņās par kopā piedzīvoto dalās viņa draugi, domubiedri un sadarbības partneri. – 368 lpp.

Bāliņa G. Artūrs Ēķis: dzīves šūpoles. - Grāmata tapusi kā baletdejotājas un horeogrāfes Tamāras Ēķes veltījums savam vīram un dzīves draugam. Tas ir atmiņas par Artūra dzīves lidojumiem, kritieniem, priekiem un kopā nodzīvotajiem gadiem teju pusgadsimta garumā. Te rodamas arī paša Artūra pārdomas, raksti, publikācijas, redzējums par deju, politiku, kolēģiem, ģimeni, mīlestību un savu dzīvi. – 256 lpp.

Bredforda S. Diāna. - Viena no spožākajām divdesmitā gadsimta personībām. Viņas neatkārtojamā un pretrunīgā dzīve ir raisījusi ne vienu vien jautājumu. Uz daudziem no tiem pēc vairāk nekā desmit gadu pētnieciskā darba ir izdevies atbildēt britu rakstniecei. – 495 lpp.

Čekstere I. 100 vainagi Latvijai. - Cilvēki no Latvijas novadiem dalījušies ar savām atmiņām un izjūtām, pinot vainagus, lasot zālītes un puķes, dziedot un pušķojot savas mājas, klājot galdus, iekurot ugunskurus un iededzinot jāņugunis, sagaidot rītausmu ar svētīgo rasu un ar sev tuvu jāņuzāli Latvijas vainagā vēlot labu savai dzimtajai zemei un cilvēkiem. – 351 lpp.

Darakova V. 9 arhetipi vēdiskajā numeroloģijā: praktiskais gids. - Vēdiskā numeroloģija sniedz atslēgu, lai labāk izprastu sevi un apkārtējos cilvēkus. Stāsta, kā Arhetipa enerģija ietekmē cilvēka pasaules uzskatus un uzvedību. Palīdz saprast, kādas īpašības attīstīt, lai būtu laimīgs un veiksmīgs. – 256 lpp.

Daudziņa Z. Aktiera runa 21. gadsimta latviešu teātrī. - Izziņas avots aktieriem, režisoriem, skaņu operatoriem un skatuves runas pedagogiem. Aizraujoša lasāmviela jebkuram teātra cienītājam. – 384 lpp.

Ektermane B. Latvisko zīmju pasaule un enerģija. - Grāmatā aplūkotas kristību un kāzu tradīcijas, un ar tām saistītās zīmes. Zīmes ir vajadzīgas, lai šajā pasaulē nostiprinātu nodomu, uzņemtos atbildību par savu dzīvi. – 138 lpp.

Freids Z. Melanholija un mazohisms. - Krājumā iekļauti darbi, kuros skatīti tādi dvēseles un eksistences fenomeni kā melanholija, sēras, mazohisms, fetišisms u. tml. – 103 lpp.

Haskels D. Neizzinātais mežs. - Gada ritumā vērota dzīve mežā. Autors izvēlējies nelielu sena meža gabalu ASV Tenesī štatā, ko nosaucis par mandalu, uzskatot mežu par Dabas mākslas darbu. – 264 lpp.

Hofs V. Vima Hofa metode: atraisi savu potenciālu. - Dabas spēka iedvesmots, autors izstrādāja īpašu metodi, kā stiprināt ķermeni un prātu. "Mēs varam uzveikt slimības, uzlabot fizisko un garīgo veselību un pat kontrolēt organisma fizioloģiskos procesus, lai tiktu galā ar stresu. Mēs spējam vairāk nekā domājam," viņš apgalvo. – 237 lpp.

Iesalniece A. improvizē savai izaugsmei: drosme mainīt savu ikdienu - vienkāršas un pielāgojamas metodes. – Grāmata iemācīs stiprināt pārliecību par sevi, identificēt kavēkļus, kas ikdienā traucē gūt gandarījumu, un novērst tos. – 110 lpp.

Kello K. Templieši Māras zemē. – Zinātniski atzītajai un skolā mācītājai vēsturei blakus vienmēr pastāv cita, paralēlā jeb alternatīvā vēsture. Grāmatā no vēsturiskā, mitoloģiskā, valodnieciskā, arheoloģiskā aspekta tiek runāts par igauņiem un latviešiem tik nozīmīgo Māras zemi, par Templiešu bruņiniekiem, igauņu, somu, skandināvu mitoloģiju un folkloru, Sāmsalas Stounhendžu un citiem tematiem. – 288 lpp.

Kviks Dž. Limitless. Prāts bez robežām: kā uzlabot smadzeņu darbību, ātrāk apgūt zināšanas un dzīvot izcilu dzīvi. - Pasaulē pazīstamais prāta treneris atklāj zinātniski un praktiski pārbaudītus paņēmienus un metodes, ko pasaulē veiksmīgākie cilvēki izmanto, lai paātrinātu savu mācību procesu un sasniegtu izcilus rezultātus. – 352 lpp.

Lapsa L. Muzungu vismelnākajā Āfrikā. - Šī ir vismelnākā Āfrika ar vistrakākajiem, visasinskārākajiem, visalkatīgākajiem, vismežonīgākajiem un vienkārši visnešpetnākajiem nēģeriem. Vulkāni un gorillas, zelta un dimantu raktuves un pasaules visīstākie džungļi, burvji un sludinātāji, eksotisku diktatoru mantojums un nekur nesastopama korupcija, pavisam īsti pigmeji, zvērīgu slaktiņu atskaņas un pasaules garšīgākie mango... – 455 lpp.

Lāriņš V. Sporta medicīna: teorija un prakse. - Izpratne par sporta medicīnas pamatiem faktiski ir nepieciešama plašam veselības aprūpes un sporta zinātnes speciālistu lokam un grāmata kalpos kā nozīmīgs izziņas avots mācību procesā un ikdienas darbā. – 309 lpp.

Leibus I. Pašnodarbināto grāmatvedība un nodokļi: Atkārtots un atjaunots 10. izdevums. - Grāmatā apskatītas prasības saimnieciskās darbības uzskaitei, ieņēmumu un izdevumu atspoguļošana grāmatvedībā, kā arī pamatlīdzekļu uzskaites kārtība. Atjaunotajā izdevumā izklāstīti arī nodokļi autoratlīdzību saņēmējiem, parādot atšķirības atkarībā no tā, kādu nodokļu režīmu autori izvēlas. – 151 lpp. - (Bilances bibliotēka).

Lielā smaržu grāmata smaržmīļiem visā pasaulē. - Izdevums atklāj līdz šim nezināmus parfimērijas nozares tematus, apvienojot vēsturiskos, zinātniskos un estētiskos aspektus. Kas notiek laikā no brīža, kad radusies aromāta koncepcija, līdz smaržu pudelītes nonākšanai plauktos? Kāda ir atšķirība starp populāru zīmolu, kas tiek izplatīts visā pasaulē un nelielu uzņēmumu, kura produkcija pieejama tikai pāris veikalos? – 227 lpp.

