Jaunās grāmatas 2022.gada vasarā

Ik mēnesi Gulbenes novada bibliotēkas lasītāju apkalpošanas nodaļa priecē savus lasītājus ar plašu jauno grāmatu izvēli. Šeit var aplūkot jauno grāmatu sarakstu 2022.gada vasarai.

NOZARU LITERATŪRA

Anspoka Z. Latviešu valodas lietpratība un tās pilnveides iespējas vidusskolā: metodisks līdzeklis skolotājiem, mācību līdzekļu autoriem un vērtētājiem. – 85 lpp.

Bērna R. Vislielākais noslēpums. – Grāmata aizvedīs lasītāju ceļojumā ārpus materiālās pasaules robežām uz garīgo sfēru, kur pastāv visas iespējas. Lappusēs ietvertās mācības atklāj izmantojamas prakses, kas palīdzēs atbrīvoties no bailēm, nedrošības, trauksmes un sāpēm. – 256 lpp.

Bole D. Kā panākt darbinieku uzplaukumu: monogrāfija. – Autore izvērtē vērtīborientētas personāla vadības un darbinieku garīgās labklājības mijattiecību aktuālo praksi Latvijas uzņēmumos. – 99 lpp. -  (Uzņēmējdarbības bibliotēka).

Endžela B. Atbrīvojies no emocionālās vardarbības: kā izbeigt emocionālos pāridarījumus attiecībās un atgūt pašapziņu. - Gandrīz katrs savulaik ir cietis no emocionālās vardarbības, iespējams, pat vairākkārt. To neviens nav pelnījis, un ir grūti sevi no tās pasargāt, taču emocionālo vardarbību var atpazīt, var atgūt pašcieņu un izmantot visus līdzekļus, lai izkļūtu no postošās situācijas. – 262 lpp.

Eniņa Z. Uz Aļasku un atpakaļ: 30 000 km, 1202 dienas, 17 lāči, ziemeļblāzma un citi brīnumi Kanādā un ASV. - Lasītāji varēs sēdēt kempingos ar karstu ogļu pannu zem krēsla, šķērsot ziemeļu polāro loku, ķert foreles un kalnu skatus, kā arī iepazīties ar lāčiem un citiem ceļabiedriem. – 301 lpp.

Gaļas un zivju kūpināšana mājas apstākļos: kūpinātavas un kūpināšanas veidi, gaļas sadalīšana un pirmapstrāde, sālīšana un kūpināšana, medījumu gaļas kūpināšana, desas, zilcgaļas, konsservi, zivju kūpināšana. – 251 lpp.

Grēgers M. How Not To Die. Pavārgrāmata: vairāk nekā 100 recepšu, kas ārstē un palīdz izvairīties no slimībām. – Receptes gardām augu valsts izcelsmes maltītēm, uzkodām un dzērieniem. Receptēs iekļauts dr. Grēgera "Dienas ducis" – vislabākie produkti, kas pagarina mūža ilgumu. – 249 lpp.

Heidžeski N. Dž. Lielā jogas rokasgrāmata: 161 ilustrētas jogas pozas. - Mūsdienu joga ir spēcīgs sevis pilnveidošanas palīglīdzeklis, kas savieno ķermeni un prātu, kā arī: veicina fleksibilitāti; stiepj muskuļus, cīpslas un saites; stiprina muskuļus un kaulus; stimulē asinsriti; uzlabo stāju un līdzsvaru. Rokasgrāmata ir piemērota gan iesācējiem, gan pieredzējušiem jogas studentiem. – 387 lpp.

Jēruma I. Ar teātri šūpulī: "Teātris - tā ir mana laimīgā zeme." - Grāmata par puišiem un meitenēm, kuru vecāki ir dažādu profesiju teātra mākslinieki. Tie ir stāsti par to, ko nozīmē augt sabiedrībā pazīstamu cilvēku ģimenē, kas ir tas spēks, kurš jaunos cilvēkus pastumj mākslas virzienā. – 400 lpp.

Kas aug dabiskās pļavās?: Kas dzīvo dabiskās pļavās?: ilustratīvs sugu noteicējs. - Noteicējā ir aprakstīti gandrīz 200 augi un publicētas gandrīz 400 to fotogrāfijas. Augu sugu aprakstus papildina ikoniņas, kas norāda, vai augs ir izmantojams ārstniecībā, īpaši aizsargājams vai indīgs. Dzīvnieku sugu noteicējs palīdzēs tuvoties un izzināt pļavās dzīvojošo dzīvnieku pasauli. - 207 lpp., 167 lpp.

Kelmere L. Ievads grāmatvedībā jeb Grāmatvedības pamati: teorija un uzdevumi; Atkārtots un papildināts 2. izdevums. – 279 lpp. - (Bilances bibliotēka).

Klišāns V. Ievads Ukrainas vēsturē. - Ukrainas vēstures konspektīvs pārskats, kas hronoloģiski aptver laika posmu no vissenākajiem laikiem līdz mūsdienām. Izvairoties no vēstures interpretācijas un pētniecības problēmām, lasītājs varēs gūt priekšstatu par notikumiem, kultūrām un politiskajām struktūrām, kas gadsimtu gaitā veidojušas Ukrainas vēstures specifiku. – 127 lpp.

Koroševskis A. Lielais noliedzējs: monogrāfija. - “Andrejs Upīts ir viens no … nozīmīgākajiem latviešu rakstniekiem. Tomēr mūsdienās arvien tiek pieminēti tikai daži populārākie darbi. Andreja Upīša dzīves traģēdija bija viņa stūrgalvīgajā vēlmē būt par sociālu (un vēlāk – sociālistisku) rakstnieku, un varbūt tieši tāpēc pēdējām paaudzēm ir visai vāja nojausma par Upīša ieguldījumu latviešu literatūrā.” [Autors]. – 534 lpp. - (Es esmu... Andrejs Upīts).

Krastiņš U. Augstākās tiesas plēnuma lēmumu krimināltiesību jautājumos apkopojums ar komentāriem mūsdienu skatījumā. – 207 lpp.

Krēsliņš Ž. Žiga ceļojumi: Fēru salas un Islande pāris mēnešos. - Brauciens ar savu transportu, nakšņošana tur, kur to īsti nevar darīt, mazgāšanās aukstā ūdenī, prāmji, kalni, ūdenskritumi un nebeidzami piedzīvojumi. Ceļā sastaptie cilvēki, pārpratumi, smiekli, sajūsma, pārdomas un smalkais humors. Divi mēneši ļāva autoram iepazīt šo neaprakstāmi skaisto pasaules nostūri arī no skatu punkta, kas parasti nav iespējams. – 383 lpp.

