Bezmaksas pakalpojumi

Bibliotēkas bezmaksas pakalpojumi ir tie pakalpojumi, kurus bibliotēka sniedz lietotājiem pašvaldības piešķirto budžeta līdzekļu ietvaros.

Tie ir sekojoši:
 

PAKALPOJUMI APRAKSTS
Abonētās datu bāzes Bezmaksas piekļuve abonētajām datu bāzēm internetā: Letonika, News.lv, Leta, Nais, Ebsco, nozare.lv u.c. Sīkāka informācija par datu bāzēm lasiet sadaļā „E-datu bāzes” 
Mācības Apmācības informācijas meklēšanā internetā, bibliotēkas veidotajās un abonētajās datu bāzēs (pieteikties pa tālr.64474825 vai
e-pastu: ruta.bokta@gulbenesbiblioteka.lv
)
Dators un internets Datoru ar interneta pieslēgumu un bezvada interneta bezmaksas lietošana
Ierīces un datortehnika cilvēkiem ar redzes traucējumiem Bezmaksas konsultācijas iedzīvotājiem darbam ar ierīcēm un datortehniku cilvēkiem ar redzes traucējumiem (pieteikties pa tālr. 26180697, 64473219 vai e-pastu: elena@gulbenesbiblioteka.lv)
Izdevumu, saņemšana rezervēšana, nodošanas termiņa pagarināšana

Grāmatu un citu materiālu nodošanas termiņu pagarināšana:

 1. lasītāju apkalpošanas nodaļā pa tālr. 26180697, 64473219;
  e-pasts: elena@gulbenesbiblioteka.lv
 2. bērnu bibliotēka pa tālr.64473266;
  e-pasts: solvita@gulbenesbiblioteka.lv
 3. novadpētniecības un humanitāro zinātņu lasītava pa tālr. 64471460;
  e-pasts:sanita.jurkane@gulbenesbiblioteka.lv vai 
  inese.kaleja@gulbenesbiblioteka.lv

Grāmatu un citu materiālu rezervēšana saņemšanai konkrētā bibliotēkā, grāmatu rezervēšana internetā, nodošanas termiņu pagarināšana, konta pārraudzīšana internetā:http://gulbene.biblioteka.lv/Alise/alise3i.asp?opty=1

Gulbenes bibliotēkas elektroniskais katalogs Gulbenes bibliotēkas elektroniskais katalogs, kur pieejama informācija par Gulbenes bibliotēkas un citu materiālu krājumu un informācija par pagastu bibliotēku krājumiem no 1997.gada). Informācijas meklēšana novadpētniecības datu bāzē, pašvaldības datu bāzē, datu bāzē „Izglītība Gulbenē”, apmeklējiet:http://gulbene.biblioteka.lv/Alise/alise3i.asp?opty=1
Lasītāju karte bērniem, skolēniem, pensionāriem Bērni, skolēni, pensionāri bez maksas var saņemt Gulbenes bibliotēkas lasītāju karti.
Periodiskie izdevumi Avīzes, žurnāli un citi periodiskie izdevumi. Bibliotēkā ir pieejami ap 70 nosaukumu izdevumi. Pieejamo periodisko izdevumu sarakstu skatīt šeit.
Starpbibliotēku abonements Iespieddarbus, kuri nav Gulbenes bibliotēkas krājumā, var pasūtīt, izmantojot starpbibliotēku abonementu (SBA) un starptautisko starpbibliotēku abonementu (SSBA). Klientam jāapmaksā pasta izdevumi. Sīkāka informācija pa tel. 26180697, 64473219 vai e-pastu: elena@gulbenesbiblioteka.lv
Uzziņas, konsultācijas Konsultācijas par bibliotēku un tās izmantošanas iespējām, tematisku un faktogrāfisku uzziņu izpilde, konsultācijas par informācijas meklēšanas iespējām.
Digitālā karte

Lai kļūtu par Gulbenes novada bibliotēkas digitālās kartes lietotāju, Tev jāpārliecinās, vai esi reģistrēts bibliotēkas lasītājs. Reģistrētam bibliotēkas lasītājam ir izsniegta plastikāta lasītāja karte, kā arī ir pieejas dati elektroniskajam grāmatu katalogam. 
Nosauc vai aizsūti: info@gulbenesbiblioteka.lv vai 26180697 (zvani vai sūti ziņu Whatsapp) : 
* Savu vārdu, uzvārdu.
* Bibliotēkas lasītāja kartes numuru.
* E-pasta adresi un/vai telefona numuru, uz kuru vēlies saņemt digitālo lietotāja karti.
Tiklīdz digitālā lietotāja karte tiks sagatavota, nosūtīsim to uz Tavu norādīto e-pasta adresi vai telefona numuru.

Viedais grāmatu skapis jeb  pakomāts Grāmatu un žurnālu saņemšana, izmantojot viedo grāmatu skapi jeb pakomātu. Tas nodrošina ērtu bezkontakta grāmatu izsniegšanu lasītājam. Pakomāta lietošana ir bez maksas un pieejama ikvienam Gulbenes novada bibliotēkā reģistrētam lietotājam. Pakomāts atrodās pie galvenās bibliotēkas ieejas durvīm.
Grāmatu nodošanas iekārta Grāmatu un žurnālu nodošanas iekārta, kas nodrošina bezkontakta lasāmvielu nodošanu bibliotēkai. Nodošanas iekārta atrodās pie galvenās bibliotēkas ieejas durvīm.