Liepiņš Z. Mūzaīka. - Grāmata ir ne vien Latvijā pazīstama komponista stāsts par mūziķa gaitu sākumu 17 gadu vecumā, bet arī ieskats lielā Latvijas mūzikas vēstures nogrieznī, kur mozaīkas gabaliņos gan konservatorija, gan Latvijas estrādes mūzikas pirmie soļi uz starptautiskām skatuvēm, gan Latvijas nacionālā opera un balets, bet pirmkārt, mūzikas vide, komponista laikabiedri, viņam īpašās pilsētas – dzimtā Liepāja, Rīga. – 215 lpp.

Mūrs R., Džilets D. Valdnieks. Karotājs. Viedais. Mīlētājs: Nobriedušas vīrišķības arhetipi. - Vienkārša un viegli lasāma "vīrieša psihes lietošanas instrukcija", kas palīdzēs gan vīriešiem, gan sievietēm apzināties savas stiprās un vājās puses un kalpos par ceļa rādītāju vēl neizpētītās vīrieša patības dzīlēs. – 207 lpp.

Nagoska E. Mīli, kāda esi: Pārsteidzoši par sievietes seksuālo labsajūtu. - Mums ir mācīts domāt par seksu kā par uzvedību, nevis par šīs uzvedības pamatā esošajiem bioloģiskajiem, psiholoģiskajiem un sociālajiem procesiem. Taču tādas lietas kā stress, garastāvoklis, uzticēšanās un pārliecība par savu ķermeni nav sievietes seksuālās labklājības perifērie faktori; tās ir galvenās iezīmes. Un, pat ja tev ne vienmēr tā šķiet, tu jau esi seksuāli pilnvērtīga, vienkārši esot tu pati. – 378 lpp.

Parastu lietu neparasts lietojums: vairāk nekā 2000 veidu, kā ietaupīt laiku un naudu, izmantojot 209 saimniecības preces. – Kā izmantot 209 saimniecības preces, lai atjaunotu, aizvietotu vai salabotu praktiski jebko. Grāmatā aprakstītas arī aizraujošas nodarbes un vienkārši zinātniski eksperimenti, ko var veikt kopā ar bērniem. – 383 lpp.

Pielāgošanās. Padomju laiki Latvijā. - Sērijas piektā grāmata veltīta Latvijas okupācijas laikam pēc 1940. gada. Autori palīdz saprast, kāpēc Latvijā gandrīz nebija pretestības un kāpēc padomju laika cilvēki klusēja, kādas bija varas un baznīcas attiecības, kas bija padomju folklora, kā un kāpēc vara centās kontrolēt tautas ēšanas paradumus. – 333 lpp. - (Latvijas vēstures mīti un versijas).

Purvītis V. Purvītis. – Izdevums ietver sevī apjomīgu meistara darbu albumu ar LNMM direktores Māras Lāces ievadu un Kristiānas Ābeles padziļinātu un jaunām atklāsmēm bagātu pētījumu par Vilhelma Purvīša dzīvi un darbību mākslā. Izdevums tiecas dot iespēju ieraudzīt gandrīz visus meistara apzinātos darbus gan Latvijas muzejos un privātkolekcijās, gan muzeju kolekcijās citviet. – 550 lpp.

Raimonds Pauls - skanošs un klātesošs. - “Ik jauns gads nes jaunu mūziku ne tikai komponistam… Viņš dzīvo, viņš elpo, viņš domā, viņš sapņo - Mūzikā! Ar tās starpniecību atdodams mums, klausītājiem, sevi pašu… Bezgalīgajā Visuma telpā Dievs Viņu Latvijai dāvājis kā spožu vizītkarti. Šī grāmata, kā klausītāju pateicība, veltīta Maestro RAIMONDAM PAULAM.” /Sastādītāja. – 231 lpp.

Rožkalne A. Brīvie vektori: versija par Gundegu Repši. - Viena no nozīmīgākajām latviešu rakstniecēm, vairāku literāru prēmiju laureāte, Triju Zvaigžņu ordeņa virsniece. Viņas gandrīz trīsdesmit grāmatās — romānos, prozas krājumos, biogrāfiskās esejās, intervijās ar literatūras personībām, arī dienasgrāmatās un publicistikas sleju apkopojumos — atklājas dziļa pasaules izjūta. Grāmatas uzmanības centrā ir literāro darbu rašanās impulsi, ieceres ģenēze, darbu mākslinieciskā struktūra un recepcija: brīvie vektori, kas spēj būt paralēli sev jebkurā telpas punktā. – 552 lpp.

Rubins A., Uldriķis A. es sēdēju tikai vienreiz. - Bērnībā Andrejs palika bez tēva, pusaudža gados pievērsās cigaretēm, alkoholam un toksiskām vielām, 15 gadu vecumā nokļuva cietumā, taču spēja izrauties no šī "purva". Grāmatā nesen mūžībā devies futbolists atklāti stāsta par savu sarežģīto dzīves ceļu, daudzajiem pārbaudījumiem un lielā futbola aizkulisēm. – 215 lpp. - (Latvijas futbola personība).

Saksonova S. Uzņēmumu (biznesa) vērtības noteikšana: nepieciešamība un galvenās pieejas. – 197 lpp.

Skalberga I., Kaļķis H., Roja Ž. LEAN organizēta darbavieta: 6S : praktiskie padomi. - LEAN metodes un praktiski padomi, kas palīdzēs uzlabot labklājību, drošību un veselību, darba ražīgumu un biznesa efektivitāti mūsdienu organizācijās. – 95 lpp.

Smita Dž. Kāpēc neviens man to iepriekš nav teicis? – Autores profesionālie padomi un efektīvie grūtību pārvarēšanas paņēmieni palīdzēs tikt galā ar trauksmi, kritiku un depresiju, kā arī ļaus uzzināt, kā vairot pašapziņu, rast motivāciju un iemācīties piedot sev. – 295 lpp.

Snidzāne L., Golubeva J. K. Koučinga tehnikas: soli pa solim: sev, komandai, biznesam. - Koučinga instrumentu galvenais uzdevums ir atbalstīt un palīdzēt cilvēkiem izprast sevi, atklāt savus talantus, pārvarēt uzskatu ierobežojumus un atrast patieso motivāciju, lai spertu pirmo soli. Grāmatā apkopotas 107 koučinga tehnikas, ko izmantot no paškoučinga un līdz pat biznesa tehnikām un darbam ar komandām. – 181 lpp.

Staģis A. Latvijas vieglatlētikas vēsture: 3. sēj.: 1992-2018. - Fundamentāls darbs, kas ļauj izzināt, kā šajā sporta veidā ar tā daudzajām sporta disciplīnām klājies laika gaitā. Sējumā atspoguļots laika periods, sākot no neatkarības atjaunošanas, līdz valsts simtgadei. Grāmatā izmantotas fotogrāfijas no sportistu personiskajiem arhīviem un Latvijas Vieglatlētikas savienības foto arhīva fondiem. – 535 lpp.