Krēsliņš Ž. Žiga ceļojumi: Meksika pāris mēnešos. - Ceļojums šoreiz mazliet neierastāks, jo tajā autors dodas kopā ar ģimeni. Grāmatā joprojām netrūkst ne humora, ne arī interesantu un nestandarta situāciju. Bet pāri visam - patiesa mīlestība pret šo skaisto zemi, tradīcijām, dabu un cilvēkiem. – 427 lpp.

Latvijas kinomāksla: jaunie laiki, 1990-2020. - Autori uzsver to, ka 21. gadsimta filmām raksturīga robežu izzušana starp filmu veidiem - dokumentālās filmas arvien vairāk izmanto inscenējumu un animāciju, spēlfilmās tiek miksēts iestudēts un dokumentāls materiāls, pilnmetrāžas animācijas filmas konkurē ar spēlfilmām utt. Trīs desmitgadēs Latvijas kino ir piedzīvojis ne tikai sociālpolitiskas pārmaiņas, paaudžu nomaiņu un atgriešanos Eiropā, bet piedzīvojis arī pamatīgu tehnoloģisku revolūciju. – 432 lpp.

Latvijas Skolu jaunatnes dziesmu un deju norises #dziedundejo2021. - 2020. gadā svētki nevarēja notikt epidemioloģisko apstākļu dēļ. Tie tika pārcelti uz 2021. gadu. Šoreiz svētki varēja notikt. Tikai citādi... –     294 lpp.

Lembergs A. Kriminālprocess kā atriebība: par parādu atprasīšanu no "SWH Rīga": 2. cēliens. Mērķis - iznīcināt Lembergu. – 282 lpp.

Liepiņa I. Darbinieku aizsardzība uzņēmuma pārejas gadījumā. - Uzņēmuma pārejas institūts aizsargā darbiniekus no darba devēja patvaļīgas rīcības uzņēmuma īpašnieka vai darba devēja maiņas gadījumā. – 287 lpp.

Obama B. Apsolītā zeme. - Memuāru pirmajā grāmatā autors iezīmē neticamo ceļu, kas aizrautīgam, ideālu pārņemtam melnādainajam jauneklim ļāva kļūt par Amerikas Savienoto Valstu 44. prezidentu. Pārsteidzoši personiski viņš apraksta savu politisko gājumu, kurā nav trūcis dramatisku notikumu. - 784 lpp.

Okvela-Smita S. Maigā miega grāmata: rokasgrāmata vecākiem par mierīgu zīdaiņu, mazuļu un pirmsskolas vecuma bērnu miegu. - Grāmata piedāvā uzticamus, pierādījumos balstītus padomus, kā iejūtīgi risināt izplatītas miega problēmas, tostarp biežu mošanos, nakts šausmas un čurāšanu gultā, kā arī praktiskus ieteikumus, kas pielāgoti katram bērna attīstības posmam. – 271 lpp.

Olupe E. Vēju grāmata: par vēju dabā un cilvēka dzīvē. - Vairāku gadu garumā autore ir veikusi apjomīgu tematisku pētījumu par, iespējams, pašu varenāko dabas fenomenu uz Zemeslodes – vēju. Grāmatā pārstāvēta gan meteoroloģija, gan folklora, gan daba, gan kuģniecības vēsture, gan sports, gan Latvijas industriālās kultūras mantojums – vējdzirnavas. – 287 lpp.

Ranks O. Dzimšanas trauma un tās nozīme psihoanalīzē. – Psihoanalīzes klasiķa idejas piedzīvo renesansi: atdzīvinot dzimšanas sāpes, tiek pārvarētas bailes no dzemdībām, elpošanas tehnika atvieglina dzemdību gaitu. Grāmata aicina atklāt reiz atstāto pasauli un saskatīt to visdažādākajās dzīves norisēs. – 175 lpp.

Rislaki J. Starp dzīvību un nāvi: latviešu aģenti Somijas-PSRS spiegošanas karā. - Autors, pētīdams Somijas un Latvijas arhīvus, šķetina sarežģīto, izdomas un viltību pilno, daudzveidīgo un neparedzami globālo spiegošanas pasauli. Šī stāsta tēli ir visnoslēpumainākie personāži Somijas vēsturē: Latvijā dzimušie [Eduards?] Operputs un Vilis Jurcēns, kā arī Operputa iespējamā mīļākā - gudrā Marija. – 330 lpp.

Roze G. Dimanti tavā pagalmā: 2. grāmata: dodies tālāk, meklē dziļāk un atrodi apslēptos dārgumus - savus talantus, neapgūtās iespējas un jaunus apvāršņus. - Grāmata aicina doties ceļojumā – lai radītu savus notikumus un savas uzvaras. Lai pamostos dzīvei, kas kā vērtīgs dārgakmens spīd spoži vispirms jau tev pašai par prieku. Grāmatā apkopoti praktiski padomi un autores personīgas slejas, kas iedrošina doties jaunā izaugsmes ceļā. – 263 lpp.

Rubenis J. Augot pretī savu iespēju virsotnēm: deviņas nozīmīgas runas. – 95 lpp.

Vardecka B. Sievišķais narcisms: alkas pēc atzinības. - Daudzas sievietes cieš no tā, ka viņām trūkst stabila pašvērtējuma. Savas šaubas un nedrošību viņas slēpj aiz pašpārliecinātas fasādes. Saprotami un viegli uztverami autore apraksta, kā sievietes, kas cīnās ar šādām grūtībām, var atbrīvoties no ciešanām un dzīvot piepildītu dzīvi. – 269 lpp.

Veikša I. Autortiesības digitālajā laikmetā: monogrāfija. - Monogrāfija veltīta intelektuālā īpašuma tiesību aizsardzībai, pievēršot uzmanību tikai autortiesībām. – 457 lpp. - (Tiesību zinātņu bibliotēka).

Venks G. Smadzenes un pārtika: kā ķīmiskās vielas kontrolē domas un sajūtas. - Autora galvenais pētījumu mērķis ir atklāt, kā medikamenti iedarbojas uz smadzeņu novecošanu un kā iespējams palēnināt Alcheimera slimības attīstību. – 206 lpp.

Viljams E. Medical Medium: hronisko un neizskaidrojamo slimību noslēpumi un izdziedināšanās no tām. - Autors izskaidro dažādu slimību un sāpju cēloņus un iesaka, kā rīkoties, lai atgūtu veselību. Viņa metodes palīdz izveseļoties pat tādiem cilvēkiem, kuri daudzus gadus ir izmēģinājuši visdažādākos ārstēšanas veidus un nav guvuši rezultātus. – 512 lpp.

 

LATVIEŠU DAIĻLITERATŪRA

 

Atāls V. Dzejnieks un cūka: stāsti un noveles. - "Humors nav joka lieta! Mani humoristiskie pastāsti ir gandrīz konspektīvi, bez tīšuma grimasēm un arī personāži nav kariķēti, jo tie ir mani laikabiedri, draugi un paziņas. Ceru, arī Tevī kāds pastāsts pamodinās dzīvinošus smieklus un liks atcerēties dzīves komiskās situācijas!", saka autors. – 128 lpp.

