Garlaicībai deguns garš

Garlaicībai deguns garš.

Šodien Tirzas pagasta bibliotēkā rakstnieku Māri Runguli sagaidīja Tirzas pamatskolas 3. un 5. klases skolēni ar latviešu valodas un literatūras skolotāju L.Bumburi. Tikšanās notika katrā auditorijā atsevišķi.

5. klases skolēni izlasīja 2 autora darbus no grāmatas ‘’Zaļā menca’’; ‘’Vecā līdaka’’  un ‘’Avīžu kiosks’’. No viena šī darba Janeta Priede radoši bija  sagatavojusi rakstniekam  pārsteigumu – afišu, ko ar nelielu apmulsuma brīdi M.Rungulis atšifrēja. Tas bija autora grāmatas “Zaļā menca” stāsts “Avīžu kiosks’’ mūsdienīgs Preses Apvienības kiosks ☺. Jānis Poļevņevs tika pie rakstnieka dāvātās grāmatas par stāsta turpinājumu, kas notika pirtiņā. Atgriežoties skolā Jānis citiem priekšā nolasījis visus jautros skaitāmpantus. Savukārt meitenes atcerējās, ko rakstnieks stāstīja par tikšanos Tirzā pirms 20 gadiem un nakšņošanu Tirzas skolā.

3. klases skolēni bija samācījušies dzejoļus no grāmatas “Zvirbulim nenāk miegs’’. Drosmīgākie stājās pretim rakstniekam un dzejoli runāja savā izpildījumā.

Marša dzejoli skolēni un rakstnieks izpildīja kopīgā nodarbē – lasot un soļojot. Skolēniem vairāk prātā palikušas anekdotes, kuras braucot uz skolu atstāstījuši skolas direktorei, protams tādas jautrākas –par zaķa spļaušanas nedarbiem, par saplacināto zaķi, par vardi ar lielo muti.

Rakstnieks lasīja fragmentus no savām grāmatām un ļāva pasākuma apmeklētājiem prognozēt turpmāko notikumu gaitu. Veiksmīgākie un atjautīgākie tika apbalvoti ar M.Runguļa grāmatām un pagodināti ar rakstnieka autogrāfu.

Katrai grāmatai ir savs rašanās stāsts jeb biogrāfija. Grāmatas ar jocīgiem nosaukumiem un stāsti, par ko rakstnieks pastāstīja tuvāk. M.Rungulis teica, ka stāsti rodas no ikdienas notikumiem mums apkārt, vajag tikai tos saredzēt. Autoram jāuzraksta ‘’pamats’’, bet lasītājam tas jāmāk bagātināt ar savu iztēli. M.Rungulim radošajā darbā iedvesmu devuši paša bērni attiecīgajā vecuma posmā, kad vērojis un pierakstījis notikumus.

Grāmatu lasīšana bagātina valodu, tā saka rakstnieks M.Rungulis. Mums atliek vienīgi lasīt…

Paldies skolotājai Ligitai par pacietību un radošumu gatavojoties šim tikšanās mirklim!

Pasākums notika pateicoties valsts Kultūrkapitāla fonda sniegtajam atbalstam, projekta „Garlaicībai deguns garš.” ietvaros, sadarbojoties Tirzas un Litenes pagastu bibliotēkām.