Noslēdzies projekts “Tekstila apsveikuma kartiņas”

Ir uzskats, ka īpašākie ir pašu rokām gatavotie apsveikumi, piekritīsiet?

Daukstu pagasta bibliotēka realizēja pieaugušo neformālās izglītības programmu “Tekstila apsveikuma kartiņas”.  Apmācības notika no 1. jūlija līdz 9. septembrim, kopā četras darbīgas un radošas nodarbības.

Prasmīgās un talantīgās pasniedzējas Ilzes Šuļjas vadībā  astoņas dalībnieces no Daukstēm, Beļavas pagasta un Gulbenes mācījās izgatavot šūtas apsveikuma kartiņas. Tika apgūtas daudzveidīgas tekstila apsveikuma kartiņu veidošanas tehnikas. Nodarbībās tapa filcētas, ar izšuvuma motīvu un tekstilmozaīkas tehnikā izgatavotas apsveikuma kartiņas. Pasniedzēja iedrošināja meitenes veidot arī mākslinieciskas kartiņas, ļaujot vaļu fantāzijai, uzreiz neparedzot gala rezultātu. Katra dalībniece izgatavoja četras unikālas apsveikuma kartiņas. Jāmin, ka dažas no čaklajām meitenēm pacentās izgatavot arī papildus apsveikumus, lai sveiktu savus tuviniekus tā brīža svētkos.  

Dalībnieču novērtējums pēc apmācībām:

“Es uzzināju, ka apsveikuma kartiņas var veidot no dažādiem materiāliem un dažādās tehnikās.”

“Iemācījos tekstila kartiņu darināšanas kārtību, paņēmienus, pielietojamos materiālus. Būs iespēja pārsteigt draugus, radus svētkos.”

“Secināju, ka ikdienā “nederīgas” lietas var izmantot radoši. Jaunās zināšanas rada dāvināšanas prieku!”

“Jaunās zināšanas palīdzēs draugiem pamācīt, kā darināt oriģinālus apsveikumus.”

Liela pateicība Gulbenes novada pašvaldībai par iespēju veicināt mūžizglītību mūsu novada iedzīvotājiem. Visas projekta dalībnieces atzina, ka vēlētos apgūta jaunas prasmes arī turpmāk. Šāda veida projekti dod iespēju laukos, netālu no savām mājām, apgūt noderīgas zināšanas profesionālu pasniedzēju vadībā.

Daukstu pagasta bibliotēka pieaugušo neformālās izglītības programmu “Tekstila apsveikuma kartiņas” realizēja ar Gulbenes novada pašvaldības 240 EUR atbalstu. Līdzfinansējums piešķirts Gulbenes novada pieaugušo neformālās izglītības programmu konkursā.

Kristīne Mezīte,
Daukstu pagasta bibliotēkas vadītāja