Bērziņa I. Saulrietu spēles mākoņos. – Grāmatas varoņi vēlas kļūt laimīgi. Izrādās, ka dzīvē tas nemaz nav tik viegli īstenojams. Ir jāmācās ieklausīties sevī, nekrāt aizvainojumu, piedzīvot skumjas un zaudējumu sāpes, saglabājot siltu un līdzjūtīgu sirdi. – 207 lpp.

Deģis A. Lakstīgais aptieķnieks: vēsturisks liecinājuma romāns par Mērsraga pagastu no 1931. līdz 1945. gadam. – Autors atdzīvina savas dzimtas leģendu par piekrastes krietno aptiekāru Ernestu Deģi un viņa draugu un paziņu likteņiem. – 336 lpp.

Dreika D. Es mīlu tikai. - Romāns ir ģimenes sāga, aplūkojot likteņus vairākās paaudzēs. Šajā reizē – pievēršoties franču literatūrai un diplomātijai, jo pēdas ved pagātnē. – 203 lpp.

Dreiže L. Dejotāja. - Reiz pasaule esot bijusi zaļa. Kalnos urdzējuši strauti, pļavās plaukuši ziedi un kokos vīterojuši putnu kori. Nara visu dzīvi ir pavadījusi augstu mūru ieskautā pilsētā, kopā ar citām dejotājām kalpojot dieviem Tūkstoš zvaigžņu templī. Aiz mūriem plūst varenā Sirra, un tālāk ir tikai tuksnesis. Bet kādu dienu viens no ārpasaules ierodas templī un pieprasa, lai viņa lūgšana tiktu nodota dieviem. Gluži kā pirmais vētras vēstnesis viņš nes līdzi jautājumus par pasauli, kuru Nara šķietami pazinusi, par cilvēkiem, kuriem viņa ticējusi, un arī viņas pašas būtību… - 459 lpp.

Dzene I. Vistumšākās ir ēnas starp mums: spriedzes romāns. - Lauras bezrūpīgā mājsaimnieces dzīve ir apskaužama. Viņai ir viss: plašs nams piepilsētā un mīlošs vīrs. Tomēr laime ir mānīga. Tumsa nesnauž, arvien nomācošākas kļūst ēnas, kuras snaikstās starp abiem laulātajiem. Namā uzvēdī svešas smaržas. Pazūd vai tiek pārvietotas lietas. Jaušama svešinieka, iespējams, svešinieces klātbūtne. – 269 lpp.

Freimane G. Birst pelni kā sniegs. - Nelielā, klusā lauku ciematā Terēzes dzīve rit ierasti mierīgā gaitā. Otrā pasaules kara šausmas šejienes iedzīvotājus vēl nav skārušas, bet gaisā arvien skarbāk virmo briesmu priekšnojautas, kad Terēzes bezrūpīgo dzīvi kājām gaisā sagriež noslēpumaina svešinieka ierašanās ciematā. – 503 lpp.

Gailīte A. S. Mīli mani: par tiem, kas mums līdzās. – Autore piedāvā gaišas sirsnības, humora un vienlaikus arī personiskas smeldzes cauraustu stāstu par dzīvniekiem. Tie ir viņi - pašapzinīgais bērnības māju runcis Pinka un iznesīgais zirgs Laucis, dižciltīgais seters Džimis un pieradinātais krauklis Margo, kaķu skaistule Bella un uzticīgā spanielīte Dinga. – 152 lpp.

Hānbergs Ē. Atceries Ernu!: melioratoru nopietnības jokojumu ietvarā. - Man bija kļuvis par ieradumu ciemoties pie melioratoriem apmetnēs, kur grāvju racēji un drenu licēji uzturējās ilgstošāk. Pie ugunskura, kurā iekārts zupas katls vai uz iesmiem cepas šašliks, sarunas raisās vaļīgāk… (Autors). – 102 lpp.

Judina D. Kas lēni nāk... - Vēsturnieku Namsonu atrod mirušu paša mājā, nošautu ar senlaiku lodes atdarinājumu. Pēc pāris dienām līdzīgā nāvē mirst viņa kolēģis un divi no sešiem uzņēmējiem, kuri saņēmuši draudu vēstules. Egons Dambergs un Juris Grīslis saņem vadības rīkojumu par katru cenu to novērst. –    349 lpp. - (Izmeklē Anna Elizabete).

Jundze A. Es nemiršu nekad: romāns. - Romāns dokumentē Veidenbauma dzīves pēdējo pusotru mēnesi, bet aptver visu mūžu, ļaujot iznirt no literatūras vēstures dzīlēm ne plakātiskam tēlam, bet pretrunās pulsējošai personībai. – 208 lpp. - (Es esmu... Eduards Veidenbaums).

Kads. Dievu nīdēts: grēksūdze. - Stāsts par lauku puisi, kas iecerējis iegūt teātra mākslas burvības zizli un sasniegt teātra virsotnes. Lai varētu tajās uzkāpt, jāpārvar grūtības, vajadzīga neatlaidība. Cīnās, zaudē, atkal pieceļas... – 145 lpp.

Kads. Tepat pasaulē: [stāsti]. – 150 lpp.

Kovaļova L. Tvitera tiesa: romāns. - Rasu izvaro un piekauj degvielas uzpildes stacijas tualetē. Aktieris Ričards Dāvidsons nenojauš, ka jau nākamajā rītā viss vērsīsies pret viņu - Rasa apgalvo, ka vainīgais ir Ričards. Sociālajos tīklos pret aktieri sākas nomelnošanas kampaņa, neviens viņam netic. Izmeklēšanā tomēr atklājas - iespējams, patiesību noklusē gan apsūdzētais, gan cietusī... – 282 lpp.

Krekle M. Atraitnes dēls: Plūdoņa jūtas un dziņas: romāns. - Ir 1895. gada rudens. Liezēres skolā darbā tiek pieņemts jauns skolotājs – Vilis Lejenieks. 21 gadu vecais jauneklis ar pseidonīmu Plūdons sarakstījis savas pirmās dzejas, un tās līdz ar pašu autoru atradušas ceļu uz vietējās saimnieces Annas Melbārdes sirdi. Bet jaunajam skolotājam sirdī iekritusi saimnieces meita… - 251 lpp.

Krēmers G. (ne)Spārnotas domas: (не)Крылатые слова: 2020/2021. - Grāmata ir emocionāla laikmeta liecība un atklāj līdz šim nezināmas izcila mūziķa rakstura šķautnes un oriģinālo skatījumu uz dzīvi. Par ko domāja mūziķis pandēmijas apstādinātajā laikā, kad mēģinājumi, koncerti un turnejas kļuva neiespējami? Viena grāmatas daļa lasāma divās valodās, kurās autors domā visbiežāk, proti, krieviski un angliski. –

299 lpp.

