Tikšanās ar rakstnieci Lauru Vinogardovu

5. novembrī Lizuma pagasta bibliotēkā viesojās rakstniece Laura Vinogradova, kura ir autore gan bērnu, gan pieaugušo grāmatām. Šoreiz auditorija bija bērni, Lizuma vidusskolas 1.klases skolēni ar skolotāju Gunitu Gicuku.

Pasākums sākās ar burvīgu fantāziju – kāds supervaronis gribētu būt katrs bērns? Un kādas spējas būtu šim supervaronim?

Turpinot sarunu, bērni uzzināja, kāpēc un kā rakstniece sākusi rakstīt. Uzzinājām arī, kā pie sava vārda ticis grāmatas varonis Snīpulītis un kā tapa pati grāmata. Tāpat bija iespēja uzzināt - izrunāt, kas tad īsti dzīvo mežā? Rakstniece jautāja vai bērni kādreiz ir redzējuši kādu no pasaku grāmatās “Mežpasakas” pieminētajiem dzīvniekiem – stirna, zalktis, skudra, vilks? Ar sajūsmu bērni stāstīja, kurus dzīvniekus un kad ir satikuši!

Uzstāšanās paskrēja nemanot klausoties, kā ar bērnu fantāzijas palīdzību top jauni varoņi un sižeti tepat uz vietas. Lauras mudināti, bērni kopīgi sacerēja pasaku par zaķi un čūsku, kuri no dzīves pilsētā pārcēlās uz dzīvi laukos. Pasakas sižets izvērtās dramatisma pilns, bet noslēgumā viss beidzās laimīgi – draudzība uzveica visas likstas! Bet par pasakas nosaukumu gan bērni nespēja vienoties un autore pati atzina – izdomāt stāstiem, pasakām nosaukumus ir pats sarežģītākais!

Paldies rakstniecei Laurai Vinogradovai par aizraujošo un jauko tikšanos! Kā arī, skolotājai Gunitai par atsaucību, apmeklējot šo tikšanos!

Tikšanās ar autori bija VKKF atbalstītā projekta “Laiks satikties!” noslēdzošā tikšanās.

Evita Dārzniece
Lizuma pagasta bibliotēkas vadītāja