Svilāns A., Feldmane L. Košumkrūmi: izvēlamies dārzam skaistākos kokaugus. - Autoru praksē pārbaudīti un noderīgi padomi un ieteikumi par Latvijas augšanas prasībām piemērotiem kokaugiem, kurus var izvēlēties gan pēc fotomateriāliem, gan aprakstiem. – 156 lpp.

Šova Dž. Ļaunuma rašanās: zinātnisks pētījums par cilvēces tumšo pusi. - Grāmata pēta ļaunuma valdzinājumu. Mūsu sakāpinātā interese par sērijslepkavām un nežēlības pastāvīgā klātbūtne populārajā kultūrā norāda, ka stāstiem par šaušalīgiem nodarījumiem un cilvēkiem, kuri tos paveikuši, mūsu acīs piemīt nepārvarama vilkme. Autore izmanto zinātniskus pētījumus, piemērus no tiesu prakses un gadījumus no reālas dzīves, lai izskaidrotu sarežģītu informāciju un koncepcijas: ļaunuma neiroloģiju, asinskāres psiholoģiju, zemisku izturēšanos darbavietā. – 271 lpp.

Špona A. Pedagoģija: pārdomas, atziņas. – Grāmata visiem, kuri studē pedagoģiju vai strādā izglītības iestādēs, jo tajā apkopota viena no bagātākajām pedagoģiskajām pieredzēm Latvijā. – 215 lpp.

Turčinskis Z. Ziemeļvidzemes mežabrāļi: Latvijas nacionālo partizānu cīņas Valkas apriņķī un Alūksnes apriņķa rietumu daļā, 1944.-1953. gads. – Autors pētījis nacionālo partizānu cīņas Latvijas Ziemeļu daļā - Sinoles, Dūres, Palsmanes, Smiltenes, Gaujienas un Trapenes mežos. izdevumu autors papildinājis ar informāciju, kas viņa rīcībā nonākusi pēc grāmatas publicēšanas 2011. gadā. – 447 lpp.

Vains Dž. M. Parkinsona slimības ābece: neaizstājams ceļvedis pacientiem un viņu tuviniekiem. - Grāmatā sniegta gan vispārēja informācija par slimību, gan ļoti praktiski padomi, kā organizēt mājas un darba dzīvi, lai pēc iespējas labāk sadzīvotu ar Parkinsona slimību. Šī grāmata nav uzskatāma par medicīniska vai juridiska rakstura konsultatīvu izdevumu. – 170 lpp.

Vilsons M. Simbolu slepenā valoda. - Vizuālajā ceļojumā cauri mākslas vēsturei autors atklāj mums mākslā ieslēpto globālo vizuālo valodu – simbolus. Grāmata iezīmē nereti pārsteidzošas trajektorijas, pa kurām simboli ceļojuši vēsturē – no sākotnējās cilmes līdz modernajai nozīmei. – 271 lpp.

 

LATVIEŠU DAIĻLITERATŪRA

Aizsila I. Solis līdz altārim: romāns. -  Ir 2020. gads. Dzimtsarakstu nodaļas vadītāja Teiksma saņem domes priekšsēdētāja Donāta ultimātu - steidzami rast veidu, kā glābt novadu no apvienošanas ar citu. Ideju trūkst, taču apspriedes laikā dzimst pārdroša iecere – izstrādāt iepazīšanās platformu stabilu laulību nodibināšanai un iedzīvotāju skaita palielināšanai. – 365 lpp.

Attālinātie: jauno autoru pandēmijas laika stāsti. – Kopkrājumā apkopoti 2020. gada Literārās Akadēmijas Prozas meistardarbnīcu dalībnieku stāsti. – 159 lpp.

Auziņš A. Kā kulaks uz acs: romāns. - Sākas ar līķi, bet romāns ir dzīvi apliecinošs. "Kā kulaks uz acs" varoņi ir tās profesijas pārstāvji, ar kuriem sastopas ikviens, sevišķi jau nežēlīgā vīrusa laikā. Un vēl - tauta nav vainīga, ja vadonis izrādās psihopāts. Krievietes un latvieša mīlestība pārvar neveiksmes un intrigas gan slimnīcā, gan sanatorijā. Sarežģītās situācijās palīdz humors. – 198 lpp.

Balts A. Austris. - Stipriniekam Kurbadam, spēkavīram Īliņam un Niedrīšu Vidvudam varoņu pulkā ir pievienojies Austris - dižākais karotājs. Grāmata vēsta par baltu cilšu varoņa – Austra episkajiem piedzīvojumiem šajā un citās pasaulēs, kur aizstāvis cīnās ar visu ļaužu nāvīgākajiem ienaidniekiem - postnešiem. Vai varonim izdosies apturēt šausmu iemiesojumu, un par kādu cenu? – 265 lpp.

Berelis G. ...rakstīt... - Grāmatu varētu uzlūkot kā loģiskā struktūrā izkārtotas esejas par rakstīšanu kā mākslu: kā panākt savas personības projekciju tekstā, ko tas nozīmē – rakstība/stils, kā nevairīties pašam no sevis, kā veidojas autora attiecības ar tekstu utt. / Autors. – 181 lpp.

Brīdaka L. Liktenīgie krustojumi. - Kad laulības stāžs sasniedz 20 gadu atzīmi, tā nereti piedzīvo lūzumu. Inguna pamana atsvešināšanos, kad vīrs, veiksmīgais arhitekts Vilmārs, tiek ievēlēts Saeimā un mainās viņa dzīves ritms. Ģimenes siltums nav kāzu dienā iegūta uz mūžu paliekoša un nezūdoša dāvana. – 223 lpp.

Butrima D. teksta uzdevumi par SASTAPŠANOS. - Iegādājoties vietas ceļojumā uz Venēciju, matemātikas skolotāja Ieva cerēja, ka ceļā pavadītais laiks un romantiskais galamērķis salabos laulībā radušās plaisas. Viņa neparedzēja ne to, cik sāpinoša izrādīsies divatne ar vīru, ne vēl jo vairāk to, ka Čehijā bez naudas un dokumentiem atpaliks no sava autobusa… - 239 lpp. - (Vakara romāns).

Černe D. 99 tīras domas, kuras izmainīja manu dzīvi. - Autore ir sabiedrisko attiecību speciāliste un  pasniedzēja, kura nodarbojas ar apziņas attīstību, sapņu analīzi un cilvēka efektivitātes palielināšanas izpēti praksē. -  [Aptuveni 120 nenumurētas lpp.]

Freibergs V., Zalcmane D. Vakar, šodien, rīt: piezīmes par filmām un dzīvi. – Grāmatas autori ir īsti kino mīļi. Kalendāriskās piezīmes nav domātas kā vēsturisks pārskats, bet kā nelielas impresijas par abu autoru redzētām filmām. Kopumā kalendārajās piezīmēs apskatītas apmēram divsimt filmas.

Freimane G. Tur, niedrēs, čukst rīts. - Ir beidzies Pirmais pasaules karš. Uzaugusi pilnīgā nabadzībā, jau kopš bērnības iepazinusi smagos kalpu darbus, Šarlote nav sajutusi nedz mātes, nedz tēva mīlestību. Pārmaiņas meitenes pelēkajā ikdienā ienes muižas īpašnieces Klaudijas dīvainais piedāvājums… -  246 lpp.