Ķestere I. Melno ogu vainadziņš: romāns. - Gaisīgi romantisks romāns, kurā vēsturiskie notikumi savijušies ar spokaini mistisko. Lauras draugs Pauls iegādājies remontējamu muižiņu nekurienes vidū. Kopā ar draudzeni lietainā pievakarē uz to aizbraukušas, viņas par tukšu domātajā namā atrod pinkainu, melnu suni un svešu vīrieti. – 205 lpp. - (Vakara romāns).

Lāce I. Sarunas uz sētas kāpnēm: stāsti. - Krājums piedāvā iespēju sajūtu līmenī rast atbildi uz jautājumu, ko nozīmē būt cilvēkam. Iespējams, tā ir spēja just. Vieglas skumjas dzīves norietā, pieņemot esību bez nožēlas. Jaunības cerības, kuras varbūt pagaisušas bez pēdām, tomēr spējušas piešķirt dzīvei krāsu daudzveidību. – 190 lpp.

Lynx L. Vēl reizi mīlēt: romāns. - Sapņi un ambīcijas atveda Lukasu no Aidaho mazpilsētas līdz Ņujorkas starmešiem. Viņš vada dienas, ceļot debesskrāpjus, bet naktīs augstu vilni sit uzdzīve. Pēc sievas nodevības Lukasam sievietes ir tikai īslaicīga izklaide. Viss mainās, kad viņš sastop skaistu oficianti, kura liek Lukasa pasaulei sašķobīties. – 319 lpp.

Munkevica S. Signe, bezizejas nav! - Grāmata stāsta lasītājam par dzīvi ar diezgan plaši izplatītu slimību – epilepsiju. Tas ir stāsts par iešanu caur izmisumu un nevēlēšanos dzīvot. Tas ir stāsts par tuvošanos sev, savam mieram, labsajūtai un arvien patiesākai esībai. – 142 lpp.

Poikāne S. Burkšķuciema bērni. - Vecāki aizņemti darbā vietējā kolhozā, tāpēc jaunajai paaudzei vasarā ir pietiekami daudz laika, lai izdomātu visādas nodarbes, reizēm gana negantas un pārgalvīgas. Grāmatas lappusēs lasītājs satiksies ar padomju laika kolhoza ikdienu, atcerēsies amatus, kuri mūsdienās vairs nemaz neeksistē un varēs pasmaidīt par to gadu bērnu izdomu sava brīvā laika aizpildīšanai. – 174 lpp.

Priedītis I. Dzīves komandējums: no gaisa spēku izpalīgiem līdz Gulagam Čukotkā un neatkarīgajai Latvijai. - Būdams viens no pēdējiem dzīvajiem Otrā pasaules kara dalībniekiem, kā arī pārcietis ieslodzījumu padomju Gulaga nometnē, autors savās atmiņās sniedz savu individuālo pienesumu Latvijas vēsturē par periodu no 30. gadiem līdz pat mūsdienām. – 176 lpp.

Sviklāns J. Žults: romāns. -  Romāna galvenais varonis Agris gandrīz visu dienu pavada sociālajos tīklos. Darbs šķiet garlaicīgs, tam trūkst prestiža, un arī atalgojums neļauj dzīvot tā, kā gribētos. Ar draugiem īstas saskaņas nav, un atrast meiteni šķiet gandrīz neiespējamā misija. Toties Facebook ļauj radīt ne tikai vienu, bet pat vairākas šķietami veiksmīgas, pašpārliecinātas un ietekmīgas personības. – 224 lpp. - (Vakara romāns).

Šadre D. Maldugunis: romāns. - Trīs draudzenes, izlaiduma klases audzēknes, saulainā pavasara dienā Braku pagalmā sapņo par nākotni. Bet kurā brīdī viņu draudzībā nepamanīta ielavījusies skaudība un sāncensība? Ceļi šķirsies, sapņi sabruks un asaras līs, kamēr katra no trijotnes beidzot atradīs savu īsto dzīvi. – 201 lpp. – (Vakara romāns).

Tālers G. Pēdējais klients: romāns. - Kad Irma Valdovska piekrīt vēlīnā vakara stundā savā kabinetā tikties ar kādu vīrieti, viņa nenojauš, ka tas būs viņas pēdējais klients... Drīz vien iet bojā arī vairāki citi ar viņas darījumiem saistīti cilvēki. Iesaistoties izmeklēšanā, privātdetektīvs Neibergs kopā ar saviem kolēģiem pievērš sev slepkavas uzmanību, un tagad arī viņu dzīvības ir apdraudētas.-  384 lpp. - (Zvaigznes detektīvu klubs).

Tilaks Dz. Kaijas ligzda. - Dzīves līkloči ir saveduši kopā visai līdzīgus, tomēr ļoti atšķirīgus piecus cilvēkus, kuriem jākļūst par komandu uz visai ilgu laiku. Par galveno uzdevumu kļūst izdzīvošana neparastos apstākļos, lai finālā iegūtu prāvu naudas summu. – 284 lpp.

Tirzmaliete. Apsveikuma teksti rakstnieces darba un apaļajās jubilejās un veltījuma dzejoļi rakstniecei Tirzmalietei: Lejasciema periods. – 95 lpp.

Tomsons Ē., Jansons P., Pētersons L. Pārcēlāji. - Grāmatā apkopotas triju bēgļu laivu vadītāju atmiņas no Otrā pasaules kara beigu posma, kad viņi glāba Latvijas iedzīvotājus no otrreizējās padomju okupācijas. Viņi darbojās nelegāli un bieži palika nezināmi pat laivās pārceltajiem. Tikai mūža otrajā pusē viņi beidzot varēja uzticēt atklātībai savus neparastos dzīvesstāstus. – 295 lpp.

Volfs M. Banda: romāns par rokenrolu, seksu un deviņdesmitajiem. - Četri veiksmīgas mūzikas grupas dalībnieki - Jānis, Pauls, Juris un Ričs - ir spēcīgas personības, un katram no četrotnes ir savi noslēpumi, cilvēciskas vājības, sapņi un ilgas, kā arī kopējas ambīcijas un kaislība pret mūziku. Kad grupas līdera Jāņa dzīvē parādās Ļena - neparasti pievilcīga, pat dēmoniska sieviete, notikumi sagriežas spēcīgā virpuļviesulī, kas citu pēc cita nones jumtu visu "bandītu" rūpīgi būvēto dzīvju namiem... – 239 lpp.

