Tekstilmozaīkas apmācības Daukstu pagasta bibliotēkā

Daukstu pagasta bibliotēkā ir veiksmīgi noslēgusies pieaugušo neformālās izglītība programma “Tekstilmozaīka”. Katru ceturtdienas vakaru no 28. marta līdz 16. maijam tika radīti ikdienai noderīgi, acīm baudāmi un iedvesmojoši tekstilmozaīkas darbiņi. Programmas satura izveidi noteica vietējo interesentu vēlmes. Vietējās Daukstu iedzīvotājas vēlējās paplašināt savas zināšanas šūšanā, izmantojot tieši tekstilmozaīkas tehniku.

Nodarbības vadīja talantīgā tekstilmāksliniece Ilze Šuļja. Apmācībās piedalījās astoņas dalībnieces ar nelielām priekšzināšanām šūšanā ar šujmašīnu.

Ņemot vērā to, ka tekstilmozaīka ir samērā sena tehnika, mūsdienās tā ir ļoti attīstījusies. Arī pasniedzēja uzsvēra: “iespējas radoši izpausties tekstilmozaīkas tehnikā ir bezgalīgas.” To jau sākotnēji pierādīja arī Ilzes Šuļjas nodarbībās apskatāmie mākslas darbi.

Katrā nodarbībā tika apgūts jauns tekstilmozaīkas stils. Pirmajā un otrajā nodarbībā tika apgūti tekstilmozaīkas pamati, izvērtēti audumi un materiāli. Apgūts bloks – “baļķu būda”, to izkārtojums. Notika dekoratīva spilvena šūšana. “Neticami, bet spilventiņi šuvās ļoti raiti!” Trešajā nodarbībā galda salvetītes izgatavošana – “liels izaicinājums un gandarījums.” Pinums no liektu līniju auduma strēmelēm, te nu katra dalībniece varēja novērtēt savas šūšanas prasmes. “Izdevās!” Ceturtajā un piektajā nodarbībā iepirkuma maisiņa izgatavošanā, tika izmantota auduma aplikācija, toties mākslas darbā vitrāžas tehnika. Viena no dalībniecēm piebilst: “auduma maisiņu šūšana ir ļoti noderīga, jo tā būs iespēja saudzēt apkārtējo vidi.” Sestajā nodarbībā Yo - Yo ziediņu šūšana, to izmantošana. “Relaksējoša nodarbība.” Tika izgatavotas ne tikai kaklarotas, bet arī matu sprādzes, gumijas, brošas un izrotāti iepirkuma maisiņi. Pēdējā nodarbībā dalībnieces varēja novērtēt savus darbiņus, izveidojot izstādi. Pasniedzēja turpināja iedvesmot un dot padomus turpmākajā šūšanas darbā. Liels paldies Ilzei Šuļjai par interesantām, iedvesmojošām nodarbībām un noderīgajiem padomiem!

Apkopojot dalībnieču mācību novērtējumus, var secināt, ka visas ir uzlabojušas savas šūšanas prasmes. Ir iedrošinātas iegādāties arī personīgās šujmašīnas, viena no dalībniecēm to veiksmīgi jau ir veikusi. Visas projekta dalībnieces min, ka vēlētos Daukstēs arī turpmāk apgūt jaunas iemaņas un prasmes, piemēram, apģērba modelēšanu un šūšana, kā arī floristiku.

Pateicamies Gulbenes novada pašvaldībai par iespēju veicināt mūžizglītību Daukstu  pagasta iedzīvotājiem.

Daukstu pagasta bibliotēka pieaugušo neformālās izglītības programmu “Tekstilmozaīka” realizēja ar Gulbenes novada pašvaldības 394 EUR atbalstu. Līdzfinansējums piešķirts Gulbenes novada pieaugušo neformālās izglītības programmu konkursā.

Kristīne Mezīte,
Daukstu pagasta bibliotēkas vadītāja