“Mēs varam! Mēs darām!”

Programma finišējusi!
Priecāties ir iespējams visai dažādi. Tikai reizēm rodas jautājums – vai gribam un protam to darīt? Par prieka stariņu ikdienas pelēcībā diezin vai kāds jutīsies apbēdināts! Tālab – radīt prieku sevī un apkārtējos katram no mums vienkārši ir jāiemācās. 
Veiksmīgi noslēgusies 2023.gada pieaugušo neformālās izglītības programma “Mēs varam! Mēs darām!”, kas četrās dažādās nodarbībās tika realizēta savstarpēji sadarbojoties Stradu pagasta Stradu un Stāķu bibliotēkām. Programma tika realizēta ar Gulbenes novada pašvaldības finansiālu atbalstu, kas tika piešķirts Gulbenes novada pieaugušo neformālās izglītības projektu konkursā.
Gribas padalīties priekā, ka rezultātā, kopīgi darbojoties izdevās realizēt vairākas lieliskas idejas, kas pārtapa saturīgos pasākumos dažādām gaumēm. Tika iegūtas jaunas zināšanas, kas  noteikti noderēs  ikdienā darbojoties ar ģimenes locekļiem, ar līdzcilvēkiem,  ar visiem, kurus vieno kopīgas intereses.
Šī programma mūs satuvināja, pierādīja, ka protam darboties komandā, ka mūsu radošā domāšana un iztēle nav pazudušas, tās tikai bija mazliet jāiekustina , jāatdzīvina.
Ikviena nodarbība bija kupli apmeklēta un ja mazā  telpu platība neapgrūtinātu darbošanos, iespējams, interesentu būtu vēl vairāk. Lai piedod tie, kuriem diemžēl bija jāatsaka.
1.nodarbiba “Ārstnieciskā vingrošana (elpošana un labas veselības padomi)” mums notika kopā ar Zinaīdu Loginu. Bija interesanti klausīties viņas personīgajā pieredzē, kā vienkāršiem paņēmieniem uzturēt sevī labu omu un veselību, nepalikt uz vietas, bet vēlēties sasniegt ko jaunu  tieši sev.
2.nodarbību “Papīra brīnumainās pārvērtības” mums vadīja Līga Strapcāne, kas ar papīrliešanu nodarbojas profesionālā līmenī. Sākumā nodarbības dalībnieki uz šo procesu raudzījās skeptiski, bet laika gaitā visi tik ļoti aizrāvās, ka stundas paskrēja nemanot. Un kur tad vēl  prieks par pašu radītajiem brīnumiem!
3.nodarbība mums bija kopā ar SIA”Ruudu” īpašnieci Alisi Rubeni-Dūni. -“Piedzīvojumu pasaulē” Mēs gatavojām atslēgu piekariņus ploterēšanas tehnikā, kas atkal bija kas jauns, neredzēts un nepiedzīvots. Papildus tam,  tie, kas vēlējās, varēja gatavot arī koka atslēgu piekariņus un  padarīt personalizētus iededzinot savus vārdus, vai zīmējumus.
Noslēdzošā nodarbība mums notika pieredzējušās floristes Ingas Nagles vadībā ”Radi prieku pats” .Mēs mācījāmies kā pareizi pīt adventes vainagu sagataves no  korinšu un sarkanajiem grimoņiu zariem. Ieklausījāmies padomos, kā veidot vainagu kompozīcijas, cik svarīgi ir krāsu toņi un mērenība dekoros. Kopīgi tapa arī egle no sūnām un zariem. 
Laiks, ko pavadījām kopā tika izbaudīts līdz katrai sekundei. Paldies visām nodarbību vadītājām! Jūs esat fantastiskas savā gudrībā un spējā ar to dalīties ar citiem! Paldies visiem dalībniekiem par kopā būšanu! Kopā mēs esam spēks!
Uz tikšanos!

Ineta Masa 
Stradu bibliotēkas vadītāja