Zeibots A. Stāsti un teikas Laika vecim. - Stāstus autors ir radījis, iedvesmojoties no ziņu publikācijām. Pārsvarā tie ir jautājumi, kas uztrauc mūsdienu Latvijas sabiedrību un kurus rakstnieks vēlreiz aktualizē, radot no tiem stāstus un teikas. – 262 lpp.

Zvirgzds I. Reģistratūra: romāns. - Šis romāns nav klasisks detektīvs. Tas vairāk līdzinās ironiskam rēbusam, intelektuāli izaicinošai spēlei, kurā ticamais mijas ar neticamo, brīnumainais – ar ikdienišķo, groteskais – ar piegludināti parasto. – 191 lpp.

 

DZEJA

Manfelde A. Poēma ar mammu. – Autore par grāmatu saka: "… rakstīju ne tikai no bērnības, bet arī no šodienaы skata punkta. Caur dzejas formu centos radīt tādu kā piegrieztni vai kodu, kuru, cerams, atpazīs ne tikai septiņdesmitajos dzimušie". – 102 lpp.

 

TULKOTĀ DAIĻLITERATŪRA

 

Apanā N. Pār jumtu debess vien: romāns. - Stāstā par ģimeni, ko veido Fēniksa un viņas bērni - Vilks un Paloma, ir daudz melnu lappušu, bet autore vērš visu uz gaismu, kas plūst no zilām un mierīgām debesīm, uz maigumu, kas galu galā spēj vienot šo ģimeni. – 102 lpp.

Bārnsa Dž. L. Mantojuma spēles. - Eiverijai ir plāns nākotnei: izdzīvot vidusskolā un iegūt stipendiju studijām. Viss mainās brīdī, kad izrādās, ka viņa kļuvusi par pilnīga svešinieka, miljardiera Hotorna galveno mantinieci. Lai mantojumu saņemtu, Eiverijai gadu jānodzīvo ekscentriskā vecā vīra muižā, kur katra istaba slēpj kādu noslēpumu. Turpat dzīvo arī Hotorna ģimene, tostarp bagātnieka mazdēli: bīstami, ģeniāli un pievilcīgi, audzināti brīvi rīkoties ar naudu un cilvēkiem... – 367 lpp.

Dauninga S. izcilības cena. -  Prestižajā Belmontas akadēmijā pulcējas tikai labākie – prasīgi pedagogi, ambiciozi vecāki un skolēni, no kuriem tiek sagaidīta izcilība. Kad mīklainos apstākļos nomirst vairāki Belmontas darbinieki un privātskola nonāk zem policijas lupas, izrādās, ne vienam vien šajā iestādē ir kas slēpjams. – 445 lpp.

Deja A. Fandoms. - Vijolīte, viņas draudzenes un brālis dodas uz tikšanos ar iemīļoto aktieri, kurš tēlo galveno lomu filmā, kas uzņemta pēc pusaudžu iecienītās grāmatas. Ar aktieri viņi tiekas, bet dažu minūšu laikā viss pavēršas negaidītā virzienā. Jaunieši nesaprotamā veidā ir iekļuvuši sagrozītās pasaules lamatās. Dažkārt fantāzija un stāsti izvēršas pārlieku reāli. Arī tādi, kuru sākums meklējams gluži parastā skolas prezentācijā par mīļāko grāmatu. – 383 lpp.

Džeferisa D. Toskānas grāfiene: romāns. - Ir 1943. gads. Grāfienes Sofijas de Korsi Toskānas muižas mierpilno gaisotni izjauc negaidīta vācu karavīru ierašanās. Vēlēdamās atbalstīt Sabiedroto spēkus, viņa apdraud visu ģimeni. Kad pie Sofijas ierodas Maksīne, kura darbojas pretošanās kustībā, viņas noslēdz kādu vienošanos. Pavisam drīz abas sievietes attopas ierautas bīstamā spēlē ar nacistiem. – 398 lpp.

Gortners K.V. Tjūdoru noslēpums. - 1553. gada vasarā bārenis Brendans tiek nosūtīts uz karaļa galmu, lai kalpotu par ieročnesēju varenās Dadliju ģimenes dēlam Robertam. Pateicoties savai atjautībai un veiklībai, Brendans drīz vien saņem piedāvājumu kļūt par dubultaģentu un spiegot karaļa māsas Elizabetes labā. Pretī jaunietim tiek solīts atklāt patiesību par viņa izcelsmi, kas ir noslēpumā tīta… - 430 lpp.

Grādnere G. N. Tantes ar klikšķiem. Baltiešu stāsti. - Humora pilns skatījums uz 20. gadsimta sākuma sadzīvi. Grāmata ir uzrakstīta spilgtu bērnības atmiņu vēstījuma stilā, piepildīta ar acīgas pusaugu meitenes vērojumiem un “prātojumiem” par, viņasprāt, vairāku pieaugušo ģimenes locekļu un draugu loka pārstāvju dīvaino uzvedību, valodu vai rīcību. – 192 lpp.

Grimaldi V. Laiks atkal iedegt zvaigznes: romāns. – Annas vecākajai meitai Hlojai ir septiņpadsmit gadu un kārtējie sirdēsti. Atklājas, ka meitene ir atmetusi ar roku mācībām licejā un plāno sākt strādāt. Izrādās, arī divpadsmitgadīgā Lilī skolā nejūtas labi... Brīdī, kad Anna saprot, ka ģimene burtiski jūk laukā, kļūst skaidrs, ka tikai ļoti spontāna rīcība var kaut ko mainīt. – 287 lpp.

Gutjeresa K. Dubultā dzīve. - Lore Rivera bija precējusies ar diviem vīriešiem vienlaikus, līdz kādu dienu viens no viņiem uzzināja patiesību un nošāva otru. Tomēr rakstnieci Kasiju Boumenu interesē, kā šī sieviete spēja izturēt melu radīto spriedzi? Kasijai par pārsteigumu, Lore Rivera ir gatava runāt. Piekļūstot tuvāk Lorei, Kasija sāk nojaust, ka patiesība izrādīsies pavisam citāda, nekā gaidīts. – 462 lpp. - (Kontinents).

Jaloms Ē., Jaloma M. Nāves un dzīvības jautājums. - Gadu ilgs piedzīvojums, ko kopā pieredzēja divi mīloši cilvēki pēc tam, kad uzzināja par viņas nedziedināmo slimību. Abi kopā atskatās uz to, kā mīlēt un dzīvot bez nožēlas. Grāmata atklāj dziļi personisku pieredzi: Merilina stāsta, kā jūtas, uzzinot par nedziedināmu slimību un apzinoties savu mirstīgumu, Ērvins - kā pieņemt mīļotā cilvēka zaudēšanu un turpmāko dzīvi vienatnē. – 208 lpp.