Kalns D. Nepārvaramā. - Siguldas Opermūzikas svētku organizatora Daiņa Kalna sarakstītie četri stāsti, kas iedziļinās daudzām latviešu ģimenēm izprotamās vērtībās un problēmās. – 167 lpp.

Ketnere K. Divkosības akadēmija: [romāns]: 5. daļa. - Liene, kura tikusi gan atstumta, gan nodota, nepiekrīt, ka dzīve ir vienīgi pārbaudījums. Sieviete, kuru pārpratumu virkne iemet tumšā izmisumā, tomēr neaizmirst ka pasaulē ir gan smaidi, gan smiekli. Viņa priecājas par to, kas ir, un nebēdājas par to, kā šobrīd nav. - 256 lpp.

Kūlis Ē. Raksti: II. Gaismā. - Izlases otrās grāmatas centrā — pastāstu cikls “Bērni uz parāda”. Tajos no dažādiem skatpunktiem zondēta ģimeņu situācija 21. gadsimta Latvijā. Aktuāli un skaudri, bez liekulīga optimisma. Tomēr uzmanības fokusā — jaunā paaudze, dažāda vecuma bērni un pusaudži, viņu savstarpējā sadzīvošana un arī pretstāve. – 328 lpp.

Latvietis I. Nāve 2. - Šī grāmata liks jums domāt nepareizas domas, neieredzēt cilvēkus, ko jums vajadzētu mīlēt, un nicināt valsts varu, ko jums vajadzētu vismaz cienīt. Un izbaudiet savu valsti, kamēr ir, ko izbaudīt. Varēsiet pastāstīt saviem mazbērniem, ja izdzīvosiet jūs un vispār piedzims viņi. – 231 lpp.

Liepnieks J. Mans nabaga pirāts. - Pēc sešpadsmit laulības gadiem Marats vēlas tikt vaļā no savas sievas, taču šķiršanās nešķiet labs risinājums. Tā būtu nedziedināma trauma meitai, vainas sajūta viņam, kā arī savstarpēji pārmetumi un strīdi, tāpēc Marats izšķiras … par sievas slepkavību. – 494 lpp.

Lukstiņš M. Augusta slepkavības Vecmuižā: romāns. - Dodoties izmeklēt ielaušanos kādā Vecmuižas privātmājā, policijas izmeklētājs Ozols un praktikants Vilks nenojauš, ka ciematiņā nāksies atgriezties vēl vairākkārt, turklāt nu jau nopietnāku noziegumu dēļ. – 236 lpp. - (Vakara romāns).

Malnace L. Es eju: 190 kilometru vienatnē no Ērgļiem līdz Kārsavai. - Ceļojums gan pa Latviju, apjaušot tās skaistumu un savdabību, gan savās izjūtās, atbrīvojoties no iesīkstējušām sāpēm. Lasāmviela ikvienam, kurš šaubās par savām spējām. – 206 lpp.

Paegle L. Daži varoņi ir izdomāti: romāns. - Piesakoties dalībai šovā "Prozvarētājs", Kate necerēja plūkt laurus. Bet no topošo rakstnieku sacensības negaidot izstājas populārā erotisko blogu autore Lija Lietus, un Kate attopas trijotnē, kura pretendē uz galveno balvu – savas grāmatas izdošanu. Nu viņai jācīnās ar "vīrieša uzmetumu" Niklāvu un viltīgo egoistu Gregoru, kas vērpj intrigas un zog svešas idejas. – 254 lpp.

Repše G. Naži betonā: refleksijas 2020-2022. - Ir diendienas izmisums un emocionāls pārsātinājums no informācijas neizsīkstošajām lavīnām un cilvēku ciešanu bezgalības, bet es apzinos, kā ar katru dienu norūdās morālā pretstāve. Klusa, kaut kur dvēseles dziļumos, kas neļauj izteikties propagandas stilistikā, bet varbūt arī šī atzīšanās var kādam noderēt, ja ir vajadzība dzirdēt otra apmulsumu Totālā Ļaunuma apstākļos. /Autore. – 136 lpp.

RIZIN. Solu. Juno. Ori. Misija: I daļa. - Zinātniskā pasaka seko trīs Gaismas būtņu un viņu draugu gaitām un neparastajiem piedzīvojumiem Piena Ceļa galaktikā. Trīs draudzenes tiek nosūtītas slepenā misijā uz planētu Zeme. – 444 lpp.

Rukšāne G. Pasmaidīsim. - Vai jūs zināt, kas ir lapekļu tupeklis? Un smirdeklītis? Un karkade? No kā radies cilvēks? Un kas Disnejlendā ir visjaukākais? Kas ir plastikāta ķermenis? Smieklīgi kuriozi, pārpratumi un neveiksmes gadās katram. Bet ne katram ir interese un uzņēmība šos gadījumus pierakstīt. – 128 lpp.

Serģe A. M. Es gribu tev kaut ko parādīt. - Jau vairākus gadus dzīvodama Londonā, latviešu meitene Milija atklāj, ka viņai ir vairāk kopīgā ar svešo zemi, kā bija šķitis līdz šim. Līdz galam neatklāti raduraksti, slavenais angļu okultists Elisters Kroulijs un ķeltu mitoloģijas elementi apvij notikumus, kurus nākas piedzīvot stāsta galvenajai varonei. – 291 lpp.

Šmite L. Ne tikai Staburaga bērns Valdis. - Pedagogs Voldemārs Zālītis, rakstnieks Valdis – divas personības daļas, kuras gāja roku rokā. Romāns atklāj, cik ļoti pašam Valdim gribējās pacelties pāri savam pirmajam romānam, palikt lasītāju atmiņā ar ko vērienīgāku un vērtīgāku. Un paver vēl vienu mazāk zināmu šķautni Latvijas 20. gadsimta pirmās trešdaļas kultūras dzīvē. – 284 lpp.

Šulce D. Veiksminieks: [romāns]. - Aldis nesaprot pats sevi. Cenšas attaisnot, baidās atzīties. Visu nelaimju cēlonis - neatļauties būt sev pašam, bailes lemt un rīkoties. Tad sanāk atlikt un atlikt, līdz pēdējam pagriezienam. Cilvēki melo sev, jo pūlas darīt visu, lai no malas viņu dzīve izskatītos labi... – 162 lpp.

Švarca S. Pats trakākais. - Kad Pierīgas ezera krastā tiek atrastas divas nogalinātas meitenes, izmeklētāju komanda vēl nenojauš, ka tie nebūs vienīgie upuri. Izmeklēšanas gaitā aizdomas krīt gan uz vienas bojāgājušās vīru, gan uz kādu bijušo ieslodzīto, gan uz dīvainu jaunu sievieti, kura zina valodas un kurai tīk doties pastaigās negaisa laikā… - 188 lpp. - (Zvaigznes detektīvu klubs).

