Noslēdzošais KKF projekts “Laiks satikties” pasākums Tirzas pamatskolā

Tirzas pagasta bibliotēka sadarbībā ar Gulbenes novada un Lizuma pagasta bibliotēkām organizēja 4 tikšanās ar bērnu grāmatu autorēm – Inesi Zanderi, Eviju Gulbi, Luīzi Pastori un šodien ar “Mežpasakas” , “Snīpulītis no Snīpuļciema” autori Lauru Vinogradovu. Tikšanās divdesmit diviem 1. un 2.klases bērniem.

 Kā rodas Lauras pasakas, to uzzinājām šodien tikšanās laikā. Laura palūdza bērniem piedalīties jaunas pasakas tapšanā, kur galvenie varoņi būtu paši bērni, pirms tam gan vajadzēja uzzīmēt savu nākotnes profesiju…

Un tagad Tirzas pasaka.

“Zvaigžņotā naktī Tirzas ciemā ierodas 2 zagļi un paklusām apzog veikalu. No rīta pirmais pamodies Banāns ierauga, ka veikals ir uzlauzts un ir izsisti logi. Banāns uztraukumā sajauca numuru un piezvanīja ugunsdzēsējiem. Ugunsdzēsēji atbraucot konstatēja, ka nekas nedeg un izsauca policijas 4 ekipāžas. No sirēnu izraisītā trokšņa pamostas viss Tirzas ciems. Policija dodas pie ciema iedzīvotājiem, lai uzzinātu vai nav ko manījuši. Ceļā pirmās satika divas skolotājas, kuras devās uz skolu. Brīnumaini, bet skolotājas neko nav manījušas. Tad policisti ierauga divas traktoru sliedes, kas policistus aizved līdz pierādījumiem, kur sākas pasakas otrā daļa ar aizdomās turamo Burkāncilvēku.

Pasaka beidzās veiksmīgi svinot uzvaru, par to, ka zagļi atrasti. Svētki notika Tirzas bibliotēkā, piedaloties kādai slavenai vietējai rokmūzikas grupai. Balli svinēja līdz plkst.24.00, ievērojot valstī noteiktos ierobežojumus”

Tā, lūk, rodas pasakas.

Paldies Tirzas pamatskolas skolotājām Ilzei un Mārītei par uzņemšanu! Skolas vadībai par atbalstu!

Agrita Petrovska
Tirzas pagasta bibliotēkas vadītāja