Kalaniti P. Kad elpa pārtop par gaisu. - Vairākus gadus pašaizliedzīgi glābis pacientu dzīvības, viņš pats pārtapa par pacientu, kurš apņēmīgi cīnās par savu dzīvību. Autors stāsta par dzīvi pirms slimības, profesijas izvēli, par ārsta darbu un ētiku, cīņu ar slimību un lēmumu kļūt par tēvu pašā grūtākajā dzīves brīdī. –

176 lpp.

Keplers L. Lācars: romāns. - Kādā dzīvoklī Oslo tiek atrasts vīrieša līķis. Pārmeklējot nozieguma vietu, policija saprot, ka upuris ir nodarbojies ar kapu apzagšanu, tomēr pats šausminošākais atklājums tiek uziets virtuves saldētavā. Ja kāds atgriežas no mirušajiem, daži to sauc par brīnumu, bet citi – par šausmu murgu... – 528 lpp. - (Zvaigznes detektīvu klubs).

Kostello M., Ričardss N. Čeringemas mistērijas. - Kad upē tiek atrasts sievietes līķis, itin visi, policiju ieskaitot, ir pārliecināti, ka tas ir negadījums. Taču Sārai, kas reiz bijusi bojā gājušās draudzene, kaut kas neliek mieru. Un, kad notikumi viņu saved kopā ar atvaļināto Ņujorkas policistu Džeku, kas sagadīšanās pēc dzīvo kuģītī uz upes, ir skaidrs, ka noziegumiem pa pēdām nu ir ne tikai policija… - 381 lpp. - (Latvijas Mediji. Detektīvs).

Kvinna Dž. Vikonts, kurš mani mīlēja: romāns. - Antonijs Bridžertons, Londonas iekārotākais vecpuisis, ne tikai ir nolēmis apprecēties – viņš pat jau ir noskatījis sievu! Vienīgais šķērslis ir Keita Šefīlda, iecerētās vecākā māsa. Šī enerģiskā intrigante ar savu apņēmību nepieļaut saderināšanos padara Antoniju vai traku. – 384 lpp.

Linka Š. Bez vainas: romāns. - Seržante Keita Linvila sēž vilcienā, kas dodas no Londonas uz Jorku, kad kāda pasažiere panikā lūdz viņai palīdzību: viņu vajājot svešinieks. Un tad jau atskan vairāki šāvieni. Seržante nekavējoties tiek iesaistīta izmeklēšanā. Viņa nāk uz pēdām baisam noslēpumam un nokļūst nāves briesmās. Jo noziedznieks negrasās padoties... – 397 lpp.

Montefjore S. Itāļu meitene Bruklinā. - Pateicības dienā Evelīna ir laimīga par to, ka reiz izrāvusies no kara plosītās Itālijas un sākusi jaunu dzīvi Amerikā. Tomēr, saskandinot glāzes ar viesiem, Evelīnai iesmeldzas sirds. Par spīti vairāk nekā trīsdesmit gadiem, kas pavadīti šeit, viņa joprojām ir itāliete. Un joprojām mīl kādu, kurš nepārnāca no kara… Un ja nu viņš būtu atgriezies? – 445 lpp. - (Kontinents).

Moriartija N. Tev tas jāzina. - Džilas trīs pieaugušie dēli viņai nozīmē itin visu. Savu zēnu dēļ viņa darītu jebko. Kādu dienu Džila saņem mīklainu e-pasta vēstuli ar vārdiem: “Tev tas jāzina.” Bet viņa nevēlas zināt. Drīz vien Džila sāk apjaust, ka nemaz nepazīst savus dēlus. – 428 lpp.

Mornštainova A. Klusie gadi: romāns. - Bohdanu nomoka spriedze ģimenē un noslēpums, kas nemitīgi urda viņas domas: kāpēc smagi slimā vecmāmiņa pēdējā ciemošanās reizē slimnīcā bija uzrunājusi viņu par Blanku? – 287 lpp.

Niemi M. Kā nomedīt lāci. - Ir 1852. gada vasara, Kengisas ciems atrodas pašos Zviedrijas ziemeļos, un jaunais Jusi ir aizbēdzis no savām mājām. Viņš kļūst par uzticīgu harismātiskā prāvesta Lestadiusa mācekli. Kādu dienu mežā pazūd kalpone, drīz nozūd vēl viena. Vietējie tur aizdomās apkārtnē klaiņojošu asinskāru lāci. Tomēr Lestadiuss uziet pēdas, kas norāda uz daudz bīstamāku slepkavu. – 400 lpp. - (Zvaigznes detektīvu klubs).

Pāsilinna A. Apburošās masu pašnāvības: ironisks romāns. – Nejauši satiekoties nomaļajā šķūnī, Onni Rellonens un Hermanis Kempainens saprot, ka abus vieno kopīgs mērķis – padarīt sev galu. Viņi ievieto sludinājumu vietējā avīzē, aicinot atsaukties arī citus depresijas nomāktos ļautiņus. Rellonens un Kempainens nolemj dibināt pašnāvnieku biedrību, lai ikvienam palīdzētu sasniegt iecerēto mērķi... – 221 lpp.

Perēna V. Svaigs ūdens puķēm: romāns. - Violeta Tusēna ir kapsētas pārzine mazā Burgundijas pilsētiņā. Sērojoši tuvinieki, regulārie apmeklētāji un arī kolēģi iegriežas viņas namiņā sasildīties vai rast mierinājumu. Policijas komisārs Žiljēns Sols vēlas izkaisīt savas mātes pelnus uz pilnīgi sveša cilvēka kapavietas. Diezgan ātri kļūst skaidrs, ka Žiljēna neizprotamajai vēlmei ir kaut kāda saistība arī ar Violetas pašas sarežģīto pagātni. – 476 lpp.

Ruiss Safons K. Rēgu labirints: romāns: cikla noslēdzošā daļa. - Barselona, piecdesmito gadu beigas. Daniels Sempere vairs nav tas zēns, ko iepazinām Aizmirsto grāmatu kapsētas ejās, kur viņš atrada grāmatu, kam bija lemts mainīt viņa dzīvi. Noslēpums, kas ieskauj viņa mātes Izabellas nāvi, Daniela dvēselē ir atrāvis vaļā bezdibeni. – 912 lpp.

Silvere Dž. Viena nakts uz salas: romāns. - Savu trīsdesmito dzimšanas dienu Kleo grasās pavadīt kādā nomaļā Īrijas namiņā, lai sieviešu žurnālam sagatavotu rakstu par to, ka beidzot ir jāiemīl pašai sevi un jāpārstāj meklēt otro pusīti. Liels ir Kleo pārsteigums, kad, vētrainā vakarā ierodoties namiņā, viņa tur sastop kādu svešinieku. Kleo un Maks iekārtojas katrs savā namiņa stūrī, lai sagaidītu vētras beigas un dotos projām. Tomēr liktenis būs lēmis viņiem iepazīties tuvāk. – 429 lpp. - (Kontinents).

