Tikšanās ar rakstnieci Eviju Gulbi

Šodien, 15. oktobrī, Evija Gulbe viesojās Lizuma vidusskolā. Evija Gulbe ir septiņu bērnu grāmatu autore un savu literāro karjeru sāka ar divu žurku puiku Koko un Riko piedzīvojumiem, kas apkopoti jau trijās grāmatās (šobrīd top jau ceturtā grāmata) un šiem abiem žurkulēniem šobrīd ir jau desmit gadi!

Taču šī stāsta sākums bija visai bēdīgs, jo pieradinātā istabas žurka Koko pazuda uz visiem laikiem, par ko viņas meita ļoti bēdājās. Evija, mierinot meitu, stāstīja, ka Koko nemaz nav pazudis, bet saticis draugu - ielas žurku Riko un tagad abi dzīvo kopā, piedzīvodami dažnedažādus notikumus. Lai šis stāsts būtu atraktīvāks un  interesantāks, Evija savai draudzenei, māksliniecei Lindai palūdza, lai uzzīmē dažus žurkulēnus. Un tā pamazām, it kā pavisam netīšām, nonāca līdz dalībai konkursā un rezultātā tika izdota pirmā grāmata par žurku puikām Koko un Riko.
Evija bērniem stāstīja par to, kā top šie stāsti; parādīja, kā top skaistie, krāšņie zīmējumi (sākot ar skicēm, līdz jau uz datora apstrādātiem gala rezultātiem – attēliem, kādus redzam grāmatās) un kopīgi ar bērniem izspēlēja trīs aizraujošas spēles – gan “IESIM OTRĀDI!”, gan makšķerēšanu, gan mušiņķeršanu.

Noslēgumā katrs bērns tika pie skaistām ūsiņām, kuras uztaisīja paši!

Atmiņai par tikšanos, ikviens bērns tika pie Kiko un Riko grāmatzīmes.

Liels paldies rakstniecei Evijai Gulbei par jauko un mīlīgo tikšanos! Kā arī skolotājām Ingai Sebrei un Gunitai Gicukai, par jauko uzņemšanu!

Tikšanās notika projekta "Laiks satikties!" ietvaros, pateicoties Valsts Kultūrkapitāla fonda un Gulbenes novada pašvaldības atbalstam.

Lizuma pagasta bibliotēkas vadītāja
Evita Dārzniece