Tidomane O. trīs runči un viņu cilvēks: stāsti. - Tā ir Latvijā pirmā pilnā kaķu dzīves cēloņsakarību hronika un enciklopēdija vienlaikus. Grāmatā apkopoti interesantākie fragmenti no autores vairāku gadu garumā rakstītās Facebook dienasgrāmatas par trim kaķiem - Osvaldu, Ādolfu un Rūdi. Grāmatu var izraut cauri vienā naktī, bet var arī lasīt lēni, iedziļinoties un noskrumšķinot pa zināšanu gabaliņam sava personiskā kaķa labā. – 176 lpp.

Vīgante D. Romantiķis. – Autore krāšņā, bagātā valodā un neparastā rakursā atklājusi motorsporta fanātiķi Haraldu Vindinieku, kā arī viņa dzimtas stāstu, kas nesaraujami saistīts ar 20. gs. notikumiem – no viņa vecvecāku dzīves pirmajā Latvijas valstī, cauri Otrajam pasaules karam un padomju laikam līdz jaunās tūkstošgades sākumam. – 416 lpp.

Vizbulis O. Ja vīrietis prastu runāt: romāns. – Autors ļauj ielūkoties vīrieša iekšējās pasaules dzīlēs, apjaušot viņa pretrunīgās izjūtas, skarbās pārdomas un nebeidzamās ilgas. Bet tad vīrietis sāka runāt, jo sievietes vienmēr vīriešiem pārmet, ka tie visu laiku klusē. Kas notika, kad vīrietis sāka runāt. – 199 lpp.

Ziemane S. Jāņuzāle. - Darbs rakstīts kā dienasgrāmata. Cauri grāmatai vijas Itas sarežģītais liktenis: mamma ir nervu slimniece, tēvs mīl iedzert. Mīlestība pret mīļoto cilvēku visa mūža garumā, pret bērniem un vispār pret dzīvi. Dažreiz mīlestība ir priecīga, dažreiz - skumja. – 285 lpp.

Zvirbule D. Mans Jēkaba ceļš: nezināms mērķis. – Autore apraksta, kā dienās iet pa Svētā Jēkaba ceļu, bet naktīs aizvien no jauna izdzīvo ne tikai savas, bet arī savu vecāku un vecvecāku atmiņas. Atceras notikušo, lai saprastu, no kurienes mēs nākam un kāpēc esam tādi, kādi esam. Lai atrastu mērķi, uz kuru iet. – 176 lpp.

DZEJA

Meļķe M. L. Nerealizēto potenciālu klubs: dzejas un zibprozas krājums. – Autore debijas krājumā atradusi līdzsvaru starp dokumentalitāti un mākslinieciskumu. Šos dzejoļus ir bauda lasīt ne tikai kā liecību par dzejnieces draugiem un laikabiedriem, bet arī kā drosmīgu eksperimentu, kas būtiski papildina jaunās paaudzes dzejnieku veikumu. - 66 lpp.

Pizāne I. Tas pats izmisums, tikai ar puķēm: [dzeja]. – Inga Pizāne ir vairāku dzejas krājumu autore. Uzstājusies Amerikas Dzejas festivālā Ņujorkā, kā arī vairākos Eiropas Dzejas festivāla pasākumos Lielbritānijā, Slovākijā, Lietuvā un citur. Turpina publicēties latviešu un ārzemju izdevumos. Aizraujas ar fotogrāfiju un kino. Nevar savu dzīvi iedomāties bez puķēm. – 62 lpp.

Ruņģe R. Es ziedēšu! - ES ZIEDĒŠU! Saku to skaļi gan pati sev, gan Tev... Es ziedēšu dzejā un gleznās, darbos un svētkos, skaļos smieklos un gaužās asarās, laimes pārpildītos brīžos un skumju smaguma nomāktos mirkļos. Es izvēlos ziedēt... / Autore. – 83 lpp.

Šteinbergs I. Jaunība: triptihs, MMXXII [2022]. - Dzejoļu krājums ir veltījums autora paaudzei, kas uzaugusi 21. gs. sākumā. Katra no trim grāmatas nodaļām atbilst savai jaunības pieredzes šķautnei: pirmā ir par sniegšanos pēc pārspīlētām radošajām ambīcijām, otrā apspēlē draudzības un atvērtās pasaules tēmas, bet trešā veltīta intimitātes meklējumiem. – 95 lpp.

 

TULKOTĀ DAIĻLITERATŪRA

 

Abdullajevs Č. Izvēlies nāvi. - Kāds gan sakars ir "likumīgā" zagļa dēla mīklainajai pazušanai ar bijušās VDK slepenas nodaļas darbinieku plānveidīgu likvidāciju? Izrādās, ka abi noziegumi ir kādas sarežģītas mahinācijas rezultāts. Pirmo lietu izmeklē slavenais eksperts Drongo, otru – Valsts drošības dienesta apakšpulkvedis Kolčins. Meklējot dažādos virzienos, abi tomēr nenovēršami tuvinās. – 279 lpp. - (Kriminālnoslēpumu meistars).

Abdullajevs Č. Paradums mirt. - Pie slavenā eksperta Drongo vēršas Meirs Blehermans. Pirms diviem gadiem teroraktā Maskavas centrā ir gājusi bojā viņa meita. Blehermans nav apmierināts ar izmeklēšanas rezultātu. Viņam šķiet, ka notiesātie bijuši izpildītāji, taču īstie slepkavības organizētāji ir palikuši nesodīti. – 279 lpp. - (Kriminālnoslēpumu meistars).

Aberkrombijs Dž. Labāk pasniegt aukstu: romāns. - Stīrijā iestājies pavasaris. Un tas nozīmē karu. Asinis ir lijušas deviņpadsmit gadu. Nežēlīgais erchercogs Orso nikni cīnās ar ķildīgo Astoņu savienību, un šajā karā viņi izpostījuši visu zemi. Kamēr maršē armijas, ripo galvas un deg pilsētas, aizkulisēs baņķieri, priesteri un senāki, tumšāki spēki spēlē nāvējošu spēli, lai noteiktu, kurš kļūs par karali. – 703 lpp.

Asejevs S. Gaišais ceļš: kādas koncentrācijas nometnes stāsts. – 2014. gadā žurnālists Asejevs palika okupētajā Donbasā un rakstīja dažādiem mēdijiem par tur notiekošo. 2017. gadā varas pārstāvji viņu ieslodzīja, un divarpus gadus viņš pavadīja necilvēcīgos apstākļos, piedzīvojot arī spīdzināšanu. – 207 lpp.

Bakena E. Šķirti kopā. - Enijas un Toma dzīvē netrūkst nekā: omulīga māja; darbs, kas sniedz gandarījumu; materiāla stabilitāte; trīs pieauguši bērni. Taču ne viss ir tā, kā izskatās. Viņi dzīvo zem viena jumta, tomēr gulta katram ir sava. Ir arī kāds noslēpums, par kuru Toms vilcinās runāt, un, kad tas notiek, atklāsme līdzinās zemestrīcei… - 476 lpp. – (Kontinents).

