Druvienā un Lizumā aizvadītas tikšanās ar rakstnieci Maiju Krekli

Piektdien, 30. jūlijā, aizvadījām ilgi gaidītu notikumu - uzsākām tikšanās ciklu ar latviešu rakstniekiem projekta “Rakstnieks laukos -2” ietvaros. Kā pirmā pie mums viesojās rakstniece, publiciste un bibliotekāre Maija Krekle.

Diemžēl, laikapstākļi šoreiz nebija mūsu pusē – Druvienā pasākuma noslēgumā uznāca lietus un arī Lizumā īsti pirms pasākuma sākuma, sākās spēcīgas lietavas un mums no promenādes ātri bija “jāpārceļas” uz bibliotēku.

Pasākuma viesi ar lielu interesi klausījās rakstnieces stāstījumā par grāmatu “Melanholiskais valsis. Emīla Dārziņa sapnis par mīlestību” un “Vita brevis. Vēlreiz” tapšanas procesu, materiālu meklēšanu un pētīšanu, piedzīvotajām atklāsmēm un savas dzīves paralēlēm ar grāmatu varoņiem.

Rakstīšana ir Maijas Krekles aizraušanās. No viņas stāstījuma par mūsu tautas radošajām personībām, šķita, tie vēl aizvien dzīvo mums līdzās, jo rakstniece šīs personības parāda kā cilvēcīgus cilvēkus ar visām izdarītajām kļūdām un iekšējiem pārdzīvojumiem - bez tēla “spodrināšanas” vai noniecināšanas, neiejaucot savas personīgā sajūtas. Pasākumu laikā ikvienam bija lieliska iespēja noklausīties fragmentu no topošās grāmatas par dzejnieku Vili Plūdoni un viņa mīlas līkločiem, dzīves peripetijām.

Ar nepacietību gaidīsim šo grāmatu, kad tā tiks izdota!

Tikšanos ar mūsdienu latviešu autoriem rīko Lizuma pagasta un Druvienas pagasta bibliotēkas Valsts Kultūrkapitāla fonda apstiprināta projekta “Rakstnieks laukos - 2” ietvaros.

 

 

Projekta ietvaros nākamais pasākums notiks 13. augustā. Tā būs tikšanās ar rakstnieku Māri Bērziņu!

Lizuma bibliotekāre saka paldies "Skrīveru Saldumi" par gardo atbalstu!

 

Daiga Apsīte

Druvienas pagasta bibliotēkas vadītāja

Evita Dārzniece

Lizuma pagasta bibliotēkas vadītāja