Noslēgusies programma “Dzīvei krāsas meklējot”

Veiksmīgi noslēgusies gada sākumā izsludinātā Gulbenes novada pašvaldības pieaugušo neformālās izglītības programma, kurā piedalījās un tika atbalstīta arī Gulbenes novada Stradu pagasta bibliotēka ar savu programmu ”Dzīvei krāsas meklējot”. Iesaistīties programmā tika uzrunāti seniori, lai uzlabotu viņu dzīves kvalitāti, jo dzīvot savu dzīvi būtībā ir īsta māksla. Tādu dzīvi, kas  ir prieka, spilgtu notikumu un interesantu tikšanos pilna, kurā ir vieta mīlestībai, piedzīvojumiem un pašattīstībai.

Pirmā nodarbība “Dzīvnieks-tavs draugs un palīgs”27.jūnijā  notika sadarbībā ar kanisterapijas speciālisti Solvitu Dreimani, kura pie mums atbrauca kopā ar saviem pavadoņiem-ezi, suni, iguānu, gliemežiem un skudrām. Solvita sniedza plašu ieskatu kanisterapijas jomā, pastāstīja ar ko nodarbojas pati, cik liela nozīme cilvēka dzīvē ir dzīvniekiem un cik daudz laba viņi spēj dot , kā arī ļāva ikvienam klātesošajam sadraudzēties ar viņas ceļabiedriem. Veicām arī  dažādus uzdevumus. Tikšanās un sarunas aizritēja pozitīvā gaisotnē un visi, kas piedalījās mājās devās ar kādu jaunu zināšanu graudu.

Otrā nodarbība “Iepazīsti sevi un ļaujies dzīvei”  10.jūlijā aicināja uz tikšanos ar krāsu terapeiti, holodinamikas praktiķi un astroloģi Santu Pīlāci. Šī nodarbība izvērtās garāka par paredzēto laiku, jo interesentiem bija daudz jautājumu. Santas stāstījums bija pārsteidzoši saistošs un klātesošajiem atklāja daudz ko jaunu pašiem par sevi. Mēs uzzinājām, kādas ir mūsu dzīves krāsas, ko tās par mums kā cilvēkiem, par mūsu raksturiem un izvēlētajiem dzīves ceļiem stāsta. Pieskārāmies arī  krāsu ietekmei attiecībā uz mūsu veselību.

Trešā programmas tēma “Vesels cilvēks-laimīgs cilvēks” trīs nodarbību garumā notika sadarbībā ar pacietīgo un uzmanīgo fizioterapeiti Justīni Boku. Šī tēma uzrunāja visus, arī jautājumu netrūka. Justīne praktiski iepazīstināja ar vingrojumiem sprandai un mugurai. Mācīja pareizu elpošanu un līdzsvara noturēšanu. Nodarbības tika aizvadītas ar 100%atdevi un slapjām mugurām.

Programma ir noslēgusies, ieguvēji esam visi.  Visās piecās nodarbībās piedalījās kopā 59 interesenti. Esam izgājuši no mājām, esam daudz jauna uzzinājuši, un daudz arī ieguvuši. Pasniedzējas bija lieliskas! Dalībnieki arī! Lai mums visiem kopā dzīve krāsaināka!

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Stradu pagasta bibliotēkas vadītāja Ineta Masa