Skalzi Dž. Sirmgalvju karš. - Lai nosargātu Zemi un lai aizstāvētu tiesības uz kosmiskajiem īpašumiem, jau desmitiem gadu tālu no Zemes nerimstoši ilgst skarbs, asiņains karš. Tie, kas pēc divu gadu dienesta frontes līnijā ir izdzīvojuši, saņem dāsnu atlīdzību — iespēju sākt jaunu dzīvi kādā no kolonijām, kas izveidotas uz sīvās kaujās iekarotajām planētām. Džons Perijs piekrīt šādiem noteikumiem, taču kaujas, kas noris gaismas gadu attālumā no dzimtenes, izrādās krietni skarbākas, nekā var iztēloties. – 294 lpp.

Šepetis R. Klusējošās strūklakas: romāns. - Madride, 1957. gads. Diktatora ģenerāļa Franko pārvaldītā Spānija glabā kādu tumšu noslēpumu. Astoņpadsmitgadīgais amerikānis Daniels ierodas Madridē, cerēdams caur fotokameras lēcu labāk iepazīt mātes dzimteni. Liktenis saved Danielu kopā ar Anu, un viņas ģimenes piedzīvotais atklāj Spānijas Pilsoņu kara postošās sekas un sniedz stindzinošu atklāsmi par nolemtību un bailēm. – 507 lpp.

Veika Dž. Brīvdienas Romā: romāns. - Roma ir mīlestības un pavedināšanas pilsēta. Bet Līzai ir daudz svarīgākas lietas padomā, piemēram, jāuzmeklē nozudušais tēvs. Kad meklējumos rodas šķēršļi, viņas bērnības draugs Vills palīdz viņai nonākt atkal uz pēdām. Līza pamazām aizdomājas par to, ka viņu ir sākusi valdzināt ne tikai Roma. – 461 lpp. – (Kontinents).

 

НОВЫЕ КНИГИ 

ХУДОЖЕСТВЕННАЯ ЛИТЕРАТУРА

Вильнуази С. де. Как я решила умереть от счастья. - Отчаявшись к сорока пяти годам устроить личную жизнь, Сильви решила прикупить себе место на кладбище. Но перед смертью надо с кем-то об этом поговорить, и женщина отправляется на прием к психотерапевту. С тех пор её планы идут наперекосяк: вместо того, чтобы сидеть и плакать в одиночестве, Сильви, выполняя задания психотерапевта, попадает в комичные ситуации, которые меняют её взгляд на жизнь и вселяют веру в светлое будущее. – 222 с. - (Читай. Люби. Живи).

Константинов А. Фронтовая любовь. - «Фронтовая любовь — любовь обречённая. Она никогда и ни во что не развивается. Но само чувство в момент наивысшего развития столь остро и пряно, что многие, его испытавшие, подсаживаются на фронтовую любовь как на наркотик. Порой это становится одной из причин, по которым человек снова возвращается к работе в горячих точках.» - Автор. – 317 с.

М. В ожидании Догго. - Подруга, с которой Дэниел прожил четыре года, бросила его, оставив "на память" щенка Догго. И теперь каждое утро пёсик вместе с хозяином отправляется на работу. Дружественная атмосфера в коллективе мгновенно меняется, когда Дэниел выигрывает творческий конкурс. Как пережить зависть коллег, интриги бывших приятелей? И Дэниел понимает: мудрости, терпению и любви нужно учиться у собаки. – 223 с.

Олсен Г. Не говори никому: pеальная история сестёр, выросших с матерью-убийцей. - Вот уже много лет сестры Сэми, Никки и Тори Кнотек вздрагивают, когда слышат слово "мама" - оно напоминает им об ужасах прошлого. Почти двадцать лет они жили в страхе от вспышек насилия со стороны своей матери, и становились свидетелями жутких сцен. Несмотря на всё пережитое, девушки укрепили свою решимость когда-нибудь сбежать из родительского дома и рассказать свою историю людям, чтобы их мать понесла заслуженное наказание… - 382 с. - (Tok. True Crime Story. Главный документальный триллер года).

Пелевин В. Transhumanism inc.: [роман]. - В будущем богатые люди смогут отделить свой мозг от старящегося тела - и станут жить почти вечно. На земле останется зелёная посткарбоновая цивилизация, уменьшенная до размеров обслуживающего персонала, и слуги-биороботы. Кто и как будет бороться за власть в этом футуристическом мире; какими станут межпоколенческие проблемы; и, самое главное, какой будет любовь? – 605 с. - (Единственный и неповторимый).

Савельева О. Легче!: как найти баланс в жизни, если всё идет не по плану. - Ярко, образно и честно автор описывает сложные моменты в жизни. Проживая вместе с читателями каждый из них, Ольга вдохновляет искать светлые моменты в любой ситуации, ведь оптимизм, любовь и надежда – это те суперспособности, которые дремлют в глубине каждого из нас. – 283 с.

Спинни Л. Бледный всадник: как «испанка» изменила мир. - Вся история человечества – это вечная борьба за выживание. Пандемия испанки 1918 года охватила всю планету и навсегда изменила мир. Именно она во многом определила облик современного мира. Удивительно актуально, удивительные параллели! – 429 с. - (Проза истории).

 
 

 РОМАНТИЧЕСКАЯ  ПРОЗА

 

Aлюшина Т. Два шага до любви. - Обострённое чутье уже не раз выручало Мирославу. Вот и сейчас, когда девушку попросили завезти документы одному из вип-клиентов, она сразу почувствовала тревогу. Входя в распахнутую калитку, девушка настроилась на неприятности, но даже представить не могла, что увидит обнажённого мужчину. Мало того – мужчина оказался ей знаком… - 315 с.

Aлюшина Т. Крымский роман. - С Антоном Наталья встретилась в Крыму, сам воздух которого, кажется, напоен любовью. Но Антон прибыл сюда не просто так – у него сложное и опасное задание. Может ли он рисковать жизнью только что обретенной любимой? – 315 с.

Алюшина Т. Озёрные страсти. - Элитный поселок взбудоражен: в лесу найден труп молодого человека с огнестрельными ранениями. Особенно проницательные жители подозревают в убийстве новосёла, который предпочитает держаться особняком. Эту и другие тайны Озёрного предстоит раскрыть художнице Ане. Не кроется ли за таинственным незнакомцем её идеал мужчины? – 350 с.

Делон Д. Непрожитая жизнь. - На пороге совершеннолетия Леа сталкивается со множеством проблем. Агрессия в школе сменяется непониманием в семье. Как и большинство её сверстников, она ищет спасения в Сети. Рафаэль не может смириться со смертью брата. Он казнит себя и отгораживается от внешнего мира. Но однажды в его класс приходит новая ученица — Леа. – 319 с.