Bernāra K. Frīda Kālo. Dzīves krāsas: romāns. - Fascinējošs romāns par vienu no leģendārākajām sievietēm mūsdienu vēsturē. Lai gan sākotnēji Frīda vēlas kļūt par ārsti, taču traģisks negadījums liedz piepildīt sapni. Frīda iemīlas māksliniekā Djego Riverā, kas viņu pārliecina kļūt par gleznotāju. Viņa seko savai intuīcijai un īsteno vēl neredzētas idejas. – 397 lpp.

Bleidela S. Tēvs: ģimenes mistērijas 2. daļa. - Dāņu fotogrāfe Ilka, kas mantojusi kopš bērnības nesastaptā tēva apbedīšanas biroju ASV, turpina šķetināt pagātnes noslēpumus. Jaunajai sievietei rodas aizdomas, ka tēva nāve slēpj daudz vairāk, nekā viņai mēģināts iestāstīt. Ilka neatlaidīgi cenšas pārbaudīt ikvienu pagātnes mozaīkas gabaliņu, lai gan kopējā aina spītīgi negrib atklāties. – 239 lpp.

Dikērs Ž. 622. istabas noslēpums: romāns. - Ziemas naktī Šveices Alpos luksusa viesnīcas 622. istabā tiek atrasts līķis. Notiek izmeklēšana, tomēr nekādus pārliecinošus pierādījumus neizdodas atklāt. Laiks iet, un sabiedrības interese pamazām noplok. Pēc daudziem gadiem šajā viesnīcā apmetas Žoels Dikērs - nedaudz ekscentrisks šveiciešu rakstnieks -, lai atgūtos no nejaukas šķiršanās un, vēlams, pirms jauna darba cēliena arī nedaudz atpūstos. Tomēr viņš tiek ierauts reiz pilī notikušās slepkavības izmeklēšanā. – 640 lpp.

Dīna A. Meitene A: romāns. - Mani sauc Leksa Greisija, bet viņi mani dēvē par meiteni A. Es uzaugu mūsu ģimenes mājā Mūrvudroudā. Piecpadsmit gadu vecumā es aizbēgu. Bet tagad kaut kas man liek atgriezties... Izcilākais psiholoģiskās spriedzes romāns kopš Gilianas Flinnas "Neatrodamās". – 365 lpp.

Doda K. Zudušo dvēseļu pilsēta. – Vētras naktī Ādams no bangojošā okeāna izvelk ievainotu sievieti. Ellai nav ne jausmas, kā viņa te nokļuvusi. Pie Ādama rodot patvērumu, Ella pa fragmentam vien sāk atcerēties notikušo. Kamēr atmiņa nav pilnībā atgriezusies, Ella ar aizdomām uzlūko katru sastapto cilvēku – vai viņš ir draugs vai ienaidnieks? Un mazajā pilsētiņā Gotikā ikviens, šķiet, kaut ko noklusē… - 475 lpp.

Hants T. Viena liktenīga kļūda. - Astoņpadsmit gadus vecais Džošua nejauši ar automobili notriec cilvēku, neziņo policijai un cenšas slēpt negadījuma pēdas. Viņam priekšā ir iestāšanās sapņu koledžā un pieauguša cilvēka dzīves sākums. Diemžēl tiek pieļauta liktenīga kļūda, un gaidītais sākums izvēršas pavisam citāds. – 366 lpp.

Heigs M. Mierinājuma grāmata. – Autora personīgie pārdzīvojumi savijas ar stāstiem no visas pasaules, vēstures, zinātnes un filozofijas, kļūstot par siltuma un uzmundrinājuma avotu un atgādinot laiku pa laikam apstāties, dziļi ieelpot un novērtēt eksistences skaistumu. Tie mierina – ne vienmēr viss ir tik drūmi, kā sākumā var likties. "Tu joprojām esi šeit. Un tikai tam ir nozīme." – 240 lpp.

Kage Ē. Soli pa solim. – Autors atklāj iešanas prieku un nozīmi. Viņaprāt, tie, kas iet, dzīvo ilgāk un labāk. "Kad esmu uzvilcis apavus un ļauju domām klejot, esmu pārliecināts par vienu – spert soli pēc soļa ir pats svarīgākais, ko mēs varam darīt". – 134 lpp.

Kivirehks A. Kocenieki un tāsenieces. - Savdabīgs fantastikas, absurdisma, politiskās satīras un nesenās vēstures apvienojums. Garstāsta darbība norisinās Igaunijas Dziesmotās revolūcijas laikā. Kādā  mazapdzīvotā vietā trūkst cilvēku, un tas nozīmē, ka Baltijas ceļā ir "caurums". Ar burvestības palīdzību pirtī tiek radīti trīsdesmit jaunieši - no malkas pagalēm kocenieki, no pirtsslotām tāsenieces. Vēlāk kocenieki un tāsenieces mistiskajā veidā kļūst par sabiedrības daļu… - 71 lpp.

Korija Dž. Katram savi noslēpumi. - Emīlija pieļauj smagu kļūdu savā mediķes darbā. Meklējot patvērumu no sāpēm, viņa dodas uz ģimenes māju, lai apraudzītu vientuļo tēvu. Liels ir sievietes pārsteigums, kad atklājas, ka tēvs ir nolīdzis kopēju – jaunu un pievilcīgu francūzieti. Fransuāza ir gandrīz ideāla. Emīliju uztrauc tikai divas lietas: kopēja ir uzradusies no zila gaisa, un viņai nav sertifikāta. – 428 lpp.

Lekberga K. Sievietes, kuras nepiedod. - Trīs sievietes. Trīs postošas laulības. Ingrida atteicās no karjeras, lai atbalstītu vīru. Tad viņa uzzina par vīra sānsoli. Birgita izvairās no ārstu apmeklējumiem, lai neviens neuzzinātu par vīra atstātajiem zilumiem. Viktorija pameta dzīvi Krievijā, lai apprecētu internetā satiktu vīrieti. Taču jaunais vīrs izrādās pavisam citādāks, nekā viņa bija iedomājusies. Iespējams, ka vienīgais risinājums ir trīs nevainojamas slepkavības… - 141 lpp.

Leteljē E. Anomālija: romāns. - Kādas briesmīgas vētras laikā Air France reiss 006 no Parīzes uz Ņujorku neizskaidrojamā kārtā dubultojas. Katram pasažierim tagad ir dubultnieks ar tādu pašu apziņu, ķermeni un atmiņām. Viņus atšķir tikai tas, ka viena lidmašīna nolaižas martā, bet otra ierodas tikai jūnijā. Ja viņi tagad ir divi, kurš no viņiem varēs turpināt iepriekšējo dzīvi? – 312 lpp.

