Prieks par sadarbību!

Prieks par sadarbību!

Mēs esam tik dažādi savās interesēs un izpausmēs, un tomēr tik vienoti savā  mīlestībā, pret lietām un darbiem, kas mūs aizrauj, interesē, dod prieku un gandarījumu. Un prieks par padarīto ir tas, kas palīdz pacelties pāri ikdienībai un izpausties arvien radošāk.

Jau vairāk kā desmit gadus Stradu pagastā darbojas interešu klubs “Rasa”. Ir pamainījušās telpas, ir pamainījies arī dalībnieču sastāvs, jo bez tā jau dzīvē neiztikt, ir jāiet laikam līdzi. Gadu gaitā ir izveidojusies arī cieša sadarbības un draudzības saikne starp klubiņa dalībniecēm un bibliotēku.

Dāmas ir izmēģinājušas savus spēkus it visā-lējušas sveces, pinušas Adventa vainagus, tapojušas, filcējušas, radījušas brīnumainus darbus kvīlinga tehnikā. Šobrīd apstājušās pie pārbaudītām un sev tuvām vērtībām.

Piedalījušās Gulbenes novada svētku amatnieku tirdziņos, 2018.gadā Gulbenes mākslas un vēstures muzejā izstādē “Aijā, žūžū lāča bērni”, 2019.gadā iztādē ”Cimds-tradicionālais un citādais” un nu jau meklē idejas nākošās  izstādes darbiem. Adījušas zeķes tautisko deju kolektīvam un Rēzeknes bērnunamam.

Kā tradīcija nu jau vairākus gadus ir Stradu pagasta jaundzimušo apdāvināšana pie Ziemassvētku eglītes ar  adītiem siltiem zābaciņiem. Paveikto labo darbu saraksts nav mazs.

Interešu klubu vada Ligita Lapsa. Dalībnieču vidū ir Marija Ločmele, Veneranda Dārzniece, Anna Rone, Lucija Širaka, Velta Krūmiņa, Kristīne Ņečajeva, Veronika Pulkstiņa.

Dāmas netur sveci zem pūra, bet vienmēr ir gatavas palīdzēt, dot padomu. Bibliotēkā ir bijušas skatāmas vairākas viņu darbu izstādes. Izšūtās apsveikumu kartiņas, kuru autore ir Velta Krūmiņa. Arī adīto cimdu, zeķu, austo dvieļu un jostu, kā arī lakatu izstāde. Šobrīd, līdz 16. martam, skatāmas gleznas, kas veidotas no filca vilnas.

Aušanas mākslā ievadījusi rokdarbniece Ausma Žeļezņaka, kas arī ir aktīva Stradu bibliotēkas atbalstītāja. Arī viņas darbi, skaistās šalles ar Swarovski kristāliņiem un citi darinājumi, bija skatāmi bibliotēkas izstādē.

Iedvesmu gleznām devusi rokdarbniece no Mālupes, kas šeit viesojās ar savu darināto Rūķu saimi, un iedrošināja pamēģināt radīt ko citu. Viena meisterklase ar Elitu Agitu Janiku un māka rokā! Prieks pašām dāmām un baudījums ikvienam!

Esmu ļoti gandarīta, ka man blakus mīt tādas fantastiskas dāmas, ideju pārbagātas, aktīvas un atraktīvas. Viņas ir pats lielākais atbalsts ikvienā bibliotēkas pasākumā. Protams, šī sadarbība nav vienpusēja, idejas darbiem tiek rastas izmantojot visus bibliotēkā pieejamos resursus, gan tradicionālos-grāmatu un žurnālu formā, gan internetā atrodamos.

Novēlu viņām nenogrimt mazajos darbos un arī ikdienā nezaudēt zvaigznes!

Stradu bibliotēkas vadītāja I.Masa