Корсакова Т. Беги, ведьма. – Арина получила дар колдовства вместе с чёрной ведьмовской кровью и тут же её заперли в частной клинике. В холодных глазах хозяйки клиники ведьма читает свой приговор. Беги, ведьма, беги, или умрёшь. – 380 с.

Лиггетт К. Год благодати. - В округе Гарнер свои порядки. Здесь верят, что юным девам под силу выманивать мужчин из постелей, а их жён сводить с ума. Вот почему девушек изгоняют из дома на целый год - за это время они должны избавиться от тёмного "дара" и вернуться назад готовыми к браку. Шестнадцатилетняя Тирни мечтает о лучшей жизни, и чем ближе её собственный год благодати, тем сильнее страх путает мысли. Что, если этот год на самом деле несёт лишь смерть? – 350 с.

Нестерова Н. Про девушку, которая была бабушкой: роман. - Однажды утром пенсионерка Александра Калинкина обнаружила, что чудесным образом помолодела почти на сорок лет! Теперь можно примерять модные платья, взыскать многолетний долг с работодателя и даже взглянуть в глаза бывшему мужу, который четверть века назад бросил её одну с маленьким ребенком. Вскоре выясняется, что минусов у волшебного превращения не меньше, чем плюсов… - 350с. - (Пазлы).

Рютер П. Сердце на Брайле. - Что может быть хуже школы? Для Виктора - ничего! Не успевает он вернуться домой, как всё услышанное на уроках вылетает из головы. Новенькая Мари - его полная противоположность. Учится, не прилагая усилий. Блестяще играет на виолончели. Готовится к консерватории. Однажды Виктора пересаживают за одну парту с Мари - и жизнь обоих становится другой. Виктор должен помочь Мари сберечь её тайну, которая может их надолго разлучить. – 303 с.

Элисон М. Найдите Лейлу. - Четырнадцатилетняя Лейла привыкла к издевательствам в школе. Но никто не знает, какова её жизнь на самом деле. Лейла берёт камеру напрокат и снимает всё, что видит вокруг: прогнивший пол, чёрную плесень на стенах, грибы в ящике комода, сломанный холодильник. Видео попадает в сеть, и правду узнают все. После визита людей из органов опеки Лейла теряет семью и дом. Теперь у неё есть только пугающая правда, которую она показала миру. – 349 с.

 

ОСТРОСЮЖЕТНАЯ ПРОЗА

 

Бачинская И. Игла в сердце. - В доме жены крупного бизнесмена, погибшей от передозировки снотворного, найдена исколотая иголками кукла вуду. Вскоре такая же кукла обнаруживается в другом месте, потом в третьем, четвёртом. И снова – покушения, мистический ужас, странные смерти. Расследованием череды преступлений занимаются капитан Астахов и частный детектив Шибаев, которому встреча с «кукловодом» может стоить жизни... – 318 с. - (Детектив сильных страстей).

Болдаччи Д. Знаки: [роман]. - Уилл Роби – лучший ликвидатор на службе правительства. Сравниться с безупречным мастером убийств не может никто. Кроме… женщины по имени Джессика Рил. Когда-то они работали вместе. А теперь Рил вдруг повернула оружие против своего агентства. Ни у кого нет сомнений – остановить эту машину смерти может только Роби. – 414 с. - (Гигант мирового детектива).

Бочарова Т. Дом без привидений. - Мечта Ники и Егора осуществилась. Они купили большой бревенчатый дом в глухой деревушке. Однако к калитке стал являться странный старик и просить Нику впустить его в дом, говоря, что он принадлежит ему! Вскоре произошёл несчастный случай, заставивший Нику задуматься, стоило ли так кардинально менять свою жизнь… - 317 с. - (Детектив сильных страстей).

Бюсси М. Под опасным солнцем: роман. - В самом сердце одного из наиболее изолированных архипелагов мира, на Маркизских островах, собрались пять женщин, которые мечтают стать писательницами. Они приехали прослушать мастер-курс от автора громких бестселлеров. День следует за днём, и под сияющим солнцем, отражающимся в водах Тихого океана, разворачивается игра... в убийство. – 479 с.

Герритсен Т. Грешница: роман. - В католическом монастыре происходит убийство. Жертвы - молодая послушница и пожилая монахиня. Кому пришло в голову нападать на монастырь? Чтобы ответить на этот вопрос, детективу Риццоли и ее коллегам придется распутать целый клубок жутких преступлений. – 301 с.

Герритсен Т. Двойник. - Работа судмедэксперта Мауры Айлз всегда была вплотную связана со смертью, но на этот раз она впервые поняла, что значит выражение "кровь стынет в жилах", - когда увидела на секционном столе тело женщины, как две капли воды похожей на неё. – 316 с.

Дайнека М. Без очереди в рай: роман. - Для Дайаны Кейн, скромного врача обычной неотложной помощи, привычный мир в одночасье рушится. Кто-то всерьёз пытается втянуть её в паутину мрачной уголовщины. Дайана понимает, что все вокруг оказываются далеко не теми, кем поначалу кажутся. Впрочем, и сама она совсем не так проста — ведь Дайана не только доктор, но еще и мастер карате. И живёт она по собственным законам... – 447 с. - (Любимый детектив).

Данилова А. Чёрная перепелка. – В красавца хирурга Тропинина были влюблены практически все женщины в больнице и за её пределами. Его исчезновение стало потрясением для всего города. Больше месяца никто ничего о Тропинине и его новой девушке не слышал, пока в канун Нового года три его коллеги и по совместительству поклонницы не приехали в загородный дом… - 318 с. - (Эффект мотылька).

Кейн Р. Волчья река: Третья книга трилогии. - Есть женщины, которым каждый день угрожают расправой мужчины. Они ждут от Гвен Проктор помощи и поддержки. Одна из них, из городка Вулфхантер, позвонила Гвен и сказала, что боится за себя и свою дочь. А когда та приехала к ней, женщина была уже мертва, а её дочь – арестована за убийство матери. Гвен не верит в её виновность и начинает расследование. – 382 с.

Кучерена А. Хайп: [роман]. - Известный блогер, ведущий интернет-программы "Хайп" Павел Мальцев узнаёт, что его отец, влиятельный олигарх, был зверски убит в собственном доме. Всё своё состояние Мальцев-старший оставил не ему, а какому-то деловому партнёру. Заподозрив неладное, Павел отдаёт завещание на графическую экспертизу. Убийство эксперта и исчезновение завещания было лишь началом кровавой волны, которая захлестнула Павла и его странного ангела-спасителя Настю… - 316 с. - (Политический триллер).

Мруз Р. Безмолвная. - Дамиан знал свою невесту с детства; они были неразлучны. Спустя десять лет после трагического исчезновения Евы он уверен, что больше никогда её не увидит. Но однажды кто-то разместил на одном из ин&