Tikšanās ar rakstnieci Ingunu Baueri

Cik jauka izvērtās 9.oktobra piektdiena - Lizuma bibliotēkā, projekta “Rakstnieks laukos” ietvaros, viesojās rakstniece Inguna Bauere - šī bija pirmspēdējā tikšanās projekta ietvaros.

Siltā un jaukā gaisotnē Inguna mums īsi pastāstīja par sevi, par to kā savulaik iestājusies LLU celtniecības fakultātē un ieguvusi inženiera-celtnieka specialitāti, pēc vairākiem gadiem arī pedagoģijas maģistra grādu. Interesanti ir bijuši rakstnieces darba gadi Vecpiebalgas ģimnāzijā un Ērgļu arodvidusskolā. Strādājot Ērgļu skolā, Inguna bija sākusi pētīt Kārļa Skalbes ģimenes vēsturi un, dien dienā mērojot ceļu līdz skolai un atpakaļ uz mājām, saprata, ka Skalbes Lizete ir tik ļoti pārņēmusi viņas domas un ir tik daudz, ko rakstīt, ka tapusi grāmata “Lizete, dzejniekam lemtā”.

Dzīvesbiedra mudināta un atbalstīta, Inguna pameta darbu skolā un sāka nodarboties tikai ar rakstniecību un pētniecību (lai taptu katrs no romāniem par dižajiem vīriem un/ vai viņu stiprajām sievām, vispirms tiek sameklēta un izsijāta visa pieejamā informācija gan senajos preses rakstos Periodika.lv, gan baznīcu reģistros - baznīcu grāmatās).

Pasākuma laikā izskanēja vairāki jautājumi, piemēram, kura no visām spēcīgajām sievām, par kurām rakstīja, pašai rakstniecei ir vistuvākā? Inguna atbildēja, ka nevar izcelt vienu - visas ir vienādi mīļas, tāpat kā bērni! 

Tika jautāts arī - kuras personības vēl ir rakstnieces sarakstā, par kurām vēlētos uzrakstīt grāmatas? Tad nu rakstniece nedaudz pastāstīja par jauno grāmatu pie kuras šobrīd strādā - tā būs par Elīzu fon der Reki (Kurzemes vācbaltiešu dzejniece un publiciste).

Liels paldies Ingūnai Bauerei par šo jauko un gaišo tikšanos! 

Paldies visiem pasākuma apmeklētājiem!

Atbalsta: VKKF

Lizuma pagasta bibliotēkas vadītāja
Evita Dārzniece