Vasaras krāsainie mirkļi Stradu pagasta bibliotēkā.

Un ilgāk par mirkli-
nekas nespēj būt,
un vairāk par mirkli-
mums neiegūt.
/I.Ziedonis/

Neskatoties uz ierobežojumiem un  valstī noteiktajām ārkārtas situācijām saistībā ar vīrusu, kas ik pa laikam mums par sevi atgādina , neesam nokāruši galvas un padevušies.

Vasaras mēnešos bibliotēkas apmeklētājus priecēja brīnišķīga foto izstāde, kuras autors ir cēsinieks Andris Vētra. Skaistie dabas skati un interesantais autora skatījums uz lietām, dabu un dzīvi, nevienu neatstāja vienaldzīgu.

Jūlijā, turpinot nu jau trešo gadu aizsākto tradīciju sadarbības jomā kopā ar Stāmerienas pagasta Stāmerienas un Kalnienas bibliotēkām, zem vienota nosaukuma “Kaimiņu būšana” , devāmies lūkot kāda dzīve Rugāju novadā.

Viesmīlīgi mūsu kuplo pulku( 30 braucēju sastāvā) uzņēma Rugāju sieviešu biedrības “Ūdensroze” vadītāja Lucija, izrādot plašo rokdarbu kolekciju.

Ciemojāmies Rugāju novada muzejā, kuru ar milzīgu entuziasmu un enerģiju vada Velga Vīcupa. Viņa parādīja savākto  un apkopoto plašo materiālu klāstu par novada vēsturi un šodienu, kā arī ļoti interesanti bija aplūkot ekspozīciju ar senajiem darba rīkiem un citiem priekšmetiem no mūsu pagātnes.

Apskatījām Rugāju skaisto un plašo stadionu,  skatienu piesaistīja Rugāju novada vidusskolas ēkas gala siena uz kuras attēloti Rugāju novada vēstures skati. Tā ir freska, ko 2013. gada vasarā darinājuši Latvijas Mākslas akadēmijas Latgales filiāles studenti- mākslinieki.

Necerēti interesanta un aizraujoša izvērtās ciemošanās “Koka gudrību darbnīcā”, kur atraktīvais saimnieks Juris Bleiders ne tikai iepazīstināja ar koku , bet bija sagatavojis arī  mīklas un  uzdevumus. Tikām pat pie grēku nožēlošanas un dedzināšanas rituāla.

Paviesojāmies Rugāju novada bibliotēkā, Rugāju katoļu baznīcā.

Ar savu vaļasprieku dalījās Tatjana Kočāne - pazīstama puķu kolekcionāre un selekcionāre. Viņas radītie brīnumi guvuši pat starptautisku atzinību. Tatjana selekcionē flokšus, peonijas,  kā arī dārzā apskatāmas neskaitāmas hostu šķirnes, cita par citu interesantākas un skaistākas.

Ciemošanās pēdējais pieturas punkts bija lauku sēta “Baķi”, kur mūs sagaidīja un viesmīlīgi uzņēma  saimnieki Māra un Aivars, pastāstot par savu saimniekošanu audzējot aitas un trušus, arī kazas. Šeit mums bija iespēja ne tikai nobaudīt, bet pamatīgi izgaršot saimnieku pasniegtās pankūkas ar truša gaļas pildījumu.

Skaists ceļojums uz  kaimiņu novadu, pie jaukiem, uzņēmīgiem cilvēkiem, kopā ar tikpat fantastiskiem ceļabiedriem!

Jūlijs Stradu pagasta bibliotēkā izskanēja ar  vēl vienu sirsnīgu un mīļu tikšanos. Pie mums ciemos bija  Iveta Krūmiņa- dzejniece, novadniece, arī Gulbenes bibliotēkas bijusī darbiniece. Iveta caur savu humoru un vērīgo skatu uz dzīvi ieveda mūs savā dzejas un stāstu pasaulē, kā arī pastāstīja par  dzīvi Kiprā, par latviešiem tur. Aplūkojām daudzos fotoalbūmus, gūstot reālu ieskatu Kipras dabā, cilvēkos, tradīcijās.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Ineta Masa
Stradu pagasta bibliotēkas vadītāja