Maiklīdess A. Jaunavas: romāns. - Jaunavas ir Kembridžas Universitātes visizsmalcinātākā biedrība, profesora Foskas īpašās studentes. Slepena pašu gudrāko un valdzinošāko studenšu grupa. Kad tiek nogalināta viena no Jaunavām, Merianai nākas atgriezties studentu pilsētiņā, kurā savulaik dzīvoja arī viņa pati. Universitātes seno tradīciju fonā slēpjas rūpīgi glabātu noslēpumu, greizsirdības un melu tīkls. Kad slepkava apdraud Merianas vistuvāko cilvēku, viņa ir gatava uz visu, lai ļaundari apturētu. – 368 lpp.

Meins E. Vētra jūrā. - Kad mīklainu iemeslu dēļ sāk grimt kāds kruīza kuģis ar četriem tūkstošiem pasažieru, notikuma vietā ierodas Zemūdens izmeklēšanas nodaļas speciāliste Slouna Makfersone. Rodas aizdomas, ka tas ir terorakts. Atrodot arvien jaunus pavedienus, Makfersone saprot, ka šīs lietas vēriens ir daudz plašāks, nekā licies… - 410 lpp.

Mersjē P. Vārdu svars. - Jau kopš bērnības Saimonu Leilandu valdzina valodas. Pret savu vecāku gribu viņš kļūst par tulkotāju un neatlaidīgi cenšas apgūt visas valodas, kurās runā valstīs ap Vidusjūru. No Londonas viņš kopā ar sievu Līviju pārceļas uz Triesti, kur viņa ir mantojusi grāmatu apgādu. Leilands cer, ka šajā slavenu literātu pilsētā ir atradis ideālo vietu darbam – līdz viņa dzīvi satricina ārstu kļūda. Taču izrādās, ka šķietamā katastrofa ir pagrieziena punkts, kas ļauj Leilandam sākt jaunu dzīvi. – 464 lpp.

Morelli L. Mona Liza. Florencietes smaids. - Otrā pasaules kara priekšvakarā Luvras muzeja arhīviste Anna Gišāra tiek nosūtīta uz Šamboras pili, kurp jau aizvestas vērtīgākās gleznas, tostarp “Mona Liza”. Viņas uzdevums ir pārvietot mākslas darbus, lai vācieši tos nedabūtu savās rokās… Florence, 1479. gads. Kalpone Bellīna ar savu tikko precējušos kundzi Lizu Gerardīni dodas uz saimnieces jaunajām mājām. Meistaram Leonardo da Vinči tiek pasūtināts Lizas portrets… - 460 lpp.

Noihausa N. Kas vēju sēj: kriminālromāns. - Kriminālinspektore Pia Kirhofa veic izmeklēšanu, kuras uzmanības centrā ir pilsoņu iniciatīva, kas iestājas pret plānoto vēja parka ierīkošanu. Izmeklēšana aizved pie zemes gabala, kas pēkšņi kļūst divus miljonus eiro vērts, – un kādam vīram tas maksā dzīvību... Līdztekus risinās notikumi, kas it kā saistīti ar varaskāru politiķu un pērkamu zinātnieku nodomu cilvēkos uzkurināt bailes no globālās sasilšanas, tādējādi vairojot savu ietekmi un palielinot peļņu. – 461 lpp. -  (Zvaigznes detektīvu klubs).

Ollikaineni A., M. Konteiners: kriminālromāns. - Helsinku tuvumā kāda labi zināma biznesmeņa īpašumā tiek atrasts kravas konteiners ar līķi. Policijas komisāre Paula Pihlaja uzsāk izmeklēšanu, un atklātie fakti norāda uz saistību gan ar biznesmeņa ģimeni, gan ar gadiem ilgi veiktiem aizdomīgiem darījumiem Namībijā. – 303 lpp.

Pīrsa S. Sanatorija. – Ēlina dodas uz brāļa Īzaka un viņa draudzenes Lauras saderināšanās svinībām, kuras notiek pieczvaigžņu viesnīcā vienā no Šveices Alpu nomaļākajām vietām. Bijušās sanatorijas ēkai piemīt kaut kas neizskaidrojami draudīgs. Un nākamajā rītā, kad izrādās, ka Laura ir pazudusi, Ēlinai nākas vadīties pēc savas saasinātās nojautas, lai mēģinātu viņu atrast. – 439 lpp.

Robertsa N. Naktsdarbs: romāns. - Harijs Būts spēj apburt ikvienu. Vēl Harijs prot ielauzties jebkurā mājā un paņemt miljoniem vērtas dārglietas. Un, kad Harijs sastop Mirandu, kurā neprātīgi iemīlas, liktenis izspēlē ļaunu joku… - 509 lpp. - (Kontinents).

Sabaļauskaite K. Pētera imperatore: vēsturisks romāns: 2.daļa. - Varas virsotni sasniegusi valdniece, sieviete, kura pārkāpusi brieduma slieksnim, atkal un atkal dzemdējoša un sērojoša māte, dižena cilvēka sieva. Liktenis viņai piešķīris gandrīz visas lomas, kādas vien sievietei var tikt. Nepielūdzami tuvojoties nāves un Dieva tiesas mirklim, Katrīna meklē atbildes: vai vara atbrīvo vai iesloga? Uz kuru pusi nosvērsies Pastarās tiesas svaru kausi? – 398 lpp.

Torns Dž. Harijs Poters un Nolādētais bērns: pirmā un otrā daļa: [Luga veidota pēc Dž.K. Roulingas, Dž. Tifanija un Dž. Torna oriģinālstāsta motīviem]. - Ir pagājuši deviņpadsmit gadi, kopš Harijs, Rons un Hermione izglāba burvju pasauli. Tagad draugi atgriežas neparastā piedzīvojumā, kur viņiem pievienojas drosmīgā jaunā paaudze, kas tikko uzsākusi mācības Cūkkārpas burvestību arodskolā. – 367 lpp.

Velss B. Gandrīz ģeniāls. - Neticams, bet patiess stāsts par nabadzīgu un ne sevišķi apdāvinātu jaunieti no treilerparka, kurš negaidot uzzina, ka pasaulē nācis mākslīgās apaugļošanas ceļā un viņa nekad neiepazītais tēvs ir ģēnijs. Kopā ar labāko draugu un meiteni, pret kuru lolo siltas jūtas, viņš vecā ševroletā dodas pāri visai Amerikai, lai meklētu savu tēvu un mainītu dzīvi uz labu. – 256 lpp.

Zingers J. B. Šoša: romāns. - Ārons, pilngadību sasniedzis rabīna dēls, 20. gs. 30. gados ir atgriezies savā bērnības pilsētā Varšavā. Viņš metas galvaspilsētas drudžainajā dzīvē, mākslinieku bohēmā, mīlas dēkās, līdz reiz nejauši ieklīst savā dzimtajā Krohmalnas ielā, ebreju geto, kur viņu joprojām uzticīgi gaida sen aizmirsta bērnu dienu draudzene, mazā vientiesīte Šoša... – 368 lpp.

Žadans S. Internāts: romāns. - Kāds jauns ukraiņu valodas skolotājs dodas pakaļ savam trīspadsmitgadīgajam māsasdēlam uz internātu, kas atrodas pilsētas viņā galā, taču izrādās, ka apkaimē negaidīti sākusies karadarbība. Jebkurā brīdī zem kājām var sprāgt mīna, ap sagrauto māju drupām siro bezpajumtnieki suņi, un apātiski, bezpalīdzīgi cilvēki maldās pa apokaliptisko pilsētas ainavu. – 255 lpp.

