Margaritas Stārastes mēnesis Lizuma pagasta bibliotēkā

Šomēnes, godinot lielisko bērnu grāmatu autori un ilustratori, Bērnu rīti ir veltīti Margaritai Stārastei.

Lizuma bibliotēkā dažādos rītos viesojās Lizuma vidusskolas pirmsskolas izglītības iestādes ”Kastanītis” trīs bērnu grupiņas: 1-2,5 g.v., 3 un 4 g.v. bērnu grupas. Sākotnēji bērniem tika pastāstīts, kas tad bibliotēka ir par vietu un ko šeit dara.

Katrai grupiņai bibliotekāre Evita bija sagatavojusi kādu Margaritas Stārastes pasaku (“Leduspuķe”, “Jaunais gads” un fragments no pasakas par piparkūku vīriņu, Kraukšķīti - ”Lielā bumba”), kuru nolasīja priekšā, un dažādus uzdevumus un aktivitātes. Saprotams, mazākajiem bērniņiem ir grūti ilgstoši nosēdēt mierā un klausīties garu pasaku, tādēļ izvēlētās pasakas bija īsas.

Lai dažādotu tikšanos, bērniem bija jāveic dažādi uzdevumi. Viens no tiem bija – izstaigāt pasaku rūķīša atstāto “pēdiņu un plaukstiņu” taku. Tad bērni šķiroja figūras – lielā figūrā salika maziņas un spēlēja improvizēto hokeju – ar mušu pletnēm un ar pirkstiņiem uz laukumiņiem, uzlīmētiem uz grīdas, bīdīja putuplasta “tārpiņus”.

Mazākie bērniņi krāsoja tik ļoti iemīļoto multfilmu tēlu – Cūciņu Pepu – kurai beigās tika pielīmēta maza, rozā astīte, savīta gredzenā. Savukārt, trīsgadīgo bērniņu grupa ar plastilīnu aizpildīja aplīšu uz burta “S” (iepriekš bibliotekāre bija noskaidrojusi, ka bērni šajā mirklī apgūst šo burtu). Četrgadīgo bērnu uzdevums bija uzzīmēt putnam izdzisušos spārnus (pašu plaukstiņas bija spārnu vietā – jāapvelk).

Protams, kā jau bibliotēkā, bērni ar prieku šķirstīja dažādas grāmatiņas un lūdza, lai palasu vēl kādu fragmentu.

Kopumā ir aizvadīti radoši un jautri Bērnu rīti – prieks par aktīvo jauno paaudzi! 

Evita Dārzniece,
Lizuma pagasta bibliotēkas vadītāja