 

НОВЫЕ КНИГИ 

ХУДОЖЕСТВЕННАЯ ЛИТЕРАТУРА

Лебеденко С. (не)свобода. - Журналист Олег пишет репортажи из зала суда. Студентка Саша, чей отец после случайного задержания попадает в колонию, разрабатывает планы его спасения. Судья Марина готовится стать председателем одного из московских судов, но внезапно её жизнь тоже разрушает государственная машина… - 413 с.

Трауб М. Невозвратный билет. - Cборник из четырёх историй, ситуации, знакомые каждому, когда случай вмешивается в размеренное течение нашей жизни, разубеждая в том, что мы можем ею управлять. Но ведь бывает, что в момент наивысшего напряжения, когда, казалось бы, всё проиграно, мы собираемся и переигрываем судьбу. – 318 с. – (Жизнь как в зеркале).

 

 РОМАНТИЧЕСКАЯ  ПРОЗА

Алюшина Т. Мой слишком близкий друг. - Марта – успешная, уверенная в себе девушка, у которой всё есть: любимая работа, заботливые родители, обожаемые братья и лучший друг Митя. Не складывается только личная жизнь. Марте нужно принять нелёгкое решение – окунуться с головой в новые отношения и потерять лучшего друга, либо – сохранить дружбу и навсегда остаться несчастной. – 318 с. - (Любимые романы).

Алюшина Т. Формула моей любви. - Марк - гениальный математик с тяжёлым характером. Единственная девушка, которая может к нему приспособиться, это Клава. Но Марк выдвигает неожиданные условия -- мы будем только друзьями, на большее не рассчитывай. - 347 с. - (Ещё раз про любовь).

Берсенева А. Серьёзные отношения. - Судьба Ирины складывается так удачно, что ничего переделывать в ней она не собирается. У неё интересная работа, любящий муж-бизнесмен и отлично налаженный быт. И случайную встречу на вечеринке своих знакомых по Живому Журналу она не воспринимает всерьёз… Но какую же неожиданную шутку сыграет с нею жизнь! – 351 с. – (Кинороман).

Бочарова Т. Трефовый интерес. - Лиза недавно похоронила мужа, а вскоре её сократили с работы. Она вынуждена сдать квартиру и переехать в деревенский дом покойной бабушки. Жизнь её постепенно налаживается, но главный сюрприз, приготовленный судьбой, ещё впереди. – 318 с. -  (Детектив сильных страстей).

Логвин Я. Охота на ботаника. - Как завоевать сердце ботаника, если он увлечён квантовой физикой, а популярных девушек обходит стороной? Нужно объявить его своим парнем, а если счастливчик упрямится – призвать на помощь смекалку. Именно так поступает первая красавица университета Агния, когда неожиданно понимает, что впервые в жизни влюбилась. И пусть объект симпатии не спешит отвечать взаимностью, Агния не привыкла отступать. – 352 с.

Нестерова Н. Кошки-мышки. - Кто сказал, что настоящие мужчины на дороге не валяются? Однажды на тропинке, ведущей к дому, Лида в грязной луже подобрала бесчувственного Максима. И вскоре вышла за него замуж. Любимый сын, собственный дом, счастливый брак...Чего не хватает женщине, у которой, казалось бы, всё есть? – 317 с. - (Между нами, девочками).

Робертс Н. Заворожённые. - Закончив поиски серийного убийцы в Чикаго, ясновидящий Себастьян Донован рассчитывает в спокойной обстановке восстановить свои силы. Однако, когда в городе похищают младенца, он не остаётся в стороне. Но нет ли здесь затаённой потребности доказать златокудрой красавице Мэл Сазерленд, ведущей дело, что без его помощи она не справится? - 284 c.

Робертс Н. Очарованные. - После смерти жены писатель Бун Сойер с маленькой дочерью переезжает в Монтерей, надеясь, что там ничто не будет отвлекать его от работы, а Джессику - от учёбы. Но встреча с новой соседкой - очаровательной Анастасией - в один миг меняет всё. – 315 с.

Сокол Л. Люблю, скучаю... ненавижу! - Несколько лет назад Карина уехала из родного города, оборвала все связи и начала всё с чистого листа. Но неожиданная новость о скорой женитьбе брата заставляет вернуться обратно. Когда-то Карина была тайно влюблена в лучшего друга старшего брата, но их история закончилась драматично. Теперь они не выносят друг друга, но вынуждены провести вместе неделю на свадьбе. – 382 с.

Тоцка Т. Двойня для чайлдфри. - У Кати перспективная работа и стабильный доход, что очень важно для усыновления осиротевших племянников-близнецов. Но в связи с политикой компании, которую внедряет новый владелец-чайлдфри, сразу же после усыновления она мигом окажется на улице. Но сдаваться Катя не собирается и готова вступить в отчаянную битву за свою семью. – 350 с. - (Только любовь).

ОСТРОСЮЖЕТНАЯ ПРОЗА

Андреева Н. Островитяне. - Сеанс групповой психотерапии или самоубийство? Один из пациентов обесточил лифт и запер дверь на лестничную клетку. Семь человек оказались отрезаны от мира на десятом этаже высотки. На Острове Страха. Возомнивший себя Богом маньяк решил, что смерть - всего лишь игра. В которой нет победителей, все - проигравшие. – 382 с.

Бабицкий С. Пиковый туз. - Летом 1875 года Москва содрогнулась от череды жестоких убийств. В Нескучном саду злодей зарезал уже трёх девушек, да не каких-нибудь простушек, а фрейлин из свиты императора. Возле каждой жертвы обнаружили игральную карту – пикового туза. Полиции пришлось обратиться за помощью к бывшему каторжнику, который знает, как мыслят преступники. – 318 с. - (Изобличитель. Имперский детектив).

Бачинская И. Знак с той стороны. - К частному детективу Шибаеву обратилась влиятельная бизнес-леди Руданская с просьбой разыскать первого сына её недавно умершего мужа. Их общего сына нет в живых, и она хочет оставить неведомому юноше внушительное наследство. Шибаев берётся за дело, но положение дел отчего-то настораживает опытного сыщика. – 347 с. - (Детектив сильных страстей).

Бьорк С. Сова. – Девушку, пропавшую из приюта для трудных подростков, находят мёртвой. У следователей Мунка и Крюгер нет сомнений: это убийство, причем очень похожее на какой-то ритуал. – 447 с. - (Триллер по-скандинавски).

Данилова А. Саван для блудниц. - Просто мистика какая-то! - в ужасе думает сотрудница частного сыскного агентства Юлия, попав в квартиру своей клиентки Ларисы. На зеркалах внезапно появляются потеки свежей крови и то тут, то там Юлия обнаруживает изящные женские вещицы, принадлежащие явно не хозяйке дома. Кто же так изощренно издевается над Ларисой? - (Эффект мотылька).